راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان داراب

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان داراب استان فارس

شهرستان داراب یکی از شهرستان های مهم واقع در جنوب شرقی استان فارس است. این شهرستان تا شهر شیراز به عنوان مرکز استان؛ 242 کیلومتر فاصله دارد. بیشتر مردم در این شهرستان به کشاورزی مشغولند. محصولات تولیدی آن بیشتر مرکبات و با کیفیت بالا و مناسب برای صادرات است. یکی از محصولات مهم باغی در این شهر انار تنگ طاها است.

موقعیت جغرافیایی

داراب در جنوب شرقی استان فارس است. شهرستانهای همسایه ی شهرستان داراب، از شمال دو شهرستان استهبان و نی ریز، از جنوب با دو شهرستان زرین دشت و لارستان، از شرق با شهرستان حاجی آباد در استان هرمزگان؛ و از غرب نیز با شهرستان فسا مرز مشترک دارد. مساحت این شهرستان 7500 کیلومتر مربع است.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع شهرستان داراب از سطح دریا حدود 1180 متر است.

آب و هوا

آب و هوای این شهرستان گرمسیری است. میزان بارندگی سالیانه در این شهرستان حدود 350 میلی متر است. به علت نزدیکی بخشی از این شهرستان به مناطق کوهستانی، آب و هوای آن را تحت تاثیر قرار داده است. آب و هوا در این بخش سرد و کوهستانی است.

چه نهال های گردویی برای شهر داراب مناسب است؟

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در هنگام خرید نهال گردو باید به آن توجه شود، ارتفاع از سطح دریای نهال و تطبیق آن با ارتفاع از سطح دریای منطقه ی باغ است. همانطور که میدانید ارتفاع از سطح دریای شهرستان داراب برابر 1180 متر است. برای خرید نهال گردو در شهرستان داراب نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان داراب معرفی میکند:

البته عوامل دیگری همچون تحمل سرمایی و گرمایی نهال؛ قدرت رشد درخت، محصول دهی، عمر اقتصادی؛ مقاومت در برابر آفات و بیماری ها و… نیز باید در نظر گرفته شود. در بین ارقام معرفی شده نهال گردوی ژنوتیپ کانادایی (پالیز کانادایی)، نهال گردوی فرنور؛ نهال گردوی اسرائیلی؛ نهال گردوی تویسرکان؛ نهال گردوی چندلر دارای قدرت رشد و همچنین محصول دهی بیشتری بوده و میتوان آن را به عنوان رقم اصلی در باغ کاشت.

بهترین نهالستان نهال گردو در داراب

نهالستان پالیزگردو بزرگترین و پیشرفته ترین نهالستان در شمال غربی کشور با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی است. این نهال فروشی تا به امروز موفق به تولید انواع ارقام نهال میوه با کیفیت و سازگار با تمامی نقاط کشور شده است. پالیزگردو کلیه مجوزهای تولید و پرورش نهال را از جهاد کشاورزی همچون شناسنامه معتبر و رسمی؛ گواهی ثبت اختراع و گواهینامه معتبر دریافت نموده و جهت افزایش رضایت مشتری به همراه تمامی نهال ها گواهی سلامت نهال و ضمانتنامه معتبر و قابل پیگیری ارائه میدهد. فعالیت اصلی نهالستان پالیزگردو در حوزه فروش انواع ارقام نهال از جمله فروش نهال گردو در داراب است. ارقام اصلاحی، ژنوتیپ ها با سازگاری بیشتر با شرایط آب وهوایی در کشور از سایر محصولات ویژه ی پالیزگردو میباشد. شما باغداران محترم میتوانید جهت کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در داراب؛ پیش خرید و یا خرید نهال گردو در داراب با کارشناسان ما دردفتر مرکزی پالیزگردو به صورت تلفنی؛ حضوری و یا آنلاین در تماس باشید.

نحوه ارسال نهال گردو

پس از تولید و فروش نهال گردو؛ مهم ترین مرحله ارسال نهال گردوی سالم و بدون شکستگی و بریدگی برای باغداران محترم است. ما در پالیزگردو پس از بسته بندی به صورت استاندارد نهال ها، با استفاده از وسایل حمل و نقل باربری مثل کامیون، وانت بار، اتوبوس و یا سایر وسایل باربری اختصاصی، نهال های گردوی سالم را برای باغدارن محترم ارسال مینماییم. جهت افزایش رفاه حال باغداران محترم و کاهش ریسک های ناشی از خرید و ارسال نهال گردو؛ به همراه تمامی نهال ها گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی قابل پیگیری ارائه میدهیم.

سایر خدمات پالیزگردو

مشاوره احداث باغ گردو: مشاوران خبره و آموزش دیده ما در دفتر مرکزی پالیزگردو آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شما باغداران محترم در حوزه راه اندازی باغ گردو مثل نحوه ی آبیاری؛ نحوه کوددهی؛ هرس و سمپاشی و… میباشند. جهت ارتباط با ما کافیست به صورت تلفنی با ما تماس بگیرید و یا در شبکه های اجتماعی با ما در ارتباط باشید. همچنین به صورت حضوری و با مراجعه به دفتر مرکزی پالیزگردو تمامی سوالات و مشکلات خود را با مشاوران ما در میان بگذارید. لازم است بدانید کلیه مشاوره ها در پالیزگردو به صورت 100 در 100 رایگان انجام میشود.

احداث باغ گردو: احداث باغ گردو نیازمند تخصص و تجربه فراوانی است. خبر خوب برای باغدارانی که مایل به احداث باغ گردو توسط تیم حرفه ای و متخصص باغداری را دارند. تیم تخصصی پالیزگردو، متشکل از باغداران با تجربه و خبره، یکی دیگر از خدمات پالیزگردو برای شما باغداران محترم است. پس از ثبت درخواست شما؛ تیم راه اندازی باغ گردو به صورت حضوری در محل باغ شما استقرار یافته و کلیه اقدامات مرتبط با راه اندازی باغ گردو را از 0 تا 100 به انجام میرساند. جهت ثبت درخواست کافیست نتایج آزمایش خاک خود را برای مشاوران ما ارسال نمایید.

مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی: بیماری ها و آفات مهم ترین خطراتی هستند که حیات یک باغ را تهدید میکنند. شما باغداران محترم باید همواره مراقب ابتلا به بیماری و یا حمله ی آفات در باغ خود باشید. و با مشاهده هرگونه تغییر حالت و رنگ و شکل در برگ و میوه و تنه و شاخه درختان خود؛ با تیم متخصصین بیماری شناسی و گیاه شناسی ما در پالیزگردو تماس بگیرید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *