راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان دالاهو

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان سوما

شهرستان دالاهو یکی از شهرستانهای مهم در استان کرمانشاه است. این شهرستان همانند سایر شهرستان های این استان دارای آب وهوای نسبتا سرد است. از این رو بهترین محصول باغی که میتوان در این شهرستان کاشت، نهال گردو است. علت آن نیز بهره وری بسیار عالی و سودآوری بسیار بالای درختان گردو است. که با سازگاری بسیار مطلوبی که با آب و هوای این شهرستان دارد. قادر است سالیانه محصول دهی بسیار مطلوبی را برای باغدار محترم به همراه داشته باشد. با انتخاب و خرید بهترین نهال گردو شما میتوانید سودآوری خود را از باغ افزایش دهید. بنابراین پیش از انتخاب و خرید نهال گردو حتما تا انتهای این مطلب با ما در نهالستان پالیزگردو همراه باشید.

شهرستان دالاهو یکی از شهرستان های استان کرمانشاه بوده که از شمال با شهرستان ثلاث باباجانی و از شرق با کرمانشاه همسایه است. در بخش جنوب شرقی با شهرستان اسلام آباد و در جنوب آن نیز گیلانغرب قرار گرفته است. شهرستان سرپل ذهاب نیز در غرب و شمال غرب آن قرار دارد. مهم ترین محصول باغی این شهرستان زیتون و گردو است. با توجه به آب وهوای نسبتا سرد این استان و قرارگیری در ارتفاعات باید بدانید که بهتر است از نهال های گردویی در این شهر استفاده شود که قادر به تحمل آب وهوا و سرماهای این شهر باشد. از طرفی محصول دهی نسبتا زیادی داشته و برای باغداران محترم توجیه اقتصادی بالاتری داشته باشد. این دسته از ارقام گردو در دسته ی “بهترین نهال گردو در دالاهو” قرار میگیرند. در این بخش قصد داریم تا بهترین نهال گردو در دالاهو را به شما معرفی نماییم.

بهترین نهال های گردو جهت کاشت در شهرستان دالاهو

برای خرید نهال گردو در شهرستان دالاهو نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان دالاهو معرفی میکند:

نهال گردو چندلر پیوندی

نهال گردو چندلر پیوندی که در دسته معروف ترین نهال های گردو در دالاهو قرار میگیرد، قادر است از ارتفاع 100 الی 1500 متری از سطح دریا به خوبی رشد نماید. محصول دهی این رقم تا 7 تن در هکتار و عمر اقتصادی آن تا 100 سال است. محصول دهی حداکثری این رقم از 5 سالگی آغاز میشود. بنابراین خرید نهال گردو چندلر پیوندی در دالاهو یکی از بهترین انتخاب ها در این شهر است.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو ژنوتیپ برتر یکی از طولانی ترین عمرهای اقتصادی را دارد. این رقم که قادر است تا 200 سال محصول دهی حداکثری داشته باشد. از 5 سالگی محصول دهی خود را آغاز میکند. محصولات این رقم بسیار باکیفیت و تا 8 تن در هکتار است. با توجه به ارتفاع از سطح دریای بین 0 تا 3000 متری این رقم، به طور کلی خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در دالاهو در تمامی بخش های این شهرستان امکان پذیر است.

نهال گردو فرنور پیوندی

نهال گردو فرنور پیوندی یکی از ارقام شناخته شده در دالاهو میباشد. که قادر است در ارتفاع بین 0 تا 3000 متر از سطح دریا به خوبی رشد نماید. عمر اقتصادی آن تا 100 سال و محصول دهی آن تا 8 تن در هکتار است. برای خرید نهال گردو فرنور پیوندی در دالاهو کافیست با مشاوران ما در نهالستان پالیزگردو در تماس باشید.

نهال گردو اسرائیلی

بهتر است نهال گردو اسراییلی را تنها در ارتفاع بین 0 تا 2000 متر از سطح دریا بکاریم. محصول دهی این رقم تا 8 تن در هکتار و تا 80 سال است. خرید نهال گردو اسراییلی در دالاهو با سودآوری بالا و محصول دهی مطلوب یکی از بهترین نهال ها در این شهر میباشد.

نهال گردو پالیز کانادایی

اگر به دنبال خرید پرمحصول ترین نهال گردو در دالاهو هستید. پیشنهاد ما به شما خرید نهال گردو پالیزکانادایی در دالاهو است. این رقم تا 16 تن در هکتار باردهی به همراه دارد. محصولات آن درشت و خوشمزه بوده و تا 100 سال ادامه دارد.

5 علت اصلی بار ندادن درختان گردو چیست؟

برای احداث یک باغ پرمحصول تنها خرید نهال گردو پرمحصول کافی نیست. باید کلیه مراحل رشد نهال را به ترتیب و به طور کامل به انجام برسانیم تا بتوانیم به بهترین محصول دهی درختان در طول سالیان دست یابیم. در این بخش قصد داریم تا 5 علت اصلی عدم باردهی درختان گردو را بررسی کنیم.

  1. بیماری و آفات. همانطور که میدانید با حمله آفات و بیماری ها به درخت؛ از آنها تغذیه نموده و باعث ضعیف تر شدن درختان خواهند شد. به این ترتیب محصول دهی درختان به شدت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. برای از بین بردن آفات و بیماری ها باید از روش سمپاشی استفاده نمایید. و یا میتوانید با متخصصین بیماری شناسی و آفات ما در نهالستان پالیز در تماس باشید.
  2. عدم رعایت فاصله کاشت. همانطور که میدانید ریشه درختان برای رشد نیازمند تغذیه از خاک است. همچنین تاج درختان باید بتواند در کلیه مراحل حیات نهال از نور خورشید برای جذب انرژی استفاده نماید. اگر فاصله کاشت کمتر از حد استاندارد اعلام شده باشد. نور خورشید و اکسیژن به خوبی به شاخه و برگ ها نمیرسد. از طرفی به علت مصرف عناصر خاک توسط ریشه ها باعث فقر عناصر در خاک شده و تغذیه ریشه را با اختلال مواجه مینماید.
  3. عدم کوددهی به موقع درختان. درختان به 2 نوع کوددهی سالیانه و یک بار پیش از کاشت نهال نیاز دارند. به این ترتیب خاک تغذیه شده و ریشه میتواند به خوبی برای رشد خود از آنها استفاده نماید. برای آگاهی از میزان عناصر موجود در خاک پیش از کاشت نهال میتوانید از روش آزمایش خاک و پس از کاشت نهال از روش آزمایش برگ استفاده نمایید.
  4. عدم هرس به موقع درختان. برخلاف باور برخی از افراد؛ هرس درختان باعث کاهش محصول دهی نخواهد شد. بلکه با بریدن شاخه های اضافی، انرژی تولید شده توسط درختان به سایر بخش های درخت منتقل شده و باعث رشد بهتر همچنین افزایش باردهی خواهد شد. بهتر است با توجه به نیاز درختان؛ آنها را به صورت سالیانه هرس نماییم.
  5. عدم آبیاری درختان. همانطور که میدانید آبیاری یکی از مهم ترین مراحل نگهداری از درختان است. حتی انتخاب روش آبیاری نیز میتواند در میزان محصول دهی درختان تاثیر گذار باشد. بهترین روش آبیاری استفاده از روش آبیاری تحت فشار است. سایر روش های آبیاری نسبت به روش تحت فشار از عملکرد کمتری برخوردار خواهند بود. بدترین روش، استفاده از روش آبیاری دیمی است. که محصول دهی را تا نصف کاهش میدهد.

جمع بندی

برای خرید نهال گردو در دالاهو شما میتوانید به نهالستان پالیزگردو مرکز فروش نهال گردو در دالاهو تماس بگیرید. و پس از دریافت مشاوره رایگان پیش از خرید نهال؛ بهترین نهال گردو در دالاهو را انتخاب و خریداری نمایید. نهال های این مرکز همگی تولید شده با استفاده از بهترین تجهیزات پیشرفته و توسط متخصصین باغداری و گیاه شناسی دارای گواهی سلامت؛ گواهی ثبت اختراع و ضمانتنامه کتبی معتبر میباشند. شما باغداران محترم میتوانید در تمامی مراحل احداث باغ با ما در تماس باشید و از مشاوره رایگان متخصصین ما بهره مند شوید. فعالیت رسمی نهالستان گردو در شهرستان دالاهو؛ در حوزه فروش نهال گردو در دالاهو و در سرتاسر کشورمان میباشد. برای خرید نهال گردو در دالاهو و کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در دالاهو با ما در نهالستان پالیزگردو به صورت تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری در ارتباط باشید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *