حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر ایلام

خرید و فروش عمده انواع ارقام نهال گردو در شهر ایلام

شهر ایلام مرکز و مهم ترین شهر در استان ایلام به شمار میرود. این شهر به علت قرارگیری در حصار کوهستانی آب وهوای نسبتا سردی دارد. به علت آب وهوای شهر ایلام مناطق جنگل طبیعی و باغ های بیشماری در این شهر دیده میشود. کوه شنه چیر از شمال و کوه شلم از شرق و همچنین کوه قاقیران از غرب و رشته کوه کبیر در جنوب؛ دورتادور شهر ایلام را در محاصره کوهستان قرار داده اند. رودخانه هایی همچون گدار خوش؛ تلخاب و قلا، رودخانه های پرآب در شهر ایلام هستند. که منابع بسیار ارزشمندی برای آبیاری باغ ها و مراتع کشاورزی به شمار میروند. شهر ایلام به دلیل قرارگیری در منطقه ای کوهستانی دارای آب وهوای معتدل تری نسبت به سایر نقاط استان ایلام دارد. در این مطلب قصد داریم تا بهترین نهال گردو در شهر ایلام را به شما معرفی نماییم.

موقعیت جغرافیایی شهر ایلام

شهر ایلام از سمت شمال با شهر ایوان غرب همسایه است. در شرق این شهر سرابله قرار دارد. و همسایه جنوبی آن ارکواز است. شهر ایلام از غرب نیز مرز مشترکی با شهر صالح آباد دارد.

ارتفاع از سطح دریای شهر ایلام

شهر ایلام ارتفاع از سطح دریایی برابر 1427 متر دارد.

آب و هوای شهر ایلام

شهر ایلام دارای آب وهوای معتدل کوهستانی و بهاری است. میانگین دمای سالیانه این شهر 13.2 درجه سانتیگراد است. به طور کلی بارندگی در این شهر زیاد است. میانگین بارش سالیانه شهر ایلام 620 میلی متر است. شهر ایلام 67 روز از سال را در برف و یخبندان میگذراند. از این رو دارای شرایط مناسب برای باغداری و کشاورزی میباشد. کمترین دمای ایلام 13.6- و بیشترین دمای آن 41.2 درجه سانتیگراد است. کمترین دما را اغلب در ماه های دی و بهمن و بیشترین دما را در ماه های تیر و مرداد تجربه میکند.

فاکتورهای مهم در شناسایی بهترین نهالستان گردو در شهر ایلام چیست؟

برای راه اندازی باغ گردو در ایلام پیش از هر اقدامی؛ باید به دنبال بهترین نهالستان نهال گردو در ایلام باشید. تا بتوانید بهترین نهال گردو را برای باغ خود خریداری نمایید. اینکه نهالستان گردو در شهر شما وجود دارد یا خیر؟ موضوع قابل توجهی نیست، چراکه امروزه تمامی نهالستان های گردوی معتبر و دارای مجوز؛ نهال گردوی سازگار با آب وهوا و ارتفاع از سطح دریای تمامی مناطق سرتاسر کشور تولید مینمایند. پس مهم ترین کار پیش از خرید نهال گردو در شهر ایلام؛ انتخاب بهترین نهالستان گردو است. نهالستان نهال گردو باید دارای مجوز رسمی فعالیت از جهاد کشاورزی بوده و با توجه به دانش روز باغداری و کشاورزی اقدام به تولید نهال های سالم و با کیفیت بنماید. یکی از راه های آسان؛ گفتگو با مشتریان نهالستان است. سابقه ی فعالیت هر نهالستان نشان دهنده ی اعتبار آن است. بنابراین با تحقیق درباره نهالستان؛ فعالیت آن را مورد بررسی قرار دهید. نهالستان های معتبر معمولا به همراه نهال ها؛ گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی ارائه میدهند. به این ترتیب ریسک های ناشی از خرید نهال گردو در ایلام کاهش میابد. تمامی مشاوره های احداث باغ گردو و انتخاب بهترین نهال گردو در نهالستان اغلب به صورت رایگان است.

جهت خرید نهال گردو در ایلام و یا کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در ایلام؛ شما میتوانید با کارشناسان ما در نهالستان معتبر پالیزگردو به صورت رایگان گفتگو نمایید.

فاکتورهای مهم در انتخاب و خرید نهال گردو در شهر ایلام چیست؟

برای خرید نهال گردو و احداث باغ گردو در شهر ایلام، ابتدا باید از شرایط فعلی باغ خود به خوبی آگاه شده و سپس با توجه به نیازهای درخت گردو؛ بهترین و سازگار ترین نهال را برای کاشت در باغ انتخاب نماییم. در ادامه به معرفی مهم ترین فاکتورهای مدیریتی در احداث باغ گردو در ایلام خواهیم پرداخت. پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

با توجه به آب وهوای شهر ایلام، آیا این شهر برای کاشت نهال گردو مناسب است؟

آب و هوای شهر ایلام معتدل و کوهستانی و بهاری است. این شهر بهترین آب وهوا برای کاشت و پرورش نهال های گردو را دارد. از این رو میتوان گفت که کاشت نهال گردو در شهر ایلام یکی از بهترین انتخاب ها برای باغ شما به حساب میاید.

دمای هوای مطلوب نهال گردو و مقایسه ی آن با دمای هوای شهر ایلام

دمای هوای شهر ایلام به طور میانگین برابر 13.2 درجه سانتیگراد است. و بهترین دما برای کاشت نهال گردو بین 5 تا 20 درجه سانتیگراد است. به این ترتیب میتوان نهال گردو را در شهر ایلام کاشته و نگرانی بابت سوختن جوانه ها و یا سرمازگی و یا گرمازدگی آن ها نخواهیم داشت. همچنین نیاز سرمایی درختان گردو که بین 300 تا 700 ساعت قرار گیری در دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد است؛ به خوبی در این شهر تامین خواهد شد.

نیاز به دریافت نور خورشید توسط درختان گردو چقدر است؟

نور خورشید یکی از مهم ترین منابع انرژی در درختان است. درختان با استفاده از نور خورشید عملیات فتوسنتز و تولید انرژی را بهتر به انجام رسانده و با دریافت نور کافی؛ محصول دهی درختان با کیفیت تر و بیشتر خواهد بود. درخت گردو نیاز دارد تا بین 6 تا 8 ساعت از روز را در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد. با توجه به تابش نور خورشید در شهر ایلام این نیاز درختان به خوبی برطرف خواهد شد. در هنگام خرید باغ گردو به شیب زمین توجه کنید. زمین های شیب دار (بجز شیب متمایل جنوبی) معمولا نور کمتری دریافت نموده و برای کاشت نهال گردو مناسب نیستند.

بهترین الگو برای کاشت نهال گردو در ایلام چیست؟

باغ های گردو در شهر ایلام اغلب به صورت مستطیلی، مربعی و مثلثی و لوزی و… راه اندازی میشوند. بهترین الگو برای کاشت نهال گردو در ایلام؛ دو الگوی مربعی و مستطیلی است. که با توجه به نقشه زمین در اندازه های 6 در 6 متر مربع؛ 7 در 7 متر مربع و یا 6 در 7 متر مربع طراحی میشوند. در زمین های شیب دار؛ با شیب متمایل جنوبی میتوان فاصله کاشت را کمی کاهش داد.

آبیاری نهال های گردو در شهر ایلام چگونه است؟

بهتر است نهال های گردو را در شهر ایلام به روش آبیاری قطره ای آبیاری نماییم. به این ترتیب علاوه بر مصرف بهینه آب و کاهش هزینه های آبیاری؛ از رشد علف های هرز و گسترش بیماری ها در باغ نیز جلوگیری خواهیم نمود. حجم کل آبیاری در روش غرقابی بین 8000 تا 10000 مترمکعب و در روش آبیاری قطره ای بین 6000 تا 8000 متر مکعب است.

مهم ترین علل توجه به فاکتور ارتفاع از سطح دریای شهر ایلام چیست؟

یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیر گذار در خرید نهال گردو در شهر ایلام، ارتفاع از سطح دریا است. در هر ارتفاعی از سطح دریا شرایط جوی و آب وهوایی معینی در جریان است. بنابراین زمانیکه ارتفاع مشخصی برای درختان اعلام میشود؛ یعنی درختان قادرند فقط در آن ارتفاع بهترین عملکرد را داشته باشند. و با کاشت نهال در ارتفاع کمتر یا بیشتر از مقدار اعلام شده؛ ممکن است درخت در اثر سرما و یا گرمای شدید به طور کامل بسوزد.

بهترین خاک برای کاشت نهال گردو در شهر ایلام چیست؟

بهترین خاک برای کاشت نهال گردو در ایلام؛ خاک های لومی، شنی و رسی هستند. خاکی که نهال را در آن میکارید باید دارای عمق حداقل 3 متر باشد تا ریشه بتواند به خوبی در آن رشد کند. شوری مناسب خاک 4 میلی موس بر سانتیمتر و PH آن باید بین 5.6 تا 5.7 باشد.

نهال های گردوی سازگار با آب وهوای شهر ایلام کدامند؟ به همراه قیمت نهال گردو در ایلام

نهال های گردویی را میتوانیم در شهر ایلام بکاریم که بهترین سازگاری را با آب وهوا و ارتفاع از سطح دریای این شهر داشته باشند. این ارقام باید تحمل سرمایی و گرمایی کافی برای زنده ماندن در آب وهوای شهری مانند ایلام را داشته و نیاز سرمایی نهال ها در زمستان برطرف شود. برای خرید نهال گردو در شهر ایلام نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر ایلام معرفی میکند:

اولین و بهترین پیشنهاد برای خرید نهال گردو در شهر ایلام؛ نهال گردو پالیز کانادایی است. با خرید نهال گردو پالیزکانادایی در ایلام؛ سالیانه تا 16 تن محصول از باغ برداشت نموده و با فروش آن ها درآمدزایی بسیار عالی برای خود به ارمغان بیاورید. این محصول دهی در درختان تا 100 سال ادامه یافته و با کهولت سن درختان محصول دهی آنها رفته رفته کاهش میابد. میوه های گردو پالیز کانادایی بسیار باکیفیت و خوشمزه بوده و خریداران فراوانی دارد. ارتفاع مطلوب نهال گردو ژنوتیپ کانادایی (ارتفاع 0 تا 3000 متر) با ارتفاع از سطح دریای ایلام مطابقت کامل دارد. بنابراین میتوانید با خیال راحت این رقم را در شهر ایلام بکارید.

اگر قصد خرید بهترین و سازگاری ترین نهال گردو در شهر ایلام را دارید. ما به شما خرید نهال گردو فرنور در ایلام را توصیه میکنیم. این رقم سازگاری بسیار عالی در مناطق با ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریای آزاد دارد. شهر ایلام با ارتفاع 1427 متر از سطح دریا بهترین منطقه برای کاشت برای این رقم به حساب میاید. نهال گردو فرنور قادر است سالیانه تا 8 تن محصول دهی برای باغدار تولید نماید. میوه های باکیفیت که وزن آنها به طور میانگین 13 گرم است. محصول دهی حداکثری درخت گردو تویسرکان تا بیش از 100 سال ادامه یافته و پس از آن رفته رفته روند نزولی در پیش میگیرد. پس از پایان عمر درختان میتوانید با بریدن آنها و فروش چوب درختان؛ سوددهی بسیار عالی از باغ خود داشته باشید.

نهال گردو اسرائیلی یکی از ارقام مشهور گردو شناخته میشود. باردهی این رقم بسیار عالی و حدودا 8 تن در هکتار است. با خرید نهال گردو اسرائیلی در ایلام و کاشت این رقم در ارتفاع 0 تا 2000 متر از سطح دریای آزاد بهترین باردهی را برداشت نمایید. محصولات درخت گردو اسرائیلی بسیار باکیفیت است و کمترین میزان خرابی و پوکی را دارد. این محصول دهی بسیار عالی؛ تا 80 سالگی درخت ادامه خواهد یافت. در طول این مدت شما میتوانید با فروش میوه درخت گردو اسرائیلی در شهر ایلام، سودآوری مالی بسیار خوبی برای خود به ارمغان بیاورید.

نهال گردو تویسرکان در شهر ایلام عملکرد بسیار عالی به همراه دارد. این رقم در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریای آزاد بهترین عملکرد و سازگاری را دارد. این رقم قادر است تا 6 تن باردهی برای باغداران ایلامی به همراه داشته باشد. میوه های این رقم بسیار درشت بوده و به همراه پوسته ی چوبی خود وزنی برابر 16 گرم دارند که بیشتر وزن را مغز تشکیل داده است. به علت سوددهی بالای فروش گردوی تویسرکان؛ خرید نهال گردو تویسرکان در شهر ایلام و کاشت آن، بسیار مورد توجه باغداران محترم قرار گرفته است.

یکی از شناخته شده ترین و بهترین نهال های گردو در ایلام؛ نهال گردو چندلر است. این رقم که در ارتفاع 0 تا 1500 متر از سطح دریا بهترین عملکرد را دارد. که امروزه بسیار مورد توجه باغداران ایلامی قرار گرفته است. محصول دهی این رقم 7 تن در هکتار است. گردوهای چندلر وزنی برابر 15 گرم داشته و با چربی بالا، بسیار باکیفیت و خوشمزه هستند. این محصول دهی از رسیدن درخت به سن بلوغ آغاز شده و تا پایان عمر اقتصادی درخت که برابر 100 سال است، ادامه خواهد یافت. پس از این دوره، نهال محصول دهی کمتر با کیفیت پایین تری خواهد داشت. و محصولات آن دیگر برای عرضه در بازار مناسب نیستند. اگر قصد خرید نهال گردو باکیفیت و اقتصادی را دارید، ما به شما خرید نهال گردو چندلر را در شهر ایلام معرفی مینماییم.

نهال گردو ژنوتیپ برتر یک رقم اصلاح شده که بیشترین عمر اقتصادی را در بین سایر نهال های گردو دارد. این رقم قادر است پس از رسیدن به سن بلوغ، حداکثر باردهی خود را تا 200 سال ادامه داده و در طول این مدت بهترین محصولات را تولید نماید. پس از پایان این دوره، درخت وارد دوره ی کهنسالی شده و محصول دهی آن کاهش میابد. در این صورت میتوانید درختان را بریده و با خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در ایلام مجددا باغ گردوی خود را احیا نمایید. حداکثر عملکرد درختان در شرایط نگهداری و کاشت در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریای آزاد به 8 تن در هکتار میرسد. این رقم یکی از بهترین رقم گردو برای کاشت در شهر ایلام محسوب میشود.

نهال هایی که در بالا معرفی نمودیم بهترین نهال گردو در ایلام هستند. که شما میتوانید برای خرید نهال گردو در شهر ایلام؛ یکی از این ارقام را انتخاب نمایید.

درختان گردو برای کامل شدن فرآیند گرده افشانی؛ نیازمند به وجود یک رقم گرده زای سازگار در باغ هستند. بهترین نهال گردو؛ به عنوان گرده زا؛ نهال گردو فرانکت و نهال گردو فرنت هستند.

پالیزگردو بزرگترین مرکز فروش نهال گردو در ایلام میباشد. جهت پیش خرید و یا خرید نهال گردو در ایلام با کارشناسان ما در تماس باشید.

X