راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان بهار همدان

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان بهار همدان

اغلب شهرهای استان همدان؛ برای کاشت و پرورش نهال گردو مناسب اند. به خصوص شهر بهار به علت قرار گیری در موقعیت خاص جغرافیای، یکی از بهترین مناطق برای خرید نهال گردو در بهار به حساب میاید. برخی از نهال های گردو که بیشترین سازگاری را با آب وهوای شهر بهار دارند. قادرند بین 80 تا 200 سال عمر نموده و بین 6 تا 16 تن باردهی در هکتار به همراه داشته باشند. براساس تجربیات باغداران شهر بهار؛ خرید نهال گردو در بهار یکی از بهترین روش های درآمدزایی از باغ به حساب میاید. که با توجه به قیمت نهال گردو در بهار؛ سازگاری نهال گردو با آب وهوای شهر بهار، تحمل سرمایی و گرمایی مناسب نهال گردو در این شهر؛ این مورد را تصدیق مینماید. ما در نهالستان پالیزگردو؛ با توجه به فاکتورهای مهم در انتخاب نهال گردو؛ بهترین نهال گردو بهار را به شما معرفی مینماییم. بنابراین اگر قصد خرید نهال گردو در بهار را دارید؛ با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

شهر بهار یکی از شهرهای مرتفع در استان همدان است. این شهر که مرکز استانی با همین نام است. به علت آب وهوای معتدل و کوهستانی که دارد؛ یکی از بهترین مناطق برای کاشت نهال گردو به حساب میاید. این شهر دارای بارندگی های مدیترانه ای میباشد. در جنوب غربی این شهرستان؛ رشته کوه الوند قرار دارد. ارتفاع از سطح دریای شهر بهار به طور متوسط 1735 متر است. اغلب در ارتفاعات این شهر بارندگی به صورت بارش برف بوده و هوا بسیار سرد است. همچنین احتمال بروز سرماهای دیررس بهاره نیز در این شهر وجود دارد.

همسایه های بهار از شمال شهر کبودرآهنگ و از شرق همدان است. در جنوب آن نیز دو شهر همدان و تویسرکان قرار دارند. از سمت غرب آن نیز به دو شهر کردستان و اسدآباد میرسد.

با توجه به شرایط اقلیمی و آب وهوایی در این شهرستان؛ برخی از درختان میوه تحمل سرمای منطقه و سازگاری با ارتفاع از سطح دریای این شهر را ندارند. از این رو اغلب باغداران بهاری اقدام به کاشت ارقام میوه سردسیری از جمله نهال گردو نموده اند. در بخش بعد بهترین نهال گردو بهار را معرفی مینماییم.

5 نهال گردوی پرمحصول در شهر بهار

نهال های گردویی که در شهر بهار تحت عنوان “نهال گردو مناسب بهار” معرفی میشوند. براساس تحمل سرمایی و گرمایی و ارتفاع از سطح دریا؛ میزان بارندگی و رطوبت و خشکی و… با شهر بهار سازگاری خواهند داشت. بنابراین میتوانید کلیه ارقام گردوی زیر را در سرتاسر شهرستان بهار بکارید و با نگهداری از درختان به بهترین محصول دهی و عمر اقتصادی دست یابید.

جهت خرید نهال گردو در شهرستان بهار نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان بهار معرفی میکند:

نهال گردو فرنور پیوندی

درخت گردو فرنور پیوندی با ارتفاع از سطح دریای بین 0 الی 3000 متر؛ مناسب برای کاشت در تمامی مناطق شهر بهار میباشد. محصول دهی حداکثری آن تا 8 تن در هکتار و عمر اقتصادی این رقم بیش از 100 سال است. به طور کلی یکی از بهترین انتخاب ها برای کاشت در شهر بهار به حساب میاید.

نهال گردو اسرائیلی

درخت گردو اسرائیلی را بهتر است در ارتفاع بین 0 تا 2000 متر بکارید. به این ترتیب درختان با سازگاری بسیار عالی با منطقه به محصول دهی حداکثری تا 8 تن در هکتار میپردازند. عمر اقتصادی درخت گردوی اسراییلی از 5 سالگی نهال آغاز شده و تا 80 سالگی ادامه خواهد داشت.

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9

درخت گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 یکی از بهترین ارقام گردو در سرتاسر شهر بهار است. این رقم در ارتفاع بین 0 الی 3000 متر از سطح دریا قادر است به محصول دهی حداکثری خود بپردازد. و در سال پنجم پس از کاشت نیز محصول دهی حداکثری در سطح تجاری را آغاز نماید. محصول دهی حداکثری این رقم به 16 تن در هکتار میرسد. و عمر اقتصادی درخت گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 تا بیش از 100 سال میباشد.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

درخت گردو ژنوتیپ برتر با عمر اقتصادی بیش از 200 سال یکی از ارقام اصلاح شده و تولید شده توسط نهالستان پالیزگردو میباشد. این رقم که بیشترین عمر اقتصادی را در بین سایر ارقام گردو به خود اختصاص داده است. در سال قادر است تا 8 تن محصول دهی در هکتار به همراه داشته باشد. ارتفاع از سطح دریای مناسب برای کاشت نهال گردو ژنوتیپ برتر بین 0 تا 3000 متر از سطح دریا میباشد. این نهال محصول دهی حداکثری خود را از 5 سالگی آغاز مینماید.

نهال گردو تویسرکان

درخت گردو تویسرکان یکی از ارقام بسیار عالی برای کاشت در استان همدان است. این رقم در ارتفاع بین 800 تا 2500 متر از سطح دریا بهترین سازگاری را خواهد داشت. محصول دهی درختان گردو تویسرکان در سال به 6 تن در هکتار میرسد. عمر اقتصادی این رقم نیز در صورت نگهداری در شرایط مساعد رشد بین 40 تا 50 سال میباشد.

با خرید بهترین نهال گردو بهار و نگهداری مناسب از آنها تا رسیدن به محصول دهی حداکثری؛ بیشترین سودآوری را از باغ های خود بدست آورید.

نهالستان پالیزگردو، مرکز فروش نهال گردو بهار

همانطو که دانستید؛ مهم ترین فاکتورهایی که باید در هنگام انتخاب و خرید نهال گردو در بهار در نظر بگیرید.

  • ارتفاع از سطح دریای نهال گردو و سازگاری آن با ارتفاع از سطح دریای منطقه.
  • سازگاری نهال گردو با شرایط آب وهوایی شهر بهار.
  • تحمل سرمایی نهال گردو برای تحمل زمستان های سرد و پربارش شهر بهار.
  • مقاوم درخت گردو در برابر بیماری ها و آفات برای کنترل و پیشگیری از بروز بیماری و آفت.
  • حداکثر محصول دهی درختان گردو در زمان بلوغ
  • زمان رسیدن درختان به سن بلوغ
  • عمر اقتصادی درختان گردو و ادامه یافتن روند محصول دهی حداکثری
  • و…

نهالستان پالیزگردو؛ مجهزترین و بزرگترین نهالستان گردو بهار میباشد. این مرکز تحت مدیریت جناب آقای سعید قاسمی در حوزه تولید و پرورش انواع ارقام نهال گردو در این شهر فعالیت مینماید. شما میتوانید با مشاوران پالیزگردو به صورت رایگان تماس بگیرید. تا از مشاوره های پیش از انتخاب و خرید نهال گردو در بهار بهره مند شوید. سپس با ثبت سفارش خود از طریق تماس تلفنی؛ ارتباطات آنلاین و یا مراجعه حضوری؛ اقدام به خرید نهال گردو مناسب بهار از نهالستان گردو بهار بنمایید. جهت ارتباط با مشاوران ما برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین آگاهی از قیمت نهال گردو در بهار؛ با ما در مرکز فروش نهال گردو بهار، نهالستان پالیزگردو در تماس باشید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *