راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان هرسین

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان هرسین

باغداری و کشاورزی از گذشته تا کنون یکی از بهترین روش های درآمدزایی به حساب میاید. باغداران و کشاورزان براساس زمین و باغی که دارند؛ مایلند محصولاتی را بکارند که بهترین عملکرد و باردهی را داشته باشند. به این ترتیب بهترین سودآوری را خواهند داشت. آیا میدانید بهترین نهال میوه در شهرستان هرسین با بیشترین بهره وری کدام است؟ پاسخ به این سوال دروازه ی ورود شما به افزایش باردهی و درآمدزایی خواهد بود. جالب است بدانید؛ بهترین نهال میوه در هرسین، نهال گردو است. این رقم به علت سازگاری بالایی که دارد قادر است در برابر شرایط اقلیمی و جوی در شهرستان هرسین بهترین عملکرد را از خود نشان داده و گردوهای باکیفیت و خوشمزه تولید نماید. در این مطلب قصد داریم تا بهترین نهال گردو در شهرستان هرسین را مقایسه نموده و سپس مهم ترین عوامل تاثیرگذار در خرید نهال گردو در هرسین را با یکدیگر بررسی نماییم. پس با نهالستان پالیزگردو تا انتهای این مطلب همراه باشید.

چگونه باید بهترین نهال گردو در هرسین را انتخاب کنیم؟

نهال گردو بهترین و سازگارترین رقم درختان است. که قادر است در برابر اکثر شرایط جوی و محیطی به خوبی تطبیق یافته و محصول دهی نماید. اما آیا میتوان تمامی ارقام گردو را در باغ کاشت؟ طبیعتا پاسخ منفی است. شما فقط باید نهال گردویی را در باغ خود بکارید که بیشترین سازگاری با باغ شما را داشته و از طرفی از لحاظ عملکردی در موقعیت خوبی قرار داشته باشد. به این معنی که فاکتورهای مهمی از قبیل ارتفاع از سطح دریا، حداقل و حداکثر دمای قابل تحمل؛ میزان رطوبت و خشکی و… آن با شرایط باغ ما مطابقت داشته و همچنین میزان باردهی؛ عمر اقتصادی، مقاومت در برابر آفات و بیماری ها و کیفیت محصولات و…. آن در وضعیت مطلوبی قرار گرفته باشد. به این ترتیب نهال گردو مناسب برای کاشت در شهرستان هرسین است. همانطور که دانستید پیش از خرید نهال گردو در هرسین؛ بررسی وضعیت اقلیمی و شرایط آب وهوایی از مهمترین اقدامات هرباغداری به حساب میاید. در این بخش نهالستان پالیزگردو پس از بررسی شرایط آب وهوایی و اقلیمی شهرستان هرسین به اطلاعات زیر درباره این شهر دست یافته است

ارتفاع از سطح دریا شهرستان هرسین

شهرستان هرسین یکی از شهرهای مرتفع در استان کرمانشاه است. ارتفاع این شهر به طور میانگین تا 1549 متر از سطح دریا میباشد.

شرایط آب وهوایی و اقلیمی شهرستان هرسین

آب وهوای شهرستان هرسین با توجه به ارتفاع از سطح دریای آن نسبتا سرد است. زمستان ها در این شهر سرد است و تابستان هایی گرمتر دارد. فصل بهار کوتاهی دارد. و زمستان های آن از آذر شروع شده و تا اسفند ادامه دارد.

حداکثر و حداقل دمای شهرستان هرسین

حداقل و حداکثر دمای هوا در هرسین بین 15- تا 40 درجه سانتیگراد است.

همسایه های شهرستان هرسین

همسایه های شهرستان هرسین از شمال شهر صحنه و از جنوب کاکاوند است. از غرب با شهر کرمانشاه مرز مشترک دارد.

پس از کسب آگاهی از وضعیت و شرایط باغ خود و مقایسه آن با شرایط مورد نیاز نهال های گردو (در سایت پالیزگردو) خواهید دانست کدامیک از ارقام گردو در باغ شما بهترین عملکرد را خواهند داشت. البته باید توجه داشته باشید که نهالستان ها میتوانند بهترین مشاوران شما در انتخاب و خرید نهال گردو در هرسین باشند. از این رو پالیزگردو قصد دارد تا براساس فاکتورهای معرفی شده بهترین نهال گردو در هرسین را معرفی نماید.

بهترین نهال گردو در هرسین

برای خرید نهال گردو در شهرستان هرسین نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان هرسین معرفی میکند:

نهال گردو پالیز کانادایی

نهال گردوی پالیزکانادایی به علت محصول دهی بینظیری که دارد؛ یک رقم مشهور در بین باغداران گردو به حساب میاید. و علت اصلی خرید نهال گردو پالیزکانادایی در هرسین باردهی 2 برابری و تا 16 تن در هکتار آن است. محصولات این رقم بسیار باکیفیت و با اندازه ی نسبتا درشت و خوشمزه دیده میشوند. لازم است بدانید این محصول دهی درختان گردو پالیزکانادایی از 5 سالگی آغاز شده و تا 100 سال ادامه خواهد یافت. ارتفاع از سطح دریای مناسب برای کاشت نهال گردو پالیزکانادایی بین 0 تا 3000 متر است که شهرستان هرسین با ارتفاع 1549 متر در این بازه ارتفاعی قرار دارد.

نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور یکی از ارقام مناسب برای کاشت در مناطق سردسیری است. از این رو خرید نهال گردو فرنور در هرسین رونق فراوانی دارد. سازگاری پذیری این رقم با سرمای هوا بسیار عالی بوده و پس از گذر از سن 5 سالگی به عنوان سن بلوغ درخت، قادر است تا 8 تن در هکتار محصول دهی باکیفیت و درشت و خوشمزه داشته باشد. عمر اقتصادی درخت گردو فرنور تا 100 سال است. پس از آن شما میتوانید با فروش چوب درختان درآمد کسب کنید. معمولا توصیه میشود نهال گردو فرنور را در ارتفاع بین 1500 تا 3000 متر از سطح دریا بکارید.

نهال گردو خوشه ای چندلر

یکی از مشهورترین ارقام نهال گردو در بین باغداران هرسینی؛ نهال گردو چندلر است. علت شهرت این رقم نیز به کیفیت و درشتی میوه های آن بازمیگردد. از طرفی سازگاری پذیری این رقم آمریکایی نیز با باغ های شهرستان هرسین بسیار مطلوب است. این رقم قادر است در سال تا 7 تن محصول دهی در هکتار به همراه داشته باشد. میوه های آن درشت است و به همراه پوسته ی چوبی تا 15 گرم وزن دارند. پوسته ی میوه کاغذی بوده و با دست به راحتی میشکند. محصول دهی حداکثری درختان گردو چندلر از 5 سالگی آغاز میشود. و تا بیش از 100 سال به این محصول دهی ادامه میدهد. بهترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت نهال گردو خوشه ای چندلر بین 100 تا 1500 متر است. برای خرید نهال گردو خوشه ای چندلر در هرسین با ما در نهالستان پالیزگردو تماس بگیرید.

نهال گردو اسرائیلی

نهال گردو اسرائیلی بهترین سازگاری و محصول دهی را در باغ های کشورمان دارد. این رقم که در ارتفاع بین 0 تا 2000 متر از سطح دریا بهترین باردهی را دارد؛ قادر است در 5 سالگی محصول دهی حداکثری خود را آغاز کند. عمر اقتصادی درخت گردو اسرائیلی تا 80 سال و محصول دهی حداکثری آن تا 8 تن در هکتار خواهد بود. خرید نهال گردو اسرائیلی در هرسین به علت سازگاری بسیار عالی که با آب وهوای این شهر دارد؛ یکی از بهترین نهال ها به حساب میاید.

جمع بندی

در این مطلب پس از بررسی دقیق شهرستان هرسین, بهترین نهال های گردو در شهرستان هرسین را معرفی نمودیم. حتما پیش از خرید نهال گردو در هرسین؛ با مشاوران ما تماس بگیرید تا پس از دریافت مشاوره حرفه ای و رایگان ما؛ بهترین نهال گردو در هرسین را انتخاب نمایید.
نهالستان پالیزگردو با بیش از نیم قرن تجربه در حوزه تولید و پرورش و فروش نهال گردو در هرسین آماده ی خدمت رسانی و ارائه نهال های یک ساله و دو ساله، نهال گردوی اصلاح شده و نهال گردو پیوندی در سرتاسر کشور میباشد. جهت مشاوره رایگان به مشاوران ما در نهالستان پالیزگردو و یا کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در هرسین؛ با ما تماس بگیرید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *