حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان بستان آباد

خرید نهال گردو در شهرستان بستان آباد

بستان آباد یکی از قدیمی ترین شهر های استان آذربایجان شرقی است. این شهر از آب و هوای دلپذیر کوهستان سهند برخوردار است. شهر بستان آباد در 45 کیلومتری شهر تبریز واقع شده و یکی از شهرهای مهم از لحاظ منطقه ای و فرهنگی به شمار میاید. به علت وجود کوهستان در بخش های شمالی و جنوبی این شهر، بستان آباد به سردترین شهر ایران معروف است.

موقعیت جغرافیایی شهرستان بستان آباد

بستان آباد از شمال به کوههای بزغوش و از غرب با کوه های مورو داغ محاصره شده است. این شهر در دامنه ی کوهستان سهند واقع شده است.

ارتفاع از سطح دریا شهرستان بستان آباد

ارتفاع از سطح دریای شهر بستان آباد 1740 متر است.

آب و هوا شهرستان بستان آباد

آب و هوای بستان آباد به علت قرار گیری در منطقه ی کوهستانی و مرتفع، بسیار سرد و پربرف است اما تابستان های معتدلی دارد. به علت کوهستانی بودن منطقه به خصوص در مناطق جنوبی، آب و هوای سردتری را شاهد خواهیم بود. سرمای هوا در برخی از نقاط به 46- درجه ی سانتیگراد نیز میرسد. آب و هوای بستان آباد 6 ماه سال خشک و 6 ماه دوم مرطوب است. معمولا در ماه اردیبهشت و خرداد بیشترین بارندگی و در ماه تیر و مرداد کمترین بارندگی را شاهد خواهیم بود. متوسط میزان بارندگی سالیانه در بستان آباد 320 میلی متر و میزان تبخیر 250 میلی متر است. درجه ی حرارت این شهر به طور میانگین 8 درجه ی سانتی گراد است. به علت بارندگی بسیار زیاد در این شهر؛ آبیاری درختان به راحتی انجام میشود.

چه نهال هایی برای کاشت در شهرستان بستان آباد مناسب اند؟

یکی از مهم ترین نکاتی که هر باغدار باید به آن توجه کند، ارتفاع های استاندارد اعلام شده برای هر رقم است. اگر نهال در ارتفاع مناسب کاشته نشود، به خوبی رشد نکرده و محصول دهی آن کاهش میابد. به خصوص در شهرهایی نظیر بستان آباد که هوا بسیار سرد است. میتواند باعث سوختن جوانه ها و از بین رفتن میوه و درخت بشود. با توجه به ارتفاع شهر بستان آباد از سطح دریا که برابر 1740 متر است.

برای خرید نهال گردو در شهرستان بستان آباد نهالستان پالیزگردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان بستان آباد معرفی میکند:

در بین نهال های گردوی معرفی شده؛ نهال گردوی ژنوتیپ کانادایی و نهال گردوی فرنور بهترین بازدهی را در باغ خواهند داشت.

بهترین نهالستان گردو در شهرستان بستان آباد

نهالستان پالیزگردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی با بیش از نیم قرن تجربه در حوزه فروش نهال گردو، به عنوان بزرگترین نهالستان در شمال غربی کشور شناخته میشود. این مرکز دارای کلیه مجوزهای لازم از جهاد کشاورزی از جمله گواهینامه معتبر و رسمی؛ شناسنامه معتبر و همچنین گواهی ثبت اختراع میباشد. نهال فروشی پالیزگردو با بهره گیری از دانش و تجهیزات پیشرفته و به روز همواره میکوشد تا نهال با کیفیت برای باغداران تولید نماید. از این رو به همراه تمامی نهال ها ضمانتامه کتبی و گواهی سلامت ارائه میدهد. تا باغداران از خریدی مطمئن آسوده خاطر باشند. باغداران محترم میتوانند جهت دریافت مشاوره رایگان و یا کسب اطلاعات بیشتر درباره پیش خرید نهال گردو در شهرستان بستان آباد؛ یا ثبت سفارش خرید با کارشنان ما به صورت آنلاین؛ تلفنی و یا حضوری ارتباط برقرار نمایند.

جهت راهنمایی و مشاوره خرید، کلیک کنید

X