راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان فیروزآباد

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان فیروزآباد استان فارس

شهرستان فیروزآباد یکی از شهرستان های بزرگ و پرجمعیت استان فارس است. فاصله ی شهرستان فیروزآباد با شهر شیراز حدود 110 کیلومتر است. شغل بیشتر مردم در این شهرستان کشاورزی و دامداری است. بزرگترین باغ گل محمدی در این شهرستان قرار دارد و هرساله تولید گل و گلاب در این شهرستان رواج دارد. شرایط اقلیمی در این شهرستان، شرایط مناسب برای کشت ارقامی چون گندم و جو و مرکبات و خرما و انار و همچنین بادام، گردو و زیتون و انگور را در این شهرستان فراهم نموده است.

موقعیت جغرافیایی

شهرستان فیروزآباد واقع در جنوب غربی استان فارس است. همسایه شمالی این شهرستان؛ شهرستان کوار و شهر شیراز است. در سمت جنوب آن شهرستان قیر و کارزین قرار دارد. و از سمت غرب با شهرستان فراشبند و کازرون همسایه است. همسایه شرقی آن شهرستان جهرم و خفر است.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریای شهرستان فیروزآباد به طور میانگین 1351 متر است. مناطق مرتفع تر این شهرستان در دامنه ی کوه پادنا قرار داشته و ارتفاع آن از سطح دریا 1600 متر است.

آب و هوا

آب و هوای شهرستان فیروزآباد عمدتا معتدل است. به علت قرارگیری در دامنه ی کوه، آب و هوای این شهرستان تحت تاثیر آب و هوای کوهستانی قرار میگیرد. حداقل دمای این شهرستان در فصل زمستان حدود 9 درجه سانتیگراد و حداکثر دمای آن در فصل تابستان به 30 درجه ی سانتیگراد خواهد رسید. میانگین بارش دمای سالیانه 420 میلی متر است.

چه نهال های گردویی برای شهر فیروزآباد مناسب است؟

همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم، ارتفاع های مختلف؛ شرایط آب و هوایی و رطوبتی متفاوتی ایجاد میکنند. که براساس آن ارقام خاصی از نهال رشد بهتری خواهند داشت. با توجه به ارتفاع از سطح دریای شهرستان فیروزآباد که برابر 1351 تا 1600 متر است. برای خرید نهال گردو در شهرستان فیروزآباد نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان فیروزآباد معرفی میکند:

که در بین این ارقام میتوانید نهال گردوی تویسرکان؛ نهال گردوی پالیز کانادایی؛ نهال گردوی اسرائیلی؛ نهال گردوی فرنور را به عنوان رقم اصلی و نهال گردوی یالووا، نهال گردوی روند RDM و نهال گردوی جمال را به عنوان رقم گرده افشان در باغ بکارید.

نکته: با توجه به ارتفاع از سطح دریای شهرستان فیروز آباد، و ارتفاع مطلوب نهال گردو چندلر (بین 0 تا 1200 متر از سطح دریا) کاشت رقم نهال گردوی چندلر در این شهر توصیه نمیشود. بهتر است از ارقام معرفی شده به عنوان جایگزین استفاده نمایید.

بهترین نهالستان نهال گردو در فیروزآباد

نهالستان پالیزگردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی بیش از نیم قرن است که به عنوان بزرگترین و مجهزترین نهالستان واقع در شمال غربی کشورمان ایران شهرت دارد. این مرکز در حوزه تولید و پرورش و فروش انواع ارقام نهال از جمله فروش نهال گردو در فیروز آباد و در سطح عمده و خرده و ارسال آن به سرتاسر کشور؛ فعالیتی گسترده دارد. همچنین موفق به تولید ارقام جدید و اصلاح شده و انواع ژنوتیپ ها برای سازگاری بهتر و بیشتر با آب و هوا و شرایط اقلیمی در کشورمان شده است. و تمامی مجوزهای لازم در این رابطه ازجمله شناسنامه معتبر و رسمی؛ گواهی ثبت اختراع و گواهینامه معتبر را از جهاد کشاورزی دریافت نموده است. نهال های تولید شده در این مرکز همگی با توجه به نیاز باغداران و دانش روز تولید و پرورش یافته و به همراه تمامی آنها، گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی ارائه میشود. تا ریسک های ناشی از خرید نهال گردو برای باغداران محترم به حداقل برسد. اگر قصد پیش خرید و یا خرید نهال گردو در فیروزآباد و حتی کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در فیروزآباد را دارید؛ با کارشناسان ما مستقر در دفتر مرکزی پالیزگردو؛ به صورت آنلاین؛ تلفنی و حضوری در ارتباط باشید.

نحوه ارسال نهال گردو

ارسال نهال گردو در پالیزگردو پس از بسته بندی به صورت استاندارد؛ برای جلوگیری از بروز آسیب و شکستگی در طول مسیر به وسیله اتوبوس؛ وانت بار؛ کامیون و یا سایر وسایل حمل و نقل اختصاصی انجام میشود. انتخاب وسیله ی حمل و نقل نهال؛ به مقصد بار؛ حجم سفارشات و درخواست باغدار وابسته است. پالیزگردو برای جلوگیری از ریسک های ناشی از حمل و نقل بار و ارسال نهال گردوی سالم برای باغداران محترم به همراه تمامی نهال ها؛ گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی ارسال مینماید.

سایر خدمات پالیزگردو

مشاوره احداث باغ گردو: احداث باغ گردو همانند هرکار دیگری؛ نیازمند تخصص، تجربه و مهارت های مرتبط به خود است. اگر هریک از مراحل احداث باغ؛ به درستی انجام نشود، باعث بروز آسیب های جبران ناپذیری به باغ و یا حتی از بین رفتن تمامی محصول و درختان خواهد شد. آبیاری؛ سمپاشی، کوددهی، هرس و… همگی مهم و تاثیرگذار هستند. باغداران ممکن است در فرآیند راه اندازی و پرورش نهال های گردو با سوالات و مسائلی مواجه شوند. کارشناسان با تجربه و متخصص ما در پالیزگردو، همه روزه آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شما باغداران محترم در حوزه نحوه راه اندازی باغ گردو و پرورش نهال های سالم میباشند. تمامی مشاوره ها در این حوزه به صورت 100 در 100 رایگان انجام میشود.

احداث باغ گردو: اگر قصد راه اندازی باغ گردو را دارید. میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و تیم احداث باغ گردو را درخواست نمایید. تیم احداث باغ گردو؛ متشکل از متخصصین خبره و با تجربه و آموزش دیده در حوزه راه اندازی باغ گردو است. که به صورت حضوری در محل باغ شما مستقر شده و تمامی مراحل احداث باغ گردو را به انجام میرسانند. جهت تکمیل فرآیند درخواست، شما باید نتایج آزمایش خاک باغ خود را برای کارشناسان ما ارسال نمایید.

مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی: بیماری ها و آفات زمانیکه به درخت حمله میکنند؛ ابتدا با علائم ظاهری بسیار کم نمود پیدا میکنند. برخی از باغداران این علائم ظاهری را کم اهمیت خوانده و به آن توجهی ندارند. در حالیکه بهترین زمان مبارزه با آفات و بیماری ها در همین مرحله است. رفته رفته با گسترش بیماری در درخت و باغ، علائم آشکارتر شده و به همان نسبت مبارزه با آنها دشوارتر خواهد شد. تیم متخصص بیماری شناسی و آفت زدایی و همچنین متخصصین گیاه شناسی در پالیزگردو؛ همه روزه آماده پاسخگویی به سوالات شما باغداران محترم در حوزه بیماری ها و آفات درختان هستند. شما میتوانید در صورت مشاهده علائم ظاهری با مشاوران ما به صورت تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری در ارتباط باشید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *