حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

از سیر تا پیاز نهال گردو تویسرکان

نهال گردو کاغذی تویسرکان را بیشتر بشناسیم

 درخت گردو یکی از انواع درختان پهن برگ می باشد و یک درخت یک پایه محسوب می شود. منشا درخت گردو برمیگردد به کشورهای آسیای غربی و نواحی هیمالیا؛ بنابراین می توان گفت نهال گردو تویسرکان نیز مانند نهال های دیگر گردو طالب مناطق دارای آب و هوای کوهستانی و دره ای می باشد. مناطقی از ایران نیز برای رشد درخت گردو مناسب می باشند و یکی از این مناطق که بهترین محصولات گردو را دارد تویسرکان (پایتخت گردوی ایران)  می باشد.

نهال گردو کاغذی تویسرکان را بیشتر بشناسیم

نهال گردو

از خصوصیات نهال گردو رشد در مناطقی با دامنه دمایی -30 تا +30  درجه سانتی گراد است. نهال های گردو  انواع بسیار مختلفی دارند و یکی از بهترین نهال ها، نهال گردوی تویسرکان می باشد. از مشخصات نهال گردوی تویسرکان می توان به قدرت رویش بالا، امکان کاشت آن در اکثر نقاط ایران، بار دهی انبوه بعد از 5 سال، باردهی نوبرانه بعد از 2 سال از کاشت می باشد و به علت گلدهی زود هنگام به سرما حساسیت بالایی دارد. نهال گردوی تویسرکان به شدت سرما و حتی گرما در فصل های تابستان و زمستان بسیار حساس می باشد.

نحوه کاشت، داشت نهال گردو بسیار خاص می باشد ؛ نهال گردو تویسرکان را در چاله هایی با عمق و قطر زیاد که از چند ماه قبل درست شده، و غنی از کود حیوانی است می کارند تا عملکرد نهال گردو به نحو احسن باشد. یکی از بهترین فواصل کاشت نهال گردو تویسرکان اوایل فصل بهار می باشد و  بعد از کاشته شدن پای درختان را از برگ های پوسیده درختان دیگر پر کنید تا از تبخیر آب جلوگیری شود. میزان باردهی نهال گردو تویسرکان، نوبرانه بعد از دو سال از کاشت اتفاق می افتد. خرید و فروش نهال گردو تویسرکان به دلیل مرغوبیت بسیار بالایی که دارد طرفداران بسیاری در ایران و جهان دارد.

نهال گردو

درخت گردو

یکی از مشخصات درخت گردو نیازمندی آن به نور خورشید است چرا که اگر نور کافی وجود نداشته باشد رشد آن کاهش پیدا می کند و به دنبال آن به طبع مقاومت درخت در برابر یخ زدگی کم می شود. درخت گردو برای گرده افشانی نیازی به حشراتی همچون زنبور ندارد و گرده افشانی خود را از طریق باد انجام می دهد. ارتفاع درخت گردو در نواحی مختلف و بسته به نوع درخت گردو متفاوت است؛ اما ارتفاع درخت گردو تویسرکان به بیش از 30 متر نیز می رسد. طول عمر مفید درخت گردو 60 سال می باشد اما درختان گردویی مشاهده شده اند که 200-300 سال طول عمر داشته اند. بار دهی درخت گردو در سن بلوغ اتفاق می افتد و میزان بار دهی درخت گردو نیز به کیفیت خاک، نوع نهال و اقلیم آب و هوایی بستگی دارد. نحوه کاشت، داشت درخت گردو به این صورت است که در کاشت درخت گردو، برای جلوگیری از بیماری آب سیاه در سال های آینده درخت را 20-30 سانتی متر بالاتر از کف چاله می کارند. نهال گردو تویسرکان در مناطقی با آب و هوای سرد و معتدل به خوبی رشد می کند و بار می دهد. از آبیاری درخت گردو در فصل پاییز و زمستان خودداری کنید چرا که این کار باعث اختلال در عملکرد درخت گردو می شود  نتیجه ی جز سرمازدگی برای درخت نخواهد داشت. نگهداری گردو کار دشوار و پرهزینه ی نیست بنابراین یکی از محصولات پر طرفدار می باشد.

درخت گردو

گردو

میوه درخت گردو، گردویی به شکل دایره و با مغز سفید تا شیری رنگ می باشد؛ و مشخصات گردو مرغوب  داشتن پوستی سالم عاری از هرگونه سوراخ، لک، تغییر رنگ یا ترک باشد. زمانی که شما گردو با پوستی آسیب دیده را انتخاب می کنید شک نداشته باشید که مغز گردو نیز آسیب دیده است. گردوی مرغوب و تازه هر چقدر سنگین تر باشد بهتر است چرا که مغز گردو بیشتر و چرب تری دارد. یکی از عواملی که باعث پوک شدن گردو می شود، وزش باد سرد در اوایل فصل بهار می باشد.

  از خصوصیات گردو تویسرکان می توان به منبع امگا 3،آهن، کلسیم، نمک، منیزیم و ویتامین ها بودن اشاره کرد.

قیمت خرید و فروش گردو به کیفیت گردو، با پوست یا بدون پوست بودن آن، میزان سرمازدگی درختان در سال و میزان موجودیت دربازار و اینکه گردو برای کدام منطقه است بستگی دارد.

 

گردو

 

 


**          شرکت پالیز نهال          **

X