راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان بیضا

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان بیضا استان فارس

شهرستان بیضا به مرکزیت شهر بیضا یکی از شهرهای مهم در استان فارس است. این شهر حدود 30 کیلومتر با شهر شیراز فاصله دارد. که در مناطق کوهستانی در دامنه های زاگرس واقع شده است. رودهای فصلی متعددی از جمله رود اردکان و رود شش پیر اراضی و رود کر از این شهرستان میگذرد. که آبیاری را برای کشاورزان آسان میکند. در این منطقه کشاورزی و دامپروری رونق بسیار دارد بهترین محصولات این شهرستان؛ انگور و بنشن، سیب و تره بار است.

موقعیت جغرافیایی

از سمت شمال با شهرستان مرودشت و از جنوب با شهر شیراز؛ از شرق و غرب با مرودشت و شهرستان سپیدان همسایه است.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریای شهرستان بیضا 1665 متر است.

آب و هوا

این شهرستان جزو مناطق سردسیر در شیراز به حساب میاید. وجود کوهستان در این شهرستان آب و هوای آن را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. حداقل دمای آن 15- درجه ی سانتیگراد و حداکثر دمای آن 42.5 درجه ی سانتیگراد است.

چه نهال های گردویی برای شهر بیضا مناسب است؟

شهرستان بیضا ارتفاعی برابر 1665 متر از سطح دریا دارد. با توجه به ارتفاع از سطح دریا در این شهر، آب و هوا آن نسبتا سرد است. بنابراین نهال گردوی که در آن میکاریم باید تحمل سرمایی نسبتا بالایی داشته باشد. برای خرید نهال گردو در شهرستان بیضا نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان بیضا معرفی میکند:

که در این بین نهال گردوی تویسرکان؛ نهال گردوی فرنور؛ نهال گردوی اسرائیلی و ژنوتیپ کانادایی برای کاشت در این شهر مناسب ترند. ارقام گردوی جمال؛ روند rdm، یالووا را میتوانید به عنوان رقم گرده زا در باغ بکارید.

نکته: حتما قبل از خرید و کاشت نهال گردو به ارتفاع از سطح دریای آن توجه کنید. شما میتوانید با استفاده از ابزار و GPS ارتفاع از سطح دریای منطقه ی خود را بدست آورده و با ارتفاع مناسب نهال مقایسه کنید. نهال گردوی چندلر در ارتفاع 0 تا 1200 متری از سطح دریا رشد خوبی دارد. ارتفاع بیشتر باعث سوختن جوانه ها و مرگ درخت خواهد شد. بنابراین نباید این رقم در شهرستان بیضا کاشته شود.

نحوه ی کاشت نهال گردو در شهرستان بیضا

همانطور که میدانید هریک از شهرهای کشورمان دارای آب وهوای خاص و شرایط اقلیمی و ارتفاع از سطح دریای مشخصی هستند. بنابراین انتخاب بهترین نهال گردو در بیضا کاری تخصصی و وابسته به تحقیق و بررسی است. پس از بررسی و انتخاب، نوبت به خرید نهال گردو در بیضا میرسد. این مرحله یکی از مهم ترین مراحل، پیش از کاشت نهال به حساب میاید. چراکه حتی اگر بهترین نهال را هم خریداری نموده باشید. اگر نهال در نهالستان به خوبی پرورش نیافته و دارای بیماری باشد. پس از کاشت به رشد و محصول دهی مناسب نخواهد رسید. بنابراین باید بهترین نهالستان نهال گردو در بیضا را بیابید. البته باید توجه داشته باشید که وجود نهالستان در شهر شما، چندان اهمیتی ندارد. چراکه امروزه کلیه نهالستان ها با استفاده از تجهیزات پیشرفته و دانش به روز، اقدام به تولید نهال برای کلیه شهرهای کشور مینمایند. نهالستانی را انتخاب نمایید که دارای کلیه مجوزهای معتبر و رسمی بوده و به همراه نهال ها گواهی سلامت و ضمانتنامه معتبر و کتبی ارائه دهد. حتما پیش از خرید نهال گردو باید آزمایش خاک باغ خود را انجام دهید تا از کیفیت خاک و وجود عناصر در خاک آگاه شوید. سپس با استفاده از کودهای شیمیایی، و شخم زدن و ترکیب بخش های مختلف خاک، آن را یکدست نمایید. یک فصل پیش از کاشت نهال گردو، چاله های کاشت نهال را آماده نموده و در فصل کاشت، نهال گردو را در چاله ها بکارید. جهت آگاهی از نحوه ی رسیدگی به نهال گردو تا رسیدن به محصول دهی حداکثری؛ با ما در پالیزگردو همراه باشید.

معرفی نهالستان پالیزگردو

پالیزگردو بزرگترین نهالستان گردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی؛ با بیش از نیم قرن تجربه در حوزه فروش انواع ارقام نهال از جمله فروش نهال گردو در بیضا جزو پیشتازان است. این مرکز کلیه مجوزهای رسمی و معتبر را از جهاد کشاورزی دریافت نموده و با استفاده از دانش به روز و تجهیزات پیشرفته، اقدام به تولید کلیه ارقام نهال میوه، ارقام اصلاحی و ژنوتیپ ها نموده است. جهت کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در بیضا و یا پیش خرید و خرید نهال گردو در بیضا با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

از سایر خدمات پالیزگردو، میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

مشاوره احداث باغ گردو: ارائه مشاوره رایگان در حوزه راه اندازی و نگهداری و رسیدگی به باغ گردو؛ مثل آبیاری، کوددهی؛ سمپاشی و هرس و.. توسط مشاوران خبره و متخصص در پالیزگردو انجام میشود. شما میتوانید به صورت تلفنی؛ آنلاین و حضوری با کارشناسان ما در دفتر مرکزی پالیز گردو (واقع در شهر میاندوآب) در ارتباط باشید.

احداث باغ گردو: احداث باغ گردو به صورت حضوری و با استفاده از تیم متخصص باغداری، یکی دیگر از خدمات ما در پالیزگردو است. شما میتوانید پس از ارتباط با ما و ارسال نتایج آزمایش خاک باغ خود؛ تیم متخصص راه اندازی باغ پالیزگردو را درخواست نمایید. متخصصین ما پس از بررسی درخواست شما؛ در زمان معین در محل باغ شما حضوری یافته و کلیه مراحل احداث باغ گردو را به انجام میرسانند.

مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی: مشاوران گیاه شناسی و بیماری شناسی و آفات پالیزگردو؛ همه روزه و به صورت تلفنی، آنلاین و یا حضوری مستقر در دفتر مرکزی پالیزگردو؛ آماده پاسخگویی به سوالات شما باغداران محترم میباشند.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *