راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان اسدآباد همدان

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان اسدآباد همدان

شهر اسدآباد از شهرهای قدیمی و مهم در استان همدان و مرکز شهرستان اسدآباد میباشد. این شهرستان دارای آب وهوای نسبتا سرد و مساعد برای کاشت انواع ارقام نهال گردو است. شما میتوانید با کاشت بهترین نهال گردو اسدآباد بهترین بهره وری و سودآوری را از باغ خود برداشت نمایید. برای انتخاب و خرید نهال گردو در اسدآباد علاوه بر تحقیق و بررسی و مطالعه اطلاعات محصول؛ میتوانید از مشاوره های رایگان نهالستان گردو اسدآباد نیز استفاده کنید. ما در نهالستان پالیزگردو قصد داریم تا بهترین نهال گردو اسدآباد را به شما معرفی نماییم. پس با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

کدام ارقام گردو در شهر اسدآباد “بهترین نهال گردو اسدآباد” محسوب میشوند؟

شهرستان اسدآباد در ارتفاع 1607 متری از سطح دریا واقع است. به علت قرارگیری در منطقه ای کوهستانی و مرتفع، آب وهوای این شهرستان سرد بوده و میانگین دمای سالانه در آن به 10.8 درجه سانتیگراد میرسد. این شهرستان 120 روز از سال را در برف و یخبندان پشت سر میگذارد. و بارش باران سالیانه آن تا 403.5 میلی متر میباشد. منطقه دشت افشار یکی از مناطق با آب و هوای مناسب و همچنین خاک حاصلخیز برای کشاورزی و باغداری در شهرستان اسدآباد است.

جهت خرید نهال گردو در شهرستان اسدآباد نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان اسدآباد معرفی میکند:

درخت گردو پالیزکانادایی یکی از پرمحصول ترین ارقام گردو در اسدآباد است. این رقم که در صورت نگهداری صحیح و سازگاری با منطقه از 5 سالگی قادر است تا 16 تن باردهی در هکتار را به همراه داشته باشد. تا 100 سال به محصول دهی خود ادامه میدهد. ارتفاع مناسب برای کاشت نهال گردو پالیزکانادایی نیز بین 0 تا 3000 متر از سطح دریا میباشد. با توجه به ارتفاع از سطح دریای شهر اسدآباد؛ این رقم برای کاشت در اسدآباد بسیار مناسب است.

نهال گردو ژنوتیپ برتر به علت باردهی بسیار مطلوب و عمر اقتصادی بالا یکی از ارقام مورد علاقه ی باغداران اسدآبادی است. این رقم در سال تا 8 تن باردهی به همراه دارد. این باردهی حداکثری از 5 سالگی نهال آغاز شده و تا 200 سالگی آن ادامه خواهد یافت. بهترین ارتفاع برای کاشت آن نیز بین 0 تا 3000 متر از سطح دریا است.

درخت گردو فرنور پیوندی یکی از ارقام مقاوم در برابر سرما است. که با آب وهوای شهرستان اسدآباد سازگاری بسیار مناسبی دارد. نهال گردو فرنور پیوندی را میتوانید از ارتفاع 1500 تا 3000 متری از سطح دریا بکارید. محصول دهی آن نیز پس از رسیدن به سن بلوغ (5 سالگی) تا 8 تن در هکتار است. این محصول دهی حداکثری درختان تا 100 سالگی درخت ادامه خواهد یافت.

نهال گردو تویسرکان یکی از ارقام مناسب در استان همدان است. این رقم قادر است در ارتفاع بین 800 تا 2500 متر از سطح دریا به خوبی رشد نماید. محصول دهی حداکثری آن تا 6 تن در هکتار و عمر اقتصادی آن نیز بین 40 تا 50 سال میباشد. میوه های آن بسیار درشت بوده و تا 16 گرم (به همراه پوسته چوبیشان) وزن دارند.

نهال گردو اسراییلی را میتوانید در ارتفاع بین 0 تا 2000 متر از سطح دریا بکارید. و از محصول دهی بسیار عالی آن تا 8 تن در هکتار بهره مند شوید. این رقم که تا 80 سال به محصول دهی حداکثری ادامه میدهد. یکی از ارقام پرطرفدار در شهر اسدآباد شناخته میشود.

نحوه خرید نهال گردو در اسدآباد چگونه است؟

برای خرید نهال گردو در اسدآباد، پس از بررسی و مطالعه و انتخاب نهال گردو مناسب اسدآباد؛ با مشاوران ما در نهالستان پالیزگردو تماس بگیرید. تا پس از دریافت مشاوره رایگان بهترین نهال گردو اسدآباد را بیابید. سپس با توجه به وسعت باغ و فاصله کاشت؛ تعداد نهال مورد نظر خود را بدست آورده و سفارش خود را ثبت کنید. پس از ثبت سفارش خرید نهال گردو در اسدآباد؛ جهت افزایش رفاه حال باغداران محترم 2 روش پرداخت برای شما قرار داده میشود.

  1. پرداخت کامل مبلغ سفارش فروش نهال گردو اسدآباد
  2. پرداخت 1 چهارم مبلغ سفارش فروش نهال گردو اسدآباد (بیعانه)

که براساس درخواست شما باغدار محترم تعیین میشود. زمان ارسال سفارش ها از اوایل آذرماه آغاز شده و تا اواخر اسفند ماه ادامه دارد. در زمان ارسال نهال ها, به همراه گواهی سلامت و ضمانتنامه معتبر کتبی برای شما ارسال میشوند. از خدمات پس از فروش نهالستان گردو اسدآباد، ارائه مشاوره رایگان در حوزه نحوه کاشت و رسیدگی به درختان گردو؛ احداث باغ گردوی شما به صورت حضوری توسط متخصصین پالیزگردو و همچنین ارائه مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی و نحوه ی مبارزه با آنها توسط متخصصین گیاه شناسی در دفتر مرکزی پالیزگردو میباشد. جهت کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در اسدآباد با ما در تماس باشید.

نحوه کاشت نهال گردو در اسدآباد چگونه است؟

مهم ترین اقدام پیش از کاشت نهال گردو, آماده سازی زمین یک فصل پیش از خرید نهال گردو در اسدآباد است. برای آماده سازی زمین باغ ابتدا باید از وضعیت عناصر موجود در خاک؛ جنس خاک و شوری خاک؛ ph خاک و… آگاه شوید. از این رو لازم است با نمونه برداری از چند بخش از زمین و لایه های رویی و زیرین؛ و با ارسال آن به آزمایشگان مخصوص از ویژگی های خاک خود آگاه شوید. سپس باید براساس نیاز درختان گردو؛ خاک را به وسیله ی کود شیمیایی و آلی تقویت نموده و همچنین با شخم زدن و ترکیب خاک, خاکی قدرتمند و یکدست بدست بیاورید. خاک باغ باید حداقل دارای 3 متر عمق باشد. تا ریشه بتواند در آن به راحتی رشد کند. سپس براساس طرح توجیهی و نقشه زمین یکی از الگوهای کاشت را انتخاب نموده و چاله هایی با عمق و قطر 40 تا 60 سانتیمتر به فاصله 6 الی 7 متر از هرطرف ایجاد مینماییم. در بهترین زمان کاشت نهال گردو؛ پس از بررسی سلامت نهال ها؛ آنها را در خاک قرار داده و اطراف آن را با باقیمانده خاک تقویت شده پر میکنیم. برای کسب اطلاع از نحوه ی دقیق کاشت نهال گردو به سایر مقالات ما در سایت پالیزگردو مراجعه نمایید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *