حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر همدان

خرید و فروش عمده انواع ارقام نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهر همدان

همدان جزو شهر های منطقه غربی ایران است که پیشینه تاریخی قوی دارد. این شهر در زمان ماد ها به عنوان اولین پایتخت ایران انتخاب شده است. این شهر تاریخی تمدن بسیار زیادی دارد و جزو شهر های قدیمی و باستانی ایران به شمار می رود. شهر همدان مرکز استان همدان بوده و در دامنه کوه های الوند قرار دارد. در حال حاضر این شهر به دلیل داشتن مراکز تفریحی، گردشگری، تاریخی و دیدنی به عنوان پنجمین شهر فرهنگی و گذدشگری ایران شناخته می شود.

شهر کوهستانی همدان آب و هوای متنوعی دارد و به دلیل داشتن ارتفاع مناسب از سطح دریا و همچنین میانگین بارش متوسط برای کاشت انواع نهال ها مناسب می باشد. در ادامه به بررسی و معرفی بهترین نهال گردو برای شهر همدان خواهیم پرداخت.

موقعیت جغرافیایی شهر همدان

شهر همدان از سمت شمال با زنجان، از جنوب با لرستان، از شرق با استان مرکزی و از سمت غرب با کرمانشاه و کردستان همسایه است. شهر های کبودرآهنگ، فامنین و رزین همسایه های شمالی و شهرهای ملایر و تویسرکان همسایه های جنوبی این شهر هستند. بهار و اسد آباد نیز همسایه های غربی این شهر به شمار می روند.

ارتفاع از سطح دریا شهر همدان

ارتفاع از سطح دریای شهر همدان 1850 متر می باشد و برای کاشت نهال گردو مناسب می باشد.

آب و هوای شهر همدان

شهر همدان جزو شهر های کوهستانی کشور است و آب و هوایی معتدل و سرد دارد. این شهر تاریخی دارای تابستان هایی گرم و زمستان هایی سرد با بارش عالی برف و باران می باشد. میزان بارندگی در این شهر در حدود 317 میلی متر بوده و برای احداث باغ مناسب است. حداقل دمای هوا در شهر همدان 30- درجه سانتی گراد و حداکثر دما 40 درجه سانتی گراد می باشد. میانگین دمای سالانه در این شهر 11.3 درجه سانتی گراد ثبت شده است.

فاکتور های تاثیر گذار برای رشد درخت گردو در همدان

برای اینکه باغ گردوی ایده آل و منحصر به فردی داشته باشید باید همه عوامل و فاکتور های تاثیر گذار برای رشد درخت را بررسی کنید. با زیر نظر گرفتن این عوامل و بررسی آن ها می توانید بهترین نهال ها را برای کاشت انتخاب کرده و محصولاتی مرغوب و سالم روانه بازار کنید. در ادامه به بررسی تاثیر عوامل تاثیر گذار برای احداث باغ گردو در شهر همدان مانند شرایط آب و هوایی، ارتفاع از سطح دریا، میزان آبیاری و نحوه کاشت می پردازیم:

آب و هوای سازگار با رشد درخت گردو

نهال گردو جزو نهال های مقاوم در برابر سرما و کم آبی است که در آب و هوای گرم و معتدل به خوبی رشد می کند. شهر همدان دارای اب و هوای کوهستانی و معتدل می باشد و برای کاشت و پرورش درخت گردو مناسب است. نهال های گردو تویسرکان، نهال گردو فرنور، نهال گردو چندلر، نهال گردو اسرائیلی، نهال گردو ژنوتیپ برتر و نهال گردو پالیز کانادایی بهترین نهال های گردو متناسب با آب و هوای شهر گرگان می باشد.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریا جزو مهم ترین فاکتور هایی است که بر رشد درخت گردو تاثیر می گذارد. بنابراین قبل از انتخاب نهال گردو باید ارتفاع از سطح دریا شهر همدان را با ارتفاع از سطح دریا نهال مورد نظر بررسی کنید. شهر همدان ارتفاع مناسبی از سطح دریا دارد و برای کاشت انواع نهال گردو مناسب است.

خاک مناسب برای کاشت نهال گردو

خاک های رسی، لومی و شنی بهترین خاک برای کاشت درخت گردو می باشند. منطقه ای که نهال گردو در آن کاشته می شود باید خاکی متناسب با نهال داشته باشد تا بتواند به خوبی رشد کند. خاک استاندارد و مورد نیاز برای کاشت این نهال دارای ویژگی هایی همچون داشتن عمق بیش از 3 متر، شوری 4 میلی موس بر سانتی متر و ph بین 5.6 الی 5.7 است. با در نظر گرفتن این شرایط و انتخاب خاک مناسب می توانید ضامن رشد حداکثری درخت و محصول دهی فوق العاده آن باشید.

متوسط نیاز آبی برای کاشت نهال گردو

نهال گردو از جمله نهال هایی است که نیاز به آب زیادی برای رشد ندارد و در برابر کم آبی مقاوم است. اگر بتوانید نیاز آبی مورد نیاز برای این نهال را تامین کنید، می توانید میوه هایی درشت و بازار پسند برداشت نمایید. به طور میانگین این نهال هر 7 روز یکبار آبیاری می شود و به سالانه به 8 الی 10 هزار متر مکعب آب نیاز دارد. شهر همدان دارای میزان بارندگی سالانه به اندازه 317 میلی متر است و نیاز آبی نهال گردو را کاهش خواهد داد.

دمای سازگار با طبیعت نهال گردو

آب و هوای مناسب جزو مهم ترین فاکتور ها برای رشد درخت گردو می باشد. این نهال برای اینکه بتواند به اندازه ایده آل خود برسد و میوه های بازار پسند داشته باشد باید در مناطقی با دمای مناسب کاشته شود. دمای مناسب برای رشد درخت گردو در سرد ترین حالت 20- درجه سانتی گراد و در گرم ترین حالت 37 درجه سانتی گراد می باشد. ایده آل ترین دما برای رشد نهال گردو بین 5 الی 20 درجه سانتی گراد است. علاوه بر این، نهال گردو باید یک دوره سرمایی 300 الی 1500 ساعته در دمای کمتر از 7 درجه سانتی گراد را پشت سر بگذارد تا بتواند به مقاومت لازم در برابر سرما و خشکی هوا برسد. شهر همدان دمای مطلوبی برای رشد نهال گردو دارد و محصولاتی مرغوب و منحصر به فرد برای شما به ارمغان خواهد آورد.

تاثیر فوق العاده تابش نور خورشید برای رشد حداکثری نهال گردو

نور خورشید تاثیر بسیار زیادی برای رشد حداکثری نهال گردو دارد. این نهال باید روزانه 6 الی 8 ساعت در معرض تابش نور خورشید قرار بگیرد. تامین نیاز نوری این نهال کمک می کند که میوه هایی مرغوب و ایده آل داشته باشید. شهر همدان وضعیت آب و هوایی بسیار خوبی دارد و نیاز به تابش نور خورشید کمتر احساس خواهد شد.

فاصله استاندارد برای کاشت نهال گردو

درخت گردو برای اینکه بتواند رشد حداکثری داشته باشد باید در فاصله استاندارد یعنی 7*6 متر مربع کاشته شود. وجود فاصله استاندارد بین نهال ها باعث می شود که درخت با مشکل تداخل ریشه مواجه نشده و رشد سریعی داشته باشد. همچنین اگر خواهان این هستید که هنگام سمپاشی، برداشت و آبیاری نهال ها راحت باشید بهتر است این فاصله را هنگام کاشت رعایت کنید.

برترین ارقام نهال گردو برای کاشت در شهر همدان + قیمت نهال گردو در سال 1400 در شهر همدان

شهر همدان با داشتن آب و هوایی معتدل و کوهستانی برای سرمایه گذاری روی نهال گردو مناسب می باشد. همدان دارای ارتفاع 1850 متری از سطح دریا است و نهال های زیادی در این شهر قابل کشت می باشند. در این بخش بهترین نهال های گردو در شهر همدان و قیمت نهال گردو در همدان را مورد بررسی قرار می دهیم. با سرمایه گذاری روی این نهال ها می توانید باغی پربار و منحصر به فرد پرورش داده و محصولاتی مرغوب از آن برداشت نمایید.

برای خرید نهال گردو در شهر همدان نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر همدان معرفی میکند:

نهال گردوی چندلر

نهال گردو چندلر جزو نهال های بومی آمریکا بوده قدرت رشد بالایی دارد. این نهال تحمل بالایی در برابر سرما و خشکی دارد و در شهر همدان قابل کاشت است. عمر اقتصادی بالای 100 سال و محصول دهی فوق العاده این درخت سبب شده است که باغدارن توجه بسیار ویژه ای نسبت به آن داشته باشند. نهال گردو چندلر دارای میوه هایی بیضی شکل با وزن 15 گرمی است و جزو میوه های پرطرفدار و بازار پسند به شمار می رود. با خرید نهال گردو چندلر در همدان می توانید باغ گردوی پربار احداث نمایید و میوه هایی مرغوب روانه بازار کنید.

 نهال گردوی اسرائیلی

نهال گردوی اسرائیلی جزو نهال های پربار و منحصر به فرد موجود در بازار است که توانایی محصول دهی به اندازه 8 تن به ازای هر هکتار دارد. این نهال طول عمر بالایی دارد و اگر به خوبی از آن مراقبت شود می تواند بالای 80 سال عمر کند. نهال گردو اسرائیلی برای رشد نیاز به ارتفاع صفر الی 2000 متری از سطح دریا دارد و در شهر همدان به خوبی رشد می کند. این نهال مقاومت عالی در برابر سرما و آفات دارد و میوه هایی مرغوب و منحصر به فرد برای شما به ارمغان خواهد آورد. با خرید نهال گردو اسرائیلی در شهر همدان می توانید میوه هایی بازار پسند از درخت برداشت نمایید.

نهال گردوی تویسرکان

نهال گردو تویسرکان از لحاظ آب و هوایی مطابقت کامل با آب و هوای شهر همدان دارد و رشد بسیار سریعی خواهد داشت. این نهال دارای میوه هایی به شکل بیضی می باشد و پوستی کاغذی با قابلیت جدا شوندگی آسان دارد. نهال گردوی تویسرکان قدرت رشد بالایی دارد و با محصول دهی فوق العاده خود شما را شگفت زده خواهد کرد. اگر به خوبی از این درخت مراقبت کنید و تمام نیاز های آن را برطرف نمایید می توانید 8 تن محصول به ازای هر هکتار برداشت نمایید. خرید نهال گردو تویسرکان در شهر همدان گزینه ایده آلی برای سرمایه گذاری است و سوددهی بسیار خوبی برای شما خواهد داشت.

 نهال گردوی پالیز کانادایی

نهال گردو پالیز کانادایی دارای میوه هایی مرغوب و منحصر به فرد با درصد چربی 73 درصد می باشد. این نهال مقاومت عالی در برابر سرما و آفات دارد و محصولاتی بازار پسند برای شما به ارمغان خواهد آورد. نهال گردو پالیز کانادایی عمر اقتصادی بالای 100 سال دارد و از سال اول شروع به محصول دهی خواهد کرد. اگر بتوانید تمام نیاز های این درخت را برطرف نمایید می توانید 16 تن محصول از این درخت برداشت نمایید. خرید نهال گردو پالیز کانادایی در همدان به شما این امکان را می دهد که بتوانید درآمد عالی از احداث باغ گردو به دست آورید.

نهال گردوی فرنور

نهال گردو فرنور جزو نهال های بومی فرانسه است که مقاومت عالی در برابر سرما و آفات دارد. این نهال در ارتفاع صفر تا 3000 متری از سطح دریا کاشته می شود و با موقعیت جغرافیایی شهر همدان سازگار است. نهال گردو فرنور از سال اول شروع به محصول دهی می کند و قابلیت محصول دهی به اندازه 8 تن در سن 8 سالگی به بعد دارد. این نهال رشد ارتفاع متوسطی دارد و نهایتا می تواند تا ارتفاع 6 متری رشد داشته باشد. با خرید نهال گردو فرنور در همدان می توانید باغی پربار و سودده احداث کنید و درآمد بسیار خوبی به دست آورید.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو ژنوتیپ برتر جزو نهال های بومی ایران است که قدرت رشد بسیار خوبی دارد. این نهال طول عمر بسیار مطلوبی دارد و اگر به خوبی از آن مراقبت شود می تواند بین 150 الی 200 سال عمر کند. پس از رسیدن این درخت به سن بلوغ می توانید 8 تن محصول به ازای هر هکتار برداشت نمایید و درآمد عالی از فروش آن ها کسب کنید. این نهال رشد ارتفاع کمی دارد و در ایده آل ترین حالت خود می تواند تا ارتفاع 4 متری رشد کند. بنابراین می توانید میوه های این درخت را به راحتی بچینید و روانه بازار کنید. با خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در شهر همدان می توانید باغ گردویی منحصر به فرد پرورش داده و درآمد بسیار خوبی به دست بیاورید.

برای بارور کردن ارقام نهال گردو، از نهال گردو فرنت و فرانکت استفاده می شود. پالیز گردو، بهترین نهالستان کشور، با سابقه طولانی و نیم قرن تجربه بهترین نهال های گردو در همدان را ارائه می دهد. برای خرید نهال گردو در شهر همدان و یا کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در همدان با مشاوران ما در تماس باشید.

پالیزگردو، با تجربه ترین نهالستان ایران

نهالستان پالیزگردو؛ یکی از بهترین و بزرگترین نهالستان های نهال گردو در سرتاسر کشورمان است. نهال های تولید شده در این مرکز همگی دارای تاییدیه از جهاد کشاورزی بوده و قابل کاشت در سرتاسر نقاط کشور ایران میباشد. این مرکز بیش از نیم قرن است که به صورت تخصصی به تولید و پرورش و فروش انواع ارقام نهال میوه از جمله فروش نهال گردو جزو پیشتازان است. پالیز گردو موفق به تولید و فروش بهترین نهال گردو برای کاشت در شهر همدان شده و به همراه تمامی نهال های گردوی خود؛ گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی قابل پیگیری ارائه میدهد.

جهت افزایش رفاه حال باغداران محترم و تکریم مشتری؛ کلیه مشاوره های پیش از خرید نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در همدان، احداث باغ گردو در همدان و نحوه ی نگهداری باغ گردو در همدان به صورت رایگان توسط پالیز گردوانجام میشود.

نحوه ارسال نهال گردو

پس از ثبت سفارش؛ پیش خرید و یا خرید نهال گردو در همدان، نهالستان پالیزگردو؛ کلیه سفارشات شما باغداران محترم را با توجه به حجم سفارشات و تمایل شما باغدار محترم به وسیله اتوبوس؛ کامیون، وانت بار و یا سایر وسایل حمل و نقل اختصاصی برای شما ارسال مینماید.

X