راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان ارسنجان

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان ارسنجان استان فارس

ارسنجان یکی از شهرهای استان فارس است. مرکز این شهرستان، شهرستان ارسنجان است. این شهرستان از جنگل های سرسبز و مناطق کوهستانی پوشانده شده است. مهم ترین رشته کوه های اطراف آن، قله های سلسله جبال کوه خم است. آب وهوای آن برای کاشت انواع مختلفی از درختان مناسب است. در این شهر، بیشتر محصولاتی همچون بادام و گردو، زعفران؛ گندم، گل یخ؛ چغندر قند، بن سرخ، انار، نعنای وحشی و…. کشت میشود. مهم ترین جنگل ها در این شهرستان؛ بناب، تنگ اشکن و فیجان است. مهم ترین کوه ها در آن قلات بوده و دریاچه و چشمه های زیادی در آن قرار دارد.

موقعیت جغرافیایی ارسنجان

همسایه شمالی شهرستان ارسنجان، شهرستان های پاسارگاد و بوانات است. و همسایه ی جنوبی آن شهرستان خرامه است. این شهرستان از شرق و غرب به ترتیب به شهرستان های بختگان و بوانات؛ و شهرستان های مرودشت و پاسارگاد میرسد.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریای شهرستان ارسنجان 1660 متر است.

آب و هوا

آب و هوای این شهر معتدل است. این شهرستان در منطقه ی کوهستانی واقع است. از این رو آب و هوای این شهر تحت تاثیر قرار گرفته است. بارش سالیانه در شهرستان ارسنجان به طور میانگین 350 میلی متر است.

چه نهال های گردویی برای شهرستان ارسنجان مناسب است؟

شهرستان ارسنجان با ارتفاع 1660 متر از سطح دریا، یک بستر مناسب برای رشد بیشتر ارقام گردو فراهم نموده است. برای خرید نهال گردو در شهرستان ارسنجان نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان ارسنجان معرفی میکند:

نهال گردوی اسرائیلی؛ نهال گردوی پالیز کانادایی؛ نهال گردوی فرنور و نهال گردوی تویسرکان بهترین ارقام گردو برای کاشت به عنوان رقم اصلی در باغ شناخته میشوند. محصول دهی این ارقام بینظیر بوده و قادرند خود را با اکثر شرایط آب و هوایی تطبیق دهند. از سایر ارقام میتوانید به عنوان رقم گرده زا در باغ بهره ببرید.

نکته: حتما قبل از خرید نهال گردو به ارتفاع از سطح دریای مناسب آن توجه داشته باشید. به عنوان مثال ارتفاع از سطح دریای رقم چندلر 0 تا 1200 متر است. یعنی برای کاشت در شهرستان ارسنجان مناسب نیست.

نحوه ی خرید نهال گردو در ارسنجان

باغ گردو یکی از بهترین و پربازده ترین محصولات برای کشاورزان و باغدارن محترم است. و شهرستان ارسنجان به علت ارتفاع از سطح دریای متناسبی که دارد؛ یکی از بهترین مناطق برای کاشت نهال گردو به شمار میرود. در این بخش شما با بهترین نهال گردو در ارسنجان آشنا شدید. برای خرید نهال گردو در ارسنجان باید توجه داشته باشید که نهالستان گردویی را انتخاب نمایید که کلیه مجوزهای رسمی و معتبر را از جهاد کشاورزی مثل شناسنامه معتبر و رسمی؛ گواهی ثبت اختراع و گواهینامه متبر دریافت نموده باشد. یکی از نکات مهم در انتخاب بهترین نهالستان گردو در ارسنجان؛ سلامتی نهال است. زیرا اگر نهال بیماری یا آفت زده و یا زخمی باشد. تمامی زحمات باغدار 2 الی 3 سال پس از کاشت از بین خواهد رفت. بنابراین باید نهالستانی را انتخاب کنید که به همراه نهال های ارسالی خود گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی معتبر و قابل پیگیری ارائه دهد. تا در صورت وجود بیماری و آفات بتوانید درخواست خود را پیگیری نمایید.

نحوه ارسال نهال گردو

عدم وجود بسته بندی و یا بسته بندی نامناسب باعث بروز آسیب و شکستگی در هنگام حمل و نقل نهال ها خواهد شد. همانطور که میدانید وجود شکستگی و یا بریدگی در نهال ها، یک بستر مناسب برای حمله بیماری ها و آفات به شمار میرود. ارسال نهال های گردو در پالیزگردو پس از بسته بندی به صورت استاندارد از طریق وسایل حمل نقل باربری مثل اتوبوس، کامیون؛ وانت بار و یا سایر وسایل حمل و نقل اختصاصی انجام میشود. انتخاب وسیله حمل و نقل براساس تمایل باغدار محترم و با توجه به حجم سفارشات و مقصد بار تعیین میشود. همچنین یکی از خدمات ویژه ی پالیزگردو؛ ارسال گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی قابل پیگیری به همراه کلیه نهال ها برای باغداران محترم است.

خدمات نهالستان پالیزگردو

فروش انواع ارقام نهال: پالیزگردو بزرگترین نهالستان در شمال غربی کشور است. این نهالستان؛ در حوزه تولید و فروش کلیه نهال های میوه از جمله فروش نهال گردو در ارسنجان جزو پیشتازان است. علاوه بر نهال گردو این مرکز اقدام به تولید و فروش نهال سیب؛ شلیل؛ زردآلو؛ آلو؛ پسته؛ انجیر؛ بادام و… نموده است.

تولید ارقام اصلاحی و ژنوتیپ ها: از مهم ترین محاسن ارقام اصلاحی و ژنوتیپ ها؛ سازگاری هرچه بیشتر آنها با شرایط جوی در کشورمان است. این مرکز موفق به تولید و ثبت اختراع نهال گردوی ژنوتیپ کانادایی (پالیزکانادایی) با سازگاری 100 درصدی در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا شده است.

مشاوره رایگان احداث باغ گردو: از سایر خدمات پالیزگردو؛ ارائه مشاوره 100 در 100 رایگان در حوزه کلیه خدمات مرتبط با راه اندازی باغ گردو مثل نحوه ی خرید بهترین نهال گردو؛ کاشت؛ آبیاری؛ کوددهی و سمپاشی و… است. مشاوران ما همه روزه و به صورت تلفنی، آنلاین و یا حضوری آماده ارائه مشاوره به شما باغداران محترم میباشند.

احداث باغ گردوی شما: خبر خوب برای باغدارانی که قصد راه اندازی باغ گردو، توسط متخصصین باغداری را دارند. متخصصین باغداری پالیزگردو؛ پس از ثبت درخواست شما، در زمان مناسب در محل باغ شما حضور یافته و کلیه اقدامات مرتبط با راه اندازی باغ گردو را به انجام میرسانند. فقط کافیست درخواست خود را ثبت نموده و نتایج آزمایش خاک باغ خود را برای مشاوران ما ارسال کنید.

مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی: یکی از خدمات ویژه ی پالیزگردو؛ ارائه ی مشاوره تخصصی توسط مشاوران بیماری شناسی و آفت زدایی و همچنین متخصصین گیاه شناسی به همراه ارائه راهکار به شما باغداران محترم است. درصورت بروز هرگونه تغییر شکل؛ رنگ و یا حالت در بافت درختان خود میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *