فواید مصرف گردو در دوران بارداری چیست؟

فواید مصرف گردو در دوران بارداری چیست؟

خوردن انواع آجیل به ویژه گردو در اوایل دوران بارداری می تواند رشد عصبی- روانی کودک را بهبود ببخشد. مشخص شده است که کودکانی که مادران آنها 2 تا 3 اونس آجیل در هفته (به طور متوسط ​​74 گرم در هفته) در سه ماهه اول بارداری می خورند، از ضریب هوشی، حافظه و توجه-تمرکز بهتری نسبت به همسالان خود -آنهایی که مادران آنها آجیل مصرف نکرده اند- برخوردار هستند.

خواص گردو در بارداری برای سلامتی چیست؟

خواص گردو در بارداری برای سلامتی چیست؟

آجیل هایی مانند بادام، گردو، بادام زمینی و فندق، فواید زیادی برای سلامتی دارند. آجیل ها مملو از اسیدهای چرب اشباع نشده و سایر مواد مغذی سالم (فیبرها، ویتامین E، استرول های گیاهی و ال- آرژنین) هستند که به کاهش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها از جمله فشار خون بالا، دیابت و استرس اکسیداتیو کمک می کند. علاوه بر این، مصرف روزانه آجیل با کاهش اثرات شناختی در افراد مسن همراه است. این موارد را می توان از مهم ترین خواص گردو در بارداری دانست که برای جنین بسیار مفید است.

به طور کلی، آجیل (به ویژه گردو) سرشار از اسیدهای فولیک و اسیدهای چرب مانند اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 است که برای رشد عصبی جنین بسیار مهم هستند. این نیز از دیگر خواص گردو در بارداری است. این اسیدهای چرب را فقط می توان از رژیم غذایی مناسب دریافت کرد. زیرا بدن نمی تواند آنها را سنتز کند و بنابراین اسیدهای چرب ضروری نامیده می شوند.

میزان اسید چرب امگا 3 در زنان باردار در مقایسه با این نیاز در زنان غیر باردار، افزایش بیشتری دارد. برخی از مطالعات نشان می دهند که این اسیدهای چرب، نقش مهمی در دوران بارداری و همچنین وزن مناسب، هنگام تولد نوزادان دارند.

در دوران بارداری، خوردن مقدار مناسبی انواع آجیل و گردو می تواند باعث تجمع ترکیبات مغذی در قسمت جلویی مغز جنین شود و منجر به بهبود حافظه و سایر عملکردهای شناختی خواهد شد. بر اساس مطالعات، مصرف آجیل در اوایل بارداری مزایای بلند مدت برای رشد حرکتی و شناختی کودک را فراهم می کند.

علاوه بر این، خواص گردو در بارداری به دلیل دارا بودن پروتئین بالا، توسط کالج متخصصان زنان و زایمان آمریکا تأیید شده است.

در گذشته، متخصصان به زنان توصیه می کردند در صورت وجود سابقه حساسیت از جمله اگزما، آسم، حساسیت غذایی و …، از خوردن بادام زمینی در دوران بارداری خودداری کنند. با این حال، تحقیقات اخیر شواهد کافی برای ارتباط مصرف بادام زمینی در دوران بارداری و ایجاد حساسیت به بادام زمینی در نوزادان نشان نمی دهد.

تحقیقات همچنین نشان می دهد که در حالی که مصرف آجیل در مراحل اولیه بارداری با رشد بهتر کودک همراه است، خوردن آجیل در سه ماهه سوم بارداری هیچ پیشرفت قابل توجهی در رشد عصبی روانی کودک ایجاد نمی کند. این اثر ممکن است به این دلیل باشد که تأثیر عوامل برون زا و درون زا، بر رشد جنین در طول دوره بارداری، متفاوت است و تاثیرات تغذیه مادر در اوایل بارداری، بارزتر است. به همین دلیل است که در منابع بسیاری بر خواص گردو در بارداری بسیار تأکید شده است.

گردو چگونه به بهبود عملکردهای عصبی و روانی کودک کمک می کند؟

گردو چگونه به بهبود عملکردهای عصبی و روانی کودک کمک می کند؟

اسید فولیک (خواص گردو در بارداری) در مراحل اولیه بارداری بسیار مهم است، زیرا این ویتامین B به تشکیل لوله عصبی جنین کمک می کند. کمبود اسید فولیک می تواند منجر به نقایص جدی هنگام تولد در مغز و ستون فقرات نوزاد شود. به گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، هر زن در سن باروری باید 400 میکروگرم اسید فولیک مصرف کند تا از پیامدهای نامطلوب بارداری جلوگیری شود.

مصرف اسیدهای چرب امگا 3، به ویژه ایکوزا پنتانوئیک اسید (EPA) یا eicosapentaenoic acid و دوکوزا هگزانوئیک اسید (DHA) یا docosahexaenoic acid، در دوران بارداری نیز مهم است؛ زیرا یک عنصر اساسی برای توسعه ساختاری و عملکردی مغز، شبکیه چشم و سیستم ایمنی جنین است. این موارد همگی جزو مهم ترین خواص گردو در بارداری محسوب می شوند.

بر اساس شواهد علمی، اسیدهای چرب اشباع نشده با برخی عملکردهای فیزیولوژیکی از جمله تنظیم ژن، حفظ ترکیب غشای سلولی و تعدیل کانال های غشایی و پروتئین ها مرتبط هستند. علاوه بر این، آنها دارای اثرات ضد التهابی هستند که در دوران بارداری بسیار مفید است. این را در دسته مهم ترین خواص گردو در بارداری قرار داده اند.

مصرف کافی روزانه اسیدهای چرب امگا 3 توصیه شده توسط شورای غذا و تغذیه موسسه ملی بهداشت ایالات متحده به ترتیب در زنان باردار و شیرده، 1.4 گرم و 1.3 گرم است. این امر برای بهبود ویژگی های رفتاری، توجه، تمرکز، حافظه و توانایی های یادگیری در کودکان مورد نیاز است.

سطح پایین امگا 3 در مغز جنین می تواند منجر به نقایص شناختی و اختلالات رفتاری مانند اضطراب، افسردگی و پرخاشگری شود. این دلایل نشان می دهند که خواص گردو در بارداری تا چه اندازه اهمیت دارد.

جمع بندی

به واسطه ترکیبات بسیار مغذی که در انواع آجیل و گردو وجود دارد، مصرف مقدار مناسبی از این دانه ها می تواند بر سلامت جنین در دوران بارداری مادر، تأثیر بسزایی داشته باشد. سلامت جنین در دوران بارداری و سلامت نوزاد پس از تولد، از هر جهت اهمیت دارد. لذا در منابع مختلف درباره خواص گردو در بارداری و میزان و نحوه مصرف آن بسیار صحبت شده است.

خواص گردو در بارداری شامل وجود آنتی اکسیدان ها، فیبر، ویتامین ها و اسیدهای چرب سالم امگا می باشد. به این ترتیب، علاوه بر داشتن رژیم غذایی سالم در روز، مادران باردار باید نسبت به مصرف بسیار از مواد مغذی دیگر نظر میوه ها و دانه های مغذی هم توجه خاصی داشته باشند.

نهالستان پالیز گردو، مرجع خرید و فروش و پرورش بهترین انواع نهال گردو در ایران است. نهال های ارائه شده توسط این نهالستان، از ارقام مختلف هستند و برای کاشت در شرایط اقلیمی متفاوت، مناسب می باشند. برای خرید نهال گردو پیوندی، مشاوره کاشت نهال های گردو در باغ، مشاوره آفت های درخت گردو یا بیماری های درخت گردو می توانید با مهندسان و کارشناسان این نهالستان صحبت کنید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *