سوالات متداول گردو

مشتریان نهالستان پالیز، همواره سوالات رایجی را در ارتباط با انواع ارقام نهال گردو و راهنمای خرید و انتخاب نهال گردو و خدمات این نهالستان مطرح می‌کنند. ما این سوالات و پاسخ آنها را در این صفحه گردآوری کردیم، و به صورتی سازمان‌یافته برای استفاده شما قرار دادیم. چنانچه سوال یا پاسخ خود را در این صفحه نیافتید، از طریق تماس با شماره تلفن 09021832393 با کارشناسان ما گفتگو کنید.

قیمت نهال گردو حدودا چند است ؟

نهال گردو بر اساس نوع و رقم و پایه، قیمت های متفاوتی دارد. قیمت نهال گردو از 15 هزارتومان آغاز و قیمت آن در برخی از ارقام به 200 هزارتومان نیز میرسد. باید توجه داشته باشید که حتما نهال را از یک نهالستان معتبر خریداری کرده و تمامی مراحل پیش از کاشت قبلا در نهالستان انجام شده باشد.

پر فروش ترین نهال گردو کدام است ؟

یکی از پرطرفدارترین و پرفروش ترین نهال های گردو در سراسر کشور، گردوی پالیز کانادایی است. محصول دهی عالی و عمر اقتصادی بالا و همچنین سازگاری با اکثر شرایط اقلیمی و آب و هوایی و منطقه ای باعث محبوبیت این نهال شده است.

بهترین فصل کاشت نهال چه زمانی می باشد ؟

برای افزایش بهبود عملکرد نهال بهتر است آن را در فصول خواب درختان بکاریم. بهترین فصل ها برای کاشت نهال گردو، فصل پاییز و زمستان است.

بهترین نهال گردو مناسب مناطق سردسیر ، مناطق معتدل و مناطق گرمسیر چه هست ؟

نهال های گردویی برای مناطق سردسیر مناسب اند که مقاومت سرمایی بالاتری دارند و همچنین دیرگل هستند. دیرگل بودن یک درخت، ریسک سوختن جوانه های گل را در برابر سرمای سخت زمستان و یا سرمای دیررس بهاره به حداقل میرساند. بهترین نهال گردو مناسب مناطق سردسیر، مناطق معتدل و گرمسیر، نهال گردو پالیز کانادایی است.

سودهی نهال گردو به چه میزان است؟

یکی از فاکتورهای بسیار مهم در تاسیس باغ و کاشت نهال، سوددهی و سرعت بازگشت سرمایه است. نهالی سوددهی بالاتری دارد که زودتر به بار بنشیند و در کوتاه ترین زمان ممکن باردهی اقتصادی خود را آغاز کند. معمولا درختان گردو از سال سوم به بار مینشینند. اما باردهی آنها کم و در حد مصرف خانگی است. خوشبختانه درخت گردو خیلی زود به باردهی اقتصادی، یعنی بیشترین میزان عملکرد خود میرسد. نهال گردو در پنجمین سال کاشت خود به باردهی اقتصادی رسیده و تا سالیان طولانی برای باغدار محصول دهی بسیار عالی به همراه دارد.

چگونه نهال گردو بخریم؟

قبل از خرید نهال گردو؛ حتما اطلاعات کافی درباره ی نهال مورد نظرتان کسب کنید. خرید نهال گردو، به طرق گوناگون امکان پذیر است. شما میتوانید با مراجعه به یک نهالستان معتبر، نهال مورد نظر خود را خریداری کنید. به علت شیوع بیماری کرونا و همچنین دوری مسیر و سختی حمل و نقل و… خوشبختانه امکان سفارش آنلاین و تلفنی برای ثبت سفارش نهال ها فراهم شده است. شما میتوانید با مراجعه به سایت و یا از طریق خطوط ارتباطی با ما تماس بگیرید و نهال گردوی مورد نظرتان را ثبت سفارش کنید. آنالیزهای کیفیتی لازم قبل از ارسال نهال روی تمامی آنها اعمال شده و در اسرع وقت برای شما ارسال خواهد شد.

بهترین نهال گردو چیست؟

نهالی برای کاشت در باغ شما مناسب است که بتواند با شرایط آب و هوایی و اقلیمی به خوبی تطابق یافته و بهترین بازدهی را داشته باشد. برخی از نهال ها قادرند در اکثر شرایط آب و هوایی به خوبی رشد کنند. بنابراین میتوان در بیشتر مناطق آنها را کاشت و بهره وری لازم را برداشت کرد. نهال گردو پالیز کانادایی در این دسته از نهال ها قرار میگیرد.

پیش فروش نهال گردو چگونه است؟

در برخی از فصول، درخواست برای کاشت ارقام خاصی از نهال ها افزایش میابد. طبیعتا نهالستان ها با محدودیت منابع مواجه هستند و در صورت درخواست در تعداد بالا ممکن است پاسخگوی نیاز برخی از مشتریان نباشند. از همین رو توصیه میکنیم، اگر قصد کاشت نهال در باغ خود دارید، آن را قبل از فصل کاشت پیش خرید کنید. تا در زمان مناسب برای شما ارسال شود.

بهترین و پرفروش ترین نهال گردو چه ارقامی هستند؟

اگر قصد کاشت نهال گردو را دارید، باید بهترین ارقام گردو را بشناسید تا براساس شرایط منطقه ای بتوانید یکی از آنها را انتخاب و در باغ خود بکارید. بهترین و پرفروش ترین ارقام درخت گردو، رقم نهال گردو پالیز کانادایی، نهال گردو چندلر، نهال گردو فرنور است. قبل از انتخاب هر رقم، به بخش اطلاعات محصول در سایت پالیز گردو مراجعه کرده و اطلاعات دقیق، به روز و کلی درباره ی آن را بخوانید.

چه زمانی برای کاشت نهال گردو باید اقدام کرد؟

فصول خواب درختان بهترین زمان برای کاشت است. درختان گردو معمولا در فصل پاییز و زمستان به خواب زمستانی رفته و حرکت مواد مغذی در آنها به کندی انجام میشود. به همین دلیل میتوان آنها را کاشت تا در فصل بهار و با بیدار شدن درختان، شروع به رشد کنند.

بهترین نهالستان گردو جهت خرید نهال کدام است؟

روش شناخت بهترین نهالستان، ساده است. نهالستان هایی که دارای مجوزهای رسمی و گواهینامه های معتبر میباشند، بهترین مراکز جهت خرید نهال گردو به شمار میروند. همچنین برخی از نهالستان ها گارانتی و ضمانت نامه معتبر و خدمات پس از فروش نهال گردو ارائه میدهند که یک مزیت رقابتی ویژه آن نهالستان به شمار میرود.

سود گردو چقدر است؟

منظور از سود گردو، باردهی و میزان سود حاصله از آن است. برخی از ارقام گردو پرمحصول تر بوده و یا گردوهای گران تری دارند. طبیعتا سودآوری اینگونه از ارقام بیشتر خواهد بود. و برخی از ارقام باردهی کمتری دارند و یا به علت شرایط آب و هوایی و آبیاری دیمی محصول دهی آنها کمتر و با کیفیت پایین تری خواهد بود. اما به طور میانگین هر هکتار از باغ گردو در پنجمین سال میتواند حدود 150 میلیون تومان سودآوری برای باغدار به همراه داشته باشد.

نهال گردو را چگونه و از کجا بخریم؟

قبل از خرید نهال باید اطلاعات دقیق درباره ی نهال کسب کرده و با شرایط باغ خود مقایسه کنید. سپس برای خرید نهال گردو به یک نهالستان معتبر که دارای مجوزهای لازم است مراجعه کرده و خرید کنید. خرید از نهالستان مزایای زیادی دارد. اول اینکه اطمینان دارید، نهالی که میخرید از سلامت کامل برخوردار است. دوم تمامی مراحل لازم پیش از کاشت (مثل سرما دهی و…) قبلا توسط نهالستان انجام شده است و احتمال موفقیت در کاشت نهال افزایش میابد.

نهالستان سعید قاسمی دارای شماره ثبت اختراع و شناسنامه ی معتبر در زمینه ی فروش نهال گردو میباشد. این نهالستان کلیه مجوزهای رسمی لازم جهت فروش نهال را داشته و کیفیت و باردهی بسیار عالی نهال هایش را تضمین میکند.

آیا پشتیبانی پس از فروش وجود دارد؟

یکی از مزایای خرید نهال گردو از نهالستان معتبر، پشتیبانی پس از فروش است. این خدمات شامل مشاوره در زمینه ی کاشت نهال، مراقبت و نگهداری نهال، مرجوع کردن نهال و… است. نهالستان پالیز گردو دارای گواهی اصالت و گارانتی است. به این ترتیب شما میتوانید در صورت عدم رضایت و یا خرابی نهال از خدمات پس از فروش ما بهره مند شوید. همچنین مشاوران ما به صورت آنلاین یا تلفنی به صورت شبانه روزی پاسخگوی سوالات شما مشتریان عزیز خواهند بود.

نهال گردو بصورت کلی در چه ارتفاعی رشد می کند؟

در هر ارتفاعی از سطح دریا، آب و هوا و میزان رطوبت به میزان خاصی است. بنابراین نهال های خاصی در این مناطق قابل کشت میشوند. بهترین ارتفاع برای کاشت نهال گردو از سطح دریا بین 0 تا 3000 متر است. که بسته به نوع رقم میتواند متفاوت باشد. پس حتما قبل از کاشت نهال گردو، ارتفاع مناسب از سطح دریای آن را بدست بیاورید.

نهال گردو با فاصله چند متر از یکدیگر کاشته میشود؟

فاصله ی کاشت با توجه به فاکتورهایی از قبیل میزان گستردگی شاخه و برگ ها و نیاز نور رسانی به گیاه برای انجام عمل فتوسنتز، همچنین گستردگی ریشه در خاک برای تغذیه درخت و عبور و مرور تجهیزات کشاورزی و…. تعیین میشود. به طور میانگین بهترین فاصله ی کاشت برای نهال گردو ایجاد مربع هایی به فاصله 6 در 6 متر مربع از یکدیگر است.

چه مواردی هنگام خرید نهال باید مورد توجه قرار گیرد

در هنگام خرید نهال گردو، باید توجه داشته باشید که نهال را باید حتما از نهالستان معتبر خریداری کنید. نهال ها باید کاملا سالم باشند؛ به دور از هرگونه بیماری و قارچ تا احتمال عدم رشد و خرابی به حداقل برسد. در هنگام خرید به گواهینامه ها و مجوز جهاد کشاورزی و همچنین سابقه ی کاری نهالستان توجه کنید. حتی میتوانید از باغدارانی که پیشتر از این نهالستان، نهال گردو خریداری کرده اند نیز نظرشان را جویا شوید. از ضمانتنامه و گارانتی آن به خوبی آگاه شده و هرگونه اطلاعات در حوزه ی نحوه ی کشت نهال لازم است را بدانید. میتوانید از فروشندگان و متخصصین این حوزه نیز راهنمایی بخواهید.

خرید نهال گردو برای چه استان هایی پرسود می باشد؟

نهال گردو میتواند در مناطق سرد تا بسیار سرد و حتی مناطق نسبتا خشک رشد کند. در کشورمان برخی از مناطق از لحاظ جغرافیایی و منطقه ای بهترین شرایط را برای کاشت نهال گردو فراهم میکنند. از جمله شهر لرستان، مشهد، کرمان، آذربایجان شرقی، غربی، کردستان، اردبیل، همدان، اصفهان، شیراز، کرمانشاه؛ گرگان؛ مازندران، قزوین، تهران، اراک، خرم آباد، بجنورد ، شهرکرد،بهترین مناطق جهت کاشت نهال گردو به شمار میروند.

قیمت نهال گردو چند است و بر چه اساسی تعیین می شود؟

فاکتورهای متفاوتی در تعیین قیمت نهال گردو تاثیرگذار است. مثل میزان باردهی درخت، سال آوری، عمر اقتصادی و مقاومت نهال در برابر سرما و آفات و… . اما به طور کلی میتوان 2 فاکتور اصلی را در قیمت گذاری در نظر گرفت:

  1. نوع رقم
  2. نوع پیوند
نهال گردوی نهالستان پالیز در کدام مناطق بیشتر رشد می کند؟

نهال های نهالستان پالیز با به روز ترین اطلاعات کشاورزی تولید شده و تمامی تغییرات لازم در آن ها اعمال شده است. از همین رو کلیه ی نهال های این نهالستان با اکثر شرایط آب و هوایی و اقلیم ایران سازگار است.

حمل و نقل عمده نهال گردو چگونه انجام می شود؟

بسته به میزان سفارش میتوان از وسایل نقلیه باربری استفاده کرد. اما معمولا باغداران تعداد زیادی نهال خریداری میکنند که حمل و نقل آنها باید به وسیله وسایل نقلیه باربری سنگین یا اتوبوس انجام شود.

آیا می توان درخت میوه دیگری را بین نهال های گردو کاشت؟

دلیل  منع کاشت نهال های ارقام دیگر در بین نهال ها، امکان ناسازگاری درختان با یکدیگر بوده و یا ممکن است در عملکرد یکدیگر خللی وارد نمایند. درختان گردو با اکثر ارقام شلیل و هلو سازگار است. بنابراین میتوانید این ارقام را نیز در باغ پرورش دهید.

آیا تجزیه و تحلیل خاک جهت کاشت نهال گردو لازم است؟

طبیعتا بله. نه تنها کاشت نهال گردو، بلکه قبل از کاشت اکثر نهال های میوه باید حتما آزمایش خاک انجام دهید. تا از کمبودهای مواد معدنی خاک به خوبی آگاه شده و آنها را به وسیله ی کودهای آلی و شیمیایی جبران کنید. به این ترتیب از بیماری های احتمالی نهال در آینده و همچنین از کاهش باردهی درخت در امان خواهید ماند.

آیا گردو به آب زیادی احتیاج دارد؟

درخت گردو قادر است خشکی را به طور متوسط تحمل کند. بنابراین نیازی به آبیاری بیش از حد درخت وجود ندارد. میزان آبیاری هر رقم به صورت مشخص در بخش توضیحات محصول ذکر شده است. آبیاری بیشتر یا کمتر از این مقدار میتواند برای درخت، زمینه ساز بروز بیماری شود.

کدام نوع خاک برای کاشت انواع نهال گردو مناسب میباشد؟

بهترین خاک برای کشت نهال گردو، خاک های نیمه سنگین و شنی و رسی و لومی یکدست و با عمق زیاد است.

دراین بین خاک های لومی نسبت به خاک شنی مناسب تر است. چرا که بهتر میتواند رطوبت را در خاک حفظ کند.

در بین خاکهای رسی نیز خاک رسی-لومی و سیلتی-رسی و لومی-رسی مناسب است.

خاک رسی سنگین و مرطوب برای این نهال مناسب نیستند.

عمق خاک در کشت گردو چقدر باید باشد؟

عمق خاک باید زیاد و حداقل 4 متر باشد.

نسبت شوری خاک برای کشت گردو چگونه باید باشد؟

شوری خاک برای کشت گردو باید 4 میلی موس بر سانتی متر باشد.

پاسخ خود را نیافتین؟

احتمالا سوال (هایی) که شما قصد پرسیدن آنرا دارید در یکی از موارد زیر پاسخ داده شده است، در صورتی که پاسخ خود را نیافتید میتوانید با کارشناسان ما در تماس باشد.

 09021832393

09141832393

09331832393