راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان کازرون

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان کازرون استان فارس

شهرستان کارزون در شرق استان فارس و مرکز آن شهر کازرون است. بیشتر مردم در این شهرستان به کشاورزی و دامپروری و صنعت مشغولند. بیشترین ارقام زراعی در این شهرستان مرکبات و پنبه و تره بار هستند. کوها های کمارج و مست و انار در نزدیکی این شهرستان قرار دارند. این شهرستان دارای مناطق خوش آب وهوا و مناسب برای ییلاق کوچ نشینان است. رودخانه های شاپور و جره از این شهرستان عبور کرده و به خلیج فارس میریزند.

موقعیت جغرافیایی

شهرستان کازرون از سمت شرق با شهر شیراز و شهرستان های کوه چنار و فیروزآباد و از سمت غرب با شهرستان های دشتستان و ممسنی همسایه است. همسایگان شمالی و جنوبی کازرون به ترتیب شهرستان های کوه چنار و شهرستان فراشبند است.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریا در شهرستان کازرون 843 متر است.

آب و هوا

آب و هوای شهرستان کازرون گرم و خشک است. این شهرستان در فصل زمستان خنک و معتدل است. میانگین دمای هوا در کازرون 21 درجه سانتیگراد و میانگین بارندگی سالیانه 522 میلی متر است. کمترین و بیشترین دمای این شهرستان 10 و 33 درجه ی سانتیگراد است.

چه نهال های گردویی برای شهر کازرون مناسب است؟

ارتفاع از سطح دریای شهرستان کازرون 843 متر است. بنابراین آب و هوای مناسب برای کاشت بیشتر ارقام گردو را دارد. مهمترین مرحله پیش از انتخاب و خرید نهال گردو؛ بررسی شرایط اقلیمی و منطقه ای مطلوب برای هر نهال و مقایسه ی آن با شرایط باغمان است. به این ترتیب خواهیم دانست کدامیک از ارقام باردهی مناسبی در باغ ما داشته و کدامیک با کاهش باردهی و یا حتی سوختن محصولات و درختان همراه است. برای خرید نهال گردو در شهرستان کازرون نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان کازرون معرفی میکند:

در بین این ارقام؛ رقم گردوی تویسرکان؛ گردوی فرنور؛ گردوی اسرائیلی و چندلر برای کاشت در این شهر مناسب ترند. سایر ارقام را بهتر است به عنوان رقم گرده افشان در باغ بکارید.

بهترین نهالستان نهال گردو در کازرون

با افتخار میتوان گفت نهالستان پالیزگردو؛ بیش از نیم قرن است که به عنوان بزرگترین و مجهزترین نهالستان در شمال غربی کشورمان آوازه ای بلند دارد. این نهالستان با تولید و فروش انواع ارقام نهال از جمله فروش نهال گردو در کازرون ؛ ارقام اصلاحی و ژنوتیپ ها با سازگاری بیشتر با شرایط اقلیمی مناطق مختلف کشورمان؛ فعالیت خود را آغاز نموده و امروزه بیش از 1000 رقم محصول تولیدی و دایره ی خدمات گسترده در حوزه راه اندازی باغ و بیماری شناسی و آفات دارد. این مرکز تمامی مجوزهای لازم در حوزه تولید و پرورش و فروش نهال گردو را از سمت جهاد کشاورزی دریافت نموده است. که مهم ترین آنها گواهی ثبت اختراع، گواهینامه معتبر و رسمی؛ شناسنامه معتبر میباشد. جهت کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در کازرون و پیش خرید و یا خرید نهال گردو در کازرون با مشاوران ما در دفتر مرکزی پالیزگردو در تماس باشید.

نحوه ارسال نهال گردو

نهال های گردو یکی از ارقام حساس نهال به شمار میروند. از این رو هنگام بسته بندی و حمل و نقل آنها باید توجه کافی به کار برده شود. ما در پالیزگردو؛ کلیه نهال ها را براساس استانداردهای روز دنیا بسته بندی نموده و پس از انتخاب وسیله نقلیه مناسب مثل اتوبوس؛ کامیون؛ وانت بار و یا سایر وسایل اختصاصی، برای باغدار محترم ارسال مینماییم. انتخاب وسیله حمل و نقل براساس حجم سفارشات و مقصد بار تعیین میشود. همچنین به همراه کلیه نهال ها، گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی معتبر و قابل پیگیری از سمت پالیزگردو ارائه میشود.

سایر خدمات پالیزگردو

مشاوره احداث باغ گردو: ارائه مشاوره 100 در 100 رایگان درباره کلیه خدمات مرتبط با راه اندازی باغ گردو؛ مثل آبیاری نهال ها؛ کوددهی؛ سمپاشی و… در پالیزگردو؛ توسط متخصصین خبره و آموزش دیده ی ما انجام میشود. جهت ارتباط با مشاوران ما به صورت تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری (مستقر در دفتر مرکزی پالیزگردو در شهر میاندوآب) با ما تماس بگیرید.

احداث باغ گردو: یکی دیگر از خدمات پالیزگردو؛ راه اندازی باغ گردو توسط متخصصین این مرکز است. باغدارانی که قصد راه اندازی باغ گردو توسط باغداران حرفه ای و خبره ما را دارند، میتوانند پس از ثبت درخواست خود؛ نتایج آزمایش خاک باغ خود را برای ما ارسال نمایند. متخصصین ما پس از بررسی درخواست؛ در زمان معین در محل باغ شما حضور یافته و خدمات مرتبط با راه اندازی باغ گردو را به طور کامل به انجام میرسانند.

مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی: آفات و بیماری ها کلیه باغ های گردو را تهدید میکنند. برخی از آنها با علائم ظاهری و مشخصی ظاهر میشوند. برخی دیگر اما در درخت به طور مخفیانه به حیات خود ادامه داده و از بافت های آن تغذیه میکنند. به این ترتیب درخت رفته رفته ضعیف شده و بستری مناسب برای رشد سایر بیماری ها و آفات در آن فراهم میشود. شما میتوانید با مشاهده علائم اولیه و یا هرگونه تغییر در بافت های مختلف درختان خود با مشاوران ما تماس بگیرید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *