راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان جهرم

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان جهرم استان فارس

شهرستان جهرم یکی از شهرستان های مهم در جنوب استان فارس است. این شهرستان حدود 3.2 درصد از مساحت استان فارس را در برگرفته است. این شهرستان دارای 3 بخش اصلی مرکزی، کردیان؛ سیمکان است. و به عنوان پنجمین شهرستان بزرگ در جنوب ایران شناخته میشود. این شهرستان کوهستانی و مرتفع است. حدود چهار پنجم از آن را کوهستان تشکیل داده و یک پنجم باقیمانده آن دشت است. از رودخانه های این شهرستان میتوان به قره آج و شور و سیمکان اشاره کرد. بیشتر مردم در شهرستان جهرم به کشاورزی مشغولند. بیشترین باغ های این شهرستان؛ مرکبات و خرما و گندم و جو برنج و بنشن و تره بار است.

موقعیت جغرافیایی

شهرستان جهرم از شمال با شهرستان خفر و از جنوب با شهرستان های لارستان و قیر و کارزین، از شرق با 2 شهرستان زرین دشت و فسا و از غرب با شهرستان فیروزآباد هم مرز است.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریا در این شهرستان به طور میانگین 1050 متر است. بلندترین ارتفاع آن 3170 در منطقه ی کوهستانی بین بخش خفر و سیمکان و کمترین ارتفاع آن حدود 850 متر از سطح دریا در بخش سیمکان است.

آب و هوا

آب و هوای شهرستان جهرم گرم و خشک است. میانگین بارندگی در این شهرستان 285 میلی متر در سال است. بیشترین دمای این شهرستان 45 درجه سانتیگراد در فصل تابستان و کمترین دمای آن 5- درجه سانتیگراد که در فصل زمستان تجربه میکند. و میانگین دمای آن 20 درجه ی سانتیگراد است. قرارگیری در منطقه ی کوهستانی آب و هوای این شهرستان را تحت تاثیر قرار داده است. جهرم در فصل زمستان بسیار سرد است.

چه نهال های گردویی برای شهر جهرم مناسب است؟

نهال های گردو معمولا در شرایط اقلیمی خاصی رشد بهتری داشته و محصول دهی آنها افزایش میابد. یکی از مهم ترین فاکتورهایی که قبل از خرید نهال گردو باید به آن توجه شود، ارتفاع از سطح دریای نهال و تطبیق آن با ارتفاع از سطح دریای منطقه ی باغ است. با توجه به ارتفاع از سطح دریای شهرستان جهرم؛ که بین 850 تا 3170 متر است. برای خرید نهال گردو در شهرستان جهرم نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان جهرم معرفی میکند:

که در میان ارقام اعلام شده نهال گردوی ژنوتیپ کانادایی؛ نهال گردوی فرنور و نهال گردوی تویسرکان برای کاشت در باغ مناسب تر است. نهال گردوی یالووا را میتوان به عنوان رقم گرده افشان در باغ کاشت.

نکته: در برخی از منابع توصیه شده است که در باغ از رقم گردوی چندلر استفاده نماییم. که این موضوع با توجه به ناسازگاری ارتفاع از سطح دریای شهر جهرم و ارتفاع از سطح دریای مطلوب نهال گردو چندلر (بین 0 تا 1200 متر از سطح دریا) توصیه نمیشود.

بهترین نهالستان نهال گردو در جهرم

نهالستان پالیزگردو با بیش از نیم قرن تجربه به عنوان بزرگترین و مجهزترین نهالستان میوه در شمال غربی کشور شناخته میشود. این نهالستان با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی در حوزه فروش انواع ارقام میوه مثل فروش نهال گردو در جهرم فعالیت گسترده دارد. این مرکز با تولید نهال های اصلاحی و ژنوتیپ های سازگار با آب وهوای کشورمان موفق به دریافت تمامی مجوزهای معتبر و رسمی از سوی جهاد کشاورزی مثل گواهینامه معتبر و رسمی؛ گواهی ثبت اختراع و شناسنامه معتبر گشته است. شما با خرید نهال گردو از پالیزگردو؛ گواهی سلامت نهال و ضمانتامه کتبی دریافت مینمایید. که در صورت خرابی و یا بروز هرگونه مشکل در سلامتی نهال، به راحتی قابل پیگیری است. جهت کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در جهرم؛ پیش خرید و یا خرید نهال گردو در جهرم، با ما در دفتر مرکزی پالیزگردو به صورت آنلاین؛ تلفنی و یا حضوری در تماس باشید.

نحوه ارسال نهال گردو

تمامی ارسال های نهال در پالیزگردو پس از بسته بندی به صورت استاندارد، به وسیله اتوبوس؛ کامیون؛ وانت بار و یا سایر وسایل حمل و نقل اختصاصی انجام میشود. همچنین به همراه تمامی ارقام نهال؛ گواهی سلامت و ضمانتامه معتبر و کتبی قابل پیگیری ارائه میشود.

سایر خدمات پالیزگردو

مشاوره احداث باغ گردو: شما میتوانید هرگونه سوال؛ مسئله و مشکلات خود را در فرآیند احداث و راه اندازی باغ گردو با مشاورین متخصص ما در پالیز گردو در میان بگذارید. تمامی مشاوره ها در پالیزگردو به وسیله کارشناسان حرفه ای و خبره و به صورت کاملا رایگان انجام میشود. جهت دریافت مشاوره به صورت تلفنی و یا در شبکه های اجتماعی و حتی به صورت حضوری در محل دفتر مرکزی نهالستان پالیزگردو واقع در شهر میاندوآب، با ما در ارتباط باشید.

احداث باغ گردو: تیم تخصصی و آموزش دیده پالیزگردو در صورت درخواست شما باغدار محترم به صورت حضوری در محل باغ شما استقرار یافته و کلیه فعالیت های مرتبط با راه اندازی باغ گردو را به صورت کامل به انجام میرساند. جهت تکمیل فرآیند ثبت درخواست، شما باید نتایج آزمایش خاک باغ خود را برای ما در پالیزگردو ارسال نمایید.

مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی:  یکی دیگر از خدمات تخصصی در پالیزگردو؛ ارائه مشاوره تخصصی در حوزه بیماری شناسی و آفت زدایی توسط متخصصین گیاه شناسی و بیماری شناسی به صورت تلفنی؛ آنلاین و حتی حضوری است. شما میتوانید در صورت مشاهده هرگونه تغییر شکل؛ رنگ و یا حالت در درختان خود؛ با مشاوران ما تماس بگیرید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *