حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر اهواز

خرید و فروش عمده انواع ارقام نهال گردو در شهر اهواز

شهر اهواز یکی از مهم ترین شهرهای کشور به خصوص در حوزه کشاورزی است. این شهر به دلیل آب وهوای خاصی که دارد؛ تنها برخی از ارقام میوه قادر به رشد در آن هستند. شهر اهواز مرکز استان اهواز است. که به عنوان هشتمین شهر پرجمعیت و چهارمین شهر بزرگ در کشور محسوب میشود. به علت وجود چاهای نفتی در این شهر؛ اهواز از اهمیت سیاسی بسیار بالایی برای کشور برخوردار است. به طوریکه بزرگترین کارخانه های استخراج نفت در این شهر قرار دارند. وجود رودخانه ی پرآب کارون در این شهر آبیاری را برای کشاورزان آسان تر نموده است. مهم ترین محصولات کشاورزی در اهواز؛ نخلستان های خرما؛ باغ های گردو و بادام هستند. این شهر جلگه های فراوان دارد اما پوشش گیاهی آن نسبتا کم است. این عامل سبب گرم تر شدن هوای شهر اهواز گردیده است. در این مطلب قصد داریم تا بهترین نهال گردو در شهر اهواز را به شما معرفی نماییم.

موقعیت جغرافیایی شهر اهواز

همسایه های شمالی شهر اهواز؛ شهر های شوش و شوشتر هستند. شهر اهواز از شرق با رامهرمز و از غرب با شهر سوسنگرد همسایه است. در جنوب این شهر با 3 شهر شادگان، ماهشهر؛ و خرمشهر مرز مشترک دارد. در سمت جنوب غربی نیز مرز کوچکی با کشور عراق دارد.

ارتفاع از سطح دریای شهر اهواز

شهر اهواز با ارتفاع 12 متر از سطح دریا؛ یکی از کمترین ارتفاع ها را در سرتاسر کشور دارد.

آب و هوای شهر اهواز

شهر اهواز به علت قرارگیری در موقعیت خاص جغرافیایی و نزدیکی به مدار استوا؛ بسیار گرم است. میانگین دمای سالیانه در شهر اهواز 25 درجه سانتیگراد است. بیشترین دمای هوای شهر اهواز در فصل تابستان به 48 درجه سانتیگراد میرسد. و سردترین دمای آن نیز در فصل زمستان 0 درجه ی سانتیگراد است. متوسط بارندگی در این شهر 213 میلیمتر است.

اصول مدیریتی مهم در کاشت و پرورش بهترین نهال گردو در شهر اهواز

برای راه اندازی یک باغ گردوی پربار در شهری مثل اهواز؛ شما باید اصول دقیق و نحوه ی نگهداری صحیح از درختان گردو را به خوبی بدانید. تا از بروز بیماری ها و مشکلاتی همچون آفتاب سوختگی؛ حمله بیماری های قارچی و آفات در امان بمانید. درخت گردو، هم برای کاشت در مناطق بسیار سردسیری و هم برای مناطق گرمسیری مناسب است. و اگر به خوبی از آن نگهداری شود قادر است سوددهی بسیار عالی را نصیب باغدار محترم کند. در ادامه قصد داریم تا مهم ترین اصول مدیریتی احداث باغ گردو در اهواز را بررسی نماییم.

آیا در هوای گرم اهواز درخت گردو رشد میکند؟

شهر اهواز دارای آب وهوای بسیار گرم است. از این رو هنگام انتخاب و خرید نهال گردو در اهواز باید به تحمل گرمایی نهال توجه کافی داشته باشیم. همچنین برای جلوگیری از سوختن نهال ها میتوانید از روش های خاصی (مثل رنگ کردن تنه درخت گردو) برای محافظت از تنه و شاخه های درختان استفاده کنید.

رابطه ی ارتفاع از سطح دریای نهال گردو با ارتفاع شهر اهواز

شهر اهواز دارای ارتفاع بسیار کمی نسبت به دریا است. به علت ارتفاع کمتر و نزدیکی به مدار خط استوا آب هوای این شهر تحت تاثیر قرار گرفته و بسیار گرم است. از طرفی درصد رطوبت در این شهر زیاد است. و هوای شهر اهواز را شرجی تر نموده است. با مطالعه ی ارتفاع از سطح دریای نهال های گردو در سایت پالیزگردو، خواهیم دریافت که درختان گردوی زیادی قادرند در ارتفاع های پایین، از سطح دریا به خوبی رشد نمایند. و ما باید از بین این ارقام، بهترین نهال گردو برای شهر اهواز را بیابیم.

آیا درختان گردو در خاک شهر اهواز به خوبی رشد میکنند؟

همه ی باغداران محترم باید پیش از خرید نهال گردو در اهواز، خاک باغ خود را آزمایش نمایند. برای اینکار باید از چند بخش از زمین و لایه های رویی و زیرین خاک نمونه برداری نموده و با مراجعه به آزمایشگاه های مخصوص خاک، از کیفیت خاک باغ خود آگاه شوید. سپس اطلاعات بدست آمده را با شرایط مطلوب کاشت نهال گردو مقایسه نمایید. برای مثال شوری خاک برای کاشت نهال گردو در اهواز باید 4 میلی موس بر سانتیمتر وph آن بین 5.6 تا 5.7 باشد. همچنین درختان گردو برای رشد بهتر نیازمند دریافت 14 عنصر از خاک میباشند. برای کسب آگاهی بیشتر از کیفیت خاک نهال گردو، به سایر مقالات ما در همین سایت مراجعه نمایید.

آبیاری نهال گردو در اهواز چگونه باید باشد؟

شهر اهواز بسیار گرم است. همین موضوع نیاز درختان را به آبیاری افزایش میدهد. درختان گردو به 8 تا 10 هزار مترمکعب آبیاری سالیانه نیاز دارند. توجه کنید که آبیاری را در فصل رشد و فصل گرم سال افزایش دهید. اگر از روش آبیاری تحت فشار استفاده مینمایید، میتوانید مصرف آب سالیانه را به 6 تا 8 هزار مترمکعب در سال کاهش دهید. توجه فرمایید که درختان گردو در سال های اولیه زندگی خود نیازمند آبیاری بیشتری میباشند.

دمای هوای متناسب برای رشد نهال گردو در شهر اهواز

دمای هوای میانگین در شهر اهواز 25 درجه سانتیگراد است. و دمای هوای مطلوب برای رشد نهال های گردو بین 0 تا 20 درجه سانتیگراد است. با این مقایسه خواهیم دریافت که هوای شهر اهواز برای رشد نهال های گردو بسیار گرمتر است. بنابراین برای کاهش دمای باغ و خنک سازی نهال ها باید کارهای لازم را انجام دهیم. یکی از مهم ترین اقدامات، کاشت  گردو با مقاومت گرمایی بالاتر است. بهترین ارقام گردو گرمسیری در شهر اهواز، نهال گردو ژنوتیپ کانادایی؛ نهال گردو تویسرکان؛ نهال گردو ژنوتیپ برتر و نهال گردو فرنور و نهال گردو اسرائیلی هستند.

نیاز به دریافت نور خورشید برای نهال های گردو در شهر اهواز

به علت موقعیت خاص جغرافیایی شهر اهواز، نیاز درختان گردو به دریافت نور خورشید و انجام عملیات فتوسنتز به خوبی برطرف میشود.

الگوی کاشت نهال های گردو در شهر اهواز

به علت دریافت نور کافی خورشید توسط درختان، فاصله کاشت نهال گردو در شهر اهواز را به گونه ای درنظر میگیریم که شاخه و برگ درختان مزاحمتی در دریافت بهتر نور خورشید توسط یکدیگر ایجاد ننموده و همچنین ریشه ها در خاک به خوبی رشد نمایند. به طور کلی الگوهای کاشت متعددی در شهر اهواز معرفی شده است. مثل مثلثی؛ مربعی، داربستی، مستطیلی و لوزی و… که از هرکدام میتوانید در شرایط خاصی استفاده نمایید. اغلب باغداران محترم نهال های گردو خود را به صورت مربعی به ضلع 6 متر و یا مستطیلی به ضلع 6 در 5 متر میکارند.

چه نهال های گردویی را میتوان در شهر اهواز کاشت؟ به همراه قیمت مصوب نهال گردو در اهواز در سال 1400

با توجه به ارتفاع از سطح دریای شهر اهواز که برابر 12 متر است. خواهیم دریافت که این شهر در منطقه ای هموار واقع است. با توجه به فاکتورهای معرفی شده در بخش قبل؛ برای خرید نهال گردو در شهر اهواز نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر اهواز معرفی میکند:

نهال گردو پالیزکانادایی به همان نسبت که تحمل سرمایی بسیار ویژه ای دارد؛ در مقابل گرما نیز به خوبی مقاوم است. ارتفاع از سطح دریای این نهال بین 0 تا 3000 متر است. و با کاشت نهال در ارتفاع اعلام شده و نگهداری از درخت قادر است تا 16 تن محصول دهی در هکتار داشته باشد. باید بدانید که محصول دهی این رقم 2 برابر بیشتر از سایر ارقام گردو است. بنابراین خرید نهال گردو پالیزکانادایی در شهر اهواز سودآوری مالی بسیار عالی را برای باغدار محترم به ارمغان خواهد آورد. عمر اقتصادی نهال گردو پالیزکانادایی نیز بیش از 100 سال است. یعنی این رقم تا 100 سال قادر است به محصول دهی حداکثری خود ادامه دهد. با پایان عمر اقتصادی و ورود نهال به دوره ی کهنسالی محصول دهی درخت با افت چشمگیری مواجه میشود.

از مهم ترین مزایای خرید نهال گردو فرنور در اهواز، سازگاری و تحمل گرمایی بسیار عالی این نهال است. نهال گردو فرنور را میتوان در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا کاشته و محصول بسیار عالی از آن برداشت نماییم. محصول دهی سالیانه نهال گردو فرنور 8 تن است. محصول دهی حداکثری، از ورود درخت به سن بلوغ آغاز شده و تا 100 سال ادامه دارد. میوه های گردو فرنور با احتساب وزن پوسته ی چوبی نازک آنها وزنی در حدود 13 گرم دارند. میوه های این رقم نسبتا درشت اند.

میوه های بسیار خوشمزه و دارای چربی بالا از دلایل توجه خریدارن نهال گردو اسرائیلی در اهواز است. این رقم یکی از بهترین ارقام گردو در اهواز به شمار میرود. بهترین ارتفاع برای کاشت این نهال بین 0 تا 2000 متر است. یعنی دارای شرایط مساعد برای کاشت در شهر اهواز میباشد. این نهال پرطرفدار دارای محصول دهی سالیانه تا 8 تن است. که این محصول دهی درختان تا 80 سال ادامه دارد. پس از پایان عمر اقتصادی درختان نیز میتوانید با فروش چوب درختان سودآوری مالی بسیار خوبی داشته باشید.

خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در اهواز یکی از اقتصادی ترین انتخاب ها در این شهر محسوب میشود. از مهم ترین ویژگی های این رقم محصولات درشت و با کیفیت آن است. وزن میوه های گردو تویسرکان به طور متوسط 16 گرم است. که بیشترین وزن را در بین سایر ارقام گردو دارد. بیشتر وزن میوه را مغز گردو تشکیل داده است. عمر اقتصادی درختان گردو تویسرکان در شرایط نگهداری صحیح به 50 سال میرسد. و در طول این 50 سال محصول دهی سالیانه درختان حدود 6 تن است.

نهال گردو چندلر یکی از معروف ترین ارقام گردو در بین باغداران ایرانی است. این رقم با کیفیت است و تحمل سرمایی و گرمایی مناسبی دارد. بهترین ارتفاع برای کاشت نهال گردو چندلر؛ بین 0 تا 1500 متر از سطح دریا است. حداکثر محصول دهی سالیانه درختان از سن بلوغ تا رسیدن به دوره ی کهنسالی حدود 7 تن است. عمر اقتصادی این نهال نیز بیش از 100 سال است که درصورت فراهم سازی شرایط مساعد برای کاشت نهال؛ میتوانید عمر اقتصادی درختان را افزایش دهید. اگر قصد خرید نهال گردو چندلر در اهواز را دارید، با کارشناسان ما در نهالستان بزرگ پالیزگردو در تماس باشید.

به جرائت میتوان گفت نهال گردو ژنوتیپ برتر یکی از بهترین انتخاب ها برای کاشت در شهر اهواز است. این رقم اصلاحی قابلیت سازگاری فوق العاده ای با شرایط مختلف آب وهوایی و دمایی دارد. این نهال قادر است با تمامی آب و هواهای کشور در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا به خوبی سازگار شود. و محصول دهی سالیانه 8 تن در هکتار داشته باشد. از نقاط قوت نهال گردو ژنوتیپ برتر عمر اقتصادی این نهال است که برابر 200 سال است. به این معنا که با خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در اهواز و کاشت آن در باغ تا 200 سال نیازی به خرید نهال گردوی دیگری نخواهید داشت. توجه داشته باشید که عمر اقتصادی این رقم 2 برابر سایر ارقام گردو است.

اگر شما هم تصمیم به خرید نهال گردو در شهر اهواز را دارید؛ میتوانید از ارقام بالا به عنوان بهترین نهال گردو در اهواز استفاده کنید.

بهترین رقم گرده زا برای ارقام بالا نهال گردو فرانت و نهال گردو فرانکت میباشند.

دلیل انتخاب پالیزگردو به عنوان بهترین نهالستان نهال گردو در اهواز

پالیزگردو بزرگترین نهالستان در شمال غرب کشور و با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی، با افتخار، بیش از نیم قرن است که در حوزه فروش انواع ارقام نهال گردو؛ از جمله فروش نهال گردو در اهواز و همچنین در سرتاسر کشور فعالیت گسترده دارد. نهال فروشی پالیزگردو با کسب عنوان بهترین نهالستان گردو در شهر اهواز، با استفاده از تیم متخصص و تجهیزات پیشرفته؛ اقدام به تولید و پرورش انواع ارقام نهال، ارقام اصلاحی و ژنوتیپ ها برای سازگاری هرچه بیشتر با شرایط آب هوایی در کشور نموده است. این مرکز موفق به دریافت کلیه مدارک معتبر در حوزه پرورش و فروش نهال گردو، مثل گواهی ثبت اختراع، گواهی معتبر و رسمی و شناسنامه معتبر شده است. از طرفی رتبه برتر در زمینه کسب رضایت مشتری و سلامت نهال را دارد. این مرکز به همراه کلیه نهال ها، گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی قابل پیگیری ارائه میدهد. برای ارتباط با مشاوران ما و اطلاع از قیمت نهال گردو در اهواز؛ پیش خرید و یا خرید نهال گردو در اهواز از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.

از خدمات دیگر ما چه میدانید؟

مشاوره رایگان احداث باغ گردو در اهواز: از سایر خدمات مرکز تولید و پروش نهال گردوی پالیزگردو؛ ارائه مشاوره 100 در 100 رایگان در حوزه نحوه راه اندازی و پرورش درختان گردو در اهواز به باغداران محترم توسط متخصصین حرفه ای و باتجربه بخش کشاورزی است. شما میتوانید از طریق تماس تلفنی؛ شبکه های اجتماعی و یا حتی حضوری به دفتر مرکزی پالیزگردو مراجعه نموده و کلیه سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

احداث باغ گردو در اهواز: تیم تخصصی کشاورزی پالیزگردو؛ متشکل از کارشناسان و باغداران حرفه ای و متخصص به صورت حضوری در محل باغ شما حضور یافته و کلیه اقدامات مرتبط با باغداری را از 0 تا 100 به انجام میرسانند. باغداران محترم در صورت درخواست این بخش از خدمات ما میتوانید پس از ثبت درخواست خود؛ نتایج آزمایش خاک باغ خود را برای ما ارسال نمایید.

مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی: ارائه مشاوره تخصصی در حوزه بیماری شناسی و آفات درخت گردو در اهواز؛ توسط کارشناسان گیاه شناسی و بیماری شناسی به صورت آنلاین، تلفنی و یا حضوری، یکی دیگر از خدمات پالیزگردو برای باغدران محترم است. شما میتوانید در صورت مشاهده هرنوع تغییر شکل؛ رنگ و یا حالت برگ، میوه و تنه و تمامی بافت های درخت گردوی خود؛ با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

وسایل نقلیه استاندارد برای ارسال نهال گردو چیست؟

نهال گردو یکی از ارقام حساس است. بنابراین باید در بسته بندی و ارسال نهال ها توجه کافی به کار برده شود. تا نهال ها در اثر ضربات و یا آسیب ها دچار شکستگی و بریدگی نشوند. وجود هرگونه بریدگی و یا شکستگی روی نهال های جوان، بستری مناسب برای حمله بیماری ها و حشرات و آفات به آنها خواهد بود. از این رو ما در پالیزگردو نهال های گردو را به صورت استاندارد بسته بندی نموده و به همراه گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی از طریق اتوبوس، کامیون؛ وانت بار و سایر وسایل حمل و نقل اختصاصی برای باغداران محترم ارسال مینماییم. انتخاب وسیله نقلیه جهت ارسال نهال ها با توجه به درخواست باغدار محترم؛ حجم سفارشات و مقصد بار تعیین میشود.

X