راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان بن

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان بن استان چهارمحال و بختیاری

شهرستان بن یکی از شهرهای استان چهارمحال و بختیاری است. اطراف این شهرستان را کوههای بلند و ارتفاعات فراگرفته است. کوه بن (جنگی)، افغان و کوه شیراز به ترتیب در جنوب، غرب و شرق این شهرستان را فراگرفته است. روخانه زاینده رود در شمال شهرستان بن؛ آبیاری را برای باغداران و کشاورزان آسانتر نموده است. این شهر با مرکز استان (شهرکرد) 20 کیلومتر فاصله دارد. این شهر به علت آب وهوا و بارندگی فراوانی که دارد مناسب برای کاشت درختان گردو؛ بادام؛ انگور و آلوچه است.

موقعیت جغرافیایی

بن از شمال با استان اصفهان همسایه است. شهرستان سامان و کوهرنگ به ترتیب در شرق و غرب این شهرستان قرار دارند. در بخش جنوبی نیز با شهرکرد (مرکز استان چهارمحال و بختیاری) مرز مشترک دارد.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریای شهرستان بن به طور میانگین 2228 متر است.

آب و هوا

آب وهوای شهرستان بن سرد و کوهستانی به همراه بارش و برف فراوان است. و در فصل تابستان خنک و معتدل است. میانگین بارش سالیانه در این شهرستان به طور میانگین 343.3 میلی متر است.

چه نهال گردویی برای شهرستان بن مناسب است؟

شهرستان بن یکی از شهرهای مرتفع استان چهارمحال و بختیاری محسوب میشود. به این ترتیب نهالی برای کاشت در این شهرستان مناسب است که بتواند با شرایط آب وهوایی سرد و کوهستانی آن سازگاری داشته، و محصولاتش در اثر سرمای زیاد منطقه نسوزند. یکی از بهترین راه ها برای آگاهی از تحمل سرمایی و گرمایی نهال ها؛ جستجو و یافتن ارتفاع از سطح دریای نهال ها است. شما میتوانید با مراجعه به سایت پالیزگردو از ارتفاع از سطح دریای دقیق هر نهال آگاه شده و با توجه به ارتفاع از سطح دریای منطقه خودتان؛ نهال گردوی سازگار با منطقه خودتان را انتخاب کنید.

خرید نهال گردو در شهرستان بن نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان بن معرفی میکند:

نهال گردو ژنوتیپ کانادایی؛ نهال گردو فرنور و نهال گردو تویسرکان در بین ارقام معرفی شده؛ سازگاری بهتری با آب و هوا و شرایط اقلیمی شهرستان بن دارند. از این رو توصیه میکنیم، از این ارقام به عنوان رقم اصلی در باغ استفاده نمایید. سایر ارقام مثل نهال گردو جمال، نهال گردو روند RDM، نهال گردو یالووا نیز بهترین ارقام گرده افشان برای کاشت در شهرستان بن هستند. که درصورت سازگاری میتوانیم در این شهر بکاریم.

با توجه به ارتفاع از سطح دریای شهرستان بن (2228 متر)، نمیتوان نهال گردو چندلر را در این شهر کاشت. بهترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت نهال گردو چندلر بین 0 تا 1200 متر است. بنابراین نهال گردو چندلر در شهرستان بن 2 تا 3 سال پس از کاشت به طور کامل میسوزد.

نهالستان پالیزگردو

نهالستان پالیزگردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی، با بیش از نیم قرن تجربه و فعالیت در حوزه فروش انواع ارقام نهال از جمله فروش نهال گردو، موفق به دریافت رتبه بزرگترین نهالستان در شمال غرب کشور گردیده است. این نهالستان دارای کلیه مجوزها از جهاد کشاورزی، مثل گواهی معتبر و رسمی؛ شناسنامه معتبر و گواهی ثبت اختراع میباشد. به این ترتیب به تولید و پرورش انواع ارقام نهال، ارقام اصلاحی و ژنوتیپ ها میپردازد. همچنین به همراه تمامی ارقام نهال؛ گواهی سلامت و ضمانت کتبی ارائه میدهد. تا باغداران محترم از خرید نهال گردوی سالم، آسوده خاطر باشند. جهت کسب اطلاع از قیمت نهال گردو؛ پیش خرید و یا خرید نهال گردو از طریق راههای ارتباطی با ما در تماس باشید.

نحوه ارسال نهال گردو

نحوه ارسال نهال گردو معمولا یکی از مهمترین قسمت های فروش نهال گردو در بن به شمار میرود. اگر از وسیله حمل و نقل مناسبی جهت ارسال نهال ها استفاده نشود؛ در طول مسیر نهال ها دچار شکستگی و یا بریدگی میشوند. به این ترتیب بستری مناسب برای حمله قارچ ها و بیماری ها و همچنین آفات را فراهم مینمایند. ما در پالیزگردو، پیش از ارسال نهال ها، هریک را به صورت جداگانه بسته بندی نموده و با توجه به حجم بار و مقصد سفر و نوع درخواست باغداران محترم، با استفاده از وسایل حمل و نقل اختصاصی، کامیون؛ وانت بار و… برای ایشان ارسال میشود.

سایر خدمات پالیزگردو

مشاوره احداث باغ گردو: مشاوره رایگان در حوزه باغداری و نحوه راه اندازی باغ گردو یکی دیگر از خدمات ما در پالیزگردو میباشد. شما میتوانید به صورت تلفنی و آنلاین و یا حضوری با ما در دفتر مرکزی پالیزگردو در ارتباط باشید و کلیه سوالات و مسائل خود در حوزه آبیاری، کوددهی؛ هرس و… را به صورت کاملا رایگان با ما در میان بگذارید.

احداث باغ گردو: این بخش از خدمات ما در پالیزگردو؛ مختص باغداران محترمی است که قصد راه اندازی باغ گردو توسط متخصصین خبره و با تجربه باغدارای را دارند. شما باغداران محترم میتوانید نتایج آزمایش خاک را برای کارشناسان ما در پالیزگردو ارسال نموده و درخواست خود را ثبت نمایید. پس از بررسی درخواست در زمان معین، متخصصین خبره و باتجربه ما به صورت حضوری در محل باغ شما حضور یافته و کلیه اقدامات مرتبط با راه اندازی باغ گردو را از صفر تا صد به انجام میرسانند.

مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی: یکی دیگر از خدمات بسیار ویژه ما در پالیزگردو؛ ارائه مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی توسط تیم متخصصین گیاه شناسی به شما باغداران محترم میباشد. شما میتوانید به صورت آنلاین؛ تلفنی و یا حضوری با کارشناسان ما مستقر در دفتر مرکزی پالیزگردو در تماس باشید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *