راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان فارسان

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان فارسان استان چهارمحال و بختیاری

شهرستان فارسان  مرکز شهرستان فارسان یکی از شهرهای استان چهارمحال و بختیاری است. این شهر در 35 کیلومتری مرکز استان (شهرکرد) قرار دارد. قرار گیری این شهر در ارتفاعات رشته کوه زاگرس و کوه کلک آب و هوای آن را در فصل تابستان خنک و معتدل و در فصل زمستان سرد و پوشیده از برف نموده است. وجود چشمه ها و رودخانه های متعدد در این شهرستان؛ شرایط آبیاری و پرورش درختان و گیاهان را بهبود بخشیده است.

موقعیت جغرافیایی

فارسان یک شهرستان مرکزی در قلب استان چهارمحال و بختیاری است. این شهر از شمال و شمال شرقی و شرق با شهرکرد (مرکز استان) همسایه است. و در جنوب شرقی نیز به شهر شلمزار میرسد. همسایه جنوب غربی و غرب آن شهر اردل و در سمت شمال غرب با کوهرنگ مرز مشترک دارد.

ارتفاع از سطح دریا

شهرستان فارسان  در ارتفاع 2072 متری از سطح دریا قرار دارد.

آب و هوا

با توجه به ارتفاع از سطح دریای این شهر، در منطقه کوهستانی قرار گرفته است. به همین دلیل آب و هوای آن در فصل زمستان بسیار سرد و با بارش فراوان است. در فصل تابستان نیز به یک منطقه ییلاقی خوش آب وهوا تبدیل میشود. فارسان 112 روز از فصل زمستان را در برف و یخبندان سپری میکند. میانگین بارش سالیانه آن بسیار زیاد و در حدود 600 میلی متر است. میانگین دمای سالیانه آن نیز به 12.1 درجه سانتیگراد میرسد.

چه نهال گردویی برای فارسان مناسب است؟

شهرستان فارسان  یکی از شهرهای مرتفع در استان چهارمحال و بختیاری است. این شهر در منطقه ای کوهستانی در رشته کوه زاگرس قرار گرفته است. بنابراین آب و هوای آن نیز تحت تاثیر آب وهوای کوهستانی، بسیار سرد است. در نتیجه باید از ارقامی برای کاشت در این شهر استفاده نماییم که تحمل سرمایی متناسب با آب وهوای آن را داشته باشند. برای تشخیص میزان تحمل سرمایی هر نهال، فاکتوری به نام ارتفاع از سطح دریای نهال معرفی میکنیم. همانطور که میدانید در هر ارتفاعی از سطح دریا، وضعیت اقلیمی و رطوبت به میزان مشخصی است. بنابراین با توجه به ارتفاع از سطح دریای دقیق منطقه خودمان و نهال میتوانیم بهترین نهال گردو برای شهر خودمان را انتخاب کنیم.

خرید نهال گردو در شهرستان فارسان نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان فارسان معرفی میکند:

همگی این نهال ها برای کاشت در شهرستان فارسان  دارای تحمل سرمایی متناسبی بوده و بهترین باردهی خود را خواهند داشت. در این بین، برخی که باردهی و عملکرد بهتری در شهرستان فارسان  را دارند. ارقام نهال گردو پالیزکانادایی (ژنوتیپ کانادایی)، نهال گردو تویسرکان؛ نهال گردو فرنور؛ نهال گردو اسرائیلی هستند. از سایر ارقام معرفی شده در صورت سازگاری با رقم اصلی در باغ میتوان به عنوان رقم گرده زا استفاده نمود.

نکته: شهرستان فارسان  در منطقه ای مرتفع قرار گرفته است. بنابراین نهال گردو چندلر (متناسب برای کاشت در ارتفاع 0 تا 1200 متر از سطح دریا) برای کاشت در این شهر متناسب نیست. کاشت این رقم در باغ باعث سوختن محصولات و درختان خواهد شد.

نهالستان پالیزگردو

نهالستان پالیز گردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی یکی از بهترین و مجهزترین نهال فروشی ها و دارای عنوان بزرگترین نهالستان در شمال غربی کشور میباشد. این نهال فروشی با داشتن کلیه مدارک معتبر و رسمی از جهاد کشاورزی اقدام به تولید انواع ارقام نهال؛ ارقام اصلاحی و ژنوتیپ ها نموده و بیش از نیم قرن است که در حوزه فروش نهال گردو در فارسان جزو پیشتازان این عرصه است. برای پیش خرید و یا خرید نهال گردو و یا پاسخگویی به هرگونه سوال در حوزه راه اندازی باغ گردو، با مشاوران ما به صورت تلفنی؛ آنلاین و حضوری در ارتباط باشید.

نحوه ارسال نهال گردو

ارسال نهال ها معمولا پس از بسته بندی استاندارد به وسیله خودروهای اختصاصی و یا اتوبوس؛ کامیون و وانت بار انجام میشود. انتخاب وسیله حمل و نقلی با توجه به حجم سفارشات و مقصد بار و همچنین درخواست باغدار محترم انجام میگیرد. به همراه کلیه نهال ها گواهی سلامت و ضمانتامه معتبر کتبی ارائه میشود.

سایر خدمات پالیزگردو

مشاوره احداث باغ گردو: شما میتوانید با مشاوران ما به صورت آنلاین، تلفنی و یا حضوری ارتباط برقرار نموده و کلیه سوالات خود را در حوزه انتخاب و خرید نهال گردو؛ نحوه آبیاری؛ کوددهی، هرس و به طور کلی؛ کلیه اقدامات مرتبط با راه اندازی و پرورش درختان گردو را به صورت صد در صد رایگان بپرسید.

احداث باغ گردو: احداث باغ گردو توسط تیم تخصصی راه اندازی باغ گردو؛ به صورت حضوری در محل باغ شما انجام میشود. پس از ثبت درخواست و ارسال نتایج آزمایش خاک توسط باغداران محترم؛ تیم تخصصی پالیزگردو به محل باغ اعزام شده و کلیه اقدامات مرتبط با راه اندازی باغ گردو را از صفر تا صد به انجام میرساند.

مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی: یکی دیگر از خدمات ویژه پالیزگردو؛ ارائه مشاوره در حوزه بیماری شناسی و آفات به باغداران محترم میباشد. تیم بیماری شناسی شامل متخصصین گیاه شناسی، بیماری شناسی و آفت زدایی، همه روزه به صورت حضوری در دفتر مرکزی پالیزگردو آماده ارائه مشاوره به صورت تلفنی؛ آنلاین و حضوری به شما باغداران محترم میباشند.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *