حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

سوالات متداول گردو

مشتریان نهالستان پالیز، همواره سوالات رایجی را در ارتباط با انواع ارقام نهال گردو و راهنمای خرید و انتخاب نهال گردو و خدمات این نهالستان مطرح می‌کنند. ما این سوالات و پاسخ آنها را در این صفحه گردآوری کردیم، و به صورتی سازمان‌یافته برای استفاده شما قرار دادیم. چنانچه سوال یا پاسخ خود را در این صفحه نیافتید، از طریق تماس با شماره تلفن 09021832393 با کارشناسان ما گفتگو کنید.

 

 

 

مراحل ثبت سفارش و خرید نهال گردو به چه صورتی میباشد؟

جهت ثبت سفارش و یا دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید نهال ابتدا می بایست در واتساپ برای کارشناسان ما پیام ارسال نمایید و یا فرم مشاوره رایگان را تکمیل نمایید. پس از مشاوره و انتخاب نهال و اطلاع از قیمت نهال مورد نظر برای شما فاکتور ارسال شده و شما نسبت به پرداخت فاکتور خرید اقدام خواهی کرد و پس از پرداخت هزینه فاکتور ارقام نهال درخواستی شما بسته بندی و از طریق پایانه مسافربری برای شما ارسال میگردد.

اطلاع از قیمت روز انواع ارقام نهال گردوی جهادکشاورزی

نهال گردو بر اساس نوع و رقم و پایه، قیمت های متفاوتی دارد. قیمت نهال گردو از 1۰ هزارتومان آغاز و قیمت آن در برخی از ارقام وارداتی به 200 هزارتومان نیز میرسد. قیمت نهال های پیوندی گردو نهالستان پالیز و تضمیمن صددرصدی کیفیت آنها محصولات این مجموعه را از دیگر نهالستانها متمایز ساخته است. برای دریافت لیست قیمت روز انواع ارقام نهال گردو کافیست در واتساپ پیام ارسال نمایید تا لیست قیمت نهال به همراه عکس نهال و مشخصات نهال برای شما ارسال گردد.

نهال های گردوی پرفروش و پرطرفدار کدام یک هستند؟

بدون شک هر یک از ارقام نهال گردو مشتری و طرفداران خاص خودش را دارد اما میتوان به پرفروش ترین نهال در کشور به نهال گردوی ذیل اشاره داشت. گردوی پالیز کانادایی نهال گردو چندلر پیوندی نهال گردو فرنور نهال گردو اسرائیلی پاکوتاه نهال گردو تویسرکان نهال گردو ژنوتیپ برتر نهال گردو روند

بهترین فصل کاشت نهال چه زمانی می باشد ؟

برای افزایش بهبود عملکرد نهال بهتر است آن را در فصول خواب درختان بکاریم. بهترین فصل ها برای کاشت نهال گردو، فصل پاییز و زمستان است.

بهترین نهال گردو مناسب مناطق سردسیر ، مناطق معتدل و مناطق گرمسیر چه هست ؟

نهال های گردویی برای مناطق سردسیر مناسب اند که مقاومت سرمایی بالاتری دارند و همچنین دیرگل هستند. دیرگل بودن یک درخت، ریسک سوختن جوانه های گل را در برابر سرمای سخت زمستان و یا سرمای دیررس بهاره به حداقل میرساند. بهترین نهال گردو مناسب مناطق سردسیر، مناطق معتدل و گرمسیر، نهال گردو پالیز کانادایی است.

سودهی نهال گردو به چه میزان است؟

یکی از فاکتورهای بسیار مهم در تاسیس باغ و کاشت نهال، سوددهی و سرعت بازگشت سرمایه است. نهالی سوددهی بالاتری دارد که زودتر به بار بنشیند و در کوتاه ترین زمان ممکن باردهی اقتصادی خود را آغاز کند. معمولا درختان گردو از سال سوم به بار مینشینند. اما باردهی آنها کم و در حد مصرف خانگی است. خوشبختانه درخت گردو خیلی زود به باردهی اقتصادی، یعنی بیشترین میزان عملکرد خود میرسد. نهال گردو در پنجمین سال کاشت خود به باردهی اقتصادی رسیده و تا سالیان طولانی برای باغدار محصول دهی بسیار عالی به همراه دارد.

پیش فروش نهال گردو چگونه است؟

در برخی از فصول، درخواست برای کاشت ارقام خاصی از نهال ها افزایش میابد. طبیعتا نهالستان ها با محدودیت منابع مواجه هستند و در صورت درخواست در تعداد بالا ممکن است پاسخگوی نیاز برخی از مشتریان نباشند. از همین رو توصیه میکنیم، اگر قصد کاشت نهال در باغ خود دارید، آن را قبل از فصل کاشت پیش خرید کنید. تا در زمان مناسب برای شما ارسال شود.

بهترین نهالستان گردو جهت خرید نهال کدام است؟

روش شناخت بهترین نهالستان، ساده است. نهالستان هایی که دارای مجوزهای رسمی و گواهینامه های معتبر میباشند، بهترین مراکز جهت خرید نهال گردو به شمار میروند. همچنین برخی از نهالستان ها گارانتی و ضمانت نامه معتبر و خدمات پس از فروش نهال گردو ارائه میدهند که یک مزیت رقابتی ویژه آن نهالستان به شمار میرود.

آیا پشتیبانی پس از فروش وجود دارد؟

یکی از مزایای خرید نهال گردو از نهالستان معتبر، پشتیبانی پس از فروش است. این خدمات شامل مشاوره در زمینه ی کاشت نهال، مراقبت و نگهداری نهال، مرجوع کردن نهال و… است. نهالستان پالیز گردو دارای گواهی اصالت و گارانتی است. به این ترتیب شما میتوانید در صورت عدم رضایت و یا خرابی نهال از خدمات پس از فروش ما بهره مند شوید. همچنین مشاوران ما به صورت آنلاین یا تلفنی به صورت شبانه روزی پاسخگوی سوالات شما مشتریان عزیز خواهند بود.

نهال گردو بصورت کلی در چه ارتفاعی رشد می کند؟

در هر ارتفاعی از سطح دریا، آب و هوا و میزان رطوبت به میزان خاصی است. بنابراین نهال های خاصی در این مناطق قابل کشت میشوند. بهترین ارتفاع برای کاشت نهال گردو از سطح دریا بین 0 تا 3000 متر است. که بسته به نوع رقم میتواند متفاوت باشد. پس حتما قبل از کاشت نهال گردو، ارتفاع مناسب از سطح دریای آن را بدست بیاورید.

نهال گردو با فاصله چند متر از یکدیگر کاشته میشود؟

فاصله ی کاشت با توجه به فاکتورهایی از قبیل میزان گستردگی شاخه و برگ ها و نیاز نور رسانی به گیاه برای انجام عمل فتوسنتز، همچنین گستردگی ریشه در خاک برای تغذیه درخت و عبور و مرور تجهیزات کشاورزی و…. تعیین میشود. به طور میانگین بهترین فاصله ی کاشت برای نهال گردو ایجاد مربع هایی به فاصله 6 در 6 متر مربع از یکدیگر است.

چه مواردی هنگام خرید نهال باید مورد توجه قرار گیرد

در هنگام خرید نهال گردو، باید توجه داشته باشید که نهال را باید حتما از نهالستان معتبر خریداری کنید. نهال ها باید کاملا سالم باشند؛ به دور از هرگونه بیماری و قارچ تا احتمال عدم رشد و خرابی به حداقل برسد. در هنگام خرید به گواهینامه ها و مجوز جهاد کشاورزی و همچنین سابقه ی کاری نهالستان توجه کنید. حتی میتوانید از باغدارانی که پیشتر از این نهالستان، نهال گردو خریداری کرده اند نیز نظرشان را جویا شوید. از ضمانتنامه و گارانتی آن به خوبی آگاه شده و هرگونه اطلاعات در حوزه ی نحوه ی کشت نهال لازم است را بدانید. میتوانید از فروشندگان و متخصصین این حوزه نیز راهنمایی بخواهید.

خرید نهال گردو برای چه استان هایی پرسود می باشد؟

نهال گردو میتواند در مناطق سرد تا بسیار سرد و حتی مناطق نسبتا خشک رشد کند. در کشورمان برخی از مناطق از لحاظ جغرافیایی و منطقه ای بهترین شرایط را برای کاشت نهال گردو فراهم میکنند. از جمله شهر لرستان، مشهد، کرمان، آذربایجان شرقی، غربی، کردستان، اردبیل، همدان، اصفهان، شیراز، کرمانشاه؛ گرگان؛ مازندران، قزوین، تهران، اراک، خرم آباد، بجنورد ، شهرکرد،بهترین مناطق جهت کاشت نهال گردو به شمار میروند.

قیمت نهال گردو چند است و بر چه اساسی تعیین می شود؟

فاکتورهای متفاوتی در تعیین قیمت نهال گردو تاثیرگذار است. مثل میزان باردهی درخت، سال آوری، عمر اقتصادی و مقاومت نهال در برابر سرما و آفات و… . اما به طور کلی میتوان 2 فاکتور اصلی را در قیمت گذاری در نظر گرفت: 1- نوع رقم 2- نوع پیوند

نهال گردوی نهالستان پالیز در کدام مناطق بیشتر رشد می کند؟

نهال های نهالستان پالیز با به روز ترین اطلاعات کشاورزی تولید شده و تمامی تغییرات لازم در آن ها اعمال شده است. از همین رو کلیه ی نهال های این نهالستان با اکثر شرایط آب و هوایی و اقلیم ایران سازگار است.

حمل و نقل عمده نهال گردو چگونه انجام می شود؟

بسته به میزان سفارش میتوان از وسایل نقلیه باربری استفاده کرد. اما معمولا باغداران تعداد زیادی نهال خریداری میکنند که حمل و نقل آنها باید به وسیله وسایل نقلیه باربری سنگین یا اتوبوس انجام شود.

آیا می توان درخت میوه دیگری را بین نهال های گردو کاشت؟

دلیل  منع کاشت نهال های ارقام دیگر در بین نهال ها، امکان ناسازگاری درختان با یکدیگر بوده و یا ممکن است در عملکرد یکدیگر خللی وارد نمایند. درختان گردو با اکثر ارقام شلیل و هلو سازگار است. بنابراین میتوانید این ارقام را نیز در باغ پرورش دهید.

آیا تجزیه و تحلیل خاک جهت کاشت نهال گردو لازم است؟

طبیعتا بله. نه تنها کاشت نهال گردو، بلکه قبل از کاشت اکثر نهال های میوه باید حتما آزمایش خاک انجام دهید. تا از کمبودهای مواد معدنی خاک به خوبی آگاه شده و آنها را به وسیله ی کودهای آلی و شیمیایی جبران کنید. به این ترتیب از بیماری های احتمالی نهال در آینده و همچنین از کاهش باردهی درخت در امان خواهید ماند.

آیا گردو به آب زیادی احتیاج دارد؟

درخت گردو قادر است خشکی را به طور متوسط تحمل کند. بنابراین نیازی به آبیاری بیش از حد درخت وجود ندارد. میزان آبیاری هر رقم به صورت مشخص در بخش توضیحات محصول ذکر شده است. آبیاری بیشتر یا کمتر از این مقدار میتواند برای درخت، زمینه ساز بروز بیماری شود.

کدام نوع خاک برای کاشت انواع نهال گردو مناسب میباشد؟

بهترین خاک برای کشت نهال گردو، خاک های نیمه سنگین و شنی و رسی و لومی یکدست و با عمق زیاد است. دراین بین خاک های لومی نسبت به خاک شنی مناسب تر است. چرا که بهتر میتواند رطوبت را در خاک حفظ کند. در بین خاکهای رسی نیز خاک رسی-لومی و سیلتی-رسی و لومی-رسی مناسب است. خاک رسی سنگین و مرطوب برای این نهال مناسب نیستند.

عمق خاک در کشت گردو چقدر باید باشد؟

عمق خاک باید زیاد و حداقل ۳ متر باشد.

نسبت شوری خاک برای کشت گردو چگونه باید باشد؟

شوری خاک برای کشت گردو باید 4 میلی موس بر سانتی متر باشد.

پاسخ سوال خود را نیافتین؟

احتمالا سوال (هایی) که شما قصد پرسیدن آنرا دارید در یکی از موارد زیر پاسخ داده شده است، در صورتی که پاسخ خود را نیافتید میتوانید با کارشناسان ما در تماس باشد. 09021832393 - 09141832393 - 09331832393
X