بهترین نژاد درخت گردو و نکاتی که باید در خرید نهال گردو بدانیم

خرید بهترین نژاد درخت گردو از نهالستان

بهترین نژاد درخت گردو به انواع ارقام تجاری گردو گفته می شود که معمولاً برای احداث باغ گردو یا نهالستان گردو در هر منطقه باید آنها را تهیه کرد. طریقه کاشت نهال گردو با توجه به مساحت نهالستان و با رعایت یک الگوی صحیح کاشت انجام می گیرد. تمام این عوامل در کنار تامین سرمایه لازم برای نگهداری از نهال های گردو و تامین نیروی انسانی می تواند منجر به سود آوری یک نهالستان گردد. اگر به فکر احداث باغ گردو از طریق خرید بهترین درخت گردو هستید یا در مراحل آغازین راه اندازی نهالستان گردو قرار دارید، شاید اگر اطلاعات خود را درباره بهترین نژاد نهال گردو کامل کنید، برای شما مفیدتر باشد.

زمانی که در حال بررسی و ارزیابی بهترین نژاد نهال گردو هستیم با تمام جوانب این گیاه برخورد خواهیم کرد. به طور مثال، خصوصیات فیزیکی و ویژگی های زیستی درخت گردو بسیار اهمیت دارد. اینکه نهال های گردو باید در کدام منطقه آب و هوایی کاشته شوند؛ نیاز آبی نهال گردو چقدر است است یا ارقام تجاری گردو جزو کدام دسته قرار دارند، حائز اهمیت می باشد.

از طرف دیگر، شیوه ‌های صحیح کوددهی و نگهداری از نهال های گردو، مسئله ای است که نمی‌توان به راحتی از آن چشم پوشی کرد. فراموش نکنید برای احداث باغ گردو باید پیش‌بینی کنید که ممکن است بهترین نژاد درخت گردو هم به آفت یا بیماری‌های گیاهی دچار شود، بنابراین در کنار تمام این ملزومات باید متخصصان گیاه شناسی و گیاه پزشکی را هم در کنار خود داشته باشید.

 راهکارهای انتخاب و خرید بهترین نژاد درخت گردو

برای احداث باغ گردو نیاز دارید بهترین نژاد نهال گردو را خریداری کنید اما شاید تردید داشته باشید که کدام یک از نهال های گردو برای باغستان شما مناسب تر است. در ادامه این قسمت، نکات مهمی را اشاره خواهیم کرد که به شما کمک می کنند تا بهترین نهال گردو را از بازار خریداری کنید. همچنین برای بررسی روش تکثیر درخت گردو و انتخاب بهترین فصل نهال گردو هم قابل استفاده می باشند.

 برای خرید بهترین نژاد درخت گردو، نکات زیر حائز اهمیت هستند

 • برای خرید بهترین ارقام تجاری گردو ، از طریق یک مرکز نهالستان گردو، معتبر و با ضمانت بازگشت نهال ها اقدام کنید. معتبرترین نهالستان گردو، مجموعه پالیز گردو، بهترین گونه های گردو را برای احداث باغ گردو در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. پرورش این گونه نهال ها در نهالستان با توجه به انواع نهال گردو می تواند یک یا چند سال پس از کاشت به بهره برداری برسد.
 • هنگام خرید بهترین نژاد درخت گردو در مورد نهال گردوی پیوندی، نهال گردوی محلی و … هم پرس و جو کنید. موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی نهالستان گردو مشخص می کند که کدام یک از ارقام گردو در این شرایط پایدارتر هستند. انواع نهال گردو در شرایط سردسیری و کوهستانی بهتر رشد می کنند. بنابراین کاشت نهال گردو دیرگل که در برابر سرمای بهاره، مقاوم تر است، در این شرایط پیشنهاد می‌شود. فراموش نکنید که برخی از نهال های گرو در برابر شرایط سرما، حساس هستند.
 • پرورش گردو به روش جدید، فوت و فن های خاص خود را دارد. برای این کار، پرورش گردو خوشه ای و نهال گردوی اصلاح شده یا پیوندی، بهترین گزینه است. هنگامی که می خواهید یک نهالستان پربازده را راه اندازی کنید، خرید نهال گردو اصلاح شده یا نهال گردوی پیوندی نیاز دارید. در این میان، نهال گردوی پیوندی پالیز ، بهترین نژاد درخت گردو محسوب می شود.
 • یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب و خرید بهترین نهال گردو در نظر گرفتن نیاز آبی نهال ها است. شما دقیقاً باید بدانید که شرایط کاشت نهال گردو چگونه است؟ در طول یک هفته به چه میزان آب نیاز دارد؟ شرایط خاک برای کاشت نهال ها چگونه باید باشد و از همه مهمتر، در هر یک هکتار نهالستان گردو، چقدر گردو از هر نهال یا درخت برداشت می شود؟ اگر تمام این موارد را تخمین بزنید می توانید بهترین نژاد نهال گردو را به سرعت انتخاب کنید.

بهترین نژاد درخت گردو به همراه ویژگی ها و مشخصات نهال ها

 راهکارهای انتخاب و خرید بهترین نژاد درخت گردو

راه اندازی نهالستان گردو و احداث باغ گردو در هر منطقه نیازمند تامین سرمایه اولیه و خرید تجهیزات و بهترین نهال گردو می باشد. در بازار خرید و فروش نهال گردو با گونه‌های مختلفی روبه‌رو هستیم. شاید عبارت های متفاوتی از اسامی نهال های گردو بشنوید. هر کدام به یکی از ارقام گردو تجاری اشاره دارند که مشخصات آنها متفاوت است. در این قسمت از مطلب با بهترین نژاد درخت گردو برای پرورش در باغ گردو آشنا می شوید.

1- نهال گردو کانادایی پالیز

بهترین گردو در ایران که حاصل تجربه چندین ساله نهالستان پالیز گردو با عنوان گردو پالیز مشهور است و تجاری ترین گردو در ایران می باشد.

یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین انواع نهال گردو در ایران، نهال گردو کانادایی پالیز است. این نهال ها بومی آمریکای شمالی هستند و جزو نهال گردو دیرگل محسوب می‌ شوند. نهال گردو کانادایی پالیز در برابر سرما مقاومت بسیار خوبی دارد و میوه گردو پالیز درشت بوده و اندازه هر میوه ۱۳ گرم هس که هر ۷۷ گردو، یک کیلو گردو می باشد.

به همه بیمار ها و آفات مقاوت عالی دارد.

در اولین سال، شروع به محصول دهی میکند و پنجمین سال به حالت اقتصادی میرسد.

برای مناطقی که مشکل کم آبی دارن میتونن از این گونه درخت گردو استفاده کنند.

این گردو رو در اندازه ۶*۶ کاشت میکنیم و برای هر هکتار ۲۸۰ اصله میتونیم کشت کنیم.

از هر درخت گردو پالیز میتونیم در سال ۵ ام، ۴۰ کیلو گردوی خشک با پوست چوبی برداشت کنید.

اندازه درخت کوتاه و حداکثر تا ۴ متر می تونه رشد داشته باشد و ۵ متر نیز پهنای درخت هست.

اگر نهالستان گردوی شما در مناطق سردسیر و کوهستانی قرار دارد، خرید نهال گردو کانادایی پالیز را به شما پیشنهاد می دهیم. این نهال گردو جزو نهال گردوی اصلاح شده محسوب می شود و فقط و فقط در نهالستان پالیز گردو تولید و توزیع میشه و به اسم مهندس سعید قاسمی ثبت شده است.

2- نهال گردو اسرائیلی پاکوتاه

یکی دیگر از انواع درخت گردو با خصوصیات منحصر به فرد و بازدهی مناسب، نهال گردو اسرائیلی پاکوتاه است. نیاز سرمایی نهال گردو اسرائیلی خوشه ای پاکوتاه نسبتاً بالا بوده و در مناطق سردسیری و معتدل به خوبی رشد می کند. گردوهای تولید شده از این نهال گردو، مغذی و خوشمزه است. اگر نهالستان گردو در منطقه‌ای وجود دارد که احتمال سرمازدگی نهال های گردو وجود دارد، پیشنهاد می کنیم نهال گردو اسرائیلی پاکوتاه را خریداری کنید. این نهال های اصلاح شده در برابر یخ زدگی مقاوم هستند. عملکرد نهال گردو اسرائیلی خوشه ای در یک هکتار قابل توجه است و اگر می خواهید در کوتاهترین زمان به بازدهی بالاتری برسید، این نهال ها را به شما پیشنهاد می دهیم.

3- نهال گردو تویسرکان

یکی از بهترین نژاد درخت گردو ایرانی، گردوی تویسرکان است. همه ما کم و بیش با نهال گردو تویسرکان آشنایی داریم. این نهال ها بومی منطقه تویسرکان در همدان هستند و بهترین عملکرد را در یک هکتار ارائه می‌دهند. نهال گردو تویسرکان، قدرت رشد بالایی دارد و گردوهایی که تولید می‌کند از نظر رنگ، اندازه و طعم بسیار با کیفیت هستند. خرید و فروش نهال گردو تویسرکان برای مناطق نسبتاً سردسیر و کوهستانی با استقبال خوبی مواجه بوده است.

4- خرید نهال گردو پیوندی

به عنوان بهترین نژاد درخت گردو، انواع نهال گردو پیوندی یا نهال گردو اصلاح شده، بازار پرتقاضایی دارد. احداث باغ گردو در شرایط مختلف آب و هوایی با استفاده از نهال های گردو پیوندی امکان پذیر است. برخی از انواع نهال گردو پیوندی پس از یکسال از کاشت به بهره‌برداری می‌رسند و پس از ۵ یا ۶ سال می‌توان تولید انبوه را از آنها انتظار داشت. برخی دیگر از نهال های گردوی پیوندی نظیر گردوی پیوندی هارتلی باردهی فوق العاده بالایی دارند اما نسبت به آفت های گیاهی بسیار حساس هستند.

خرید نهال گردو پیوندی

یکی از پرطرفدارترین نهال گردوی پیوندی، نهال گردوی چندلر است. بهترین نژاد درخت گردو چندلر در میان تمام ارقام گردو تجاری شناخته شده است؛ علاوه بر اینکه رشد بسیار خوبی دارد می‌تواند جوانه ‌های جانبی بسیاری تولید کند و تقریباً تا ۹۰ درصد از جوانه‌ های جانبی هم گردو تولید می کنند. باغ گردو با بهترین نژاد درخت گردو و نهال های پیوندی می ‌تواند در مدت کوتاهی پرسود و پربازده باشد.

5- سایر بهترین نژاد درخت گردو

علاوه بر انواع نهال های گردو که در قسمت بالا معرفی کردیم، سایر نژادهای دیگر هم وجود دارند که جزو بهترین نژاد درخت گردو دسته ‌بندی می ‌شوند. نهال گردو پیوندی فرانکت، یکی از این ارقام گردو تجاری به شمار می ‌رود. نهال گردو فرانکت یک نهال فرانسوی است که جزو نهال گردو دیرگل محسوب می شود، باردهی متوسط دارد و پس از ۳ تا ۵ سال می ‌توانید گردوها را برداشت کنید.

بهترین نژاد درخت گردو، نهال گردو پیوندی فرنور می باشد. این نهال پیوندی، بومی کشور فرانسه است و جزو نهال های اصلاح شده محسوب می شود. نهال گردو فرنور برای احداث نهالستان و برای بهره ‌برداری در طولانی مدت، مناسب است.

سایر انواع نهال های گردو هستند که جزوه ارقام جدید محسوب می‌شوند و هر یک خصوصیات ژنوتیپی و فنوتیپی متفاوتی دارند.

به طور معمول، بهترین نژاد درخت گردو پیوندی معمولاً جوانه‌های جانبی تولید می‌کند که  از این جوانه‌ها یا جوانه های انتهایی باز هم گردو تولید می‌شود.

خرید بهترین نژاد درخت گردو از نهالستان

بهترین نژاد درخت گردو به همراه ویژگی ها و مشخصات نهال ها

خرید بهترین نژاد درخت گردو به صورت مستقیم از نهالستان با حذف واسطه های بازار مقرون به صرفه است. اگر مشتری خرید بهترین نهال گردو هستید حتماً از خود سوال کرده اید که قیمت نهال گردو چقدر است؟ پرفروش‌ترین نهال ‌ها کدام ارقام تجاری گردو هستند و یا اینکه انواع نهال های گردو پیوندی یا نهال گردو رقم جدید در چه زمانی یا چه فصلی باید کاشته شود؟ شاید هم به این فکر می‌کنید که میزان سوددهی نهال گردو چقدر است؟

پاسخ سوالات فوق کاملاً واضح و روشن است؛ به شرطی که برای خرید بهترین نژاد درخت گردو از نهالستان های معتبر اقدام کنید. برای انجام این کار می توانید به صورت حضوری با کارشناسان فروش در نهالستان گردو صحبت کنید. اگر نهالستان شما در شهرهای دیگر قرار دارد بهتر خواهد بود که به صورت مشاوره غیر حضوری اطلاعات خود را درباره شرایط احداث باغ گردو، محاسبه سود باغ گردو یا خرید بهترین نهال های گردو کامل کنید.

خرید اینترنتی نهال گردو از طریق وب‌سایت پالیز گردو فراهم شده است. اگر دقیقاً می دانید که کدام یک از نهال های گردو برای باغستان شما مناسب تر است، با مراجعه به بخش محصولات این مرکز، نهال گردوی مورد نظر را انتخاب کرده و آن را سفارش دهید. کافی است پس از انتخاب محصولات مد نظر خود با کارشناسان نهالستان پالیز گردو تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

کارآفرینی با احداث باغ گردو

علاوه بر اینکه با خرید بهترین نژاد درخت گردو می توان یک نهالستان را راه‌اندازی کرد و به سود آوری رسید در کنار آن می توان به این مسئله به آن یک طرح کارآفرینی هم نگاه کرد. چه بهتر آن‌که نهالستان گردو را با وسعت زیاد راه اندازی کنید و با خرید ارقام گردو تجاری، یک فرصت مناسب برای اشتغال زایی و گسترش کسب و کار در حوزه کشاورزی را ایجاد کنید. افراد زیادی با دانش تخصصی می‌ توانند در اداره نهالستان گردو به شما کمک کنند.

میزان باردهی انواع نهال گردو به نحوه نگهداری از نهال های گردو و رسیدگی به آنها  بستگی دارد. اگر نیروی کاری متخصص را برای آبیاری نهال گردو، کوددهی، بررسی آفت‌های و بیماریهای گیاهی استخدام کنید، سلامت بهترین نژاد درخت گردو تامین می شود و از طرف دیگر، اشتغال زایی هم انجام شده است.

اگر بهترین نهال های گردو را برای کاشت در نهالستان خریداری کنید، در مدت زمان کوتاه، نسبت به نژاد درخت گردو به سودآوری خواهید رسید.

درباره تمام این جزئیات، به علاوه طریقه نگهداری نهال گردو، چگونگی کاشت نهال گردو، محاسبه میزان برداشت گردو از هر درخت، نحوه تکثیر درخت گردو، قیمت خرید و فروش نهال ها و به طور کلی اطلاعات لازم درباره احداث باغ گردو می توانید از مجموعه تخصصی پالیز گردو راهنمایی و مشاوره دریافت کنید. این مجموعه با حذف واسطه های بازار، بهترین نژاد درخت گردو را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین خدمات پشتیبانی را برای نهال ها در نظر گرفته تا مطمئن شوید نهالستان شما به باردهی لازم می رسد.

جهت راهنمایی جهت خرید بهترین نژاد نهال گردو و مشاوره خرید، کلیک کنید

دیدگاه‌ها 2

*
*

  مهرزاد پاسخ

  باسلام.ممنون
  از راهنمایی شما
  لطفا آدرس و شماره تماس نهالستان پالیز رو به ایمیل زیر بفرستید

   آرکاوب پاسخ

   با سلام و عرض ادب
   از بابت حسن توجه شما سپاسگزاریم.
   آدرس و اطلاعات تماس نهالستان در صفحه تماس با ما سایت موجود میباشد.
   همچینن اطلاعات تماس نهالستان پالیز در قالب ایمیل خدمتتان ارسال گردید.
   با تشکر