راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان فرخ شهر

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان فرخ شهر استان چهارمحال و بختیاری

شهرستان فرخ شهر با مرکزی با همین نام، یکی از شهرهای مهم در استان چهارمحال و بختیاری است. این شهر با شهرکرد (مرکز استان) حدود 10 کیلومتر فاصله دارد. فرخ شهر یکی از شهرهای بخش شمال شرقی در استان چهارمحال و بختیاری است. و در منطقه ای کوهستانی در دامنه های رشته کوه زاگرس قرار گرفته است. از این رو آب وهوای آن سرد و کوهستانی بوده و زمستان های طولانی دارد. به علت آب وهوای سرد و معتدل و بارندگی زیاد در این شهر؛ درختان گردو؛ بادام و… برای کاشت در این شهر متناسب اند.

وجود رودخانه های فراوان و چشمه هایی مثل چشمه تنگ صیاد؛ چشمه ماران؛ ریزآب؛ حسن خان؛ گل دره و… آبیاری و کشاورزی را در این شهر رونق بخشیده است.

موقعیت جغرافیایی

فرخ شهر در منطقه ای ناهموار، از 3 جهت در بین کوه های رشته کوه زاگرس قرار گرفته است. این شهر در غرب با شهرکرد (مرکز استان) همسایه است. در شمال آن شهر سامان و در جنوب آن شهرستان بروجن قرار گرفته است. در سرتاسر بخش شرقی نیز با استان اصفهان مرز مشترک دارد.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریای فرخ شهر به طور میانگین 2190 متر است. بلندترین ارتفاعات در این شهر 3100 متر در کوه چفت در جنوب این شهر و پست ترین نقطه آن دشت غازدانی و گلستان در غرب این شهرستان دیده میشود.

آب و هوا

همانطور که میدانید فرخ شهر در منطقه ای کوهستانی واقع شده است. بنابراین آب و هوای آن سرد و کوهستانی به همراه بارش فراوان است. زمستان های فرخ شهر طولانی است. به طوری که 104 روز از فصل زمستان را در برف و یخبندان به سر میبرد. بارندگی در این شهر به طور میانگین 300 میلیمتر است.

چه نهال گردویی برای فرخ شهر مناسب است؟

با توجه به شرایط خاص شهرستان فرخ شهر و قرارگیری در یک ناحیه کوهستانی توصیه میکنیم؛ نهال گردویی در این شهر بکارید که قادر باشد زمستان های سرد و طولانی را به خوبی تحمل نماید. از طرفی سرمای طولانی باعث از بین رفتن جوانه های گل تازه نشده و محصول دهی درختان را با اختلال مواجه نکند. خوشبختانه کارشناسان حوزه کشاورزی موفق به یافتن واحدی معین برای توان سرمایی درختان در شرایط آب وهوایی مختلف شده اند.

ارتفاع از سطح دریا: همانطور که میدانید در هر ارتفاعی از سطح دریا، شرایط آب وهوایی و رطوبت و شرایط اقلیمی مشابهی وجود دارد. شما میتوانید با توجه به ارتفاع از سطح دریای منطقه خود و مقایسه آن با ارتفاع از سطح دریای متناسب برای باغ، نهال های گردوی سازگار با باغ خود را بیابید.

خرید نهال گردو در شهرستان فرخ شهر نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان فرخ شهر معرفی میکند:

تمامی ارقام معرفی شده برای کاشت در فرخ شهر سازگاری متناسبی دارند. اما برخی از آنها به علت محصول دهی بهتر و عمر اقتصادی بسیار عالی که دارند. میتوانید از این ارقام به عنوان رقم اصلی در باغ بهره ببرید. ارقامی مثل نهال گردو تویسرکان؛ نهال گردو فرنور؛ نهال گردو پالیز کانادایی (ژنوتیپ کانادایی).

نکته: ارتفاع از سطح دریای مطلوب برای نهال گردو چندلر بین 0 تا 1200 متر است. بنابراین این رقم برای کاشت در فرخ شهر مناسب نیست.

نهالستان پالیزگردو

نهالستان پالیز گردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی بیش از نیم قرن است که به عنوان بزرگترین نهالستان در شمال غربی کشور شناخته میشود. این نهال فروشی دارای کلیه مجوزها از جهاد کشاورزی مثل شناسنامه معتبر و رسمی؛ گواهینامه معتبر و گواهی ثبت اختراع بوده و با استفاده از دانش به روز و تجهیزات پیشرفته اقدام به تولید انواع ارقام نهال؛ ارقام اصلاحی و ژنوتیپ ها نموده است. فعالیت اصلی این نهالستان در حوزه فروش انواع نهال از جمله فروش نهال گردو در فرخ شهر است. و به همراه کلیه نهال ها؛ گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی قابل پیگیری ارائه میدهد. تا شما باغداران محترم را از خرید نهال گردویی سالم؛ مطمئن سازد. جهت ارتباط با کارشناسان ما به صورت تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری در دفتر مرکزی نهالستان پالیزگردو در تماس باشید.

نحوه ارسال نهال گردو

پس از ثبت سفارش و خرید نهال گردو توسط باغداران محترم، متخصصین ما در پالیزگردو، نهال ها را به صورت استاندارد و به دقت بسته بندی میکنند. سپس برای جلوگیری از بروز هرگونه آسیب و یا شکستگی؛ با توجه به حجم بار و مقصد سفر، با استفاده از اتوبوس؛ کامیون، وانت بار و یا وسایل حمل و نقل اختصاصی؛ نهال های گردو را برای باغداران محترم ارسال مینمایند.

سایر خدمات پالیزگردو

مشاوره احداث باغ گردو: یکی دیگر از خدمات کاملا رایگان در پالیزگردو؛ ارائه مشاوره در حوزه راه اندازی باغ گردو و پاسخگویی به هرگونه سوال مثل نحوه ی انتخاب و یا خرید نهال گردو؛ آبیاری؛ کوددهی، هرس و… به باغداران محترم به صورت تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری است.

احداث باغ گردو: اگر شما هم قصد راه اندازی باغ گردو توسط متخصصین خبره و باتجربه را دارید. میتوانید درخواست خود را ثبت نمایید. باغداران خبره پالیزگردو، به صورت حضوری در محل باغ شما حضور یافته و کلیه اقدامات مرتبط با راه اندازی باغ گردو را از صفر تا صد برای شما به انجام میرسانند. (جهت تکمیل فرآیند ثبت درخواست؛ نتایج آزمایش خاک خود را برای کارشناسان ما ارسال نمایید.)

مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی: مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی در پالیزگردو توسط تیم متخصصین خبره و کارشناسان با تجربه مستقر در دفتر مرکزی پالیزگردو انجام میشود. شما میتوانید همه روزه به صورت تلفنی، آنلاین و حضوری با ما در ارتباط باشید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *