راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر جوانرود

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهر جوانرود

اکثر کشاورزان و باغداران به دنبال راهی برای کسب درآمد بیشتر از زمین و باغ خود هستند. یکی از مهم ترین اقدامات برای افزایش درآمدزایی از باغ؛ جستجو و یافتن بهترین نهال میوه مطابق با آب وهوای شهر و باغ است. نهال گردو یکی از سازگارترین ارقام گردو به حساب میاید. که در همه مناطق حتی مناطق بسیار سرد و بسیار گرم نیز به خوبی رشد میکند. برای دستیابی به بهترین بهره وری از باغ باید بهترین نهال گردو را برای کاشت در باغ انتخاب نماییم. روش شناخت بهترین نهال گردو نیز کار چندان سختی نیست. شما میتوانید با مقایسه ای ساده و همچنین مشاوره رایگان با متخصصین نهالستان پالیزگردو؛ بهترین نهال گردو را در شهر و باغ خود بیابید. در این مطلب قصد داریم تا بهترین ارقام گردو در جوانرود را با توجه به فاکتورهای اساسی انتخاب نهال گردو معرفی نماییم. پس تا انتهای این مطلب با ما در نهالستان پالیزگردو همراه باشید.

جوانرود یکی از شهرهای قدیمی و مرزی در استان کرمانشاه است. این شهر که سومین شهر پرجمعیت کردنشین کرمانشاه به حساب میاید؛ از شمال با شهر اورامان لهون و پل دوآب و از جنوب با شهرستان سر پل ذهاب همسایه است. این شهر در شرق و غرب نیز به ترتیب با کرمانشاه و کشور عراق همسایه میباشد. به علت قرارگیری در نزدیکی مرز کشور عراق, یک منطقه مناسب برای صادرات و واردات به حساب میاید. وجود جنگل های طبیعی بلوط و همچنین باغ های فراوان گردو و زالزالک وحشی؛ بادام کوهی, آلبالوی کوهی, انجیر کوهی؛ درخت بید در شهر جوانرود نشان از آب وهوا مناسب و معتدل آن برای احداث باغ میوه است. آبیاری در این شهر از طریق رودخانه های فصلی و دائمی سفید برگ؛ رود لیله تغذیه میشود.

4 فاکتور حائز اهمیت در شهر جوانرود برای احداث باغ گردو

آب وهوای شهر جوانرود

شهر جوانرود آب وهوای معتدل و نسبتا مرطوب و کوهستانی دارد. اغلب بادها در این شهر از نواحی غربی؛ شمالی و زلان میوزد. این شهر از اطراف با کوهستان محاصره شده است. از این رو در تابستان ها معتدل، اما در زمستان ها بسیار سرد است. به طور معمول در نواحی غربی و جنوب شرقی آب وهوای جوانرود گرم تر است. آب وهوای این شهر برای کاشت اغلب درختان گردو مناسب است.

ارتفاع از سطح دریای شهر جوانرود

شهر نسبتا مرتفع جوانرود به طور میانگین 1339 متر از سطح دریا ارتفاع دارد. که برای کاشت اغلب درختان گردو مناسب است.

میانگین دمای هوا در شهر جوانرود

جوانرود در فصل زمستان سرد است. این شهر 45 روز از فصل زمستان را در برف و یخبندان شدید میگذراند.

میانگین بارندگی در شهر جوانرود: شهر جوانرود یکی از شهرهای با بارش باران مناسب و نسبتا زیاد است. این شهر در طول سال قادر است تا 600 میلی متر بارندگی داشته باشد.

کدام نهال های گردو؛ بهترین نهال گردو در شهر جوانرود محسوب میشوند؟

برای خرید نهال گردو در شهر جوانرود نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر جوانرود معرفی میکند:

نهال گردو چندلر پیوندی

نهال گردو چندلر، مناسب برای کاشت در ارتفاع بین 100 تا 1500 متر از سطح دریا؛ بهترین نهال گردو در جوانرود به حساب میاید. این رقم محصول دهی بسیار عالی و درشت و خوشمزه دارد. میوه های نهال گردو چندلر تا 15 گرم است. به ازای هرهکتار حدود 7 تن باردهی به همراه خواهد داشت. یکی از نقاط قوت مهم در این رقم عمر اقتصادی بسیار زیاد آن است. درختان گردو چندلر در صورت نگهداری صحیح و رسیدگی مناسب قادرند بیش از 100 سال عمر کنند. به طور کلی خرید نهال گردو چندلر در جوانرود، یکی از بهترین انتخاب ها برای این شهر به شمار میرود.

نهال گردو فرنور پیوندی

یکی از بهترین ارقام گردو برای کاشت در اکثر شهرهای کرمانشاه؛ نهال گردو فرنور است. به علت ارتفاع از سطح دریای بین 1500 تا 3000 متر؛ این رقم بهترین سازگاری را با سرمای فصل زمستان کرمانشاه دارد. در شرایط رشد مطلوب قادر است تا 8 تن محصول دهی به همراه داشته باشد. عمر اقتصادی درخت گردو فرنور بیش از 100 سال است. به طور کلی و با توجه به شرایط اقلیمی در شهر جوانرود؛ خرید نهال گردو فرنور در جوانرود بسیار متداول است.

نهال گردو خوشه ای پالیز کانادایی

نهال گردو خوشه ای پالیزکانادایی یک رقم با مقاومت بسیار عالی در برابر سرماهای شدید زمستان است. این رقم قادر است در ارتفاع بین 0 تا 3000 متر از سطح دریا قرار بگیرد. مهم ترین علت توجه باغداران به خرید نهال گردو خوشه ای پالیزکانادایی در جوانرود؛ محصول دهی بینظیر آن است. محصول دهی ارقام گردو پالیزکانادایی سالیانه به 16 تن در هکتار میرسد. که تا 2 برابر بیشتر از سایر ارقام است. عمر اقتصادی این رقم نیز همانند سایر نهال های گردو به 100 سال میرسد.

نهال گردو خوشه ای اسرائیلی

برای کاشت نهال و احداث باغ گردو در جوانرود؛ خرید نهال گردو اسرائیلی در جوانرود میتواند یکی از بهترین انتخاب ها برای شما باغداران محترم باشد. این رقم که با ارتفاع بین 0 تا 2000 متر به خوبی سازگار است. قادر است در سال تا 8 تن در هکتار محصول تولید کند. باردهی این رقم وابسته به شرایط نگهداری و کاشت آن است. در صورت تطابق کامل این رقم با منطقه قادر است به محصول دهی کامل برسد. عمر اقتصادی نهال گردو خوشه ای اسراییلی نیز تا 80 سال است.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

درخت گردو ژنوتیپ برتر یکی از ارقام اصلاح شده و تولید شده توسط نهالستان پالیزگردو است. این رقم که در ارتفاع بین 100 تا 2500 متر از سطح دریا بهترین سازگاری را دارد. قادر است تا 8 تن محصول دهی در هکتار داشته باشد. از دیگر نقاط قوت این رقم عمر اقتصادی آن است. با خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در جوانرود تا 200 سال محصولات بسیار عالی برداشت کنید.

آبیاری باغ ها در شهر جوانرود چگونه است؟

همانطور که میدانید در شهر جوانرود بارندگی نسبتا مناسب است. و آب آبیاری اغلب از طریق باران و در فصول گرم و کم بارش توسط رودخانه های فصلی تامین میشود. البته میتوانید از روش آبیاری تحت فشار نیز استفاده کنید. این روش نسبت به سایر روش ها دارای مزایای بیشتری برای باغداران محترم است. از مزایای اصلی روش آبیاری تحت فشار:

  • آبیاری منظم و براساس نیاز هر درخت
  • قابلیت کنترل و آبیاری بیشتر در فصل های کم باران.
  • عدم آبیاری سایر نقاط باغ و جلوگیری از رشد علف های هرز
  • عدم انتقال بیماری ها به سایر نقاط باغ
  • آبیاری آسان تر درختان

چه نهالستان گردویی را برای خرید نهال گردو انتخاب کنیم؟

انتخاب نهالستان گردو تخصصی و مجوزدار؛ کار چندان دشواری نیست. شما ابتدا باید کلیه مدارک رسمی و معتبر نهالستان گردو را بررسی نمایید. این مدارک شامل گواهینامه رسمی فعالیت, گواهی ثبت اختراع و مجوز رسمی از جهادکشاورزی می باشد. نهالستان پالیزگردو با دریافت کلیه مجوزهای رسمی فعالیت از جهادکشاورزی امروزه به نهالستان جهادکشاورزی در جوانرود معروف است. این مرکز بیش از نیم قرن است که به فعالیت رسمی و تخصصی خود در حوزه فروش نهال گردو در جوانرود و در سرتاسر کشور میپردازد. کلیه نهال های این مرکز دارای گواهی سلامت و گارانتی میباشد. بنابراین جهت خرید نهال گردو در جوانرود و یا کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در جوانرود و همچنین دریافت مشاوره صددرصد رایگان با مشاوران ما در نهالستان پالیزگردو تماس بگیرید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *