راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان بوانات

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان اقلید استان فارس

شهرستان بوانات با مرکزیت شهر بوانات یکی از شهرستان های واقع در استان فارس است. بیشتر مردم در شهرستان بوانات به کشاورزی مشغولند. بیشترین محصول زراعی در این شهرستان، گردو و انگور است. شهرستان بوانات در منطقه ای سرسبز، میان دو کوه قرار گرفته است. از این رو آب وهوای این شهر کوهستانی و خنک است. این شهرستان سرسبز و پرآب است. چشمه ها و رودهای این شهر، باغداری و کشاورزی را در آن رونق بخشیده است.

موقعیت جغرافیایی

این شهرستان از شمال و شمال شرقی با استان یزد هم مرز است. همسایه جنوبی آن، شهرستان سرچهان و همسایه غربی آن شهرستان خرم بید است.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریای شهرستان بوانات 2327 متر است.

آب و هوا

شهرستان بوانات از آب وهوای معتدل و سرد برخوردار است. هوا در مناطق مرکزی معتدل تر است. بیشترین دمای آن در فصل تابستان 34 درجه ی سانتیگراد و حداقل دمای آن در فصل زمستان به 16- درجه ی سانتیگراد میرسد. میانگین بارش سالیانه در شهرستان بوانات 220 میلی متر است. رطوبت در این شهر 44 درصد است.

چه نهال های گردویی برای شهر بوانات مناسب است؟

شهرستان بوانات دارای ارتفاع 2327 متر از سطح دریا است. بنابراین دارای آب وهوای کوهستانی و سرد همراه با بارش باران و برف است. نهال گردویی که در این شهرستان کاشته میشود باید تحمل سرمایی بالایی داشته باشد تا از سوختن جوانه ها و محصولات در فصل زمستان و اوایل بهار پیشگیری شود. برای خرید نهال گردو در شهرستان بوانات نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان بوانات معرفی میکند:

نهال گردوی پالیز کانادایی؛ نهال گردوی تویسرکان، نهال گردوی فرنور، ارقام گردو با محصول دهی بالاتر و همچنین عمر اقتصادی و مقاومت در برابر آفات و بیماری های بیشتری هستند.

نکته: ارتفاع 2327 متری از سطح دریا در شهرستان بوانات، شرایط جوی و رطوبتی خاصی ایجاد میکند. که برای رشد نهال گردوی چندلر مناسب نیست. بهتر است در این شهرستان، فقط از ارقام گردوی پیشنهادی استفاده نمایید.

نحوه راه اندازی باغ گردو در بوانات

راه اندازی باغ گردو از پیش از خرید نهال گردو آغاز شده و تا پایان عمر نهال ادامه دارد. انتخاب بهترین نهال گردو برای کاشت در بوانات؛ خرید نهال از نهالستان نهال گردو در بوانات و سپس کاشت نهال گردو و رسیدگی و مراقبت همه ساله از نهال برای رسیدن به باغی پرمحصول؛ همگی مراحلی است که یک باغدار حرفه ای باید پشت سر بگذارد. تا این بخش با بهترین نهال گردو در بوانات آشنا شدیم. در مرحله ی بعد یعنی خرید نهال؛ باید نهالستانی را انتخاب نماییم که دارای مجوز رسمی فعالیت از جهاد کشاورزی باشد. اینکه نهالستان گردوی معتبر در شهر شما وجود دارد یا خیر؟ اهمیت چندانی ندارد. همه ی نهالستان ها؛ نهال های گردویی متناسب با بیشتر مناطق کشور تولید مینمایند. از این رو به جای توجه به نزدیکی یا دوری نهالستان؛ به کیفیت نهال ها، سلامت نهال و تناسب آن با شرایط اقلیمی و آب و هوایی منطقه ی باغتان توجه کنید. نهالستانهای معتبر به همراه نهال های گردو؛ گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی معتبر ارائه میدهند. پس از پیش خرید و یا خرید نهال گردو در بوانات، نوبت به کاشت آن ها در فصل کاشت میرسد. همانطور میدانید پس از آماده سازی خاک؛ چاله های کاشت باید یک فصل پیش از کاشت نهال؛ آماده شوند. (شما میتوانید کلیه مراحل راه اندازی باغ گردو را به صورت تخصصی در سایت پالیزگردو بخوانید.) پس از کاشت نهال گردو؛ روی آن را با خاک پر نموده و بلافاصله آبیاری نمایید. رسیدگی به نهال از جمله آبیاری و کوددهی و سمپاشی و هرس است که اگر به خوبی انجام شود، درختان قادرند به محصول دهی حداکثری برسند.

نهالستان نهال گردو در بوانات

پالیزگردو یکی از خوشنام ترین و پرآوازه ترین نهالستان های نهال گردو به شمار میاید. این نهالستان بیش از نیم قرن است که به تولید و پرورش و فروش انواع ارقام نهال میوه، مثل فروش نهال گردو در بوانات، ارقام اصلاحی و ژنوتیپ ها در سراسر کشور میپردازد. این نهالستان به عنوان بزرگترین نهالستان در شمال غربی کشور شناخته میشود. نهال های این مرکز همگی دارای گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی معتبر میباشند.  علاوه بر تولید نهال میوه و ارقام اصلاحی با سازگاری بیشتر در شرایط اقلیمی کشورمان؛ شما میتوانید از مشاوره های رایگان در حوزه احداث باغ گردو؛ احداث باغ گردو به صورت حضوری توسط تیم پالیزگردو؛ و همچنین مشاوره تخصصی بیماری شناسی و آفت زدایی بهره ببرید. جهت کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در بوانات با ما در ارتباط باشید.

نحوه ارسال نهال گردو به بوانات

پس از خرید نهال گردو از نهالستان معتبر و رسمی پالیزگردو، نهال های گردو در پالیزگردو پس از بسته بندی به صورت استاندارد براساس تمایل باغداران محترم و مقصد بار و حجم سفارشات با استفاده از اتوبوس، کامیون؛ وانت بار و سایر وسایل حمل و نقل اختصاصی برای باغداران محترم ارسال میشوند. هرگونه آسیب و شکستگی و یا بریدگی میتواند زمینه ساز بروز بیماری ها و یا حمله آفات به درختان شود. از این رو پالیزگردو به همراه کلیه نهال های گردو؛ گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی و قابل پیگیری ارائه میدهد.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *