راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان چلگرد

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان چلگرد استان چهارمحال و بختیاری

شهرستان کوهرنگ با مرکز شهرستان چلگرد یکی از شهرستان های مهم در استان چهارمحال و بختیاری است. فاصله این شهر با مرکز استان؛ شهرکرد حدود 85 کیلومتر است. این شهر به بارش فراوان برف و باران در آن مشهور است. شهرستان کوهرنگ در دامنه زردکوه از کوه های رشته کوه زاگرس قرار گرفته است. وجود رودخانه های دز، کارون و زاینده رود در اطراف این شهرستان؛ شرایط برای آبیاری درختان؛ کشاورزی و دامپروری در این شهر فراهم نموده است. از مهم ترین محصولات این شهر؛ تره کوهی؛ بن سرخ و… است.

موقعیت جغرافیایی

شهرستان چلگرد؛ غربی ترین شهر استان چهارمحال و بختیاری است. این شهر از سمت شرق با شهرکرد مرکز استان؛ و شهر فارسان مرز مشترک دارد. در بخش جنوبی نیز با شهر اردل همسایه است. سرتاسر غرب این شهر با استان خوزستان هم مرز بوده و در شمال آن نیز با استان لرستان همسایه است.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریای شهرستان چلگرد 2390 متر است.

آب و هوا

چلگرد آب وهوای به شدت سرد و کوهستانی دارد. این شهر در فصل زمستان سرد، همراه با بارش برف و باران و یخبندان است. این شهر 130 روز از سال را در سرما و یخبندان سپری میکند. میانگین بارش سالیانه در این شهر 1480 میلیمتر و میانگین دمای آن در طول سال 6.7 درجه سانتیگراد است. با توجه به سرمای بسیار زیاد در این شهرستان بهتر است از ارقام مقاوم تر برای کاشت استفاده کنیم.

چه نهال گردویی برای چلگرد مناسب است؟

با توجه به آب وهوای بسیار سرد شهرستان چلگرد، فقط درختانی در آن قابل کشت است که دارای مقاومت سرمایی بسیار بالایی باشند تا بتوانند در برابر سرما و یخبندان های طولانی این شهر دوام بیاورند و محصولات آن ها نسوزند. حتما قبل از انتخاب و خرید نهال گردو به مقاومت سرمایی و زمان گلدهی آن توجه کنید. با توجه به فاکتور ارتفاع از سطح دریا خواهیم دانست که کدام نهال قادر است در شرایط آب وهوایی و رطوبت شهرستان چلگرد عملکرد بهتری داشته باشد. شما از  ارتفاع از سطح دریای مناسب هر نهال، در سایت پالیزگردو آگاه شده و با ارتفاع دقیق منطقه ی باغ خود مقایسه کنید.

خرید نهال گردو در شهرستان چلگرد نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان چلگرد معرفی میکند:

ارقام معرفی شده همگی بهترین عملکرد را در شهرستان چلگرد دارند. باغداران حرفه از ارقام نهال گردو تویسرکان؛ نهال گردو فرنور؛ نهال گردو پالیزگردو (ژنوتیپ کانادایی) به عنوان رقم اصلی و از ارقام نهال گردو جمال، نهال گردو روند RDM، نهال گردو یالووا به عنوان رقم گرده زا (با توجه به سازگاری آن با رقم اصلی) در باغ خود استفاده میکنند.

نکته: ارتفاع از سطح دریای مطلوب برای نهال گردو چندلر بین 0 تا 1200 متر است. بنابراین با توجه به سرمای شدید و ارتفاع از سطح دریای شهرستان چلگرد، نمیتوان نهال گردو چندلر را در چلگرد کاشت.

نهالستان پالیزگردو

نهالستان پالیزگردو به مدیریت جناب آقای سعید قاسمی یکی از بزرگترین و مجهزترین نهال فروشی های شمال غربی کشور است. این نهال فروشی، کلیه مجوزهای معتبر و رسمی را از جهاد کشاورزی دریافت نموده و بیش از نیم قرن است که به تولید و پرورش انواع ارقام نهال، ارقام اصلاحی، ژنوتیپ ها و… میپردازد. گواهی ثبت اختراع، گواهینامه معتبر و رسمی و شناسنامه معتبر و رسمی از مهم ترین مجوزهای این نهالستان است. پالیزگردو با استفاده از تجهیزات پیشرفته، اقدام به تولید و پروش انواع ارقام نهال نموده و جهت افزایش رفاه حال باغداران محترم به همراه تمامی نهال های گردو، گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی پس از فروش ارائه میدهد. شما میتوانید جهت کسب اطلاع از قیمت نهال گردو؛ پیش خرید و یا خرید نهال گردو با کارشناسان ما در پالیزگردو در تماس باشید. نهالستان نهال گردو پالیزگردو؛ مرکز اصلی فروش نهال گردو در چلگرد آماده ی خدمت رسانی به شما باغداران محترم میباشد.

نحوه ارسال نهال گردو

نهال های گردو در پالیزگردو پس از بسته بندی به صورت استاندارد؛ به صورت استاندارد با وسایل نقلیه اختصاصی، کامیون؛ وانت بار و یا اتوبوس برای باغداران محترم ارسال میشوند. انتخاب وسیله نقلیه با هماهنگی باغدار و با توجه به مقصد سفر و حجم بار تعیین میشود.

سایر خدمات پالیزگردو

مشاوره احداث باغ گردو: مشاوره در حوزه نحوه راه اندازی باغ گردو و کلیه فعالیت ها برای پرورش باغی پرمحصول، مثل آبیاری، کوددهی، هرس و… در پالیزگردو به صورت کاملا رایگان و با استفاده از نیروی کارشناس و متخصص انجام میشود. شما میتوانید با مشاوران خبره ما همه روزه به صورت تلفنی؛ حضوری و آنلاین در ارتباط باشید.

احداث باغ گردو: راه اندازی باغ گردو توسط تیم متخصص پالیزگردو به صورت حضوری در محل باغ انجام میشود. شما باغدران محترم میتوانید پس از ارسال نتایج آزمایش خاک به کارشناسان ما درخواست خود را ثبت نمایید. تیم پالیزگردو پس از بررسی درخواست شما؛ در زمان معین در محل باغ حضور یافته و کلیه اقدامات مرتبط با راه اندازی باغ گردو را به صورت کامل به انجام میرسانند.

مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی: تیم گیاه شناسی و بیماری شناسی پالیزگردو همه روزه در محل دفتر مرکزی پالیزگردو حضور دارند تا به کلیه سوالات شما در حوزه بیماری و آفات درختان پاسخ دهند. شما میتوانید به صورت آنلاین، تلفنی و یا حضوری با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *