حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان مراغه

خرید نهال گردو در شهرستان مراغه

مراغه دومین شهرستان بزرگ و جزو مهم ترین شهرهای استان آذربایجان شرقی شناخته میشود. کلیبر در نزدیکی رودخانه صوفی چای قرار دارد. قرارگیری در دامنه ی کوه سهند، آب و هوای این شهرستان را تحت تاثیر قرار میدهد.

موقعیت جغرافیایی شهرستان مراغه

مراغه از شمال به شهر تبریز و جنوب به ملکان و میاندوآب میرسد. از شرق با دریاچه ی ارومیه هم مرز است و از غرب با شهرستان بناب همسایه است. شهرستان مراغه دارای دو ناحیه ی کوهستانی و جلگه ای است.

ارتفاع از سطح دریا شهرستان مراغه

ارتفاع از سطح دریای شهرستان مراغه 1477.7 متر است.

آب و هوای شهرستان مراغه

آب و هوای این شهرستان به علت قرارگیری در منطقه ی کوهستانی، نسبتا سرد و مرطوب است. حداکثر دمای مراغه در تابستان 35 درجه سانتیگراد و حداقل دمای آن در زمستان به 20- درجه ی سانتیگراد میرسد. میانگین بارش سالیانه حدود 330 میلی متر است. قرارگیری در دامنه ی کوهستان و نزدیکی به رودخانه ی مردق چای، باغ های این شهرستان را برای کشاورزی بسیار مساعد نموده است. بارش برف در مراغه از دی ماه شروع میشود و تا انتهای زمستان ادامه میابد. بارش باران از اوایل بهار آغاز و تا اواسط آن ادامه میابد.

بهترین نهال گردو برای کاشت در مراغه چیست؟

به دلیل اختلاف دما و آب و هوا در هر موقعیت از سطح دریا، شرایط مساعد جهت کاشت ارقام خاصی فراهم میشود. در این بخش ارقام گردوی مناسب برای کاشت در شهرستان مراغه را بر اساس ارتفاع از سطح دریا معرفی میکنیم. با توجه به ارتفاع از سطح دریای شهرستان مراغه که 1477.7 متر است.

برای خرید نهال گردو در شهرستان مراغه، نهالستان پالیزگردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان مراغه معرفی میکند:

برای کاشت درخت گردو در شهرستان مراغه بسیار مناسب اند.

بهترین ارقام گردو برای کاشت در مراغه؛ پالیز کانادایی، فرنور، اسرائیلی و تویسرکان است. سایر ارقام را میتوان به عنوان رقم گرده زا در باغ کاشت.

بهترین نهالستان گردو در شهرستان مراغه

نهالستان پالیزگردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی با بیش از نیم قرن تجربه در حوزه فروش نهال گردو، به عنوان بزرگترین نهالستان در شمال غربی کشور شناخته میشود. این مرکز دارای کلیه مجوزهای لازم از جهاد کشاورزی از جمله گواهینامه معتبر و رسمی؛ شناسنامه معتبر و همچنین گواهی ثبت اختراع میباشد. نهال فروشی پالیزگردو با بهره گیری از دانش و تجهیزات پیشرفته و به روز همواره میکوشد تا نهال با کیفیت برای باغداران تولید نماید. از این رو به همراه تمامی نهال ها ضمانتامه کتبی و گواهی سلامت ارائه میدهد. تا باغداران از خریدی مطمئن آسوده خاطر باشند. باغداران محترم میتوانند جهت دریافت مشاوره رایگان و یا کسب اطلاعات بیشتر درباره پیش خرید نهال گردو در شهرستان مراغه؛ یا ثبت سفارش خرید با کارشنان ما به صورت آنلاین؛ تلفنی و یا حضوری ارتباط برقرار نمایند.

جهت راهنمایی و مشاوره خرید، کلیک کنید

X