حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر بندرعباس

خرید و فروش انواع ارقام نهال گردو پیوندی جهادکشاورزی در شهر بندرعباس

شهر بندرعباس مرکز استان هرمزگان و یکی از شهر های بزرگ در کشورمان است. این شهر در جنوب کشور ایران قرار داشته و بزرگترین بندر کشور محسوب میشود. فاصله بندرعباس تا شهر تهران 1278 کیلومتر است. شهر بندرعباس یکی از شهرهای جنوبی استان هرمزگان است که در شمال این شهر کوهستان و در جنوب این شهر دریا قرار دارد. شیب ارتفاعی در این شهر از شمال به جنوب است. در این مطلب قصد داریم تا بهترین نهال گردو در شهر بندرعباس را معرفی نماییم.

موقعیت جغرافیایی  شهر بندرعباس

همسایه های شهر بندرعباس از شمال و شمال غربی، شهر حاجی آباد و از شمال شرقی شهر رودان است. این شهر از شرق با شهر میناب و از جنوب شرق و جنوب به خلیج فارس میرسد. در جنوب غربی این شهر نیز جزیره قشم و بندر لنگه قرار دارد. همسایه غربی بندرعباس؛ بندر خمیر و بندر لنگه هستند.

ارتفاع از سطح دریای شهر بندرعباس

ارتفاع از سطح دریای شهر بندرعباس بین 0 تا 20 متر است.

آب و هوای شهر بندرعباس

به طور کلی هوای بندرعباس گرم و مرطوب است. این شهر بهترین دما را برای سفر گردشگران در فصل زمستان دارد. میانگین بارش سالیانه در شهر بندرعباس؛ 172.4 میلیمتر است. و میانگین دمای سالیانه در این شهر 26.5 درجه سانتیگراد است.

7 فاکتور اصلی در احداث باغ گردو در شهر بندرعباس چیست؟

با توجه به اطلاعات فوق خواهیم دریافت، شهر بندرعباس در موقعیت خاص جغرافیایی و در نزدیکی خط استوا واقع است. و همچنین به علت ارتفاع پایین این شهر؛ آب وهوای آن به شدت گرم و با بارندگی کم است. از طرفی به علت نزدیکی به خلیج فارس، هوای این شهر شرجی و با رطوبت بالا است. به علت شرایط خاص آب وهوایی در این شهر اکثر ارقام میوه در آن قابل کاشت نیست. از این رو باید به دنبال نهال هایی بامقاومت گرمایی بالاتر برای کاشت در بندرعباس باشیم. در این بخش قصد داریم تا مهم ترین اصول مدیریتی احداث باغ گردو در شهر بندرعباس را بررسی نماییم.

  •  آب وهوای متناسب برای کاشت نهال گردو  در بندرعباس

اکثر درختان گردو قادرند در آب و هوای معتدل و سرد به خوبی رشد نمایند. برای خرید نهال گردو در شهر بندرعباس؛ باید به دنبال ارقامی باشیم که علاوه بر تحمل سرمایی خوبی که دارند؛ تحمل گرمایی بسیار عالی نیز داشته باشند. تا بتوانند در گرمای هوای شهر بندرعباس دوام بیاورند. برخی از بهترین نهال های گردو گرمسیری برای کاشت در شهر بندرعباس؛ نهال گردو پکان آمریکایی؛ نهال گردو ژنوتیپ گرمسیری, نهال گردو ژنوتیپ برتر؛ نهال گردو چندلر؛ نهال گردو تویسرکان و نهال گردو اسرائیلی، نهال گردو فرنور هستند. کلیه این ارقام قابلیت سازگاری کامل با شهر بندرعباس را دارند.

  • دمای مطلوب برای رشد نهال گردو در بندرعباس

در فاکتور دمای مطلوب درختان گردو؛ 2 عامل قابل توجه وجود دارد. اولی دمای مطلوبی که نهال گردو در آن قابلیت رشد دارد. و عدم رعایت آن باعث سوختن نهال گردو در برابر سرما و گرما خواهد شد. و دومی نیاز سرمایی درختان است. در بررسی دمای هر شهر باید بدانیم که آیا سرمای هوای آن شهر در فصل زمستان قابلیت برطرف سازی نیاز سرمایی درختان گردو را دارد یا خیر؟

برای پاسخ بهتر به این سوال و با توجه به دمای هوای شهر بندر عباس؛ لازم است بدانید دمای هوای مطلوب برای رشد درختان گردو در سال به طور میانگین بین 5 تا 25 درجه سانتیگراد است. این درحالی است که دمای هوای میانگین در شهر بندرعباس 26.5 است. از این رو برای جلوگیری از سوختن نهال ها در گرمای شدید این شهر، باید اقداماتی از قبیل رنگ کردن درختان برای کاهش گرمای باغ انجام دهیم.

کلیه بهترین ارقام معرفی شده در شهر بندرعباس؛ دارای نیاز سرمایی بسیار کمتری هستند. تا با توجه به سرمای هوا در فصل زمستان در شهر بندرعباس؛ این نیاز به طور کامل برطرف شود.

  • نحوه ی آبیاری درختان گردو در بندرعباس

معمولا میزان آبیاری در هر شهر؛ با توجه به میزان بارندگی آن شهر اندازه گیری میشود. به طور کلی در شهری مثل بندرعباس که هوا بسیار گرم است. لازم است درختان گردو را در فواصل 5 تا 7 روزه آبیاری نماییم. حجم کل آبیاری درختان باید بین 8 تا 10 هزار مترمکعب باشد. برای سهولت در انجام آبیاری میتوانیم از روش آبیاری تحت فشار برای کنترل دقیق آب و جلوگیری از هدر رفت جریان آب در سطح باغ استفاده نماییم.

  • نحوه ی کاشت نهال گردو در بندرعباس

فلسفه ی اصلی ایجاد فاصله ی استاندارد کاشت در باغ، برای استفاده ی بهتر از فضای باغ و زمین و همچنین دریافت بهتر نور خورشید توسط درختان و تغذیه بهتر ریشه در خاک به علاوه برداشت آسان تر محصولات و عبور و مرور وسایل نقلیه کشاورزی در سطح باغ است. با توجه به موارد اعلام شده باید درختان گردوی خود را به روش مربعی و یا مستطیلی به فاصله 5 در 5 متر مربع و یا 6 در 6 متر مربع و در الگوی مستطیلی 6 در 5 متر مربع در باغ بکاریم.

  • نحوه ی دریافت نور خورشید توسط درختان گردو در بندرعباس

در شهر بندرعباس به علت موقعیت خاص جغرافیایی و نزدیکی به خط استوا؛ نور خورشید به صورت کامل به آن میتابد. بنابراین نیاز به دریافت نور خورشید توسط درختان گردو به طور کامل برطرف خواهد شد.

  • خاک مناسب برای کاشت نهال گردو در بندرعباس

تغذیه ی بهتر درختان گردو؛ محصول دهی بهتر آنها را به همراه دارد. یکی از مهم ترین راه های تغذیه درختان گردو؛ خاک است. پیش از خرید نهال گردو در بندرعباس باید خاک باغ خود را مورد بررسی قرار دهید. و با آگاهی از شرایط باغ خود؛ آن را برای کاشت نهال گردو تقویت نمایید. بهترین خاک برای کاشت نهال گردو در بندرعباس؛ خاک های شنی؛ رسی و لومی است. آب در این خاک ها آسان تر خارج شده و احتمال ابتلای درخت به بیماری های قارچی را کاهش میدهد. عمق خاک باید بیش از 3 متر باشد، تا ریشه به راحتی بتواند در آن رشد نماید. همچنین 14 عنصر اصلی مورد نیاز درختان؛ باید به اندازه ی کافی در خاک وجود داشته باشد. برای کسب اطلاع از کودهای مورد نیاز درخت گردو، به بخش مقالات ما در سایت پالیزگردو مراجعه نمایید.

  • ارتفاع از سطح دریای متناسب برای نهال گردو

در هر ارتفاعی از سطح دریا؛ شرایط آب وهوایی و اقلیمی معینی وجود دارد. و این مورد ارتفاع از سطح دریا را به یکی از مهم ترین فاکتورها در خرید نهال گردو تبدیل نموده است. ارتفاع از سطح دریای باغ خود را بدست آورده و با مقایسه ی آن با بخش اطلاعات محصول هر رقم؛ بهترین نهال گردو برای کاشت در شهر خودتان را بیابید.

در شهر ساحلی بندرعباس؛ چه نهال های گردویی بهتر بار میدهد؟ +  قیمت روز نهال گردو در بندرعباس

شهر بندرعباس به دلیل نزدیکی به خلیج فارس دارای آب وهوای شرجی و مرطوب است از طرف دیگر به علت قرار گیری در موقعیت خاص جغرافیایی بسیار گرم است. به این ترتیب فقط ارقام خاصی از درختان که تحمل گرمایی بسیار بالایی داشته و قادرند در برابر رطوبت از خود محافظت نمایند؛ قابلیت کاشت در شهر بندرعباس را خواهند داشت.

برای خرید نهال گردو در شهر بندرعباس نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر بندرعباس معرفی میکند:

نهال گردو پکان آمریکایی یک رقم گردوی گرمسیری مناسب برای کاشت در بندرعباس است. این رقم قادر است در برابر گرما و رطوبت بندرعباس به خوبی مقاومت نموده و همچنین با تحمل خشکی بسیار عالی که دارد؛ یک گزینه ی عالی در لیست خرید نهال گردو گرمسیری در شهر بندرعباس به شمار میرود. با رسیدن به سن بلوغ, درخت گردو پکان آمریکایی قادر است تا 5 تن در هکتار محصول دهی داشته باشد. گردو پکان آمریکایی بسیار درشت است و تا 16 گرم وزن دارد. که 7 گرم از آن وزن مغز است. از دیگر دلایل باغداران برای خرید نهال گردو پکان آمریکایی در شهر بندرعباس؛ عمر اقتصادی 100 ساله آن است. این رقم در ارتفاع 0 تا 2500 متر از سطح دریا بهترین باردهی را به همراه خواهد داشت. نهال گردو پکان آمریکایی یکی از بهترین نهال های گردوی گرمسیری در بندرعباس است.

نهال گردوی فرنور با مقاومت بسیار عالی در برابر گرما و خشکی، یکی از ارقام بسیار عالی برای کاشت در شهر بندرعباس است. این رقم که میوه های بسیار خوشمزه و درشت با وزن 13 گرم دارد. از سال سوم قادر است 1 تن باردهی به همراه داشته باشد. با رسیدن به سن بلوغ، محصول دهی درخت گردو فرنور به 7 الی 8 تن در هکتار خواهد رسید. نهال گردو فرنور برای بهبود محصول دهی در باغ نیازمند به کاشت رقم گرده زای سازگار است. نیاز سرمایی این رقم بین 700 تا 1500 ساعت قرارگیری در دمای کمتر از 7 درجه ی سانتیگراد است که باید در فصل زمستان سپری کند. ارتفاع از سطح دریای این رقم 0 تا 3000 متر است. که خوشبختانه ارتفاع شهر بندرعباس در این بازه قرار دارد. عمر مفید محصول دهی این درختان بیش از 100 سال است. با خرید نهال گردو فرنور در بندرعباس؛ مقاومت بسیار بالا در برابر گرما و خشکی و قدرت رشد بسیار عالی درختان را برای باغ خود به ارمغان بیاورید.

خرید نهال گردوی اسرائیلی در بندرعباس یک انتخاب بسیار عالی برای باغداران این شهر به حساب میاید. این رقم که در ارتفاع 0 تا 2000 متر از سطح دریا به خوبی رشد میکند؛ قادر است سالیانه تا 8 تن باردهی برای شما به ارمغان بیاورد. درختان این رقم مقاومت بسیار عالی در برابر آفات و بیماری ها داشته و با تحمل خشکی بسیار بالا یک انتخاب سودآور برای باغ است. میوه های گردو اسرائیلی متوسط با وزن 10 گرم مایل به بیضی و پرمغز و سالم و با کیفیت است. پوسته ی چوبی آن کاغذی و رنگ مغز میوه سفید شیری است. درخت گردو اسرائیلی برای افزایش باردهی نیاز به رقم گرده زا دارد. عمر محصول دهی حداکثری این رقم 80 سال است.

نهال گردو تویسرکان محصول کشور ایران است. این رقم عمر محصول دهی 50 ساله دارد و در این مدت قادر است سالیانه تا 6 تن باردهی به همراه داشته باشد. برای دستیابی به حداکثری باردهی درختان گردو تویسرکان باید آن را در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا بکارید. میوه ی این رقم بسیار درشت است و به طور میانگین تا 16 گرم (به همراه وزن پوسته ی چوبی) وزن دارد. پوسته ی آن بسیار نازک است و با فشار دست به آسانی میشکند. مغز میوه نیز به رنگ روشن است. آغاز محصول دهی حداکثری درختان گردو تویسرکان در 5 الی 7 سالگی است. لازم است بدانید این رقم برای افزایش باردهی نیازمند به کاشت نهال گردو گرده زا در باغ است. خرید نهال گردو تویسرکان در بندرعباس،  مقاومت بینظیر در برابر گرما و خشکی را برای شما به همراه خواهد داشت.

نهال گردو چندلر یکی از ارقام معروف گردو در شهر بندرعباس شناخته میشود. این رقم در ارتفاع 0 تا 1500 متر از سطح دریا بهترین باردهی را دارد؛ از این رو با توجه به ارتفاع از سطح دریای شهر بندرعباس با خیال راحت میتوانید این رقم را در بندرعباس بکارید. نهال گردو چندلر یک رقم آمریکایی است. که تحمل خشکی بسیار بالایی دارد. همچنین مقاومت این رقم در برابر آفات و بیماری ها نیز بینظیر است. میوه ی گردو چندلر پوسته ی نازکی دارد؛ با شکستن آن با دست به مغز 10 گرمی آن میرسیم که به رنگ سفید دیده میشود. درختان گردو چندلر قدرت رشد نیمه راست دارند و ارتفاع آنها به 5 متر میرسد. عمر مفید این رقم نیز بیش از 100 سال است. یعنی با یکبار خرید نهال گردو چندلر در بندرعباس؛ تا 100 سال محصول دهی بینظیر از درختان را شاهد خواهیم بود.

  • نهال گردو ژنوتیپ گرمسیری

نهال گردو ژنوتیپ گرمسیری یا همان نهال گردو ژنوتیپ پالیز همانطورکه از نام آن پیداست یک رقم عالی برای کاشت در مناطق گرمسیری مثل بندرعباس است. میوه های این رقم بسیار درشت و با وزن 16 گرمی دیده میشوند که 7 گرم از آن متعلق به مغز گردو است. علاوه بر تحمل خشکی بسیار بالای این رقم قدرت رشد درختان نیز بسیار بالا است. این رقم سالیانه تا 6 تن باردهی برای باغداران بندرعباسی به همراه خواهد داشت. عمر اقتصادی درختان گردو ژنوتیپ پالیز تا 80 سال است. و در طول این مدت بهترین و باکیفیت ترین میوه ها را با کمترین خرابی به همراه خواهد داشت. از دیگر دلایل خرید نهال گردو ژنوتیپ گرمسیری در بندرعباس قدرت بسیار بالای درختان و سازگار پذیری با هر شرایط آب وهوایی آن است. این رقم را میتوانید در هر ارتفاعی از سطح دریا بکارید. و محصول دهی عالی از آن برداشت نمایید.

نهال گردو ژنوتیپ برتر یک رقم ایرانی است که با اصلاحات انجام شده برروی آن امروزه قادر است در بیشتر مناطق کشورمان از جمله بندرعباس به خوبی رشد نماید. این رقم تحمل خشکی و گرمای بی نظیری دارد. از طرفی در برابر آفات و بیماری ها نیز به خوبی مقاوم است. این مورد از اتلاف هزینه های ناشی از درمان بیماری ها و یا مبارزه با آفات درختان میکاهد. برای محصول دهی بهتر، درختان نهال گردو ژنوتیپ برتر را در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا بکارید. با خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در بندرعباس تا 200 سال از محصول دهی حداکثری آن که برابر 8 تن در هکتار است بهره مند شوید. این رقم خودسازگار است و محصول دهی را از سال اول آغاز میکند. ارتفاع درخت ژنوتیپ برتر حداکثر به 4 متر میرسد. میوه گردو ژنوتیپ برتر تخم مرغی شکل، به رنگ سفید شیری و مغز 6.3 گرمی در بازار یافت میشوند.

تمامی ارقامی که در بالا تحت عنوان بهترین نهال گردو در شهر بندرعباس معرفی نمودیم؛ با نهال گردو فرانکت و نهال گردو فرنت سازگاری کامل دارند. به این ترتیب برای افزایش باردهی درختان خود میتوانید از این 2 رقم به عنوان رقم گرده زا در باغ استفاده نمایید.

جهت راهنمایی و مشاوره رایگان قبل خرید، کلیک نمایید

X