راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان استهبان

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان استهبان استان فارس

شهرستان استهبان یکی از شهرهای شرقی در استان فارس و مرکز آن شهر استهبان است. فاصله ی آن تا شهر شیراز 185 کیلومتر است. بیشتر مراتع زراعی آن باغ های انجیر و زعفران است. البته کاشت ارقام دیگر همچون حبوبان و پنبه و زیتون و گردو و بادام و انار و انگور نیز در این شهرستان رونق دارد. منابع آبی در آن چشمه و قنات و رودخانه ها هستند. رودهای فصلی دراین شهرستان در اسفند و فروردین جاری میشوند.

موقعیت جغرافیایی

همسایگان شمالی و جنوبی این شهرستان به ترتیب نی‌ریز و کوه های تودج هستند. در شرق آن کوه های داراب و ایج و در غرب آن دشت رونیز قرار دارد.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریای شهرستان استهبان در مناطق دشتی 1767 متر است. و در مناطق با ارتفاع بالا 2653 متر است.

آب و هوا

حداکثر دمای این شهرستان 36 درجه سانتیگراد و حداقل دمای آن 4- درجه ی سانتیگراد است. میانگین دما در این شهرستان 16 درجه سانتیگراد است. میانگین بارش سالیانه 50 تا 450 میلی متر است. که این منطقه را به یک منطقه ی خشک تبدیل میکند.

چه نهال های گردویی برای شهر استهبان مناسب است؟

همانطور که میدانید ارتفاع از سطح دریا نشانگر شرایط اقلیمی و میزان رطوبت منطقه است. مناطقی با ارتفاع بالاتر، دارای آب وهوای سردتری هستند. بنابراین ارقام گردو با مقاومت سرمایی بالاتر باید در این مناطق کاشته شود. ارتفاع از سطح دریای شهرستان استهبان 1767 تا 2653 متر است. برای خرید نهال گردو در شهرستان استهبان نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان استهبان معرفی میکند:

ارقام گردوی معرفی شده همگی عملکرد بسیار خوبی داشته و از تحمل سرمایی بالایی برخوردارند. در بین این ارقام نهال گردوی پالیز کانادایی؛ نهال گردوی فرنور؛ نهال گردوی تویسرکان را میتوانید به عنوان رقم اصلی در باغ بکارید. نهال گردوی یالووا بهتر است به عنوان رقم گرده افشان در باغ کاشته شود.

نکته: نهال گردوی چندلر برای کاشت در مناطق با ارتفاع 0 تا 1200 متر از سطح دریا مناسب است. بنابراین کاشت آن در شهرستان استهبان باعث سوختن شکوفه و جوانه ها و در نهایت مرگ درخت در اثر سرما خواهد شد. بنابراین توصیه میکنیم از ارقام معرفی شده برای کاشت در این شهر استفاده نمایید.

بهترین نهالستان نهال گردو در استهبان

پالیزگردو نامی آشنا در حوزه فروش انواع ارقام نهال از جمله فروش نهال گردو در استهبان است. این نهالستان کلیه مدارک معتبر و رسمی را از سمت جهاد کشاورزی دریافت نموده است. و بیش از نیم قرن است که بدون حتی 1 تخلف به فعالیت حرفه ای خود ادامه میدهد. نهال فروشی پالیزگردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی، با دریافت گواهی ثبت اختراع و شناسنامه معتبر و رسمی و گواهینامه معتبر، اقدام به تولید کلیه ارقام میوه و همچنین ارقام اصلاحی و انواع ژنوتیپ ها نموده است. این ارقام بیشترین سازگاری را با آب وهوای اکثر نقاط در کشور ایران داشته و محصول دهی و عمر اقتصادی آنها افزایش چشمگیری یافته است. پس از ثبت سفارش و کلیه نهال ها جهت ارسال به استهبان به صورت اصولی بسته بندی شده و با استفاده از اتوبوس، کامیون؛ وانت بار و یا سایر وسایل حمل و نقل اختصاصی برای شما باغداران محترم ارسال میشوند. جهت کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در استهبان؛ پیش خرید و یا خرید نهال گردو در استهبان؛ با کارشناسان ما در دفتر مرکزی پالیزگردو؛ واقع در شهر میاندوآب به صورت تلفنی؛ حضوری و یا آنلاین در ارتباط باشید.

سایر خدمات پالیزگردو

پالیزگردو علاوه بر تولید و فروش انواع نهال میوه در استهبان، خدمات ویژه ی دیگری همچون راه اندازی باغ گردو؛ ارائه مشاوره بیماری شناسی و آفات و همچنین ارائه مشاوره رایگان در حوزه نحوه راه اندازی باغ گردو در استهبان را نیز دارد:

مشاوره احداث باغ گردو: تیم مشاوره تخصصی پالیزگردو؛ مستقر در دفتر مرکزی پالیزگردو همه روزه آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شما باغداران محترم در حوزه راه اندازی باغ گردو مثل آبیاری، سمپاشی و کوددهی و هرس و… میباشند. جهت ارتباط با کارشناسان ما میتوانید از طریق شبکه های اجتماعی؛ تماس تلفنی و یا به صورت حضوری با ما در تماس باشید.

احداث باغ گردو: احداث باغ گردو توسط متخصصین باغداری به صورت حضوری انجام میشود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت درخواست خود، پس از ارتباط با کارشناسان ما در پالیزگردو، نتایج آزمایش خاک باغ خود را برای ما ارسال نمایید. کارشناسان ما پس از بررسی درخواست شما و در زمان تعیین شده در محل باغ شما حضور یافته و کلیه مراحل احداث باغ گردو را از 0 تا 100 به انجام میرسانند.

مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی:  تیم بیماری شناسی و آفت زدایی متشکل از متخصصین گیاه شناسی پالیزگردو؛ همه روزه مستقر در دفتر مرکزی پالیزگردو واقع در شهر میاندوآب آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شما باغداران محترم در حوزه بیماریها و آفات درختان و ارائه راهکار هستند.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *