راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان کبودرآهنگ همدان

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان کبودرآهنگ همدان

شهرستان کبودرآهنگ یکی از شهرهای زیبا در استان همدان است. این شهرستان مرکزی با همین نام دارد که پیشینه تاریخی بسیار کهن را در خود جای داده است. شهرستان کبودرآهنگ به علت آب وهوا و شرایط اقلیمی که دارد یکی از بهترین شهرستان های کشور برای احداث باغ گردو و ارسال محصولات به سرتاسر کشور میباشد. برخی از ارقام گردو با آب وهوای این شهرستان سازگاری بسیار مناسبی داشته و قادرند در سال بین 7 الی 16 تن محصول دهی برای این شهر به همراه داشته باشند. با انتخاب بهترین نهال گردو کبودرآهنگ محصول دهی عالی و همچنین عمر اقتصادی بالا را برای باغ خود به ارمغان خواهیم آورد. ما در نهالستان پالیزگردو قصد داریم تا بهترین نهال گردو کبودرآهنگ را به شما باغداران محترم معرفی نماییم. پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

شهرستان کبودرآهنگ مرکز شهرستان کبودرآهنگ است. این شهرستان در استان همدان قرار دارد. یکی از مهم ترین راه های درآمدزایی مردم در این شهر باغداری و کشاورزی است. و بهترین نهال میوه برای کاشت در این شهر نهال گردو میباشد. پیش از خرید نهال گردو در کبودرآهنگ لازم است تا شرایط از آب وهوایی این شهر به خوبی آگاه شویم. آب وهوای و شرایط اقلیمی این شهرستان به شرح زیر است:

شرایط آب وهوایی و اقلیمی شهرستان کبودرآهنگ

آب وهوا

به علت قرار گیری در یک منطقه ی کوهستانی و نسبتا مرتفع؛ آب وهوای شهرستان کبودرآهنگ نسبتا سرد و خشک میباشد. همچنین این شهر 90 روز از سال را در برف و یخبندان طی میکند. این موضوع حکایت از زمستان های سخت و طولانی در این شهر دارد. بنابراین باید درختانی نسبتا مقاوم در برابر سرما در باغ بکاریم.

ارتفاع از سطح دریا

شهرستان کبودرآهنگ ارتفاع از سطح دریایی به طور میانگین 1666 متری دارد. این شهر نسبتا مرتفع بوده و وجود کوهستان در این شهرستان میتواند در آب وهوا و احتمال سرمازدگی آن تاثیرگذار باشد.

بارندگی سالیانه

در کبودرآهنگ به طور میانگین 273.4 میلی متر باران میبارد. این شهر نسبتا کم باران است. از این رو باید با استفاده از روش های آبیاری مناسب درختان را به طور منظم آبیاری نمایید.

چرا نهال گردو، بهترین نهال میوه برای کاشت در کبودرآهنگ است؟

همانطور که در بخش قبل مشاهده نمودید. شهرستان کبودرآهنگ در دسته ی شهرهای نسبتا مرتفع و سردسیری در کشور قرار میگیرد. زمستان ها در این شهر بسیار سرد و طولانی است. بارش باران سالیانه در آن نسبتا کم بوده و برای کاشت دیمی نهال میوه مناسب نیست.

لازم است بدانید درخت گردو یکی از بهترین و مقاوم ترین ارقام میوه در برابر سرما میباشد. این رقم علاوه بر سرما در برابر گرماهای شدید نیز مقاومت خوبی از خود نشان میدهد. اغلب درختان گردو در ارتفاع بین 0 تا 3000 متر از سطح دریا رشد مناسبی خواهند داشت. در حالیکه سرما و ارتفاع بالا ممکن است به برخی دیگر از ارقام میوه آسیب جدی وارد نماید. نهال گردو قادر است در برابر سرماهای زمستان به خوبی مقاومت نموده و به علت دیرگل بودن؛ از آسیب های ناشی از سرمازدگی ناگهانی درختان در بهار و سوختن جوانه ها پیشگیری میشود. درخت گردو برای رشد نیاز به آبیاری نسبتا کمتری دارد. این موضوع علاوه بر صرفه جویی در هزینه های نگهداری نهال میوه؛ میتواند زمینه ساز رشد مناسب درختان گردو در کبودرآهنگ نیز باشد.

از مهم ترین مزایای کاشت بهترین نهال گردو کبودرآهنگ

  • رشد عالی درختان در شرایط آب وهوایی و اقلیمی در این شهرستان
  • نیاز به نگهداری کمتر و همچنین کاهش هزینه های رسیدگی به درختان
  • رسیدن به محصول دهی حداکثری درختان (سن بلوغ) در کمتر از 5 سال
  • محصول دهی بسیار بالای درختان گردو بین 5 تا 16 تن در هکتار
  • محصولات باکیفیت و امکان فروش در بازار داخلی و خارجی
  • قابلیت نگهداری و انبار مانی بسیار بالای میوه گردو
  • عمر اقتصادی بسیار بالای درختان گردو اغلب بین 80 تا 200 سال
  • قیمت محصولات نسبتا گرانتر از سایر ارقام میوه
  • نیاز بازار و استفاده از گردو در غذا، سالاد، کیک، آجیل، مصرف درمانی و پیشگیری از بیماری و…
  • امکان فروش تمامی قسمت های درخت و میوه (پوسته چوبی؛ پوسته سبز رنگ، برگ درختان؛ چوب تنه درختان و…)

این تنها بخشی از مزایای خرید نهال گردو در کبودرآهنگ و احداث باغ گردو با استفاده از بهترین نهال گردو در این شهر میباشد. برای آگاهی از ارقام مناسب در این شهرستان؛ تا انتهای مطلب در نهالستان پالیزگردو همراه ما باشید.

پرمحصول ترین نهال گردو در کبودرآهنگ کدام است؟

در بخش قبلی با مزایای خرید نهال گردو در کبودرآهنگ آشنا شدیم. در این بخش قصد داریم تا بهترین نهال های گردو برای کاشت در این شهر را با توجه به عملکرد درختان معرفی نماییم. جهت خرید نهال گردو در شهرستان کبودرآهنگ نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان کبودرآهنگ معرفی میکند:

نهال گردو پالیزکانادایی

به علت محصول دهی بسیار بالای درخت گردو پالیزکانادایی؛ خرید نهال گردو پالیزکانادایی در کبودرآهنگ در ابتدای لیست قرار دارد. این رقم تا 16 تن در هکتار محصول دهی داشته و تا 100 سال قادر است به محصول دهی ادامه دهد. ارتفاع مناسب برای کاشت این رقم بین 0 تا 3000 متر از سطح دریا میباشد.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

درخت گردو ژنوتیپ برتر بیشترین عمر اقتصادی را دارد. عمر اقتصادی آن تا 200 سال و محصول دهی آن تا 8 تن در هکتار است. ارتفاع مطلوب برای کاشت آن نیز بین 0 تا 3000 متر از سطح دریا است.

نهال گردو فرنور پیوندی

نهال گردو فرنور پیوندی مقاوم ترین نهال در برابر سرما را دارد. ارتفاع از سطح دریای مناسب برای کاشت آن بین 1500 تا 3000 متر؛ عمر اقتصادی تا 100 سال و محصول دهی آن تا 8 تن در هکتار است.

نهال گردو چندلر پیوندی

نهال گردو چندلر پیوندی بهترین رقم برای کاشت در مناطق بین 100 تا 1500 متر از سطح دریا است. بنابراین بهتر است این رقم را تنها در مناطق با ارتفاع کمتر بکارید. عمر اقتصادی آن بیش از 100 سال و محصول دهی آن 7 تن در هکتار است.

نهال گردو اسراییلی

نهال گردو اسراییلی را میتوانید در ارتفاع بین 0 تا 2000 متر بکارید. این رقم تا 80 سال به محصول دهی حداکثری ادامه داده و بیشترین محصول دهی آن تا 8 تن در هکتار است.

چگونه میتوانیم بهترین نهال گردو کبودرآهنگ را خریداری نماییم؟

برای خرید نهال های گردو در کبودرآهنگ از نهالستان گردو کبودرآهنگ میتوانید با ما در نهالستان پالیزگردو تماس بگیرید. متخصصین ما در این مرکز با ارائه مشاوره رایگان شما را تا خرید نهال گردو مناسب کبودرآهنگ همراهی مینمایند. علاوه برآن با ارائه گواهی سلامت و ضمانتنامه معتبر؛ شما را از خریدی مطمئن آسوده خاطر مینمایند. پس از فروش نهال گردو کبودرآهنگ؛ شما میتوانید از پشتیبانی مادام العمر نهال فروشی پالیزگردو بهره مند شده و درحوزه کلیه مراحل باغداری از مشاوره رایگان ما استفاده نمایید.

برای کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در کبودرآهنگ و همچنین دریافت مشاوره رایگان پیش از خرید نهال گردو در کبودرآهنگ با ما در نهالستان پالیزگردو در تماس باشید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *