هر آنچه باید درباره روش های خشک کردن گردو بدانید

هر آنچه باید درباره روش های خشک کردن گردو بدانید

روش های خشک کردن گردو، یکی از متداول ترین کارهایی است که می توانید برای نگهداری از این آجیل خوشمزه انجام دهید. با این کار، مغز گردو در طولانی مدت، بهتر و سالم تر می مانند و از کپک زدگی و یا فاسد شدن در امان هستند. اگرچه دریافت مهم ترین خواص مغز گردو از طریق خوردن گردوی تازه، بهترین کار است اما برای اینکه بتوانید گردوها را مدت زمان طولانی تری در انبار یا آشپزخانه خود نگهداری کنید، الزاماً باید از روش خشک کردن گردو استفاده کنید.

درختان گردو معمولاً در اوایل پاییز، آجیل تولید می کنند. هنگامی که گردوها به زمین می افتند یا پوسته آنها را می توان به راحتی از درخت جدا کرد، آماده خوردن هستند. گردوها را قبل از خوردن بهتر است خشک کنید. روش های خشک کردن گردو کمی صبر و حوصله می خواهد؛ شما نمی توانید یک شبه، تمام گردوها را در مدت زمان کوتاهی، خشک کنید، اما برای خشک کردن مغز گردوها به تجهیزات پیچیده یا عملیات زیادی نیاز ندارید. با ما همراه باشید تا درباره نکات مهم خشک کردن گردو بیشتر صحبت کنیم.

روش های خشک کردن گردو و مراحل مختلف آن

روش های خشک کردن گردو و مراحل مختلف آن

  • مرحله 1

فرایند خشک کردن گردوها را ظرف 24 ساعت پس از برداشت گردو آغاز کنید. در حالی که خشک شدن گردوها با پوسته نیز امکان پذیر است، اما اگر قبل از خشک شدن، مغز گردو را از پوسته آنها جدا کنید، می توانید روش های خشک کردن گردو را سریع تر انجام دهید.

  • مرحله 2

گردوها را روی سینی، کف یک صفحه یا در هر ظرفی که حرارت زیاد را می تواند تحمل کند بریزید. این صفحه یا سینی یا ظرف شما باید بتواند امکان گردش هوا را فرآهم کند. گردش هوا به خشک شدن مغز گردوها بسیار کمک می کند.

  • مرحله 3

گردوهای داخلی صفحه یا ظرف را بالای یک کوره یا آون یا هیتر بزرگ، یا هر مکانی که گردش هوای خوبی دارد و دمای آن حداقل به 95 درجه سانتی گراد می رسد، قرار دهید. در حالت ایده آل، مغز گردوها نباید در دمای بالاتر از 105 درجه سانتی گراد باشند. زمان خشک شدن گردو در این محدوده دمایی، حدود سه تا چهار روز طول خواهد کشید. زمان خشک شدن در دمای کمتر از 95 درجه سانتی گراد می تواند موفقیت آمیز باشد، اما بیشتر طول می کشد.

  • مرحله 4

در میان فرآیند و روش های خشک کردن گردو، سعی کنید  میزان خشکی آجیل را از طریق سختی و محکم بودن آنها در آزمایش کنید. هنگامی که دو نیمه کردن گردوها، سخت تر و خشک تر باشد، به معنای این است که گردوها به طور کامل، خشک شده اند و آماده نگهداری یا مصرف هستند.

آشنایی با انواع روش های خشک کردن گردو

آشنایی با انواع روش های خشک کردن گردو

برای اینکه تمام تلاش و زحمت های شما در رشد، نگهداری از درخت گردو، برداشت گردو در باغ و تمیز کردن گردوها هدر نرود، می توانید با به کار بردن یکی از انواع روش های خشک کردن گردو، آنها را بهتر نگهداری کنید. در غیر این صورت، گردوهای تازه، دیر یا زود، دچار کپک زدگی می شوند. علاوه بر این، خشک کردن گردوها می تواند مزایای زیادی داشته باشد؛ گردوی خشک، طعم بهتری دارد! برای اینکه از برداشت گردوها لذت ببرید و بتوانید محصولات باغ خود را بسیار سالم تر و ماندگارتر نگهداری کنید، در این قسمت، ما به چهار روش مختلف برای خشک کردن گردو اشاره می کنیم.

  • خشک کردن گردو در معرض هوا (Air-drying)

خشک کردن گردوها در معرض هوا یکی از متداول ترین روش های خشک کردن گردو است. این روش، دو مزیت دارد: 1) می توانید آن را در خارج یا داخل خانه انجام دهید و 2) برای انواع گردو با مقادیر متفاوت، مناسب است.

  • خشک کردن گردو در معرض هوا در فضای باز

خشک کردن گردو در معرض هوا در فضای باز

روش های خشک کردن گردو بر اساس تماس با هوا، در فضای روباز به این صورت انجام می شود که یک میز را در بیرون از خانه – روی تراس یا حیاط یا محوطه باغ – در یک منطقه سایه دار با گردش خوب هوا قرار دهید و روی آن را یک لایه گردو بریزید. حتی الامکان از تماس دست با این گردوها خودداری شود. برای جلوگیری از ورود رطوبت به گردوهای روی میز، سطح میز را در شب و یا هنگام باران با یک پوشش یا کاور مناسب بپوشانید. گردوها را روزانه در معرض آفتاب قرار دهید تا به خوبی در معرض هوا قرار بگیرند.

این روش، مزایا و معایبی هم دارد. اینکه زمان خشک شدن گردو، طولانی تر است؛ همچنین اگر هوا طوفانی شود یا غبارات فراوان در هوا پراکنده باشند، احتمال آلوده شدن مغز گردو وجود دارد؛ مگر اینکه گردوها را با پوسته خشک کرده باشید.

نکته تخصصی و مهم درباره این روش: دارکوب ها و بسیاری پرندگان، با اشتهای قوی، عاشق خوردن گردو هستند. برای جلوگیری از هجوم پرندگان به سمت گردوها، از یک تور پلاستیکی روی میز استفاده کنید که می تواند آنها را دور نگه دارد.

  • خشک کردن گردوها در معرض هوا در داخل ساختمان

یکی از روش های خشک کردن گردو، خشک کردن در فضای سربسته داخل خانه است. برای خشک کردن مقدار زیادی گردو در داخل خانه، هر سطحی که صاف و به قدر کافی بزرگ باشد و بتواند حجم گردوها را نگه دارد، مفید است. پیشنهاد می کنیم از جعبه های مقوایی کم عمق، سینی های کاشت بذر و یا واحدهای قفسه بندی شده سیم دار با صفحه های مشبک، استفاده کنید.

سطوح مخصوص خشک کردن گردوها را در محلی خشک و خنک و دور از نور مستقیم خورشید، مانند یک ایوان سرپوشیده یا اتاق زیر شیروانی قرار دهید. گردوها را در یک سطح و در یک ردیف روی آنها پخش کنید. بهتر است آنها را هر روز کمی به هم بزنید.

خشک کردن گردوها در معرض هوا در داخل ساختمان

  • خشک کردن گردوها با استفاده از کیسه مِش (Mesh Bag Drying)

یکی دیگر از روش های خشک کردن گردو، استفاده از کیسه های توری مانند یا مشبک است که به آن ها، اصطلاحاً مِش گفته می شود. اگر حجم برداشت گردوهای شما اندک است، برای خشک کردن آنها فقط کافیست گردوها را داخل کیسه های توری مانند پیاز یا هر کیسه مِش دیگری قرار دهید و آنها را در یک فضای خشک در معرض هوا آویزان کنید. هر روز، کیسه ها را تکان دهید تا آجیل ها زیر و رو شوند و توزیع آنها در کیسه بهتر صورت گیرد.

  • خشک کردن گردو در فر (Oven Drying)

استفاده از فر یا آون، یکی از سریع ترین روش های خشک کردن گردو است. دمای فر را بین 90 تا 100 درجه فارنهایت (32.2 درجه و 37.7 درجه سانتی گراد) تنظیم کنید، گردوها را روی سینی های کم عمق پهن کرده و به مدت 36 ساعت گرم کنید. احتیاط: اگر دما از 100 درجه فارنهایت فراتر رود، مغز گردوها خرد می شوند.

چگونه متوجه شویم که گردوها خشک شده اند؟

چگونه متوجه شویم که گردوها خشک شده اند؟

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چگونه می توان تشخیص داد که گردوها خشک شده اند؟ برای این کار، بهتر است چند مورد از گردوهایی که با پوسته خشک شده اند را باز کرده و مغز آنها را بررسی کنید. اگر غشاهای شکننده ای بین مغزها پیدا کردید که هنگام خم کردن، به شدت محکم هستند، به معنای این است که گردوها کاملاً خشک شده و آماده هستند. مغز گردوهای مومی شکل با طعم ترش و طعم قوی، به زمان خشک شدن بیشتری نیاز دارند.

 جمع بندی و نتیجه گیری

یکی از کارهایی که به سالم تر نگه داشتن گردوها کمک می کند، خشک کردن است. این کار را می توان با انواع روش های خشک کردن گردو به راحتی انجام داد. این مراحل حتی در خانه هم قابل انجام هستند. برای خشک کردن گردوها باید آنها را یا در معرض هوا قرار دهید یا با استفاده از حرارت بالاتر از حدود 100 درجه سانتی گراد، خشک کنید. به هر ترتیب، خشک کردن می تواند ارزش غذایی گردو را همچنان حفظ کند و از کپک زدن آنها در طولانی مدت جلوگیری نماید. با خشک کردن گردو می توانید آنها را در طولانی مدت، بهتر نگهداری کنید.

نهالستان پالیز گردو، مرجع فروش نهال گردو، انواع ارقام نهال های باکیفیت و شناسنامه دار را برای توسعه باغ گردو فراهم کرده است. تمام نهال های این نهالستان به تایید جهاد کشاورزی رسیده اند و برای انواع باغ گردو در شرایط اقلیمی مختلف، مناسب هستند. برای خرید انواع نهال گردو پیوندی می توانید با این کارشناسان تماس بگیرید. پیش فروش نهال گردو نیز در شهریور ماه آغاز شده است و می توانید سفارش های خود را با خیال آسوده ثبت کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *