حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر کرج

خرید و فروش عمده انواع ارقام نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهر کرج

کرج جزو کلان شهر های ایران می باشد که از لحاظ جمعیت پنجمین شهر پر جمعیت ایران به شمار می رود. این شهر مرکز استان البرز می باشد و به دلیل جوان بودن آن یک شهر مهاجر پذیر است و مورد توجه قرار گرفته است. شهر کرج در کرانه غربی رود کرج و در دامنه های رشته کوه های البرز قرار دارد. کرج از لحاظ جغرافیایی نیز در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد. این شهر به عنوان راه ارتباطی مناسب برای حمل کالا های وارداتی و صادراتی از ترکیه و آذربایجان به تهران می باشد.

شهر کرج جزو شهر های قدیمی و مورد توجه مهاجران است که در اطراف تهران قرار دارد. کرج به دلیل قرار گرفتن در کنار رود ها و کوه های مرتفع دارای آب و هوای کوهستانی و سرد است. در این شهر می توانید انواع نهال ها از جمله نهال گردو را بکارید و به مرحله بهره برداری برسانید. در ادامه به بررسی و معرفی بهترین نهال گردو برای شهر کرج خواهیم پرداخت.

موقعیت جغرافیایی شهر کرج

شهر پرجمعیت کرج در دامنه جنوبی رشته کوه های البرز قرار دارد. این شهر از سمت شمال با استان مازندران و از سمت جنوب با استان مرکزی و شهرستان شهریار همسایه است. همسایه های غربی این شهر، استان قزوین و شهرستان ساوجبلاغ و همسایه شرقی آن شهر تهران می باشد. کرج در موقعیت جغرافیایی مناسبی قرار دارد و برای کاشت انواع نهال ها مناسب است.

ارتفاع از سطح دریا شهر کرج

شهر کرج دارای ارتفاع 1320 متری از سطح دریا می باشد و برای کاشت نهال گردو مناسب است.

وضعیت آب و هوایی شهر کرج

شهر کرج به دلیل قرار گرفتن در امتداد رشته کوه های البرز دارای آب و هوای سرد و کوهستانی می باشد. متوسط میزان بارندگی سالانه در شهر کرج 251 میلی متر است و نیاز آبی نهال ها را تا حدودی تأمین می کند. حداقل دمای این شهر 22- درجه سانتی گراد و حداکثر آن 42 درجه سانتی گراد است. متوسط دمای شهر کرج در طول سال 14 درجه سانتی گراد است بنابراین برای کاشت انواع نهال ها از جمله نهال گردو مناسب می باشد. ناگفته نماند که این شهر دارای باد های خنک پاییزی بوده و به دلیل تردد فراوان در این شهر، وارونگی هوا در آن به راحتی قابل مشاهده است.

نکات حیاتی و ضروری برای رشد نهال گردو در شهر کرج

قبل از اینکه احداث باغ گردو خود را آغاز کنید و نهال های گردوی خود را بکارید باید یک سری نکات حیاتی و ضروری را بررسی نمایید. بررسی این عوامل کمک می کند که بهترین نهال ها را برای کاشت انتخاب کنید و با پرورش آن ها بتوانید میوه هایی مرغوب و منحصر به فرد روانه بازار کنید. در ادامه به بررسی عوامل مهم تأثیر گذار برای احداث باغ گردو در شهر کرج می پردازیم:

وضعیت آب و هوایی

شهر کرج دارای آب و هوایی سرد و کوهستانی است و تابستان هایی گرم و مطلوب دارد. نهال های گردو در برابر سرما و خشکی هوا مقاومت بسیار خوبی دارند بنابراین به راحتی می توانید انواع نهال ها را در این شهر بکارید و بهره برداری کنید. نهال های گردو تویسرکان، نهال گردو فرنور، نهال گردو چندلر، نهال گردو اسرائیلی، نهال گردو ژنوتیپ برتر و نهال گردو پالیز کانادایی جزو بهترین نهال ها برای کاشت در شهر کرج می باشند.

ارتفاع مورد نیاز از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریا جزو مهم ترین فاکتور هایی است که قبل از کاشت نهال گردو باید به آن توجه شود. شهر کرج دارای ارتفاع 1320 متری از سطح دریا می باشد و برای کاشت نهال های گردو در وضعیت مطلوبی قرار دارد. داشتن ارتفاع مناسب از سطح دریا کمک می کند که درخت در برابر ناملایمات جوی مقاوم باشد و میوه هایی مرغوب و منحصر به فرد برای شما به ارمغان بیاورد.

شرایط خاک مورد نیاز برای کاشت نهال گردو

خاکی که نهال گردو در آن کاشته می شود باید شوری به اندازه 4 میلی موس بر سانتی متر و ph بین 5.6 الی 5.7 داشته باشد. همچنین خاک مناسب برای کاشت این نهال، عمقی حداقل 3 متر باید داشته باشد. بهترین خاک برای کاشت نهال گردو خاک رسی، لومی و شنی می باشد.

نیاز آبی لازم برای نهال گردو

نهال گردو برای رشد نیاز به آبیاری متوسطی دارد و به طور متوسط هر 7 روز یکبار آبیاری می شود. این نهال در برابر خشکی هوا و کم آبی مقاوم است و اگر تمام نیاز های آن برطرف شود محصول دهی فوق العاده ای خواهد داشت. متوسط آب مورد نیاز برای رشد این درخت 8 الی 10 هزار متر مکعب به صورت سالیانه می باشد. شهر کرج دارای متوسط میزان بارندگی 251 میلی متر در سال است و بخشی از نیاز های آبی درخت گردو را کاهش می دهد.

دمای هوای مطلوب برای رشد نهال گردو

درخت گردو باید در دمایی استاندارد پرورش داده شود تا بتواند محصولاتی مرغوب و منحصر به فرد برای شما به ارمغان بیاورد. بهترین دما برای رشد این درخت 5 الی 20 درجه سانتی گراد می باشد. نهال گردو نیاز دارد که یک دوره سرمایی 300 الی 1500 ساعته در دمای کمتر از 7 درجه سانتی گراد را پشت سر بگذارد تا بتواند به مقاومت لازم در برابر سرما برسد. حداقل دما برای رشد این درخت 20- درجه سانتی گراد و حداکثر دما برای رشد آن 37 درجه سانتی گراد است.

تاثیر نور خورشید در رشد نهال گردو

به طور متوسط درخت گردو نیاز دارد که روزانه 8 ساعت در معرض تابش نور خورشید قرار بگیرد. تأمین نور مورد نیاز درخت کمک می کند که درخت به خوبی رشد کند و میوه هایی مرغوب و منحصر به فرد برای شما به ارمغان بیاورد. شهر کرج دارای آب و هوایی معتدل دارد و نهال های گردو را از لحاظ تابش نور خورشید تأمین می کند بنابراین می توانید درخت هایی پربار و منحصر به فرد پرورش دهید.

فاصله کاشت استاندارد برای نهال گردو

اگر بخواهید نهال هایی فوق العاده و پربار داشته باشید باید هنگام کاشت با فاصله مناسبی آن ها را بکارید. فاصله مناسب برای کاشت این نهال به صورت 6*7 متر مربع می باشد. وجود فاصله مناسب بین درختان دلیل محکمی است برای اینکه درخت ها دچار تداخل ریشه نشوند و رشد مناسبی داشته باشند. همچنین وجود فاصله مناسب کمک می کند که نور رسانی به درخت به طور کامل انجام شود و هنگام سمپاشی و برداشت محصولات با مشکل مواجه نشوید.

بهترین نهال ها برای کاشت در شهر کرج + قیمت نهال گردو در سال 1400 در شهر کرج

شهر کرج دارای آب و هوایی سرد و کوهستانی بوده و ارتفاعی 1320 متری از سطح دریا دارد. این شهر در وضعیت آب و هوایی مطلوبی قرار دارد و اکثر نهال ها از جمله نهال گردو در کرج قابل کشت هستند. در این بخش بهترین نهال های گردو در شهر کرج و قیمت نهال گردو در کرج را مورد بررسی قرار می دهیم. سرمایه گذاری روی این نهال ها کمک می کند که باغی منحصر به فرد احداث کنید و محصولاتی مرغوب روانه بازار کنید.

برای خرید نهال گردو در شهر کرج نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر کرج معرفی میکند:

 نهال گردوی اسرائیلی

نهال گردوی اسرائیلی جزو بهترین نهال های موجود در بازار است که عمر اقتصادی بالای 80 سال دارد. ارتفاع مناسب برای کاشت این نهال صفر الی 2000 متر از سطح دریا می باشد و در شهر کرج به خوبی رشد می کند. نهال گردو اسرائیلی دارای میوه هایی مرغوب با پوست لطیف و کاغذی است که به راحتی از هم جدا می شوند. این نهال محصول دهی فوق العاده ای دارد و اگر به خوبی از آن مراقبت شود می تواند 8 تن محصول به ازای هر هکتار برای شما به ارمغان بیاورد. با خرید نهال گردو در شهر کرج و پرورش آن می توانید محصولاتی فوق العاده برداشت نموده و به درآمد خوبی دست پیدا کنید.

نهال گردوی چندلر

نهال گردو چندلر عمر اقتصادی بالای صد سال دارد و در ارتفاع صفر الی 1500 متری از سطح دریا کاشته می شود. با خرید نهال گردو چندلر در شهر کرج و مراقبت از آن می توانید میوه هایی منحصر به فرد روانه بازار کنید. این نهال مورد توجه باغداران است و از همان سال اول شروع به محصول دهی می کند. نهال گردو چندلر از سال پنجم به بعد به سن بلوغ می رسد و می تواند به ازای هر هکتار 6 الی 7 تن محصول برای شما به ارمغان بیاورد.

نهال گردوی پالیز کانادایی

این نهال در ارتفاع صفر الی 3000 متر از سطح دریا کاشته می شود و با شرایط ارتفاعی شهر کرج همخوانی دارد. نهال گردو پالیز کانادایی جزو نهال های کم ارتفاع می باشد و در ایده آل ترین حالت خود می تواند تا ارتفاع 4 الی 5 متری رشد کند. انتخاب و خرید نهال گردو پالیز کانادایی در شهر کرج سوددهی بسیار عالی برای شما به ارمغان خواهد آورد. این نهال از همان سال اول شروع به محصول دهی می کند و با عملکرد فوق العاده خود شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد. اگر به خوبی از این درخت مراقبت کنید و نیاز های آن را برطرف کنید می توانید 16 تن محصول به ازای هر هکتار از این درخت برداشت نمایید.

نهال گردوی تویسرکان

نهال گردو تویسرکان جزو نهال های خاص و منحصر به فرد موجود در بازار است که مقاومت عالی در برابر سرما و خشکی هوا دارد. این نهال بومی کشور ایران است و در برابر آفات و بیماری ها مقاوم است. با تأمین آب مورد نیاز این درخت و سمپاشی به موقع آن می توانید محصولاتی مرغوب و بازار پسند به اندازه 6 تن به ازای هر هکتار برداشت نمایید. درخت گردو تویسرکان طول عمر متوسطی دارد و در ایده آل ترین حالت خود می تواند بین 40 الی 50 سال عمر کند. بنابراین می توان گفت خرید نهال گردو تویسرکان در کرج جزو بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری می باشد.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردوی ژنوتیپ برتر طول عمر بسیار زیادی دارد و اگر به خوبی از آن مراقبت شود می تواند بین 150 الی 200 سال عمر کند. این نهال جزو نهال های بومی کشور ایران می باشد و در ارتفاع صفر الی 3000 متری از سطح دریا قابل کشت است. نهال گردو ژنوتیپ برتر رشد بسیار سریعی داشته و توانایی محصول دهی به اندازه 8 تن به ازای هر هکتار را دارد. این نهال عملکرد فوق العاده ای دارد و با خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در کرج می توانید باغی پربار و منحصر به فرد احداث کنید.

نهال گردوی فرنور

نهال گردوی فرنور جزو نهال های بومی کشور فرانسه می باشد که عملکردی عالی دارد. محصول دهی فوق العاده این درخت در کنار طول عمر بالای آن (100 سال) موجب شده است که باغداران توجه ویژه ای به آن داشته باشند. این نهال برای رشد نیاز به ارتفاع صفر الی 3000 متری از سطح دریا دارد و در شهر کرج قابل کشت می باشد. همچنین نهال گردو فرنور باید یک دوره سرمایی خاص 700 الی 1500 ساعته در دمای کمتر از 7 درجه سانتی گراد را پشت سر بگذارد تا به مقاومت لازم در برابر ناملایمات جوی برسد. با خرید نهال گردو فرنور در کرج می توانید باغی پربار و سودده احداث کنید و درآمد بسیار خوبی به دست آورید.

برای بارور کردن ارقام نهال گردو، از نهال گردو فرنت و فرانکت استفاده می شود. پالیز گردو، بهترین نهالستان کشور، با سابقه طولانی و نیم قرن تجربه بهترین نهال های گردو را برای شما ارائه می دهد. برای خرید نهال گردو در شهر کرج و یا کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در کرج با مشاوران ما در تماس باشید.

مجهز ترین نهالستان در کرج

نهالستان پالیز گردو مجهز ترین و معتبر ترین نهالستان گردو در شمال غرب کشور می باشد. در این مرکز انواع نهال های گردو پیوندی شناسنامه دار جهادکشاورزی پرورش داده می شود و در اختیار مشتریان عزیز قرار می گیرد. پالیز گردو با بهره مندی از کارشناسان با تجربه و متخصص خود به شما کمک می کند که بهترین نهال ها را برای کاشت انتخاب کنید و باغی پربار و منحصر به فرد پرورش دهید. پالیز گردو از ابتدا در کنار شما خواهد بود تا بتوانید نهال های خود را در ایده آل ترین حالت پرورش دهید و محصولاتی مرغوب و منحصر به فرد روانه بازار کنید.

نهالستان پالیزگردو در کرج چه خدماتی را پشتیبانی می کند؟

نهالستان پالیز گردو با نیم قرن تجربه خدمات متنوعی همچون مشاوره رایگان درباره راه اندازی باغ گردو در کرج، بیماری شناسی، آفت زدایی و … به شما مشتریان عزیز ارائه می دهد. به کمک این خدمات خیال تان از بابت احداث باغ گردو راحت خواهد بود و می توانید درخت هایی فوق العاده و منحصر به فرد پرورش دهید. نهالستان پالیز گردو از ابتدا همراه شما خواهد بود و در صورت نیاز به کمک متخصصان با تجربه خود به کمک شما خواهد شتافت.

X