راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان گیلانغرب

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان گیلانغرب

شهرستان گیلانغرب یکی از شهرهای مهم از نظر سیاسی و کشاورزی در استان کرمانشاه است. این شهر بهترین باغ های گردو را دارد که هرساله سهم زیادی از بازار و همچنین صادرات را به خود اختصاص داده است. به علت سازگاری بسیار متناسب اکثر ارقام گردو در این شهر، خرید نهال گردو در گیلانغرب بسیار رایج است. برخی از ارقام گردو نیز به علت قدرت بالاتر و همچنین سازگاری بیشتر در گیلانغرب؛ بهترین نهال گردو در گیلانغرب شناخته میشوند؛ به این ترتیب خرید و کاشت و پرورش آنها ما را با سودآوری بیشتری همراه میسازد. تیم تحقیقاتی پالیزگردو؛ ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در گیلانغرب معرفی مینماید.

بهترین نهال گردو در شهرستان گیلانغرب چیست؟

انتخاب و آگاهی از بهترین نهال گردو در هر شهر؛ طبیعتا نگهداری از نهال ها را آسان تر، محصول دهی نهال ها را افزایش؛ احتمال ابتلا به بیماری و آفات را کاهش؛ احتمال سرمازدگی و یا گرمازگی نهال ها را به حداقل میرساند. برای خرید نهال گردو در شهرستان گیلانغرب نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان گیلانغرب معرفی میکند:

نهال گردو ژنوتیپ برتر

یکی از ارقام اصلاح شده و متناسب برای کاشت در شهرستان گیلانغرب؛ نهال گردو ژنوتیپ برتر است. خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در گیلانغرب با سازگاری پذیری بسیار عالی در نواحی سردسیری و گرمسیری؛ یک انتخاب مناسب برای کاشت در این شهر به حساب میاید. عمر اقتصادی این رقم در حدود 2 برابر بیشتر از سایر ارقام گردو و تا 200 سال است. با نگهداری صحیح از درختان و در شرایط مطلوب میتوانیم عمر اقتصادی درختان را افزایش دهیم. ارتفاع مطلوب برای کاشت این رقم بین 0 تا 3000 متر از سطح دریا است. بنابراین برای کاشت در کلیه مناطق این شهر مناسب است. این رقم محصول دهی حداکثری را از 5 سالگی آغاز مینماید. محصول دهی حداکثری این رقم تا 8 تن در هکتار است. میوه های آن بسیار باکیفیت و درشت و خوشمزه و مناسب برای صادرات است.

نهال گردو پالیز کانادایی

بدون شک بهترین و باکیفیت ترین نهال گردو در سرتاسر استان کرمانشاه به خصوص شهرستان گیلانغرب؛ نهال گردو پالیزکانادایی است. این رقم با محصول دهی تا 2 برابر بیشتر از سایر ارقام میوه؛ به صدر جدول لیست خرید نهال گردو در گیلانغرب دست یافته است. محصول دهی این رقم تا 16 تن در هکتار و عمر اقتصادی آن تا 100 سال است. این مورد نشان میدهد کاشت این رقم در باغ میتواند تا سالیان سال سودآوری بسیار عالی برای باغدار به همراه داشته باشد. درختان از سالهای اول پس از کاشت محصول دهی را آغاز میکنند. اما با رسیدن به سن 5 سالگی محصول دهی درختان افزایش یافته و درخت به سن بلوغ خود خواهد رسید. با توجه به ارتفاع از سطح دریای این رقم که بین 0 تا 3000 متر است. این نهال را میتوان در سرتاسر شهرستان گیلانغرب کاشته و از سازگاری و محصول دهی حداکثری آن بهره مند شد.

نهال گردو فرنور پیوندی

اگر به دنبال یک رقم گردو مناسب برای کاشت در سرتاسر شهر گیانغرب هستید. پیشنهاد ما به شما خرید نهال گردو فرنور پیوندی در گیلانغرب است. این رقم که قادر است با ارتفاع بین 0 تا 3000 متر از سطح دریا سازگاری داشته باشد. محصول دهی خود را از سالهای ابتدایی آغاز مینماید. سپس در 5 سالگی با رسیدن به سن بلوغ، محصول دهی آن حداکثری شده و قابل عرضه در بازار و یا صادرات است. باردهی حداکثری این رقم در سال تا 8 تن میباشد. که این محصول دهی درختان تا بیش از 100 سال ادامه خواهد داشت.

نهال گردو چندلر پیوندی

اگر شما نیز در حوزه باغداری مشغولید؛ حتما نام نهال گردو چندلر پیوندی به گوشتان آشناست. این رقم در ابتدا در کشور آمریکا کشت شد و امروزه با انجام اصلاحات مفید توسط نهالستان پالیزگردو؛ به یکی از بهترین نهال های گردو در گیلانغرب تبدیل گشته است. این رقم در سال قادر است تا 7 تن محصول دهی به همراه داشته باشد. این محصول دهی از 5 سالگی نهال آغاز و تا بیش از 100 سالگی آن ادامه خواهد یافت. نهال های گردو چندلر بسیار باکیفیت بوده و میوه های آن جزو درشت ترین گردوهای موجود در بازار است. بهترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت نهال گردو چندلر پیوندی بین 100 تا 1500 متر است. از این رو خرید نهال گردو چندلر پیوندی در گیلانغرب بسیار رایج است.

چرا باید فقط بهترین نهال گردو را در گیلانغرب بکاریم؟

شهرستان گیلانغرب یکی از شهرهای واقع در جنوب غربی استان کرمانشاه است. این شهر به طور میانگین در ارتفاع 804 متری از سطح دریا قرار گرفته است. ارتفاع حداکثری آن تا 1500 متر و کمترین ارتفاع آن به 290 متر میرسد. آب و هوای آن نسبت به سایر مناطق استان گرمتر است. دمای این شهر به طور سالیانه در بازه 46 تا 5- درجه سانتیگراد قراردارد. دمای میانگین در گیلانغرب 22 درجه سانتیگراد است که برای کاشت اکثر ارقام گردو مناسب است. هرچه به سمت شرق و شمال پیش بروید ارتفاع این شهر بیشتر شده و به همان نسبت هوا خنک تر خواهد شد. و هوای بخش های جنوبی و غربی آن گرمتر و ارتفاع آن کمتر است. مهم ترین محصولات زراعی در این شهر گندم, برنج و خیار و گوجه فرنگی و… و مهم ترین محصولات باغی آن نیز گردو است.

همسایه های شهرستان گیلانغرب از شمال، شهر سرپل ذهاب و دالاهو است. این شهر از شرق با شهر اسلام آباد غرب مرز مشترک دارد. در سمت غرب آن نیز شهر قصر شیرین همسایه آن است. در جنوب این شهرستان نیز استان ایلام قرار گرفته است.

چگونه میتوانیم بهترین نهال گردو را خریداری نماییم؟

با توجه به آب وهوا و شرایط جغرافیایی در شهرستان گیلانغرب؛ کلیه ارقام گردوی معرفی شده در این شهر بهترین سازگاری را داشته و قادرند با نگهداری صحیح به حداکثر محصول دهی خود دست یابند. اما مهم ترین نکته در خرید نهال گردو در گیلانغرب؛ انتخاب بهترین نهالستان گردو در گیلانغرب است. به این ترتیب نهال هایی که خریداری مینمایید، سالم و تضمین شده توسط نهالستان میباشد.

نهالستان پالیزگردو؛ بهترین و بزرگترین نهالستان گردو در شمال غربی کشورمان است. که بیش از نیم قرن است در حوزه فروش نهال گردو در گیلانغرب فعالیت مینماید. این نهالستان موفق به دریافت کلیه مجوزهای معتبر و رسمی از جهادکشاورزی گردیده و امروزه انواع ارقام نهال گردو پیوندی، اصلاح شده و ژنوتیپ را ارائه میدهد. همچین این مجموعه به همراه تمامی نهال های ارسالی خود؛ گواهی سلامت و ضمانتنامه معتبر و کتبی ارائه میدهد. تا شما باغداران محترم از خریدی مطمئن آسوده خاطر باشید.

جهت دریافت مشاوره رایگان در حوزه کلیه فعالیت های مرتبط با باغداری با ما تماس بگیرید.

جهت پیش خرید و یا خرید نهال گردو در گیلانغرب و همچنین ارتباط با اپراتور و دریافت قیمت نهال گردو در گیلانغرب با ما در نهالستان پالیزگردو در ارتباط باشید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *