چرا باید نهال گردوی پیوندی بخریم؟ مزایای گردو پیوندی در چیست؟

چرا باید نهال گردوی پیوندی بخریم؟ مزایای گردو پیوندی در چیست؟

خرید نهال گردوی پیوندی مزایای زیادی را برای باغداران فراهم می‌کند. گردوی پیوندی یکی از بهترین ارقام نهال گردو است که می تواند بسته به شرایط باغ گردو، بهترین محصول را در یک سال تولید کند.

در حال حاضر، پیوند زدن انواع ارقام گردو یکی از بهترین و رایج ترین روش هایی است که بتوان درختان گردوی جدیدتر را تولید کرد. از آنجایی که بسیاری از عوامل می‌تواند سلامت درختان گردو را تهدید کند، فناوری‌های جدید به کمک این حوزه آمده اند و با استفاده از روش پیوند زدن، راهکاری را ارائه دادند که بتوان درختان گردو را تکثیر کرد.

تکثیر درخت گردو از طریق قلمه زدن، دشواری های خاص خود را دارد. غلظت بالای ترکیبات فنولی در بافت آنها باعث شده که این روش در برنامه های تحقیقاتی قرار بگیرد.

خرید نهال گردوی پیوندی هم موجب باردهی بیشتر یک باغ گردو می شود و هم در پایان فصل، می توان برای تکثیر درختان گردو برنامه‌ریزی کرد. استفاده از نهال گردو پیوندی گونه گرده افشان در باغ گردو وضعیت درختان گردو را برای باردهی، بسیار بهتر می کند.

همان طور که می دانید مغز گردو از نظر پروتئین و چربی های سالم شناخته شده است. خوردن گردو در رژیم غذایی روزانه به سلامت افراد کمک می کند. به همین دلیل، باغداران گردو نسبت به خرید نهال گردو پیوندی که برای آنها باردهی بیشتری دارد، علاقه مند هستند. همچنین تکثیر درختان گردو به بهترین شکل امکان پذیر است.

اگر به فکر خرید نهال گردو هستید و می‌خواهید باغ گردو راه اندازی کنید یا باغ گردوی خود را توسعه دهید، حتماً با این سوال مواجه هستید که بهترین ارقام نهال گردو کدامند یا چگونه می توانیم آنها را انتخاب کنیم؟

اگر نهالستان گردو، به شما خرید نهال گردو پیوندی را پیشنهاد دهد، این سوال مطرح می شود که چرا باید نهال گردو پیوندی را خریداری کنیم؟!

در این بحث به طور کامل درباره مزایای نهال گردو پیوندی صحبت می کنیم.

ویژگی های نهال گردوی پیوندی چیست؟

ویژگی های نهال گردوی پیوندی چیست؟

ویژگی هایی که نهال گردوی پیوندی ارائه می‌دهد باعث می شود باغداران نسبت به خرید این ارقام گردو تمایل بیشتری داشته باشند.نهال گردو پیوندی برای تمام شرایط اقلیمی و آب و هوایی امکان پذیر است. بسته به اینکه باغ گردوی شما در چه شرایطی قرار داشته باشد، می‌توانید نهال گردو را انتخاب کنید.

نهال گردو پیوندی به گونه‌ای تولید شده است که بتواند در برابر سرمازدگی، سرمای زودرس یا حتی یخبندان های دیررس در فصل بهار مقاوم باشد.

اگر یک نهال گردوی معمولی را در باغ گردو بکارید ممکن است در این شرایط بسیار آسیب پذیر باشد. در حقیقت، سرمای هوا یک عامل محدود کننده برای انواع ارقام گردو محسوب می‌شوند. در نهالستان گردو برای پرورش گردوی پیوندی شرایط به گونه‌ای فراهم می‌شود که ارقام گردو، ویژگی‌های کاملی را داشته باشند.

یکی دیگر از ویژگی ‌های نهال گردوی پیوندی سازگاری با شرایط خشک و کم آبی است. حتی اگر تغییرات دمایی در طول روز شدید باشد یا به طور مثال، کم ‌آبی اتفاق بیفتد، نهال های گردو پیوندی، توانایی زنده ماندن در این شرایط را دارند.

برای نگهداری از نهال گردو پیوندی همانند هر نهال دیگری نیاز به آبیاری مناسب، سموم دفع آفات و علف کش ها دارید. برای کاشت نهال گردو هم باید گودال مناسبی حفر کنید.

در مقالات مختلف درباره نحوه نگهداری از نهال گردو و شرایط کاشت نهال گردو به طور کامل صحبت کرده‌ایم.

مزایای خرید نهال گردوی پیوندی چیست؟

مزایای خرید نهال گردوی پیوندی چیست؟

اگر یک باغدار باشید مطمئناً میان ده‌ها گونه از ارقام نهال گردو برای خرید، سر در گم خواهید شد؛ کدام یک از نهال های گردو برای باغ شما مناسب تر است؟ آیا اگر یک گونه از نهال گردو را انتخاب کنید، می تواند در شرایط اقلیمی باغ شما دوام بیاورد یا خیر؟

با توجه به چالش‌های فوق، از میان ارقام نهال گردو، بهترین گونه ها همان نهال گردو پیوندی هستند. دوره کاشت درخت گردو برای هرکدام از واریته ها و ارقام گردو متفاوت است. بر همین اساس، نهال گردو تقسیم بندی می شود. هر یک از نظر شرایط کاشت، نحوه نگهداری و میزان باردهی متفاوت هستند.

یکی از مهمترین مزایای خرید نهال گردوی پیوندی این است که در برابر شرایط آسیب زننده نظیر رطوبت بیش از حد، خواب زمستانی، یخبندان های زودرس در اوایل پاییز یا اوایل بهار مقاومت خوبی دارند.

حتی اگر باغ گردوی شما در شرایط کوهستانی باشد، باز هم نهال گردو پیوندی برای شما مناسب است. میزان باردهی باغ گردو که با نهال پیوندی توسعه یافته تا ۸۰ درصد بیشتر افزایش پیدا می کند.

نهال گردوی پیوندی در هر سن و سالی که باشد قابل کاشت در باغ گردو است. برخی از کشاورزان و باغداران معتقدند از درختان گردو که از نهال پیوندی حاصل شده میتوان برای قلمه زدن و پیوند زدن به درختان آسیب پذیر استفاده کرد. قلمه زدن درخت گردو، فوت و فن های خاص خودش را دارد. بدون دانش درباره این درختان نمی‌توانید قلمه زدن را انجام دهید.

بهترین نهال گردوی پیوندی کدام است؟

بهترین نهال گردوی پیوندی کدام است؟

نهال گردوی پیوندی به نهال هایی گفته می شود که فرآیند رشد خود را بر اساس پیوند زدن، طی می کنند. پیوند زدن و قلمه زدن نهال گردو در مکان های مختلف روی شاخه اصلی انجام می شود.

به طور کلی، نهال های پیوندی ویژگی های برتری دارند و برای توسعه باغ گردو جزو اولویت‌ها معرفی می‌شوند. برخی از ارقام نهال گردو پیوندی از نظر باردهی پرسودتر هستند. اگر قرار باشد برای راه اندازی باغ گردو از یک نهال پر بازده گردو استفاده کنید، همین نهال گردو پیوندی برای شما بهترین گزینه است.

یکی از پرسودترین و پرفروش ترین نهال های گردو پیوندی، نهال گردو پالیز کانادایی نام دارد. این نهال گردو برای اقلیم و شرایط آب و هوایی سردسیر مناسب تر است. اگر باغ گردو دارید که در ارتفاع ۱۵۰۰ متری قرار دارد، نهال گردو پالیز کانادایی را برای کاشت در باغ انتخاب کنید. پرورش این نهال گردو از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تمام می شود. مغز گردو که توسط این درخت گردو حاصل می شود، خواص تغذیه ای و درمانی متنوعی دارد.

یکی دیگر از پرسودترین نهال گردوی پیوندی، نهال گردوی چندلر نام دارد. این نهال گردو برای کاشت در باغ گردو در مناطق کوهستانی مناسب است. میزان باردهی این نهال هم در 8 سال پس از کاشت، به حداکثر میزان خود می‌رسد.

در میان انواع نهال گردو پیوندی که در نهالستان پالیز گردو ارائه شده است، نامی از نهال گردو ژنوتیپ برتر مشاهده می کنید. این نهال های گردو حاصل تحقیقات شبانه روزی متخصصین هستند، بنابراین بیشترین باردهی را خواهند داشت؛ مزایای زیادی برای توسعه باغ گردو دارند و از نظر اقتصادی بسیار به صرفه هستند.

جمع بندی و نتیجه گیری

نهال گردوی پیوندی با کیفیت بالا و میزان باردهی مناسب و مقرون به صرفه اقتصادی برای باغداران گردو بسیار اهمیت دارد. تفاوتی نمی کند که میخواهید باغ گردو را توسعه بدهید یا به تازگی تصمیم به راه اندازی باغ گردو دارید؛ در هر صورت نیاز دارید که بهترین درخت گردو را خریداری کنید.

انتخاب انواع نهال گردو از طریق یک مجموعه تخصصی، کار چندان دشواری نیست. نهال های گردو پیوندی جزو بهترین گونه های گردو معرفی شده اند و از هر نظر، امتیازات مثبتی را فراهم می‌کنند.

خرید نهال گردو پیوندی برای کاشت در باغ گردو در شرایط سردسیری کوهستانی یا شرایطی که با کم آبی مواجه است، انتخاب هوشمندانه‌ای خواهد بود.

خوشبختانه نهالستان پالیز گردو با در نظر گرفتن نیاز بازار توانسته انواع ارقام نهال گردو را برای باغداران عزیز فراهم کند.

در این مجموعه می توانید انواع نهال گردو پیوندی، نهال گردو بومی و نهال های مختلف دیگر را برای هر شرایط کاشت فراهم کنید. نهال های پرورش داده شده در نهالستان پالیز با مدیریت مهندس سعید قاسمی همه جزو نهال های تضمین شده و شناسنامه دار هستند. برای مشاوره خرید نهال گردو می توانید با این مجموعه تخصصی تماس بگیرید.

 

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *