هزینه احداث یک هکتار باغ گردو به همراه نکات مهم در خرید بهترین نهال گردو

هزینه احداث یک هکتار باغ گردو به همراه نکات مهم در خرید بهترین نهال گردو

هزینه احداث یک هکتار باغ گردو و خرید بهترین نهال گردو، دو مبحث بسیار مهم در حوزه کارآفرینی با موضوع باغستان و نهالستان گردو هستند. در منابع مختلف، بارها درباره معرفی انواع ارقام گردو تجاری صحبت کردیم. در مقالاتی که درباره خرید و فروش نهال گردو منتشر کرده ‌ایم، پیرامون همین مسئله صحبت ‌هایی را به صورت تخصصی ارائه داده‌ایم، بنابراین همانطور که می ‌دانید، محاسبه هزینه احداث یک هکتار باغ گردو به اندازه ای اهمیت دارد که در نهایت پس از چند سال، موجب سودآوری و ارتقای این کسب و کار خواهد شد.

 همانند کارآفرینی در سایر حوزه های کشاورزی، احداث یک هکتار باغ گردو هم نیاز به بررسی ها و ارزیابی های دقیق دارد. انواع ارقام گردو و نهال گردو جزو موجودات زنده دسته ‌بندی می ‌شوند. در گروه گیاهان گلدار، انواع درخت گردو در ارقام و گونه های متفاوت وجود دارند و میزان باردهی آنها با یکدیگر تفاوت دارد. در بازار خرید و فروش نهال گردو با نامی از نهال های گردوی پیوندی برخورد می کنید که در حقیقت، منظور، گردوهایی هستند که اصلاح شده می باشند و از نظر بسیاری از ویژگی ها بهینه شده اند.

 با توجه به صحبت های فوق، برای راه اندازی و احداث باغ گردو نیاز به انتخاب انواع گردو تجاری از میان بهترین نهال های گردو، بسیار ضرورت دارد. باغدارانی که در این زمینه تجربه کافی را دارند، به خوبی می‌دانند که هزینه خرید درخت گردو یا نحوه کاشت درخت گردو، نیاز آبی درختان گردو و نحوه کاشت نهال گردو و مسائل مربوط به باغستان و نهالستان گردو چگونه باید بررسی شود. اما در این میان، افرادی هم هستند که اطلاعات چندانی ندارند. در هر صورت در این بحث تصمیم داریم به ارزیابی کامل هزینه احداث یک هکتار باغ گردو بپردازیم و مواردی را که در این کسب و کار اهمیت دارد، بررسی کنیم.

 مهمترین چالش ها در ارزیابی هزینه احداث یک هکتار باغ گردو

قبل از خرید بهترین نهال گردو یا آموزش کاشت درختان گردو در نهالستان، لازم است با مهمترین نکات درباره احداث باغ گردو آشنا شوید. قطعاً اطلاعاتی که به دست می آورید شما را با چالش ها و مشکلات این حوزه آشنا می‌کند. این مسئله بسیار اهمیت دارد چرا که شما بهتر متوجه می شوید کدام یک از نهال ها برای باغستان شما مناسب تر است و چگونه هزینه های خود را مدیریت کنید؛ و از همه مهمتر نحوه نگهداری از نهال گردو و نحوه صحیح کاشت نهال گردو بسیار اهمیت دارد؛ تا جایی که در سودآوری آینده شما منعکس می شود.

 برای این که بتوانید هزینه احداث یک هکتار باغ گردو را به درستی ارزیابی کنید، برخی موارد وجود دارد که اهمیت آن بیشتر از سایر جزئیات است. برای درک بهتر این موارد به صورت فهرست گونه و خلاصه، آنها را ذکر می کنیم و سپس به توضیح این موارد خواهیم پرداخت.

برای محاسبه هزینه احداث یک هکتار باغ گردو به اطلاعات زیر نیاز دارید:

 • موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی نهالستان گردو شما چگونه است و چه میزان گرما و چه میزان سرما در فصل‌های مختلف سال دارد؟
 • هزینه اولیه شما برای خرید بهترین نهال گردو چقدر است؟
 • نهال های گردو را از کدام نهالستان تهیه می کنید؟
 • آیا با روش کاشت نهال گردو آشنایی دارید یا خیر و آیا می خواهید از افراد متخصص کمک بگیرید یا خیر؟
 • آیا با روش نگهداری از درختان گردو آشنایی دارید؟
 • آیا می توانید هزینه های جانبی را برای خرید تجهیزات آبیاری نهال گردو، خرید بهترین کود کشاورزی و استخدام کارشناسان کشاورزی برای کنترل آفت های گیاهی در نظر بگیرید یا خیر؟
 • آیا قصد خرید نهال گردوی پیوندی را دارید یا می خواهید از ارقام گردو تجاری ایرانی استفاده کنید؟
 • شرایط خاک نهالستان گردو برای کاشت نهال ها چگونه است؟
 • میزان برداشت گردو در یک هکتار چقدر است؟
 • هر کدام از انواع نهال های گردو در چه سالی به بار می نشینند و هر نهال، چند کیلو گرم گردو تولید می کند؟

موارد فوق جزو مهمترین نکاتی هستند که باید برای محاسبه هزینه احداث یک هکتار باغ گردو، آنها را به خوبی بدانید. بسیاری از این موارد به صورت مستقیم با هزینه احداث نهالستان گردو در ارتباط هستند و برخی دیگر به طور غیر مستقیم بر این هزینه ها تأثیر می گذارند. اگر تجربه ای در این زمینه ندارید با کارشناسان با تجربه در مرکز خرید و فروش بهترین نهال گردو صحبت کنید یا می توانید با افرادی که قبلاً نهالستان گردو را راه اندازی کرده‌اند، یک مشورت داشته باشید.

 دسته بندی هزینه های کلی و جزئی برای احداث یک هکتار باغ گردو

 پس از آن که موارد فوق را برای محاسبه هزینه احداث یک هکتار باغ گردو به طور کامل در کنار یک مشاور با تجربه ارزیابی نمودید، اکنون نوبت به آن می رسد که تمام هزینه ها را به صورت کلی و جزئی در نظر بگیرید.

 در این قسمت هم برای درک بهتر شما از این مطالب، آنها را به صورت فهرست گونه معرفی می‌کنیم.

 اگر قصد خرید بهترین نهال گردو را دارید یا می خواهید نهالستان گردوی خود را در شرایط آب و هوای مختلف راه اندازه کنید، قطعاً نیاز دارید دسته بندی ها را به صورت جزئی در اختیار داشته باشید. این دسته بندی ها تمام مواردی را که به نوعی با بخش انرژی، نگهداری باغستان گردو و کاشت نهال های گردو، نگهداری از نهال ها، آبیاری، هزینه های نیروی انسانی و تاسیساتی در ارتباط است، پشتیبانی می کند.

 در مورد طبقه بندی هزینه احداث یک هکتار باغ گردو به موارد زیر توجه داشته باشید:

1- هزینه خرید باغ یا نهالستان گردو

 در این قسمت، افرادی که قصد کارآفرینی با احداث باغ گردو را دارند، بهترین نهالستان را در یک منطقه مناسب خریداری می‌کنند. خرید و فروش باغستان گردو و شرایط خرید به همراه هزینه ها، از موضوع این بخش خارج است، اما قیمت خرید نهالستان جزو هزینه های اصلی دسته بندی می شود. به عبارت ساده تر برای احداث نهالستان گردو باید یک منطقه خاص تهیه کنید.

2- هزینه خرید بهترین نهال گردو

 برای اینکه نهالستان گردو به سودآوری برسد باید بهترین ارقام گردو، خریداری و کاشته شود. انتخاب بهترین نهال های گردو بستگی به شرایط آب و هوایی منطقه دارد. میزان باردهی انواع گردو متفاوت است و هر کدام از ارقام گردو تجاری، مقدار متفاوتی گردو با وزن مختلف را تولید می‌کنند. خرید و فروش انواع نهال گردو با قیمت های متفاوت در بازار انجام می گیرد؛ مهم این است که مشخص کنید کدام یک از نهال های گردو برای نهالستان شما مناسب تر است.

 3- هزینه‌های تجهیزات و ماشین آلات

هزینه های بخش تجهیزات و ماشین آلات در احداث باغ گردو شامل تجهیزات آبیاری، تاسیسات گرمایشی و سرمایشی برای نهالستان، تامین وسایل حمل و نقل برای باغ گردو، تجهیزات باغداری و نگهداری از نهال های گردو، وسایل کوددهی و سمپاشی و غیره می باشد.

4- هزینه های بخش انرژی

 هزینه های بخش انرژی شامل هزینه آب، هزینه برق، مصرف سوخت می باشد.

5- هزینه های نیروی انسانی

 استخدام نیروهای متخصص که در حوزه کاشت درختان گردو تجربه دارند، به کارگیری افرادی که با سموم شیمیایی و کودهای کشاورزی آشنا هستند، نیروی انسانی که بتوانند آفت ‌های درختان گردو را شناسایی کنند در این دسته قرار می گیرند. هزینه های دستمزد نیروی کار برای نگهداری از درختان گردو یا آبیاری، هزینه نیروی انسانی برای برداشت گردوها، هزینه رانندگانی که گردوها را حمل و نقل می کنند، همگی در این دسته قرار می‌گیرند.

 6- هزینه های مربوط به نحوه نگهداری از نهال های گردو

 در هزینه احداث باغ گردو، باید هزینه‌های مربوط به نحوه نگهداری از نهال های گردو را در نظر بگیرید. این هزینه ها شامل خرید کود و سم، وسایل کنترل آفت های درختان گردو، یا انواع مواد شیمیایی و کشاورزی است که برای نهالستان گردو ضرورت دارند.

7- هزینه های مربوط به برداشت گردوها، بازاریابی و فروش

 این بخش از هزینه ‌ها شامل نگهداری از نهال ها تا زمان برداشت گردو، خرید تجهیزات لوازم و وسایل برای برداشت گردو و بسته بندی آنها می باشد. هزینه های بازاریابی حضوری و غیر حضوری، هزینه هایی که برای تبلیغات خرج می شود و هزینه های فروش به مشتریان در این قسمت، مورد توجه و ارزیابی قرار می گیرند.

علاوه بر دسته بندی های فوق برای محاسبه هزینه احداث باغ گردو، باید کل هزینه اولیه یا سرمایه اولیه را در نظر بگیرید؛ هزینه های جاری، هزینه های در گردش برای نگهداری از باغ گردو، محاسبه سود و زیان و از همه مهمتر، محاسبه دوره بازگشت سرمایه برای احداث نهالستان گردو بسیار مهم است. زمانی می ‌توان گفت که هزینه های احداث یک هکتار باغ گردو به درستی تعیین شده که بتوان میزان سودآوری را تخمین زد. بر همین اساس است که کارآفرینان، تمام این جزئیات را در جدول های مشخص شده و به طور دقیق یادداشت می کنند.

 نکات مهم برای احداث باغ گردو

 پس از آن که هزینه احداث باغ گردو مشخص شد و نهالستان مناسب را هم انتخاب کردید، نوبت به این می رسد که کار کاشت نهال های گردو را آغاز کنید. این کار دقیقاً پس از خرید بهترین نهال گردو برای کاشت در مناطق سردسیر یا گرمسیر انجام می‌گیرد.

 برای اینکه بتوانید بهترین بهره برداری را از باغ گردو داشته باشید، خاک نهالستان را از نظر حاصل خیزی و مواد مغذی و معدنی ارزیابی کنید. شاید لازم باشد پس از کاشت نهال های گردو، مواد مغذی را از طریق آبیاری و کود های کشاورزی فسفات و کود نیترات یا کود پتاس در اختیار نهال ها قرار دهید.

 فاصله کاشت نهال های گردو هم اهمیت دارد؛ برخی معتقدند اگر بتوان در فاصله میان نهال ‌های گردو برخی از انواع ارقام میوه را کاشت، میزان باردهی بهتر خواهد شد؛ البته حجم گردوهای برداشت شده از این نهالستان کمتر است.

  قبل از احداث باغ گردو، برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید تا آفت ها و بیماری های درختان گردو کنترل شود و در صورت لزوم، درمان صورت گیرد.

در طول زمان، باید برخی از ارقام گردو را هرس کرد. این موارد برای نهال های گردو خوشه ای پاکوتاه، بیشتر وجود دارد. توجه به سیستم آبیاری نهال های گردو از نظر آبیاری قطره ای یا آبیاری بارانی اهمیت دارد. نیاز آبی درختان گردو در ارقام گردو با هم متفاوت است. حتماً قبل از خرید نهال ها این موارد را از مرکز خرید و فروش نهال گردو سوال کنید.

 یکی از نکات مهم که بسیار مورد توجه قرار دارد و می تواند میزان سودآوری یک هکتار باغ گردو را بسیار افزایش دهد، انتخاب نهال گردو زود بازده یا  نهال گردو دیرگل می باشد.  نهال های گردوی دیرگل در برابر سرمای بهاره، تحمل بالاتری دارند و چند سال پس از کاشت به بار می نشینند. در این مورد هم باید از متخصصان هنگام خرید نهال گردو سوال کنید.

 هنگام خرید نهال گردو برای احداث باغ گردو حتماً به خرید گونه‌های گردوی گرده افشان هم توجه داشته باشید. برخی از ارقام گردو نیاز به گونه گرده افشان دارند تا گردوهای مناسب تولید کنند.

 سعی کنید شرایط کاشت نهال های گردو را از نظر شرایط خاک، عمق چاله ها برای کاشت نهال، تجهیزات برای نگهداری از نهال های گردو و رسیدگی به نهال ها را به درستی فراهم کنید. اگر تمام نکات رعایت شوند، می‌توان مطمئن بود که یک هکتار باغ گردو به حداکثر باردهی و سودآوری می‌ رسد.

 سخن پایانی

 محاسبه هزینه احداث یک هکتار باغ گردو برای شروع یک کسب و کار پر بازده و سودآور، ضرورت دارد. به عنوان اولین قدم، باید نهالستان مناسب را در یک منطقه مستعد به کاشت درخت گردو انتخاب کنید. در گام بعدی باید بهترین نهال های گردو برای کاشت را خریداری کنید. مشورت کردن برای خرید جدیدترین نهال گردو که با موقعیت نهالستان، سازگاری داشته باشد، حائز اهمیت است.

 هزینه های احداث یک هکتار باغ گردو به دسته بندی های کلی و جزئی تقسیم بندی می شود. هزینه های نگهداری از نهال های گردو، نیروی انسانی، خرید مواد و تجهیزات و هزینه بخش انرژی، جزو این موارد هستند.

 برای سودآوری باغ گردو، بهترین نهال گردو را بکارید؛ شرایط خاک را تنظیم کنید و از نهال های گردو به صورت دوره ای نگهداری کنید. در نهایت، نتیجه ای که به دست می آورید سودآوری بهتر و بیشتر از نهالستان است.

 برای انتخاب بهترین ارقام گردو و آشنایی با انواع گردو اصلاح شده یا گردوی پیوندی می توانید با اولین مرکز تخصصی نهالستان گردو در ایران، پالیز گردو، تماس بگیرید.

 

جهت راهنمایی جهت احداث نهالستان گردو  و مشاوره خرید، کلیک کنید

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۲.۴ از ۵
دیدگاه‌ها 2

*
*

  بهرامی پاسخ

  ممنون از راهنمایی تون .
  در اطراف شهر مشهد یا نیشابور .از نهاال های شما استفاده شده....امکان بازدید از باغ رو داریم؟

   آرکاوب پاسخ

   با تشکر از حُسن توجه شما.
   بله امکان بازدید مهیا میباشد.

مشاوره خرید

جهت دریافت مشاوره تخصصی رایگان قبل از خرید نهال گردو لطفا  از طریق شماره های قید شده ذیل در ارتباط باشید و یا اینکه فرم مشاوره را پر نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

اطلاعات تماس :‌
امکان ثبت ۲۴ ساعته سفارش

مشتریان محترم به راحتی می‌توانید هر ۷ روز هفته و به صورت ۲۴ ساعته، سفارش خود را ثبت نمایید.

مجموعه نهالستان پالیز از ساعت 7 الی 24 آماده پاسخگو‌یی به تماس شما عزیزان می‌باشد. برای برقراری ارتباط، پرسیدن سوالات و مشاوره قبل از خرید، با ما در تماس باشید.