راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان اردل

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان اردل استان چهارمحال و بختیاری

شهرستان اردل مرکز شهرستان اردل یکی از شهرهای مهم در استان چهارمحال و بختیاری است. شهرستان اردل با شهرکرد (مرکز استان چهارمحال و بختیاری) 75 کیلومتر فاصله دارد.  این شهر با قرارگیری در دامنه کوه ها و حاشیه رودخانه ها و چشمه ها، آب و هوای خنک و ییلاقی برای کوچ نشینان دارد. چشمه های اطراف این شهر چشمه سرداب، سرخون؛ مولا و… است. مهم ترین رودخانه اطراف آن نیز رودخانه کارون است. این شهر دارای جنگل های طبیعی و باغ های درختان گردو؛ آلو و بادام و… فراوانی است.

موقعیت جغرافیایی

شهرستان اردل از شمال و شمال غربی با شهر فارسان همسایه است. در سمت شرق این شهر؛ شهر کیار و در سمت جنوب آن شهر لردگان قرار دارد. استان خوزستان در غرب این شهر قرار دارد. این شهر از شمال غربی با شهر کوهرنگ همسایه است.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریای شهرستان اردل 1388 متر است.

آب و هوا

آب و هوای شهرستان اردل سرد و خشک است. حداکثر و حداقل دمای این شهر در فصل تابستان 35 درجه و در فصل زمستان به 7- درجه سانتیگراد میرسد. میانگین بارش سالیانه در این شهر به صورت متوسط 500 میلیمتر است. این شهرستان بسیار پرباران است. بنابراین شرایط آن برای کاشت ارقامی که نیاز به آبیاری بیشتری دارند؛ بسیار مساعد است.

چه نهال گردویی برای شهرستان اردل مناسب است؟

ارتفاع از سطح دریای شهرستان اردل 1388 متر است. بنابراین این شهر دارای آب وهوا و شرایط جوی مساعد برای رشد درختان متعددی است. توصیه میکنیم حتما قبل از خرید و کاشت نهال گردو؛ از ارتفاع از سطح دریای دقیق منطقه خود آگاه شده و آن را با ارتفاع مطلوب نهال مقایسه کنید. در صورت تطابق؛ میتوانید نهال گردوی مورد نظر خود را در باغ بکارید. جهت کسب اطلاع از ارتفاع از سطح دریای ارقام مهم گردو؛ میتوانید به سایت پالیزگردو مراجعه کنید.

خرید نهال گردو در شهرستان اردل نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان اردل معرفی میکند:

شهرستان اردل دارای آب وهوا و شرایط جوی مطلوبی برای رشد و باردهی درختان است. برای بهره وری بهتر و کسب درآمد بیشتر از محصولات باغ به شما توصیه میکنیم, نهال گردو فرنور؛ نهال گردو پالیز کانادایی؛ نهال گردو تویسرکان و نهال گردو اسرائیلی را به عنوان رقم اصلی در باغ بکارید. برخی از ارقام اعلام شده نیاز به گرده زای مخصوص دارند، که شما با کسب اطلاع از رقم گرده زای مورد نیاز؛ یک رقم را به عنوان رقم گرده زا در باغ بکارید. توجه داشته باشید که به ازای هر 10 اصله از رقم اصلی در هر ردیف، 1 اصله رقم گرده زا در باغ مورد نیاز است.

نکته: با توجه به اینکه ارتفاع از سطح دریای هر شهر به صورت میانگین اعلام میشود. شما میتوانید پس از کسب آگاهی از ارتفاع از سطح دریای دقیق منطقه ی خود؛ نهال گردو چندلر را در اردل بکارید. ارتفاع مطلوب نهال گردو چندلر بین 0 تا 1200 متر از سطح دریا است.

نهالستان پالیزگردو

نهالستان پالیزگردو بزرگترین نهال فروشی در شمال غرب کشور است. این مرکز به مدیریت جناب آقای سعید قاسمی، با افتخار موفق به دریافت کلیه مدارک و مجوزهای مهم از جهاد کشاورزی گشته است. گواهینامه معتبر و رسمی؛ شناسنامه معتبر و گواهی ثبت اختراع برخی از مهم ترین مدارک و افتخارات این مرکز است. نهال فروشی پالیزگردو با استفاده از پیشرفته ترین امکانات و تجهیزات و دانش به روز موفق به تولید انواع ارقام نهال؛ ارقام اصلاح شده و ژنوتیپ ها برای سازگاری بیشتر و محصول دهی بالاتر در شرایط آب و هوایی و جوی در کشورمان شده است. جهت کسب اطلاع از قیمت نهال گردو؛ پیش خرید و یا خرید نهال گردو با کارشناسان ما در تماس باشید.

نحوه ارسال نهال گردو

یکی از مهمترین مراحل پس از فروش نهال گردو در اردل ؛ ارسال نهال های سالم برای باغداران محترم است. ما در پالیزگردو با توجه به مقصد سفر و حجم بار؛ نهال های گردو را به صورت استاندارد بسته بندی نموده و به وسیله کامیون؛ اتوبوس و وانت بار و یا سایر وسایل حمل و نقل اختصاصی برای باغداران محترم ارسال مینماییم. گواهی سلامت نهال و ضمانتامه کتبی قابل پیگیری به همراه تمامی نهال های گردو ارسال میشود. تا باغداران محترم از خرید نهال گردوی سالم؛ اطمینان خاطر داشته باشند.

سایر خدمات پالیزگردو

مشاوره احداث باغ گردو: شما میتوانید به صورت تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری با کارشناسان ما در پالیزگردو تماس بگیرید و کلیه سوالات و مسائل خود را در حوزه راه اندازی باغ گردو و پرورش آن، در میان بگذارید. کارشناسان خبره ما همه روزه مستقر در دفتر مرکزی پالیزگردو؛ آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شما باغداران محترم میباشند.

احداث باغ گردو: باغدارانی که تمایل به راه اندازی باغ گردو توسط متخصصین باغداری را دارند، میتوانند پس از ثبت درخواست خود؛ نتایج آزمایش خاک باغ خود را برای ما ارسال نمایند. کارشناسان ما پس از بررسی درخواست؛ در زمان تعیین شده در محل باغ حضور یافته و کلیه اقدامات مرتبط با راه اندازی باغ گردو را از 0 تا 100 به انجام میرسانند.

مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی: آفات و بیماری ها پس از حمله به باغ میتوانند زحمت چندین ساله ی یک باغدار را نابود کنند. آنها به درختان؛ شاخه و برگ ها و میوه ی درختان آسیب میزنند. و باعث کاهش محصول دهی و یا توقف کامل آن میشوند. از این رو ما در پالیزگردو؛ یک تیم خبره و متخصص در حوزه بیماری شناسی و آفات و گیاه شناسی مستقر نموده ایم تا همه روزه پاسخگوی سوالات شما باغداران محترم در حوزه بیماری ها و آفات درختان گردو باشند. جهت ارتباط با ما میتوانید به صورت تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری با ما در تماس باشید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *