راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان آباده

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان آباده استان فارس

شهرستان آباده یکی از شهرهای مهم در استان فارس است. این شهرستان به عنوان چهارمین شهرستان پرجمعیت در این استان به حساب میاید. و به عنوان یکی از مناطق ییلاقی برای کوچ طوایف قشقایی به حساب میاید. فاصله ی این شهرستان با شهر شیراز 270 کیلومتر است. و حدود 11 درصد از استان فارس را دربرگرفته است.

موقعیت جغرافیایی

شهرستان آباده شمالی ترین شهر در استان است. این شهرستان از شمال و غرب با استان اصفهان هم مرز بوده و از جنوب با شهرستان صفاشهر و اقلید همسایه است. استان یزد همسایه ی شرقی این شهرستان به حساب میابد.

ارتفاع از سطح دریا

شهرستان آباده در ارتفاع 1290 متری از سطح دریا قرار دارد.

آب و هوا

به علت قرارگیری در منطقه ی کوهستانی، آب و هوای این شهر بسیار تحت تاثیر آب و هوای کوهستانی و نیمه کوهستانی قرار گرفته است. آب و هوای آن سرد و نیمه خشک است. زمستان هایی سرد و تابستان خنک دارد. میانگین دمای سالیانه آن 1 درجه ی سانتیگراد است.

میانگین بارش سالیانه در شهرستان آباده 120 میلی متر است. که نشان میدهد این شهرستان از لحاظ بارندگی با خشکی مواجه است.

چه نهال های گردویی برای شهر آباده مناسب است؟

شهرستان آباده دارای آب و هوای سرد و کوهستانی است. بنابراین نهال هایی که در آن کاشته میشوند باید تحمل سرمایی نسبتا بیشتری داشته باشند. تا بتوانند خود را با شرایط آب و هوایی تطبیق داده و محصول دهی بهتری داشته باشند. برای خرید نهال گردو در شهرستان آباده نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان آباده معرفی میکند:

در بین این ارقام؛ نهال گردوی تویسرکان, نهال گردوی فرنور؛ نهال گردوی پالیز کانادایی و نهال گردوی اسرائیلی از محصول دهی و عمر اقتصادی و همچنین کیفیت محصول بالاتری برخوردارند. بنابراین بهتر است به عنوان رقم اصلی در باغ کاشته شوند. از سایر ارقام نیز میتوانید به عنوان رقم گرده افشان در باغ استفاده کنید.

نکته: همانطور که میدانید انتخاب نهال در باغ با توجه به ارتفاع از سطح دریای نهال و مقایسه ی آن با ارتفاع از سطح دریای منطقه ی باغ تعیین میشود. بنابراین کاشت رقم چندلر با ارتفاع 0 تا 1200 متر از سطح دریا در این شهرستان توصیه نمیشود.

بهترین نهالستان نهال گردو در آباده

نهالستان پالیزگردو؛ از دیرباز تا کنون به عنوان بزرگترین نهالستان در شمال غربی کشور شناخته میشود. این نهال فروشی با بیش از نیم قرن فعالیت گسترده در سطح عمده و خرده؛ به فروش انواع نهال میوه از جمله فروش نهال گردو در شهر آباده میپردازد. و تمامی مجوزهای لازم در این حوزه از جمله شناسنامه معتبر؛ گواهی ثبت اختراع و گواهینامه معتبر و رسمی از جهاد کشاورزی دریافت نموده است. علاوه بر تمامی ارقام میوه؛ این مرکز موفق به تولید ارقام اصلاحی و ژنوتیپ ها برای سازگاری بیشتر با شرایط آب وهوایی و اقلیمی در کشورمان ایران شده است. شما میتوانید به صورت آنلاین؛ تلفنی و یا حضوری با ما در ارتباط باشید و تمامی سوالات خود از جمله قیمت نهال گردو در آباده؛ نحوه ی پیش خرید و یا خرید نهال گردو در آباده و… را از کارشناسان حرفه ای ما جویا شوید.

نحوه ارسال نهال گردو

یکی از مهم ترین مراحل در فروش نهال گردو؛ ارسال نهال ها از نهالستان؛ به باغ شما است. برای جلوگیری از بروز هرگونه آسیب به نهال ها؛ ما در پالیزگردو؛ تمامی نهال ها را به صورت استاندارد بسته بندی نموده و با توجه به حجم سفارشات و مقصد باغ، با استفاده از وسایل حمل و نقل باربری مثل اتوبوس؛ کامیون؛ وانت بار و… برای شما باغداران محترم ارسال مینماییم. پالیزگردو به همراه تمامی نهال ها گواهی معتبر و ضمانتنامه کتبی ارائه میدهد. تا اگر در طول مسیر نهال ها دچار آسیب، شکستگی و یا بیماری و آفات شوند. شما باغداران محترم بتوانید از خدمات پس از فروش و پشتیبانی پالیزگردو استفاده نمایید.

سایر خدمات پالیزگردو

مشاوره احداث باغ گردو: جهت افزایش رفاه حال باغداران محترم؛ یکی دیگر از خدمات پالیزگردو؛ ارائه مشاوره 100 در 100 رایگان در حوزه تمامی فعالیت های راه اندازی و رسیدگی به باغ گردو است. تمامی مشاوره ها توسط متخصصین با تجربه و آموزش دیده باغداری انجام میشود. شما میتوانید هرگونه سوال در حوزه نحوه کاشت؛ آبیاری، کوددهی؛ هرس و سمپاشی و… دارید؛ از مشاوران ما به صورت تلفنی، آنلاین و یا حضوری بپرسید.

احداث باغ گردو: این بخش از خدمات پالیزگردو؛ مختص باغداران محترمی است که قصد راه اندازی باغ گردو؛ توسط باغداران حرفه ای و متخصص در باغ خود را دارند. در این قسمت شما میتوانید درخواست تیم باغداری پالیزگردو را ثبت نموده و نتایج آزمایش خاک باغ خود را برای ما ارسال کنید. متخصصین ما پس از بررسی درخواست شما و در زمان تعیین شده در باغ شما حضور یافته و کلیه اقدامات مرتبط با راه اندازی باغ گردو را به صورت کامل به انجام میرسانند.

مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی: تیم متخصص بیماری شناسی و افت زدایی و گیاه شناسی، همه روزه مستقر در دفتر مرکزی پالیزگردو واقع در شهر میاندوآب؛ آماده پاسخگویی به شما باغداران محترم در حوزه انواع بیماری ها و آفات درختان به همراه راهکار مبارزه با آنها هستند.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *