راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان کوار

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان کوار استان فارس

شهرستان کوار در مرکز استان فارس قرار دارد. این منطقه به دلیل داشتن خاک حاصلخیز و آب و هوای مناسب برای کشاورزی و دامپروری بسیار مناسب است. از طرفی وجود کانال های آبی که از بند بهمن منشعب میشوند، باعث رونق بیشتر کشاورزی در این شهرستان شده است. بیشترین تولیدات زراعی در این شهرستان، گندم و جو و هندوانه و هلو و… است.

موقعیت جغرافیایی

شهر کوار از شمال با شهر شیراز و از جنوب با شهرستان خفر همسایه است. همسایگان شرقی و غربی این شهرستان به ترتیب، شهرستان سروستان و شهرستان فیروزآباد است.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع شهرستان کوار از سطح دریا به طور میانگین 1589 متر است.

آب و هوا

آب و هوای شهرستان کوار معتدل و مدیترانه ای است. بیشترین دمای آن در فصل تابستان 43 درجه سانتیگراد و کمترین دمای آن در فصل زمستان 5- درجه ی سانتیگراد است. میانگین دما در این شهرستان 22 درجه سانتیگراد است.

میانگین بارندگی سالیانه در شهرستان کوار 424 میلی متر است.

چه نهال های گردویی برای شهرستان کوار مناسب است؟

برای پاسخ به این سوال لازم است اطلاعات زیادی درباره ی نهال گردو و شرایط مناسب برای کاشت آن بدست آوریم. از جمله ارتفاع از سطح دریا؛ قدرت رشد درخت، میزان محصول دهی، زمان گلدهی؛ مقاومت سرمایی و گرمایی و مقاومت در برابر آفات و…. که در این بین یکی از فاکتورهای بسیار مهم، ارتفاع از سطح دریا است که در میزان رطوبت و سردی و گرمی و میزان بارندگی تاثیرگذار است. برای خرید نهال گردو در شهرستان کوار نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان کوار معرفی میکند:

ارقام بالا برای کاشت در باغ گردو در شهر کوار مناسب اند. در این میان ارقام گردو تویسرکان؛ گردوی فرنور؛ گردوی پالیز کانادایی و گردوی اسرائیلی از لحاظ مقاومت سرمایی و گرمایی و همچنین قدرت رشد درخت مناسب ترند. سایر ارقام معرفی شده بهتر است به عنوان رقم گرده افشان در باغ کاشته شوند.

نکته: با مقایسه ارتفاع از سطح دریای شهر کوار با ارتفاع مطلوب رقم چندلر (0 تا 1200 متر از سطح دریا)؛ خواهیم دانست این رقم برای کاشت در شهرستان کوار مناسب نیست. بهتر است از ارقام توصیه شده در این شهر استفاده کنید.

بهترین نهالستان نهال گردو در کوار

بیش از نیم قرن است که نهالستان پالیزگردو نامی آشنا و شناخته شده در حوزه فروش انواع ارقام نهال، از جمله فروش نهال گردو در کوار به شمار میاید. نهال فروشی پالیزگردو، بزرگترین نهالستان میوه در شمال غربی کشور میباشد. که با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی موفق به کسب تمامی مجوزهای معتبر و قانونی در حوزه فروش نهال میوه؛ مثل شناسنامه معتبر و گواهی ثبت اختراع و همچنین گواهینامه معتبر و رسمی را دریافت نموده و در حوزه تولید انواع ارقام نهال؛ ارقام اصلاحی و ژنوتیپ ها با سازگاری بهتر در شرایط اقلیمی و محیطی در کشورمان، جزو پیشتازان است. این مرکز به همراه تمامی نهال های میوه؛ گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی معتبر و قابل پیگیری ارائه میدهد. تا در صورت بروز هرگونه بیماری و آفت زدگی نهال ها و یا مشکلاتی از این قبیل، باغداران محترم بتوانند درخواست خود را پیگیری نمایند. پس از ثبت سفارش شما، در زمان تعیین شده و پس از بسته بندی استاندارد نهال ها در پالیزگردو؛ نهال ها به وسیله اتوبوس، کامیون؛ وانت بار و یا سایر وسایل حمل و نقل اختصاصی برای شما باغداران محترم ارسال میشوند. جهت کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در کوار؛ پیش خرید و یا خرید نهال گردو در کوار و یا ارتباط با مشاوران ما، میتوانید از طریق راههای ارتباطی با ما در تماس باشید.

سایر خدمات پالیزگردو

مشاوره احداث باغ گردو: خرید نهال گردو و راه اندازی باغ گردو، یکی از بهترین و اقتصادی ترین راه های کسب درآمد از طریق باغداری است. شما میتوانید هرگونه سوال، مسئله و یا مشکلات خود را در حوزه راه اندازی باغ گردو و یا نحوه پرورش بهتر درختان برای افزایش سلامت و بهبود باردهی در باغ خود را دارید. با ما در پالیزگردو از طریق تماس تلفنی؛ شبکه های اجتماعی و یا حضوری در میان بگذارید. تمامی مشاوره ها در پالیزگردو به صورت 100 در 100 رایگان و به وسیله کارشناسان خبره و آموزش دیده ی ما انجام میشود.

احداث باغ گردو: تیم آموزش دیده ی ما در پالیزگردو؛ متشکل از باغدارانی خبره و آموزش دیده باغ داری میباشد. که در صورت تمایل باغدار محترم در محل باغ ایشان حضور یافته و کلیه مراحل راه اندازی باغ گردو را از 0 تا 100 به انجام میرسانند. توجه داشته باشید که برای افزایش سرعت در پاسخگویی و بهبود کیفیت باغ خود؛ پیش از اعزام تیم راه اندازی باغ، نتایج آزمایش خاک خود را برای کارشناسان ما ارسال نمایید.

مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی: آفت و بیماری های درختان؛ یکی از مهم ترین خطراتی است که در کمین درختان و باغ نشسته اند. این آفات و بیماری ها ابتدا با علائم ظاهری کم اهمیتی نمود پیدا میکنند و رفته رفته این علائم آشکارتر و درختان بیشتر درگیر آنها خواهند شد. به همین دلیل به شما توصیه میکنیم با مشاهده علائم اولیه فورا با کارشناسان بیماری شناسی و آفات و متخصصین گیاه شناسی ما از طریق تماس تلفنی، آنلاین و یا حضوری در دفتر مرکزی پالیزگردو (واقع در شهر میاندوآب) در ارتباط باشید. کارشناسان ما پس از بررسی نوع بیماری و یا آفت؛ راهکار مبارزه با آنها را به طور کامل برای شما شرح میدهند.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *