سود کاشت درخت گردو چقدر است و چگونه یک سرمایه گذاری کم ریسک و پرسود را تجربه کنیم؟!

سود کاشت درخت گردو چقدر است و چگونه یک سرمایه گذاری کم ریسک و پرسود را تجربه کنیم؟!

سود کاشت درخت گردو به عنوان یک فعالیت در حوزه کشاورزی و باغداری به عوامل مختلفی بستگی دارد. کاشت نهال گردو به این بستگی دارد که پروژه توسعه باغ گردو چگونه برنامه ریزی شده و شرایط باغ گردو چگونه است. اگر بخواهیم به طور کلی مسئله سودآور بودن کاشت درختان گردو و توسعه باغ گردو را بررسی کنیم به این صورت باید گفت که “داشتن استراتژی برای ورود به باغداری  و پرورش درخت گردو، نقش مهمی در سودآور بودن این طرح دارد.”

در کنار سودآور بودن کاشت درخت گردو در باغ، موضوع دیگری که در این حوزه اهمیت دارد، کاشت و پرورش انواع نهال میوه است. کاشت نهال میوه و کاشت درخت میوه نظیر درختان هلو، آلو، گلابی، سیب، مرکبات، زیتون و غیره هر یک در جایگاه خود می توانند بسیار سود آور باشند. هم برای درختان گردو و هم برای نهال میوه، داشتن طرح و برنامه برای توسعه دادن باغداری ضرورت دارد.

چنانچه می خواهید جزو افرادی باشید که در طول سه یا چهار سال،  سود کاشت درخت گردو را به چند برابر افزایش دهید، باید به فاکتورهای مهم توجه کنید. این عوامل تاثیرگذار در سودآوری باغ گردو به اندازه ای است که کمک می‌کند بتوانید از هر هکتار باغ گردو، مقدار زیادی میوه گردو برداشت کنید.

همچنین اگر گردوهای مرغوب را پرورش دهید، امکان فروش گردوی کامل و مغز گردو از هر نظر افزایش پیدا می کند. گردوهای مرغوب تر، مغز درشت تری دارند و بنابراین به راحتی، یک باغدار را به سودآوری می رسانند.

 راه های افزایش سود کاشت درخت گردو و افزایش فروش

 راه های افزایش سود کاشت درخت گردو و افزایش فروش

پرورش درختان گردو هم برای تولید مغز گردوی مرغوب انجام می‌شود و هم هدف پرورش چوب مرغوب گردو را دنبال می کند. تولید گردو در یک باغ یا به عبارت ساده‌تر، میزان باردهی و محصول دهی درختان گردو ممکن است چندین سال طول بکشد اما زمانی که درختان به بار می نشینند، به طور تقریبی می توان در هر هکتار باغ گردو، نزدیک به سه هزار کیلوگرم گردوی مرغوب برداشت کرد.

قیمت انواع گردو در بازار، متفاوت است. قیمت گردوی چندلر، گردوی اسرائیلی، گردوی تویسرکان یا گردوهایی که از نهال گردو پیوندی و نهال گردو خوشه ای برداشت شده اند نیز با یکدیگر متفاوت هستند. کیفیت گردوها مشخص می‌کند که قیمت گذاری چگونه انجام شود.

از طرف دیگر، میزان سودآوری کاشت درختان گردو به صادرات گردو نیز وابسته است. اگر روش اصولی برای کاشت درختان گردو، نگهداری از درخت گردو، آبیاری، کوددهی و تمام عملیات به درستی انجام گیرد، گردوهای مرغوب تولید می‌شوند که ارزش صادراتی دارند. سالانه میلیاردها دلار در بازار جهانی برای صادرات و واردات گردو هزینه می شود که رقم قابل توجهی است.

برای درآمدزایی از کاشت درخت گردو پیشنهاد می شود از درختان گردو در حال رشد برای توسعه باغ گردو بهره ببرید. خرید نهال گردو از ارقام و گونه های مختلف به این کار کمک می کند.

هنگام خرید نهال های گردو باید به گونه نهال گردو و شرایط باغ گردو توجه کنید. نحوه کاشت نهال های گردو در باغ اهمیت دارد. یکی از اصول باغداری که  سود کاشت درخت گردو را افزایش می دهد، کاشت نهال های گردو به صورت ردیف های یک در میان است؛ به این صورت که در فاصله نهال های گردو، یکی از ارقام نهال میوه نیز کاشته شده است. به طور مثال می توانید در یک ردیف، نهال گردو و در ردیف بعد، نهال تمشک یا نهال بلوبری بکارید.

میزان سودآوری و بازدهی باغ گردو، درست پس از کاشت نهال های گردو از یک تا چهار سال متغیر است. برخی از نهال ‌های گردو، زود بازده هستند و یک تا دو سال پس از کاشت به باردهی می رسند. برخی دیگر از نهال های گردو پس از ۴ سال، گردوهای مرغوب تولید می کنند.

 استراتژی بازاریابی، سودآوری کشت گردو را افزایش می دهد

از آنجایی که میوه گردو جزو میوه ها و سبزیجات تازه نیست که به سرعت فاسد شود، معمولاً انواع گردوی محلی در بازار طرفدار بیشتری دارد و تا یک سال هم میتوان آنها را نگهداری کرد، بدون اینکه میوه ها از بین بروند.

بهترین روش برای خرید گردوی محلی، مراجعه به بازارهای محلی یا بازارهای یک منطقه خاص است. مثلاً اگر شما به همدان سفر کنید می توانید گردوی مرغوب تویسرکان را از بازارها خریداری نمایید.

با این مقدمه می خواهیم به یک نکته مهم اشاره کنیم که  سود کاشت درخت گردو را افزایش می دهد. داشتن استراتژی دقیق برای بازاریابی و فروش، مهمترین مسئله است. اگر شما یک باغ گردوی پر بازده داشته باشید اما مصرف کنندگان، از مزایا و قیمت‌های گردوهای شما اطلاعی نداشته باشند، آنطور که انتظار دارید محصولتان به فروش نمی رسد.

استفاده از تکنیک های بازاریابی، تبلیغات، بسته بندی گردو و فروش در بازارهای مختلف کمک می‌کند سودآوری باغ گردو افزایش پیدا کند. یکی از راهکارهای اصولی برای افزایش فروش و سودآوری این است که مصرف کنندگان اصلی گردو را پیدا کنید و به نوعی برای سال آینده، یک خریدار را به صورت تضمینی رزرو نمایید.

تمام کسب و کارهایی که در حوزه مواد غذایی، تهیه کیک و کلوچه، تولید روغن گردو و …. فعالیت می کنند جزو مشتریان اصلی خرید گردو هستند.

ترفندهای افزایش سود کاشت درخت گردو برای باغداران

 راه های افزایش سود کاشت درخت گردو و افزایش فروش

احداث باغ گردو یا توسعه آن به واسطه کاشت نهال گردو یا کاشت درختان گردو، یک طرح سودآور است. کارشناسان کسب و کارها عقیده دارند اگر طرح توجیهی احداث باغ گردو را داشته باشید، کاملاً دقیق و حساب شده، مقدمات کار را به گونه‌ای فراهم می کنید که در طولانی مدت، بازدهی قابل توجهی را از باغ گردو شاهد باشید.

نکات مهمی وجود دارد که در این راستا حائز اهمیت هستند. این نکات را در قسمت زیر برای ارزیابی سودآوری کاشت گردو در نظر بگیرید:

 • تعداد مورد نیاز از ارقام نهال گردو برای کاشت در باغ
 • نحوه کاشت نهال گردو -روش صحیح نگهداری از درختان گردو
 • محاسبه تعداد درخت گردو در هر هکتار باغ گردو
 • نحوه آبیاری ارقام مختلف نهال گردو
 • محاسبه هزینه های اصلی و هزینه‌های جانبی باغ گردو
 • تخمین مقدار باردهی درختان گردو
 • محاسبه بازدهی درختان گردو در سال های مختلف پس از کاشت
 • انتخاب صحیح نهال گردو گونه گرده افشان
 • تقسیم بندی هزینه های کاشت درخت گردو- برداشت گردو- هزینه های فروش و محاسبه سود خالص
 • تنظیم شرایط باغ گردو برای باردهی بهتر درختان
 • تهیه فهرست کاملی از ملزومات مورد نیاز برای کاشت گردو و نگهداری از نهال های گردو

جمع بندی و نتیجه گیری

سود کاشت درخت گردو به این بستگی دارد که برنامه ریزی و استراتژی شما برای توسعه باغ گردو یا شروع کسب و کار پرورش گردو چگونه باشد. کسانی که به احداث باغ گردو فکر می‌کنند، به طرح توجیهی احداث باغ گردو نیاز دارند. در مقابل، کسانی که می ‌خواهند باغ گردوی خود را توسعه دهند باید بهترین نهال های گردو را خریداری کنند تا موجب افزایش باردهی و در نهایت افزایش فروش باغ خود شوند.

 نهالستان پالیز، با نظر به برنامه‌های توسعه باغ گردو ارقام مختلف نهال گردو را به این منظور پرورش داده و با قیمت مناسب و کیفیت بالا به باغداران عزیز ارائه می دهد. برای استعلام قیمت خرید نهال گردو و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان پالیز گردو تماس حاصل فرمایید.

 

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *