راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان بروجن

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان بروجن استان چهارمحال و بختیاری

شهرستان بروجن  یکی از مرتفع ترین و بزرگترین شهرهای استان چهارمحال و بختیاری است. این شهرستان بزرگ به علت ارتفاع بسیار بالا از سطح دریا، به بام ایران شهرت دارد. آب و هوای این شهر نیز تحت تاثیر آب و هوای کوهستانی و بسیار سرد است. به همین دلیل فقط برخی از ارقام درختان، که تحمل سرمایی بیشتری دارند؛ در این شهر قابلیت کشت دارند.

موقعیت جغرافیایی

بروجن از سمت شمال با شهرکرد (مرکز استان چهارمحال و بختیاری) همسایه است. سرتاسر غرب این شهر را شهر شلمزار پوشانده است. از سمت جنوب نیز با شهر لردگان مرز مشترک دارد. در سراسر غرب این شهر؛ استان اصفهان است.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریای شهرستان بروجن  2513 متر است.

آب و هوا

همانطور که میدانید ارتفاع از سطح دریای شهرستان بروجن  بسیار زیاد است. بنابراین این شهرستان در منطقه ای کوهستانی واقع شده است. و آب وهوای آن تحت تاثیر آب و هوای کوهستانی قرار گرفته و بسیار سرد و پربارش است. این شهرستان دارای تابستان های نیمه مرطوب و معتدل و زمستان های بسیار سرد و پربرف و باران است. 122 روز از فصل زمستان را در برف و یخبندان سپری میکند. کمترین دمای آن در ماه دی و تا 36- درجه سانتیگراد تجربه میکند. در فصل تابستان و ماه مرداد نیز حداکثر دمای آن به 36 درجه سانتیگراد میرسد. میانگین بارش سالیانه آن 360 میلی متر بوده و دارای 2 فصل اصلی خشک (ماه خرداد تا شهریور) و مرطوب (از ماه مهر تا اردیبهشت) است.

چه نهال گردویی برای بروجن مناسب است؟

همانطور که دانستید به علت آب وهوای بسیار سرد و بارش فراوان و یخبندان های طولانی در شهرستان بروجن؛ فقط ارقام خاصی از درختان که مقاومت سرمایی بیشتری دارند؛ در این شهر قابل کشت هستند. ارقام اصلاح شده و یا انواع ژنوتیپ ها و ارقام پیوندی که به این روش، مقاومت سرمایی نهال افزایش یافته است. بهترین ارقام نهال گردو برای کاشت در این شهرستان به حساب میایند.

خرید نهال گردو در شهرستان بروجن نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان بروجن معرفی میکند:

از میان ارقامی که در بالا به آنها اشاره شد. توصیه میکنیم برخی از آنها که بهترین عملکرد را در شهرستان بروجن  دارند را انتخاب نمایید و سایر ارقام را به عنوان رقم گرده زا در باغ بکارید. ارقام اصلی مثل: نهال گردو تویسرکان؛ نهال گردو پالیزکانادایی (ژنوتیپ کانادایی)، نهال گردو فرنور.

نهالستان پالیزگردو

نهالستان پالیزگردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی با بیش از نیم قرن تجربه در حوزه فروش انواع ارقام نهال از جمله فروش نهال گردو در بروجن به عنوان مجهزترین و بزرگترین نهالستان گردو در شمال غربی کشور شناخته میشود. این مرکز دارای کلیه مجوزهای معتبر و رسمی از سوی جهاد کشاورزی از جمله شناسنامه معتبر و رسمی؛ گواهینامه معتبر و گواهی ثبت اختراع میباشد. نهال فروشی پالیز گردو موفق به تولید انواع ارقام نهال؛ ارقام اصلاحی و ژنوتیپ ها متناسب با آب وهوا و شرایط اقلیمی در کشورمان شده است. همچنین به همراه تمامی ارقام نهال گردو؛ گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی ارائه میدهد. تا شما باغداران عزیز را از خریدی مطمئن آسوده خاطر نماید.

شما میتوانید برای پیش خرید؛ خرید نهال گردو و کسب اطلاع از قیمت نهال گردو؛ و یا هرگونه سوال در حوزه راه اندازی باغ گردو با مشاوران ما همه روزه به صورت تلفنی، آنلاین و یا حضوری در ارتباط باشید.

نحوه ارسال نهال گردو

اگر بسته بندی و ارسال نهال گردو به درستی انجام نشود؛ ممکن است آسیب های جدی مثل شکستگی و یا بریدگی روی نهال ها ایجاد شود. این دسته از نهال ها یک بستر مناسب برای حمله قارچ ها و یا انواع آفات به حساب میایند. ما در پالیزگردو برای جلوگیری از این گونه مشکلات؛ نهال ها را به صورت استاندارد بسته بندی نموده و با توجه به حجم سفارشات و مقصد بار با استفاده از وسایل حمل و نقل باری مثل کامیون؛ وانت بار، اتوبوس و یا وسایل حمل و نقل اختصاصی برای شما باغداران عزیز ارسال مینماییم. همچنین به همراه تمامی نهال ها ضمانتامه کتبی و گواهی سلامت ارائه میدهیم.

سایر خدمات پالیزگردو

مشاوره احداث باغ گردو: یکی از خدمات 100 در100 رایگان پالیزگردو؛ ارائه مشاوره در حوزه راه اندازی باغ گردو، از جمله انتخاب و خرید نهال گردو، آبیاری؛ کوددهی و هرس و… به صورت آنلاین، تلفنی و حتی حضوری است. شما میتوانید همه روزه از طریق راههای ارتباطی با ما در ارتباط باشید.

احداث باغ گردو: درخواست راه اندازی باغ گردو به صورت حضوری مناسب برای باغدارانی است که تمایل به راه اندازی باغ گردو به دست متخصصان با تجربه در این حوزه به صورت حضوری در باغ خود را دارند. تیم پالیزگردو با مراجعه و حضور در محل باغ شما؛ تمامی مراحل راه اندازی باغ گردو را از 0 تا 100 به انجام میرساند.

باغداران محترم برای تکمیل فرآیند ثبت درخواست احداث باغ گردو، لازم است نتایج آزمایش خاک باغ خود را برای کارشناسان ما ارسال نمایند.

مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی: تشخیص نوع آفات و بیماری ها توسط متخصصین گیاه شناسی و بیماری شناسی؛ از دیگر خدمات پالیزگردو است. شما میتوانید در صورت مشاهده هرگونه تغییرات ظاهری در درختان خود؛ مراتب را با متخصصین ما در دفتر مرکزی پالیزگردو به صورت حضوری؛ آنلاین و یا تلفنی در میان بگذارید. متخصصین ما پس از بررسی و تشخیص، راهکار مناسب برای مبارزه با بیماری و آفت را به شما ارائه میدهند.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *