راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان اقلید

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان اقلید استان فارس

شهرستان اقلید دومین شهر کوهستانی در استان فارس و مرکز آن شهر اقلید است. در نزدیکی این شهرستان دریاچه کافتر و چشمه بالنگان و رودخانه گاوگدار و رودخانه شادکام قرار دارد. سد ملاصدرا یکی از مهم ترین مناطق در این شهرستان به شمار میرود. مهم ترین مناطق کوهستانی در نزدیکی اقلید؛ کوه آب سیاه و رشته کوه سفید (کوه بل) و کوه بکان است. این شهرستان حدود 7.5 درصد از مساحت استان فارس را در برمیگیرد. به طور کلی فروش نهال گردو در اقلید بیشترین طرفدار را به خود اختصاص داده است.

موقعیت جغرافیایی

همسایه شمالی این شهرستان، آباده است. و از جنوب به شهرستان مرودشت و شهرستان سپیدان میرسد. از شرق با شهرستان خرمبید همسایه است. در سمت غرب آن استان های اصفهان و کهکیلویه و بویراحمد قرار دارند.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریا در شهرستان اقلید 2300 است.

آب و هوا

شهرستان اقلید در مناطق کوهستانی و سرسبز استان واقع است. و آب و هوای آن تحت تاثیر این اقلیم سرد و زمستانی است. بیشترین دما در این شهرستان در فصل تابستان 37 درجه سانتیگراد و کمترین دمای آن در فصل زمستان 22- درجه ی سانتیگراد است.

متوسط بارندگی سالیانه در شهرستان اقلید 330-300 میلیمتر است. میزان بارندگی در ارتفاعات بیشتر و در حدود 600-400 میلی متر است. این شهرستان بسیار بادخیز است. سرعت باد در برخی مواقع به 160 کیلومتر در ساعت نیز میرسد.

بیشترین نهال های گردوی شهر اقلید کدامند؟

شهر اقلید بسیار مرتفع است. از این رو آب و هوای آن تحت تاثیر این اقلیم سرد کوهستانی قرار میگیرد. بنابراین در هنگام خرید نهال گردو باید ارقامی را انتخاب کنیم که قابلیت تحمل شرایط آب و هوایی سرد را دارند. برای خرید نهال گردو در شهرستان اقلید نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان اقلید معرفی میکند:

در میان این ارقام، نهال گردوی ژنوتیپ کانادایی؛ نهال گردوی فرنور و نهال گردوی تویسرکان از لحاظ تحمل سرمایی؛ میزان محصول دهی و عمر اقتصادی همچنین مقاومت در برابر آفات و… برای کاشت در باغ مناسب ترند.

نکته: با توجه به ارتفاع از سطح دریای شهر اقلید؛ کاشت رقم چندلر در این منطقه، باعث سوختن جوانه و از بین رفتن محصول خواهد شد. بنابراین بهتر است از ارقام پیشنهادی در باغ خود استفاده کنید.

بهترین نهالستان نهال گردو در اقلید

بهترین نهالستان نهال گردو باید دارای کلیه مدارک معتبر و رسمی از جهاد کشاورزی از جمله گواهینامه معتبر و رسمی و شناسنامه معتبر؛ گواهی فعالیت باشد. همچنین به همراه نهال ها گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی ارائه دهد. پالیزگردو بزرگترین و بهترین نهالستان گردو در شمال غربی کشور است. که بیش از نیم قرن است به فعالیت رسمی خود ادامه میدهد. این نهال فروشی با استفاده از دانش به روز و تجهیزات پیشرفته اقدام به تولید انواع ارقام نهال؛ ارقام اصلاحی و ژنوتیپ ها نموده است. این دسته از نهال ها با سازگاری 100 درصدی در شرایط ارتفاع اعلام شده، بهترین نهال گردو در اقلید به شمار میایند. جهت کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در اقلید و همچنین پیش خرید و خرید نهال گردو در اقلید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

بهترین روش ارسال نهال گردو به اقلید چیست؟

نهال ها محصولاتی حساس و آسیب پذیرند. بنابراین در فرآیند ارسال نهال ها باید توجه کافی به خرج دهیم. ما در پالیزگردو پیش از ارسال نهال گردو، آن ها را به صورت استاندارد بسته بندی مینماییم. سپس با توجه به حجم سفارشات و مقصد سفر و همچنین درخواست باغدار محترم؛ نهال ها را به وسیله کامیون؛ وانت بار، اتوبوس و یا سایر وسایل حمل و نقل اختصاصی برای باغداران محترم ارسال مینماییم. به همراه تمامی نهال ها، گواهی سلامت و ضمانتنامه معتبر و قابل پیگیری ارسال میشود.

معرفی خدمات دیگر ما در پالیزگردو

مشاوره احداث باغ گردو: تمامی باغداران و کشاورزان ممکن است در فرآیند راه اندازی باغ و یا نگهداری از باغ گردوی خود، دچار مسائل و مشکلاتی شوند. که لازم است با یک فرد متخصص در آن حوزه مشورت نمایند. تیم مشاوره پالیزگردو همه روزه و به صورت 100 در 100 رایگان آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شما باغداران محترم در حوزه نحوه ی کاشت و نگهداری، آبیاری و کوددهی و سمپاشی و… میباشند. جهت ارتباط با ما از طریق تماس تلفنی؛ شبکه های اجتماعی و حتی حضوری با ما در تماس باشید.

احداث باغ گردو: یکی دیگر از خدمات پالیزگردو؛ راه اندازی باغ گردوی شما توسط تیم متخصص و حرفه ای به صورت حضوری است. در صورت درخواست تیم تخصصی باغ نتایج آزمایش خاک خود را برای ما ارسال نمایید. تیم متخصص راه اندازی باغ گردو پس از بررسی درخواست، در زمان تعیین شده در محل باغ شما حضور یافته و کلیه اقدامات مرتبط با راه اندازی باغ گردو را از 0 تا 100 به انجام میرسانند.

مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی: مشاوران متخصص گیاه شناسی و بیماری شناسی و آفت زدایی در پالیزگردو؛ همه روزه آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شما در حوزه بیماری های درختان باغتان هستند. شما میتوانید به صورت تلفنی، آنلاین و یا حضوری با متخصصین ما مستقر در دفتر مرکزی پالیزگردو به صورت آنلاین، تلفنی و یا حضوری تماس بگیرید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *