راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان اسلام آباد غرب

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان اسلام آباد غرب

استان کرمانشاه یکی از زیباترین و همچنین سردترین استان های کشورمان است. اکثر شهرهای این استان در ارتفاعات کوهستانی قرار دارند و از این رو کاشت نهال گردو در این استان به عنوان یک رقم مقاوم به سرما بسیار متداول است. شهرستان اسلام آباد غرب که دومین شهر پرجمعیت این استان است نیز با ارتفاع از سطح دریای 1350 متر یک شهر نسبتا مرتفع به حساب میاید. خرید نهال گردو در اسلام آباد غرب و احداث باغ گردو یک انتخاب عالی در این شهر به حساب میاید و قادر است به سرعت و در کمتر از 5 سال با کمترین هزینه ی نگهداری، باغی پربار را برای باغدار محترم به ارمغان بیاورد. در این مطلب قصد داریم تا بهترین نهال گردو در اسلام آباد غرب را به شما معرفی نموده و در ادامه نکات مهم باغداری و احداث باغ گردو را با یکدیگر بررسی نماییم. پس تا انتهای این مطلب با نهالستان پالیزگردو همراه باشید.

بهترین ارقام نهال گردو در اسلام آباد غرب

انتخاب بهترین نهال گردو برای شهرستان اسلام آباد غرب به شرایط متعددی وابسته است. البته که آب وهوا و شرایط اقلیمی و از همه مهم تر ارتفاع از سطح دریای منطقه یک عامل تاثیرگذار در خرید نهال گردو در اسلام آباد غرب به حساب میاید. اما باید بدانید برخی از ارقام گردو عملکرد بسیار بهتری با شرایط باغ شما خواهند داشت. به این ترتیب سودآوری سالیانه شما از باغ، افزایش چشمگیری خواهد یافت.

برای خرید نهال گردو در شهرستان اسلام آباد غرب نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان اسلام آباد غرب معرفی میکند:

ارتفاع از سطح دریا

تمامی نهال های معرفی شده از لحاظ ارتفاع از سطح دریا؛ قابلیت کاشت در شهرستان اسلام آباد غرب را خواهند داشت.

محصول دهی درختان در هرهکتار

درختان گردویی که در بخش قبل به معرفی آنها پرداختیم، قادرند بین 7 الی 16 تن محصول دهی در هکتار داشته باشند. که این مقدار به نوع رقم و نحوه ی رسیدگی وابسته است. درخت گردو چندلر 7 تن در هکتار؛ درخت گردو ژنوتیپ برتر 8 تن در هکتار؛ درخت گردو پالیزکانادایی 16 تن در هکتار؛ درخت گردو اسرائیلی 8 تن در هکتار و درخت گردو فرنور تا 8 تن در هکتار باردهی به همراه خواهند داشت.

عمر اقتصادی

در هریک از نهال های گردو؛ با توجه به نوع رقم و اصلاحات انجام شده؛ عمر اقتصادی نهال های گردو افزایش چشمگیری یافته است. درختان گردو قادرند بین 80 الی 200 سال پس از سن بلوغ؛ محصول دهی حداکثری به همراه داشته باشند.

شروع محصول دهی

اغلب درختان بلافاصله پس از کاشت نهال؛ در سال اول محصول دهی را آغاز میکنند. اما محصولات آنها مناسب برای عرضه در بازار رقابتی نخواهد بود. معمولا درختان گردو 5 سال پس از کاشت؛ محصول دهی اقتصادی را آغاز نموده و این محصول دهی تا پایان عمر اقتصادی ادامه خواهد داشت.

نکته: جهت کسب اطلاعات بیشتر شما میتوانید به بخش اطلاعات محصول در سایت پالیزگردو مراجعه فرمایید.

نحوه ی کاشت نهال گردو در اسلام آباد غرب و نگهداری از باغ گردو چگونه است؟

آب وهوا و شرایط اقلیمی شهرستان اسلام آباد غرب

پیش از آگاهی از نحوه ی کاشت و رسیدگی درختان گردو ابتدا باید شهرستان اسلام آباد غرب را از لحاظ آب وهوایی شرایط اقلیمی و همچنین حداکثر و حداقل دمای منطقه و بارندگی در این شهر بررسی نماییم.

شهرستان اسلام آباد غرب واقع در استان کرمانشاه و دومین شهر پرجمعیت و کردنشین در این استان به حساب میاید. این شهر به جنگلهای بلوط فراوان معروف است. ارتفاع از سطح دریای شهرستان اسلام آباد غرب 1350 متر بوده و آب وهوای آن نسبتا سرد است. آب وهوای این شهر به طور کلی معتدل مدیترانه ای است، بنابراین یکی از بهترین آب وهواها برای احداث باغ گردو؛ انگور، انار، انجیر، سیب؛ زردآلو و بادام را دارد. میانگین دمای سالیانه در این شهر 13.7 درجه سانتیگراد بوده و 85 روز از سال را در برف و یخبندان سپری میکند. بارندگی سالیانه در این شهر نسبتا زیاد و در حدود 469 میلی متر است. همسایه های شهرستان اسلام آباد غرب از شمال شهرستان جوانرود و از جنوب شهرستان سیروان است. از شرق و غرب نیز به شهرستان کرمانشاه و شهرستان های دالاهو و گیلان غرب میرسد.

زمان کاشت نهال گردو

پس از انتخاب و خرید نهال گردو در اسلام آباد غرب حال باید نهال های گردو را در بهترین زمان کاشت در باغ بکاریم. بهترین زمان کاشت نهال گردو از اوایل بهمن تا پایان سال است. در مناطق سردسیری؛ بهتر است تا سپری شدن یخبندان؛ یعنی تا اوایل بهار؛ کاشت نهال را به تعویق بیاندازیم.

خاک مناسب برای کاشت نهال گردو

درختان گردو درخاک های نیمه سنگین و شنی و رسی و لومی یکدست و با عمق زیاد رشد مناسبی دارند. و در مقابل در خاک های رسی سنگین و مرطوب رشد مطلوبی نخواهند داشت. هرچه بافت خاک ریزتر و زهکشی و تهویه هوای مناسب تری داشته باشد؛ رشد ریشه در آن بهتر انجام خواهد شد. خاک مناسب برای کاشت درختان گردو باید دارای فاکتورهای زیر باشد:

  • Ph: 5.6 تا 5.7
  • شوری خاک: 4 میلی موس برسانتیمتر
  • عمق خاک: حداقل 3 متر

علاوه براین خاک مناسب برای درختان گردو باید دارای 14 عنصر اصلی و مورد نیاز گردو باشد. که یک فصل پیش از خرید نهال گردو در اسلام آباد غرب و کاشت نهال در باغ باید با استفاده از کودهای شیمیایی و آلی به خاک اضافه شود. سپس به فواصل 6 در 6 متر مربع و یا 7 در 7 متر مربع و یا 6 در 7 متر مربع چاله های کاشت را در اندازه ی بین 3 الی 50 سانتیمتر در خاک ایجاد نمایید.

نحوه ی کاشت نهال گردو

برای کاشت نهال گردو در زمان معین نهال ها را پس از هرس ریشه در گودال هایی که پیشتر در خاک ایجاد نموده ایم قرار داده و اطراف آن را با خاک پرمیکنیم. پس از کاشت نهال، عملیات سربرداری را از ارتفاع 80 تا 120 سانتیمتری با برش 45 درجه انجام داده و محل برش را با چسب مخصوص باغبانی بپوشانید.

نحوه آبیاری درختان گردو

آب کشاورزی در شهرستان اسلام آباد غرب معمولا از طریق چاه ها و رودخانه ها فراهم میشود. با توجه به میزان بارندگی در شهرستان اسلام آباد غرب؛ آبیاری در این شهر معمولا به شیوه سنتی و دیمی انجام میشود. درختان گردو در سال به 8 الی 10 هزار مترمکعب آب نیاز دارند. معمولا درختان را در فصل گرم سال هر 7 الی 10 روز یکبار آبیاری میکنیم. در فصل سرد سال و در فصل بارندگی میتوانید آبیاری را کاهش داده و یا متوقف کنید. بهترین روش برای آبیاری درختان گردو استفاده از روش آبیاری تحت فشار بابلر است.

جمع بندی:

در این مطلب بهترین نهال گردو در شهرستان اسلام آباد غرب را شناختیم. و با توجه به نیاز درختان از بهترین روش کاشت و نگهداری از درختان گردو آشنا شدیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر شما میتوانید به سایت پالیزگردو مراجعه فرمایید.

نهالستان پالیزگردو بزرگترین نهالستان در شمال غرب کشور به صورت تخصصی در حوزه تولید و فروش نهال گردو در اسلام آباد غرب فعالیت مینماید. شما میتوانید کلیه ارقام گردو را از ما در نهالستان پالیزگردو بخواهید.

جهت کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در اسلام آباد غرب و یا مشاوره رایگان با کارشناسان متخصص نهالستان پالیز؛ از طریق راه های ارتباطی با ما تماس بگیرید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *