حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر گرگان

خرید و فروش عمده انواع ارقام نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهر گرگان

شهر گرگان جزو شهر های سرسبز کشور است که در شمال ایران قرار دارد. این شهر مرکز استان گلستان است و موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی دارد. گرگان دارای پیشینه تاریخی بسیار خوبی است. نام این شهر در ابتدا استر آباد بوده و در سال 1311 به گرگان تغییر یافته است. از این شهر به عنوان بهشت گمشده ایران یاد می شود چرا که دارای منابع طبیعی سرسبز بوده و برای تفریح و گردش مناسب است. مردم این شهر به زبان طبری و فارسی گرگانی صحبت می کنند. شهر گرگان در نزدیکی دریای خزر است و در کنار رود های قره سو كفشگیری، زیارت و قله های شاهكوه و شاهوار قرار دارد.

گرگان دارای آب و هوای معتدل بوده و برای رشد انواع درخت ها مناسب است. به دلیل قرار گرفتن گرگان در کنار کوه، جنگل و چمنزار، جلگه و دشت، بیابان و شوره‌زار، دریا و خلیج، رودخانه و تالاب می توان گفت که این شهر اقلیم گوناگون و متنوعی دارد. شهر زیبا و سرسبز گرگان دارای جاذبه های گردشگری، تاریخی و مذهبی بوده و از لحاظ اقتصادی در رتبه های برتر کشور قرار دارد. شهر کوهستانی گرگان میزان بارندگی مطلوبی دارد و برای کاشت انواع نهال ها مناسب است. در ادامه به بررسی و معرفی بهترین نهال گردو برای شهر گرگان خواهیم پرداخت.

موقعیت جغرافیایی شهر گرگان

شهر گرگان جزو شهرهای شمالی کشور است که در استان گلستان قرار دارد. این شهر از سمت شمال با شهر های آق قلا و ترکمن و از سمت جنوب با استان سمنان همسایه است. گرگان از سمت شرق با علی آباد و از سمت غرب با کردکوی همسایه می باشد. این شهر در موقعیت جغرافیایی عالی قرار دارد و برای کاشت انواع نهال ها از جمله نهال گردو مناسب است.

ارتفاع از سطح دریا شهر گرگان

ارتفاع شهر گرگان 160 متر از سطح دریا بوده و جزو کم ارتفاع ترین شهر های ایران به شمار می رود.

آب و هوای شهر گرگان

شهر گرگان به دلیل قرار گرفتن در بین کوه ها و ارتفاعات بلند دارای آب و هوای معتدل و کوهستانی می باشد. میزان بارندگی در این شهر بین 600 الی 750 میلی متر به صورت سالانه است. این شهر دارای تابستان های گرم و شرجی بوده و زمستان های سردی دارد. میانگین دمای سالانه در این شهر 17 درجه سانتی گراد است.

نکات تاثیر گذار برای رشد نهال گردو در شهر گرگان

برای احداث باغی پربار و سودده نیاز است که قبل از خرید نهال، یک سری عوامل را بررسی نمایید. بررسی این موارد می تواند از خسارت های احتمالی جلوگیری کرده و باغی منحصر به فرد و سالم پرورش دهید. این عوامل جزو ملزومات است و عدم بررسی آن ها باعث می شود که نتوانید باغ مناسبی داشته باشید. از جمله عوامل مهم و تاثیر گذار بر رشد نهال گردو می توان به شرایط آب و هوایی، ارتفاع از سطح دریا، میزان آبیاری و نحوه کاشت اشاره کرد. در ادامه به بررسی عوامل مهم تاثیر گذار برای احداث باغ گردو در شهر گرگان می پردازیم:

شرایط آب و هوایی منطقه

شهر گرگان آب و هوایی معتدل و کوهستانی دارد و برای رشد انواع نهال ها مناسب می باشد. درخت گردو نسبت به سرمای هوا حساس می باشد لذا باید نهال هایی را انتخاب کنید که بتوانند این سرما را تحمل کرده و رشد ایده آلی داشته باشند. بهترین نهال های گردو متناسب با آب و هوای شهر گرگان نهال های گردو تویسرکان، نهال گردو فرنور، نهال گردو چندلر، نهال گردو اسرائیلی، نهال گردو ژنوتیپ برتر و نهال گردو پالیز کانادایی می باشد.

ارتفاع از سطح دریا

برای کاشت درخت گردو حتما باید ارتفاع از سطح دریا شهر را مورد بررسی قرار دهید. شهر گرگان جزو شهر های کم ارتفاع ایران بوده و برای کاشت نهال گردو مناسب است. کاشت درخت در ارتفاع مناسب از سطح دریا کمک می کند که درخت رشد حداکثری داشته باشد و در برابر ناملایمات جوی از جمله خشکی و سردی هوا مقاوم باشد.

خاک مناسب برای کاشت نهال گردو

خاک های با عمق زیاد از نوع رسی، لومی و شنی برای کاشت نهال گردو مناسب می باشند. خاکی که نهال گردو در آن کاشته می شود باید شوری به اندازه 4 میلی موس بر سانتی متر و ph بین 5.6 الی 5.7 داشته باشد. همچنین خاک مناسب برای کاشت این نهال، عمقی حداقل 3 متر باید داشته باشد.

آب مورد نیاز برای نهال گردو

درخت گردو در برابر کم آبی مقاوم است و برای رشد نیاز به آب متوسطی دارد. متوسط آب مورد نیاز برای رشد این درخت 8 الی 10 هزار متر مکعب به صورت سالیانه می باشد. هر هفت روز یکبار باید این درخت را آبیاری کنید تا بتواند به اندازه ایده آل خود رشد کند و میوه هایی مرغوب و درشت برای شما به ارمغان بیاورد. بارش سالانه در گرگان حدود 750 میلی متر است و نیاز آبی درخت گردو را کاهش خواهد داد. بنابراین می توانید نهال هایی که معرفی خواهیم کرد را در این شهر بکارید و پرورش دهید.

ایده آل ترین دما برای رشد نهال گردو

بهترین دما برای رشد درخت گردو 5 الی 20 درجه سانتی گراد می باشد. حداقل دما برای رشد این درخت 20- درجه سانتی گراد و حداکثر دما برای رشد آن 37 درجه سانتی گراد است. علاوه بر این، نهال گردو باید یک دوره سرمایی 300 الی 1500 ساعته در دمای کمتر از 7 درجه سانتی گراد را پشت سر بگذارد. شهر گرگان دمای معتدل و ایده آلی دارد و برای رشد درخت گردو مناسب می باشد.

تابش نور خورشید و تاثیر آن در رشد نهال گردو

درخت گردو نیاز دارد که روزانه 8 ساعت در معرض تابش نور خورشید قرار بگیرد. اگر نوررسانی به درخت به طور کامل تامین شود شاهد رشد حداکثری درخت خواهید بود و می توانید میوه هایی مرغوب و منحصر به فرد از آن برداشت نمایید. شهر گرگان با داشتن آب و هوایی معتدل، نهال های گردو را از لحاظ تابش نور خورشید تامین می کند بنابراین می توانید درخت هایی پربار و منحصر به فرد پرورش دهید.

فاصله استاندارد برای کاشت نهال گردو

استاندارد ترین فاصله برای کاشت نهال گردو به صورت 6*7 متر مربع می باشد. وجود فاصله مناسب بین نهال ها به داشتن میوه هایی مرغوب کمک خواهد کرد. رعایت فاصله مناسب هنگام کاشت نهال ها باعث می شود که نور کافی به درخت بتابد و هنگام سمپاشی و برداشت محصولات با مشکل مواجه نشوید.

بهترین نهال ها برای کاشت در شهر گرگان + قیمت نهال گردو در سال 1400 در شهر گرگان

شهر گرگان جزو شهر های سرسبز کشور ایران می باشد که آب و هوایی کوهستانی و معتدل دارد. این شهر در کنار رود ها و کوه های مرتفع قرار دارد و برای کاشت انواع نهال ها از جمله نهال گردو مناسب می باشد. به طور متوسط ارتفاع از سطح دریا شهر گرگان 160 متر می باشد. در این بخش بهترین نهال های گردو در شهر گرگان و قیمت نهال گردو در گرگان را مورد بررسی قرار می دهیم. با سرمایه گذاری روی این نهال ها می توانید باغی پربار و منحصر به فرد پرورش داده و محصولاتی مرغوب از آن برداشت نمایید.

برای خرید نهال گردو در شهر گرگان نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر گرگان معرفی میکند:

 نهال گردوی اسرائیلی

نهال گردو اسرائیلی جزو بهترین نهال ها برای کاشت در شهر گرگان می باشد. این نهال طول عمر بسیار بالایی دارد و برای شما سودده خواهد بود. اگر بتوانید به خوبی از این درخت مراقبت کنید می توانید 8 تن محصول از آن برداشت نمایید. طول عمر بالا در کنار محصول دهی فوق العاده این نهال سبب شده است که باغداران توجه ویژه ای داشته باشند و روی آن سرمایه گذاری کنند. نهال گردوی اسرائیلی میوه هایی درشت با وزن 10 گرمی دارد و برای خشکبار مناسب است. با خرید نهال گردو در شهر گرگان و پرورش آن می توانید محصولاتی فوق العاده برداشت نموده و به درآمد خوبی دست پیدا کنید.

نهال گردوی چندلر

نهال گردو چندلر جزو بهترین نهال ها برای کاشت در شهر گرگان می باشد. این نهال فوق العاده قدرت رشد زیادی دارد و خیلی زود به بار می نشیند. نهال گردو چندلر با آب و هوای شهر گرگان سازگار است و میوه هایی مرغوب برای شما به ارمغان خواهد آورد. میوه های این نهال اندازه ای درشت با وزن 15 گرمی دارند. با خرید نهال گردو چندلر در شهر گرگان و مراقبت از آن می توانید میوه هایی منحصر به فرد روانه بازار کنید.

 نهال گردوی پالیز کانادایی

انتخاب و خرید نهال گردو پالیز کانادایی در شهر گرگان سوددهی بسیار عالی برای شما به ارمغان خواهد آورد. این نهال برای رشد به ارتفاعی صفر الی 3000 متری از سطح دریا نیاز دارد و در شهر گرگان قابل کاشت است. نهال گردو پالیز گردویی طول عمر بسیار طولانی دارد و محصولاتی مرغوب با اندازه درشت دارد. اگر بتوانید تمام نیاز های این درخت را تامین کنید می توانید 16 تن میوه به ازای هر هکتار برداشت نمایید. این نهال در برابر سرما و خشکی هوا مناسب می باشد و به دلیل محصول دهی فوق العاده ای که دارد شما را به درآمد بسیار خوبی خواهد رساند.

نهال گردوی تویسرکان

خرید نهال گردو تویسرکان در گرگان جزو بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری می باشد. این نهال طول عمر متوسطی دارد و نهایتا می تواند بین 40 الی 50 سال عمر کند. درخت گردوی تویسرکان دارای میوه هایی درشت و منحصر به فرد با وزن 16 گرم است. نهال گردو تویسرکان جزو نهال های بومی کشور ایران است و محصول دهی فوق العاده ای دارد. در بهترین حالت این نهال می تواند 6 تن محصول به ازای هر هکتار برای شما به ارمغان بیاورد. نهال گردو تویسرکان در شهر گرگان به خوبی رشد می کند و برای شما سوددهی خوبی خواهد داشت.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو ژنوتیپ جزو نهال های با ارتفاع کم می باشد که طول عمر اقتصادی بالایی دارد. این نهال محصول دهی فوق العاده ای دارد و شما را به درآمد خوبی خواهد رساند. اگر بتوانید به خوبی از این درخت مراقبت کنید بالای 200 سال عمر خواهد کرد و 8 تن محصول به ازای هر هکتار برای شما به ارمغان خواهد آورد. این نهال در ارتفاع صفر الی 3000 متری از سطح دریا رشد می کند و برای کاشت در شهر گرگان مناسب است. با خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در گرگان و سرمایه گذاری روی آن می توانید باغی پربار و منحصر به فرد احداث کنید.

نهال گردوی فرنور

نهال گردو فرنور جزو بهترین گزینه ها برای کاشت در شهر گرگان است که درآمد خوبی برای شما به ارمغان خواهد آورد. این نهال منحصر به فرد عمر اقتصادی بالای 100 سال دارد و در برابر ناملایمات جوی از جمله سرما و خشکی هوا مقاوم است. با خرید نهال گردو فرنور در گرگان می توانید باغی پربار و سودده احداث کنید و درآمد بسیار خوبی به دست آورید.

برای بارور کردن ارقام نهال گردو، از نهال گردو فرنت و فرانکت استفاده می شود. پالیز گردو، بهترین نهالستان کشور، با سابقه طولانی و نیم قرن تجربه بهترین نهال های گردو را برای شما ارائه می دهد. برای خرید نهال گردو در شهر گرگان و یا کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در گرگان با مشاوران ما در تماس باشید.

با سابقه ترین نهالستان گردو در شهر گرگان

انتخاب و شناسایی بهترین نهالستان گردو در گرگان، یکی از مهم ترین مراحل در خرید نهال گردو در گرگان به حساب می آید. نهالستان های زیادی در شهر گرگان و اطراف آن وجود دارند. شما باید به دنبال بهترین نهالستان باشید. پیش از خرید؛ مجوزهای معتبر و رسمی نهالستان را بررسی نمایید. نهالستان های مجوزدار، وظیفه دارند بهترین نهال گردو را ارائه دهند و در صورت بیماری و یا آفت زدگی و یا آسیب دیدگی در طول مسیر؛ نهال ها را گارانتی کنند. نهال هایی که در نهالستان های معتبر تولید میشوند؛ همگی سازگاری حداکثری با آب و هوا و شرایط اقلیمی منطقه ی اعلام شده دارند. از طرف دیگر باغداران محترم اذعان دارند؛ نهالی که از نهالستان های غیر رسمی خریداری نموده اند با رقمی که سفارش داده بودند؛ یکسان نیست. این امر در نهالستان های معتبر هرگز اتفاق نمیوفتد. چرا که به ملغی شدن مجوز رسمی نهالستان از سوی جهاد کشاورزی منجر خواهد شد. به این ترتیب شما با خیالی آسوده میتوانید اقدام به خرید بهترین ارقام نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در گرگان بنمایید.

نهالستان پالیزگردو در گرگان چه خدماتی را به مشتریان ارائه می دهد؟

پالیزگردو؛ نامی آشنا برای شما، با بیش از نیم قرن تجربه با افتخار بزرگترین نهالستان نهال گردو در شمال غربی کشور شناخته میشود. این نهالستان موفق به دریافت تمامی مجوزهای معتبر و رسمی از جمله شناسنامه معتبر، گواهی ثبت اختراع و گواهی معتبر گشته است. و با استفاده از به روز ترین تجهیزات و امکانات اقدام به تولید و فروش تمامی ارقام نهال میوه؛ نهال گردو، ارقام اصلاح شده و ژنوتیپ ها نموده است. همچنین با ارائه ی گارانتی معتبر قابل پیگیری و گواهی سلامت؛ شما باغداران محترم را از خریدی مطمئن آسوده خاطر میکند.

نهالستان پالیز گردو با نیم قرن تجربه خدمات متنوعی همچون مشاوره رایگان درباره راه اندازی باغ گردو در گرگان، بیماری شناسی، افت زدایی و … به شما مشتریان عزیز ارائه می دهد.

X