حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر اراک

خرید و فروش عمده انواع ارقام نهال گردو در شهر اراک

شهر اراک مرکز استان مرکزی به عنوان یکی از کلان شهرهای مهم در کشورمان ایران به حساب میاید. این شهر که از سایر شهرهای کشور نسبتا جوان تر است؛ دارای منابع آبی و زمین های کشاورزی فراوان است. جالب است بدانید شهر اراک یکی از شهرهای امن از نظر زلزله به حساب میاید. اغلب مردم این شهر به زبان فارسی و با لهجه ی اراکی صحبت میکنند. به علت وجود کارخانه های متعدد در این شهر، هوای این شهر نسبتا آلوده است. و به علت شرایط آب وهوایی خاصی که دارد؛ فقط ارقام خاصی از گردو در این شهر قابل کشت هستند. در این بخش در نظر داریم تا بهترین نهال گردو برای شهر اراک را به شما معرفی نماییم. پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

موقعیت جغرافیایی شهر اراک

همسایه های شهر اراک از شمال، شهرهای تفرش و فراهان هستند. این شهر از شرق با استان قم و از غرب با شهر خنداب همسایه است. اراک از جنوب به خمین میرسد. همسایه های شمال شرقی و شمال غربی آن به ترتیب آشتیان و کمیجان بوده و در جنوب شرقی و جنوب غربی این شهر به ترتیب شهرهای، محلات و دلیجان، شازند قرار دارند.

ارتفاع از سطح دریای شهر اراک

ارتفاع از سطح دریای شهر اراک به صورت میانگین از بلندترین منطقه تا پست ترین آن؛ 1743 متر است.

آب وهوای شهر اراک

شهر اراک از جمله شهرهای سرد و مرطوب در کشورمان محسوب میشود. به علت قرارگیری این شهر در فلات مرکزی ایران، آب وهوای اراک در تابستان گرم و خشک است.

مهم ترین اصولی که در کاشت بهترین نهال گردو در اراک باید به آن توجه نمود

احداث یک باغ پرمحصول گردو نیازمند تجربه؛ تخصص کافی و صرف زمان و هزینه برای باغ است. یک باغ پرمحصول، یک باغدار حرفه ای را در کنار خود دارد. باغداران حرفه ای معمولا به تمامی جوانب در خرید نهال گردو و احداث باغ گردو توجه میکنند. هرچه فضای مناسب تری برای رشد نهال فراهم آوریم؛ به همان نسبت نهال هایی که میکاریم تبدیل به درختان تنومندتر و پرمحصول تری خواهند شد. فاکتورهای اصلی که در احداث باغ گردو در شهر اراک باید به آن توجه نمایید. شامل موارد زیر است:

بهترین اقلیم آب و هوایی برای شهر اراک چیست؟

به طور کلی اقلیم آب وهوایی شهر اراک به فلات مرکزی ایران بازمیگردد. شهر اراک یکی از شهرهای خنک در کشورمان به حساب میاید. این شهر در زمستان ها سرد و مرطوب بوده و در تابستان ها گرم و خشک است. به علت وجود کوه های فراوان و تالاب های متعدد در اطراف این شهر، آب وهوای آن را نسبتا خنک نموده است. بنابراین باید از ارقام با مقاومت سرمایی و گرمایی بیشتری برای شهر اراک استفاده نماییم. تا علاوه بر تطبیق پذیری با آب و هوای این شهر؛ بتواند بهترین محصول دهی را نیز داشته باشد. ارقام با مقاومت سرمایی و گرمایی بیشتر، از جمله نهال گردو ژنوتیپ برتر که یکی از ارقام با سوددهی بسیار بالا برای باغدار محسوب میشود. و همچنین نهال گردو پالیزکانادایی که بهترین تطبیق پذیری را در بین سایر ارقام دارد.

ارتفاع از سطح دریای مطلوب نهال گردو چقدر است؟

مهم ترین فاکتوری که هر باغدار باید به آن توجه داشته باشد؛ ارتفاع از سطح دریای نهال است. ارتفاع از سطح دریای تمامی ارقام پرطرفدار گردو در سایت پالیزگردو قرار داده شده است. شما باید پس از کسب آگاهی از ارتفاع از سطح دریای شهر اراک؛ بهترین نهال گردویی که در شهر اراک رشد میکند را یافته و با کاشت آن در باغ، محصول دهی بسیار عالی درختان را تجربه نمایید.

چه خاکی برای نهال های گردو مناسب تر است؟

خاک و هوا، دو منبع تغذیه ی اصلی درختان به حساب میایند. هر بخش از زمین ها ممکن است دارای بافت خاکی متفاوتی باشد. باید شرایط خاکی مناسب را برای کاشت نهال گردو فراهم نماییم. درختان گردو اغلب در خاک های شنی؛ لومی و رسی بهترین عملکرد را دارند. بنابراین با اصلاح خاک میتوانید شرایط مطلوب برای رشد نهال را فراهم نمایید. بافت های سنگی و سفت زمین را بشکنید تا ریشه بتواند به خوبی در خاک رشد نماید. عمق خاک باید حداقل 3 متر باشد. و با زهکشی مناسب شرایط رطوبتی و گردش اکسیژن در خاک را تنظیم نمایید. بهترین خاک ها برای کاشت نهال گردو؛ شوری 4 میلی موس بر سانتیمتر و PH برابر 5.6 تا 5.7 دارند.

آبیاری نهال گردو چگونه انجام میشود؟

آبیاری درختان گردو باید با توجه به بارندگی منطقه انجام گیرد. میانگین بارش سالیانه شهر اراک 341.7 میلی متر است. بنابراین آبیاری مورد نیاز باغ گردو در شهر اراک بین 8 تا 10 هزار متر مکعب در هکتار خواهد بود. با استفاده از روش آبیاری قطره ای میتوانید حجم کل آبیاری را به 6 تا 8 هزار متر مکعب در هکتار کاهش دهید.

بهترین دما برای رشد درختان گردو

میانگین دمای سالیانه در شهر اراک حدودا 13.9 سانتیگراد است. حداقل دما در اراک 5.7- درجه سانتیگراد و حداکثر دمای آن 35.8 درجه سانتیگراد است. این شهر بین 60 تا 120 روز را در یخبندان سپری میکند. با توجه به شرایط دمایی در شهر اراک، بهتر است از ارقامی با مقاومت سرمایی بیشتر در باغ استفاده نماییم. همچنین باید توجه داشته باشید که نیاز سرمایی درختان؛ برطرف شود. درختان گردو بین 300 تا 1500 ساعت نیاز به قرار گیری در دمای کمتر از 7- درجه سانتیگراد دارند، تا از خواب زمستانی بیدار شوند. به این ترتیب محصول دهی و مقاومت سرمایی آنها افزایش چشمگیری خواهد یافت. خوشبختانه آب وهوای شهر اراک این نیاز درختان را به خوبی برطرف مینماید.

نور خورشید مناسب برای درختان گردو،باید چگونه باشد؟

درختان گردو نیاز به دریافت روزانه نور خورشید دارند. درختان را باید در منطقه ای بکارید که روزانه حداقل 8 ساعت نور مستقیم خورشید را دریافت نمایند. علت جایگاه ویژه ی نوررسانی در درختان؛ تسهیل عملیات فتوسنتز و تولید میوه و انرژی برای درختان است. که درصورت عدم دریافت نور کافی خورشید با افت کیفیت محصولات همراه خواهید بود. هنگام خرید زمین و باغ، حتما به نورگیری مناسب آن توجه نمایید. زمین هایی که شیب متمایل جنوبی دارند؛ نور بهتری دریافت میکنند. همچنین هنگام کاشت نهال ها با رعایت فاصله ی کاشت، مانع از مزاحمت درختان برای دریافت نور خورشید خواهیم شد.

بهترین طرح الگوی کشت،برای احداث باغ گردو

انتخاب طرح الگوی کشت اهمیت ویژه ای در مرحله ی احداث باغ گردو در اراک دارد. فاصله ی کاشت مناسب برای تمامی ارقام میوه، توسط متخصصین این حوزه بدست آمده است. مهم ترین فاکتورهایی که در این مقدار به آن توجه شده است:

  • استفاده حداکثری از ضرفیت خاکی زمین
  • دریافت مناسب ریشه ها و تغذیه از خاک
  • دریافت مناسب اکسیژن و نور خورشید و تغذیه از هوا
  • تردد آسان وسایل نقیله کشاورزی. برای برداشت محصول، شخم زنی، کاشت و…
  • برداشت محصول آسان تر
  • و…

است. به این ترتیب بهترین الگوی کاشت برای نهال گردو؛ طرح مثلثی، مربعی؛ لوزی؛ داربستی و مستطیلی است. که در این بین دو الگوی مربعی و مستطیلی بسیار مورد توجه باغداران محترم قرار گرفته است. فاصله ی مناسب برای کاشت نهال گردو در اراک ایجاد مربع هایی با ضلع 7 متر است. در زمین هایی که نور خورشید بهتری دریافت مینمایند شما میتوانید فاصله کاشت را به 6 در 7 متر کاهش دهید.

کدام یک از ارقام گردو برای کاشت در شهر اراک با بهترین عملکرد همراه خواهند بود؟ به همراه لیست قیمت نهال گردو

برای اینکه بتوانیم بهترین نهال گردو در اراک را بیابیم. ابتدا باید از شرایط فعلی باغ خودمان به خوبی آگاه شویم. دریافت نور مناسب توسط زمین؛ حداقل و حداکثر دمای منطقه، آب وهوا و شرایط اقلیمی، همچنین نوع خاک و ارتفاع از سطح دریا و… که هرکدام جایگاه ویژه ای در راه اندازی باغ گردو در شهر اراک را دارند. سپس باید به دنبال ارقام گردویی باشیم که علاوه بر تطبیق پذیری با این شرایط، بهترین عملکرد و باردهی را نیز داشته باشند. تا باغ ما با سودآوری بیشتری همراه شود. با توجه به ارتفاع از سطح دریای شهر اراک که به طور میانگین برابر 1743 متر است. برای خرید نهال گردو در شهر اراک نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر اراک معرفی میکند:

به جرائت میتوان گفت نهال گردو پالیزکانادایی یکی از بهترین نهال ها برای کاشت در شهر اراک به حساب میاید. این نهال با مقاومت سرمایی و گرمایی بینظیری که دارد، همواره مورد توجه اغلب باغداران به خصوص باغداران در نواحی سردسیری قرار گرفته است. با توجه به ارتفاع از سطح دریای این رقم که بین 0 تا 3000 متر است. و تطابق آن با ارتفاع از سطح دریای شهر اراک؛ میتوانید با خیال راحت این رقم را در هر منطقه ای از شهرتان کاشته و از محصول دهی آن بهره ببرید. درخت گردو پالیزکانادایی که با نام دیگر نهال گردو ژنوتیپ کانادایی نیز شناخته میشود، پس از رسیدن به سن بلوغ قادر است تا 16 تن محصول در هکتار برای باغدار محترم تولید نماید. محصول دهی اقتصادی درخت تا بیش از 100 سال ادامه یافته و در این زمان شما میتوانید با فروش محصولات به سوددهی مناسب دست یابید. پس از پایان عمر اقتصادی درختان نیز شما میتوانید چوب تنه ی درختان را بریده و به فروش برسانید. در کل خرید نهال گردو ژنوتیپ کانادایی در اراک یکی از بهترین ارقام گردو برای شهر اراک به حساب میاید.

نهال گردو فرنور ویژگی های منحصر به فرد و سازگاری بسیار عالی با شرایط آب وهوایی و اقلیمی شهر اراک دارد. بنابراین خرید نهال گردو در شهر اراک و کاشت آن با سودآوری مالی بسیار عالی همراه است. نهال گردو فرنور در ارتفاع بین 0 تا 3000 متر از سطح دریا بهترین عملکرد را دارد. و خوشبختانه ارتفاع از سطح دریای شهر اراک در این بازه قرار دارد. نهال گردو فرنور پس از رسیدن به سن بلوغ تا 8 تن محصول در هکتار تولید نموده و این روند تا بیش از 100 سال ادامه دارد. میوه های گردو فرنور بسیار درشت بوده و وزن آنها به همراه پوسته چوبی به 13 گرم میرسد.

خرید نهال گردو چندلر در اراک، یکی از بهترین ارقام برای این شهر است. نهال گردو چندلر در ارتفاع 0 تا 1500 متر از سطح دریا بهترین باردهی را دارد. بنابراین میتوان این رقم را در مناطقی با ارتفاع کمتر و پست تر در شهر اراک کاشت. این رقم تا 7 تن محصول دهی سالیانه به ازای هر هکتار برای باغداران به همراه دارد. میوه های آن درشت و وزنشان حدود 15 گرم است. (با احتساب وزن پوسته ی چوبی میوه). عمر اقتصادی نهال گردو چندلر بسیار طولانی بوده و در صورت نگهداری صحیح به بیش از 100 سال میرسد.

شاید اغلب شما کشاورزان محترم نام نهال گردو اسرائیلی را شنیده باشید. این رقم یکی از نام آشناترین و پرطرفدارترین ارقام گردو از قدیم تا کنون بوده است. امروزه با اصلاحات انجام شده روی نهال گردو اسرائیلی؛ عملکرد درختان بهبود یافته و رشد و محصول دهی درختان افزایش یافته است. توصیه میکنیم؛ نهال گردو اسرائیلی را در ارتفاع 0 تا 2000 متر از سطح دریا بکارید. تا بهترین عملکرد را از درختان شاهد باشیم. محصولات این درخت بسیار خوشمزه و وزن آنها به همراه پوسته ی چوبی نازک حدود 10 گرم است. حداکثر محصول دهی درخت در هکتار پس از رسیدن به سن بلوغ حدود 8 تن در هکتار است. که این محصول دهی تا 80 سال ادامه دارد. بنابراین خرید نهال گردو اسرائیلی در اراک یکی از بهترین و اقتصادی ترین انتخاب برای شما به حساب میاید.

نهال گردو تویسرکان یکی از نهال های سردسیری به حساب میاید. این رقم قادر است در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا بهترین عملکرد را داشته باشد. به این ترتیب برای کاشت در شهر اراک بسیار مناسب است. محصول دهی مطلوب و مقاومت نهال در برابر سرما و گرما؛ اکثر باغداران را ترغیب به کاشت این رقم پرمحصول در باغ خواهد نمود. درخت گردو تویسرکان پس از رسیدن به سن بلوغ، و فراهم سازی شرایط مساعد برای رشد قادر است تا 6 تن محصول دهی در هکتار به همراه داشته باشد. این محصول دهی حداکثری تا 50 سال ادامه دارد. و پس از آن نیز باید گفت چوب درختان گردو تویسرکان، بسیار پرطرفدار بوده و فروش آن؛ سوددهی بسیار خوبی را برای باغدار محترم به همراه دارد. با توجه به قیمت نهال گردو تویسرکان، خرید نهال گردو تویسرکان با توجیه اقتصادی و سودآوری مالی برای باغداران محترم همراه خواهد بود.

نهال گردو ژنوتیپ برتر یکی از بهترین ارقام اصلاح شده به شمار میرود. محصول دهی حداکثری درختان گردو ژنوتیپ برتر در صورت فراهم سازی شرایط مطلوب رشد به 8 تن در هکتار میرسد. جالب است بدانید محصول دهی اقتصادی (محصول دهی حداکثری) این رقم تا 200 سال ادامه دارد. و در این مدت شما میتوانید با فروش محصولات گردو به سودآوری بسیار عالی دست یابید. بهترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت نهال گردو ژنوتیپ برتر بین 0 تا 3000 متر است. که خوشبختانه با ارتفاع از سطح دریای شهر اراک مطابقت دارد. بنابراین اگر قصد راه اندازی باغ گردو پرمحصول در شهر اراک را دارید. خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در اراک را در نظر داشته باشید.

اگر قصد خرید نهال گردو در شهر اراک را دارید؛ نهالستان پالیزگردو ارقام فوق را تحت عنوان بهترین نهال گردو در شهر اراک به شما معرفی مینماید.

ارقام معرفی شده همگی دارای عملکرد عالی در شهر اراک میباشند. شما میتوانید از نهال گردو فرنور و نهال گردو فرانکت به عنوان رقم گرده زا در شهر اراک استفاده نمایید. برای کاشت نهال گرده زا باید به ازای هر 10 اصله از رقم اصلی در هر ردیف؛ 1 اصله رقم گرده زا بکارید.

نکته: بهترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت نهال گردو چندلر بین 0 تا 1200 متر از سطح دریا است. بنابراین با توجه به ارتفاع از سطح دریای شهر اراک، نمیتوانیم نهال گردو چندلر را در این شهر بکاریم.

چگونه میتوانم بهترین نهالستان نهال گردو را در اراک بیابم؟

برای خرید نهال گردو در اراک، ابتدا باید به دنبال یک نهالستان معتبر باشید. درواقع شناسایی بهترین نهالستان گردو در اراک کار چندان سختی نیست. نهالستان ها معمولا تحت نظارت جهاد کشاورزی قرار دارند. و لازم است مجوزهای معتبر و رسمی از جمله شناسنامه ی معتبر؛ گواهی ثبت اخترع؛ گواهی معتبر و رسمی داشته باشند. همچنین به همراه تمامی نهال ها گواهی سلامت و ضمانتنامه ی معتبر ارائه دهند. باید به این نکته توجه داشته باشید که تمامی نهالستان های معتبر و دارای مجوز رسمی؛ کلیه ارقام نهال را برای کاشت در سرتاسر کشور تولید مینمایند. به این ترتیب نزدیکی یا دوری نهالستان به محل باغ شما؛ اهمیت چندانی در خرید بهترین نهال گردو در اراک ندارد.

پالیزگردو، بزرگترین نهالستان ایران

نهالستان پالیزگردو؛ یکی از بهترین و بزرگترین نهالستان های نهال گردو در سرتاسر کشورمان است. نهال های تولید شده در این مرکز همگی دارای تاییدیه از جهاد کشاورزی بوده و قابل کاشت در سرتاسر نقاط کشور ایران میباشد. این مرکز بیش از نیم قرن است که به صورت تخصصی به تولید و پرورش و فروش انواع ارقام نهال میوه از جمله فروش نهال گردو جزو پیشتازان است. پالیزگردو موفق به تولید و فروش بهترین نهال گردو برای کاشت در شهر اراک شده و به همراه تمامی نهال های گردوی خود؛ گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی قابل پیگیری ارائه میدهد.

جهت افزایش رفاه حال باغداران محترم و تکریم مشتری؛ کلیه مشاوره های پیش از خرید نهال گردو، احداث باغ گردو و نحوه ی نگهداری باغ گردو در پالیزگردو به صورت رایگان انجام میشود.

نحوه ارسال نهال گردو

پس از ثبت سفارش؛ پیش خرید و یا خرید نهال گردو در اراک، نهالستان پالیزگردو؛ کلیه سفارشات شما باغداران محترم را با توجه به حجم سفارشات و تمایل شما باغدار محترم به وسیله اتوبوس؛ کامیون، وانت بار و یا سایر وسایل حمل و نقل اختصاصی برای شما ارسال مینماید.

X