راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان فسا

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان فسا استان فارس

فسا یکی از شهرستان های مهم در شهر شیراز و استان فارس است. این شهرستان به عنوان سومین شهرستان بزرگ در استان فارس شناخته میشود. دارای 4 بخش اصلی مرکزی و نوبندگان و شیبکوه و قره بلاغ دارد. مردم شهرستان فسا اغلب به کشاورزی و دامپروری مشغولند. شهرستان فسا رتبه ی اول در تولید گندم را دارد. از این رو به آن شهر گندم میگویند. آب و هوای این شهرستان مناسب برای رشد نخل های گرمسیری و همچنین درختان گردو و مرکباتی همچون بادام و نارنج و نارنگی و پرتقال و… است.

موقعیت جغرافیایی

این شهرستان از اطراف با شهرستان های جهرم؛ استهبان؛ سروستان؛ خرامه همسایه است.

ارتفاع از سطح دریا

بیشتر بخش های شهرستان فسا در ارتفاع 1150 متری از سطح دریا قرار داد. بلندترین ارتفاع را در دامنه ی خرمن کوه با ارتفاع 3220 متر از سطح دریا است.

آب و هوا

آب و هوای این شهرستان نیمه خشک و معتدل است. میزان بارندگی سالیانه در شهرستان فسا 320 میلی متر و رطوبت نسبی آن 39 درصد است. گرم ترین روز سال در فصل تابستان حدود 42 درجه ی سانتیگراد و سردترین روز سال در فصل زمستان 8 درجه ی سانتیگراد است. میانگین دما در این شهر 13 درجه سانتیگراد است. بیشتر بخش های این شهرستان کوهستانی و حدود 40 درصد آن دشت است.

چه نهال های گردویی برای شهر فسا مناسب است؟

نهال گردویی برای کاشت در باغ مناسب تر است، که شرایط رشد آن با شرایط آب و هوایی منطقه همخوانی داشته باشد. در هر ارتفاعی از سطح دریا شرایط آب و هوایی ویژه ای وجود دارد که ارقام خاصی را برای کاشت در باغ مناسب میکند. با توجه به ارتفاع از سطح دریای شهر فسا که بین 1150 تا 3220 متر است. برای خرید نهال گردو در شهرستان فسا نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان فسا معرفی میکند:

در بین نهال های معرفی شده برخی برای کاشت به عنوان رقم اصلی و بخش به عنوان گرده افشان در باغ مناسب است. ارقام اصلی شامل: نهال گردوی چندلر، نهال گردوی تویسرکان؛ نهال گردوی اسرائیلی؛ نهال گردوی فرنور؛ نهال گردوی پالیز کانادایی.

سایر ارقام را میتوان به عنوان رقم گرده افشان در باغ کاشت.

بهترین نهالستان نهال گردو در فسا

نهالستان پالیزگردو به مدیریت جناب آقای سعید قاسمی با بیش از نیم قرن سابقه درخشان؛ بزرگترین و مجهزترین نهال فروشی در شمال غرب کشور به شمار میاید. این نهالستان در حوزه تولید و پروش و فروش انواع ارقام نهال؛ از جمله فروش نهال گردو در فسا و ارسال آن به سرتاسر کشور فعالیت گسترده دارد. نهالستان پالیزگردو با افتخار موفق به دریافت تمامی گواهینامه ها و شناسنامه های معتبر و گواهی ثبت اختراع از جهاد کشاورزی شده و به همراه تمامی نهال ها گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی معتبر و قابل پیگیری ارائه میدهد. این مرکز پیشرفته گردو، موفق به تولید انواع ارقام نهال، ارقام اصلاحی و ژنوتیپ ها با سازگاری حداکثری با شرایط آب وهوایی و اقلیمی در بیشتر نقاط کشور شده است. برای کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در فسا؛ یا پیش خرید و همچنین خرید نهال گردو در فسا از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.

نحوه ارسال نهال گردو

همواره در پالیزگردو تمامی مراحل تولید و پرورش نهال با دقت کافی و با استفاده از دانش به روز و پیشرفته به انجام میرسد. ارسال نهال گردو به عنوان آخرین مرحله در فرآیند فروش نهال گردو؛ اهمیت ویژه ای برای ما در پالیزگردو دارد. چرا که هرگونه قصور در بسته بندی و ارسال میتواند باعث بروز آسیب و شکستگی در نهال شده و به این ترتیب بستری مناسب برای حمله آفات و بیماری ها به وجود میاید. در پالیزگردو بسته بندی نهال ها به صورت استاندارد و با دقت انجام میشود. سپس با توجه به حجم مرسولات و مقصد بار؛ در زمان تعیین شده نهال ها برای باغداران محترم با استفاده از اتوبوس، کامیون؛ وانت بار و یا سایر وسایل حمل نقلی اختصاصی ارسال میشود. به همراه تمامی نهال ها گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی ارائه میشود.

سایر خدمات پالیزگردو

مشاوره احداث باغ گردو: ما در پالیزگردو؛ تمامی مشاوره ها و آگاهی های لازم در جهت راه اندازی باغ گردو مثل نحوه آبیاری، کوددهی؛ سمپاشی و… را به صورت رایگان و توسط مشاوران و متخصصین باغداری به شما ارائه میدهیم. جهت دریافت مشاوره کافیست با ما تماس بگیرید و یا در شبکه های اجتماعی با ما در ارتباط باشید.

احداث باغ گردو: این بخش از خدمات پالیزگردو مختص باغداران محترمی است که قصد راه اندازی باغ گردو توسط باغداران حرفه ای و خبره ی پالیزگردو را دارند. پس از ثبت درخواست شما؛ در زمان تعیین شده، تیم راه اندازی باغ گردو به صورت حضوری در محل باغ شما حضور یافته و کلیه مراحل احداث باغ گردو را از 0 تا 100 به انجام میرسانند. جهت ثبت درخواست خود، ابتدا باید نتایج آزمایش خاک باغ خودتان را برای مشاوران ما در پالیزگردو ارسال نمایید.

مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی: یکی دیگر از خدمات منحصر به فرد پالیزگردو؛ ارائه مشاوره بیماری شناسی و آفات، توسط متخصصین گیاه شناسی و بیماری شناسی درختان است. برای ارتباط با کارشناسان ما میتوانید همه روزه به صورت حضوری به دفتر مرکزی پالیز گردو واقع در شهر میاندوآب مراجعه نموده و یا به صورت تلفنی و شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *