حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر کرمان

خرید و فروش انواع ارقام نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهر کرمان

کرمان شهری پهناور و کویری در سمت جنوب شرقی کشور ایران است که آب و هوایی گرم و خشک دارد. شهر کرمان مرکز استان کرمان بوده و به دلیل قرار گرفتن در کنار کویر لوت، دارای اقلیمی کویری می باشد. این شهر تاریخی قدمت بسیار زیادی دارد و در زمان چهار امپراطوری قراختائیان، آل بویه، آل مظفر و زندیه به عنوان پایتخت کشور انتخاب شده است. کرمان ارتفاع از سطح دریای مطلوبی دارد و به عنوان چهارمین مرکز استان مرتفع ایران شناخته می شود.

این شهر تاریخی در کنار کوه صاحب الزمان قرار گرفته است و کوه‌های جوپار و پلوار و جفتان و لاله زار در جنوب و جنوب شرقی آن قرار دارند. این کوه ها در تمام طول سال به جز فصل تابستان دارای برف بوده و یخچال های طبیعی دارد. کرمان اکثر شرایط لازم برای کاشت نهال گردو را پشتیبانی می کند بنابراین می توانید با کاشت نهال های گردو محصولاتی مرغوب روانه بازار نموده و درآمد بسیار خوبی به دست بیاورید. در ادامه به بررسی و معرفی بهترین نهال گردو برای شهر کرمان خواهیم پرداخت.

موقعیت جغرافیایی شهر کرمان

شهر کرمان در منطقه ای کویر در جنوب شرقی ایران قرار دارد. این شهر مرکز استان کرمان بوده و موقعیت جغرافیایی عالی دارد. کرمان با استان های خراسان جنوبی، یزد، فارس، سیستان و بلوچستان و هرمزگان همسایه است. این شهر از سمت شمال با راور و زرند، از سمت جنوب با فهرج، جیرفت و بم و از سمت غرب با رابر، رفسنجان و بردسیر همسایه می باشد.

ارتفاع از سطح دریا شهر کرمان

شهر کرمان دارای ارتفاع از سطح دریا 1760 متر می باشد و جزو شهر های مرتفع کشور به شمار می رود.

آب و هوای شهر کرمان

کرمان دارای آب و هوایی کویری و گرم می باشد. این شهر تحت تاثیر ارتفاعات و کویر لوت قرار گرفته است به همین دلیل دارای اقلیمی خشک و فرا خشک است. میانگین درجه حرارت سالانه شهر کرمان 15 درجه سانتی گراد است. سرد ترین دما در این شهر متعلق به ماه دی و گرم ترین آن متعلق به ماه تیر می باشد. میانگین حداقل دما در کرمان 6.7 درجه سانتی گراد و حداکثر آن 24.7 درجه سانتی گراد است. با توجه به شرایط آب و هوایی این شهر می توانید انواع نهال ها از جمله نهال گردو را بکارید و پرورش دهید.

فاکتور های مهم و تاثیر گذار برای رشد نهال گردو در کرمان

قبل از اینکه احداث باغ گردو را آغاز کنید لازم است که یک سری فاکتور های مهم و تاثیر گذار برای رشد نهال گردو را مورد بررسی قرار دهید. این عوامل تاثیر زیادی در رشد حداکثری درخت گردو دارند. وجود شرایط لازم برای رشد درخت گردو باعث می شود که درخت هایی پربار و منحصر به فرد پرورش دهید و میوه هایی مرغوب روانه بازار کنید. در ادامه به بررسی عوامل مهم تأثیر گذار برای احداث باغ گردو در شهر کرمان می پردازیم:

آب و هوای مورد نیاز برای رشد نهال درخت گردو در شهر کرمان

نهال گردو در آب و هوای گرم و معتدل، به خوبی رشد می کند و مقاومت بسیار عالی در برابر سردی و خشکی هوا دارد. شهر کرمان به دلیل داشتن آب و هوایی گرم و خشک برای رشد نهال گردو مناسب است. همچنین به دلیل بارندگی متوسط در این شهر خیال تان از بابت رشد نهال گردو راحت خواهد بود. وضعیت مطلوب آب و هوایی کرمان به شما این امکان را می دهد که بتوانید درخت هایی پربار و منحصر به فرد پرورش دهید.

میزان ارتفاع از سطح دریا برای کاشت نهال گردو در شهر کرمان

قبل از کاشت نهال گردو باید ارتفاع از سطح دریا منطقه مورد نظر بررسی شود. قرار گرفتن در ارتفاع مناسب از سطح دریا باعث می شود که نهال به اندازه ایده آل خود رشد کند و در برابر شرایط نامساعد جوی مقاومت لازم را داشته باشد. شهر کرمان دارای ارتفاع از سطح دریا 1760 متر از دریا می باشد و در وضعیت مطلوبی قرار دارد. نهال هایی که برای کاشت در کرمان معرفی می کنیم سازگاری خوبی با وضعیت ارتفاع از سطح دریا این شهر دارند و رشد حداکثری خود را تجربه خواهند کرد. نهال های گردو فرنور، نهال گردو ژنوتیپ برتر، نهال گردو اسرائیلی، نهال گردو پالیز کانادایی، نهال گردو چندلر و نهال گردو تویسرکان جزو بهترین نهال ها برای کاشت در شهر کرمان می باشند.

خاک مورد نیاز برای کاشت نهال گردو در شهر کرمان

خاکی که نهال گردو در آن کاشته می شود نقش بسیار زیادی در رشد نهال و داشتن میوه هایی مرغوب دارد. نهال گردو در خاک های عمیق از جنس لومی، رسی و شنی قابل کشت است. همچنین خاکی که نهال در آن کاشته می شود باید شوری به اندازه 4 میلی موس بر سانتی متر و ph بین 5.6 الی 5.7 داشته باشد. انتخاب خاک مناسب برای کاشت نهال گردو باعث می شود بتوانید درخت های گردوی منحصر به فردی پرورش دهید و میوه هایی مرغوب از آن برداشت نمایید.

حجم آب مورد نیاز برای پرورش نهال گردو در شهر کرمان

نهال گردو هر 7 روز یکبار آبیاری می شود و برای رشد به سالانه 8 الی 10 هزار متر مکعب آب نیاز دارد. این نهال در برابر سرما و کم آبی مقاوم است لذا آبیاری به موقع آن کمک می کند که بتوانید محصولاتی مرغوب و منحصر به فرد روانه بازار کنید. شهر کرمان دارای میزان بارندگی متوسط به اندازه 132 میلی متر در سال است که بخشی از نیاز آبی درخت را برطرف خواهد کرد. همچنین با آبیاری درختان به صورت قطره ای، می توانید مقدار آب مورد نیاز برای این نهال را کاهش دهید و به 6 الی 7 هزار متر مکعب در سال برسانید.

دمای مطلوب و ایده آل برای رشد نهال گردو در شهر کرمان

درخت گردو در مناطقی با آب و هوای گرم و معتدل به خوبی رشد می کند. این درخت مقاومت خوبی در برابر سرما و خشکی هوا دارد و بسیار سودده می باشد. برای اینکه درخت گردو به وضعیت مطلوب خود برسد و میوه هایی مرغوب برای شما به ارمغان بیاورد، باید یک دوره سرمایی 300 الی 1500 ساعته در دمای کمتر از 7 درجه سانتی گراد را پشت سر بگذارد. بهترین وضعیت دمایی برای رشد این نهال در دمای بین 5 الی 20 درجه سانتی گراد است. نهال گردو می تواند دمای 20- الی 37 درجه سانتی گراد را تحمل کند و به اندازه ایده آل خود رشد کند. کرمان دارای آب و هوایی سازگار با طبیعت درخت گردو است و کمک می کند که بتوانید باغی پربار و منحصر به فرد پرورش دهید.

نوررسانی کافی و نتیجه آن برای رشد نهال گردو در شهر کرمان

درخت گردو برای اینکه به اندازه کافی رشد کند نیاز دارد که روزانه 6 الی 8 ساعت در معرض تابش نور خورشید قرار بگیرد. تابش نور خورشید تاثیر بسیار عالی در رشد درخت گردو دارد و کمک می کند که بتوانید محصولاتی فوق العاده از درخت برداشت نمایید. شهر کرمان دارای آب و هوایی گرم است و نیاز نوررسانی درخت گردو را به طور کامل برطرف می کند. بنابراین می توانید در شهر کرمان درختان گردوی منحصر به فرد با عملکرد فوق العاده پرورش دهید.

فاصله استاندارد برای کاشت نهال گردو در شهر کرمان

در شهر کرمان نهال گردو به صورت 6*7 متر مربع کاشته می شود. از جمله عواملی که در رشد نهال تاثیر بسیار زیادی دارد فاصله استاندارد بین نهال ها است. بنابراین هنگام کاشت باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشید و نهال ها را در فاصله ای مناسب از هم بکارید. وجود فاصله مناسب بین نهال ها کمک می کند که نهال رشد سریعی داشته باشد و دچار تداخل ریشه نشود.

برترین ارقام نهال گردو برای کاشت در شهر کرمان + قیمت نهال گردو در کرمان در سال 1400

شهر کرمان دارای آب و هوایی گرم و خشک است و میزان بارش در آن 132 میلی متر در سال است. این شهر با داشتن ارتفاع 1760 متری از سطح دریا برای کاشت نهال های گردو مناسب است. نهال های گردو تویسرکان، نهال گردو اسرائیلی، نهال گردو چندلر، نهال گردو ژنوتیپ برتر، نهال گردو پالیز کانادایی و نهال گردو فرنور جزو ایده آل ترین نهال ها برای کاشت در شهر کرمان می باشند.

برای خرید نهال گردو در شهر کرمان نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر کرمان معرفی میکند:

نهال گردوی چندلر

این نهال دارای میوه هایی مرغوب با وزن 10 گرم است و به خوبی در بازار گردو به فروش می رود. با خرید نهال گردو چندلر در کرمان می توانید 6 الی 7 تن محصول به ازای هر هکتار برداشت نمایید. نهال گردو چندلر در ارتفاع صفر الی 1500 متری از سطح دریا قابل کشت است و با شرایط شهر کرمان همخوانی دارد. نهال گردو چندلر برای رسیدن به مقاومت لازم در برابر سرما باید یک دوره سرمایی 600 الی 800 ساعته در دمای کمتر از 7 درجه سانتی گراد را پشت سر بگذارد. با سرمایه گذاری روی نهال گردو چندلر می توانید میوه هایی عالی روانه بازار کنید و درآمد بسیار خوبی به دست بیاورید.

 نهال گردوی اسرائیلی

نهال گردو اسرائیلی برای رشد نیاز به ارتفاع صفر الی 2000 متری از سطح دریا دارد. این نهال دارای میوه هایی درشت با پوست کاغذی است که متوسط وزن آن 10 گرم می باشد. نهال گردو اسرائیلی مقاومت بالایی در برابر آفات و خشکی هوا دارد و به ازای هر هکتار می تواند 8 تن محصول برای شما به ارمغان بیاورد. نهال گردو اسرائیلی عمر اقتصادی مطلوبی دارد و اگر به خوبی از آن مراقبت شود می تواند تا 80 سال عمر کند. بنابراین خرید نهال گردو اسرائیلی در شهر کرمان جزو بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری می باشد.

نهال گردوی تویسرکان

نهال گردوی تویسرکان جزو نهال های بومی کشور ایران می باشد که در ارتفاع صفر الی 3000 متری از سطح دریا رشد می کند. این نهال با رسیدن به سن بلوغ می تواند 6 تن محصول برای شما به ارمغان بیاورد. درخت گردو میوه هایی درشت با وزن 13 گرمی دارد و اغلب برای خشکبار مورد استفاده قرار می گیرد. با خرید نهال گردو تویسرکان در کرمان می توانید میوه هایی مرغوب روانه بازار کنید. نهال گردو تویسرکان دارای عمر اقتصادی متوسطی می باشد و می تواند بین 40 الی 50 سال عمر کند. همچنین این نهال محصول دهی خود را از سال 5 به بعد شروع می کند و برای شما سودده خواهد بود.

 نهال گردوی فرنور

زادگاه اولیه نهال گردو فرنور کشور فرانسه می باشد و در مناطقی با آب و هوای گرم و معتدل قابل رشد است. نهال گردو فرنور دارای میوه هایی درشت با وزن 13 گرم است و پوستی کاغذی با قابلیت جدا شوندگی آسان دارد. با تأمین نیاز های این درخت می توانید 7 الی 8 تن محصول از هر هکتار برداشت نمایید. این نهال عمر اقتصادی بالای 100 سال دارد و از سال اول برای شما سوددهی خواهد داشت. نهال گردو فرنور در ارتفاع صفر الی 3000 متری از سطح دریا رشد می کند و رشد ارتفاع متوسطی دارد. با توجه به این ویژگی ها، خرید نهال گردو فرنور در کرمان و نگهداری اصولی از آن به شما کمک می کند که درآمد بسیار خوبی از طریق فروش محصولات آن به دست آورید

نهال گردوی پالیز کانادایی

نهال گردو پالیز کانادایی عمر اقتصادی بالای 100 سال دارد و در ارتفاع صفر تا 3000 متری از سطح دریا رشد می کند. نهال گردوی پالیز کانادایی جزو گزینه های ایده آل برای کاشت در شهر کرمان می باشد. این نهال برای رشد نیاز دارد که 600 الی 800 ساعت در دمای کمتر از 7 درجه سانتی گراد را پشت سر بگذارد. پس از گذراندن این دوره سرمایی، نهال گردو پالیز کانادایی به مقاومت مطلوبی در برابر سرما و خشکی هوا می رسد و در نهایت میوه هایی مرغوب و منحصر به فرد برای شما به ارمغان خواهد آورد. نهال گردو پالیز کانادایی، رشد ارتفاع متوسطی دارد و نهایتاً می تواند تا ارتفاع 4 الی 5 متری رشد کند.  خرید نهال گردو پالیز کانادایی در کرمان به شما کمک می کند که 16 تن محصول روانه بازار کنید و درآمد عالی از طریق فروش آن ها به دست بیاورید.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال ژنوتیپ برتر جزو نهال های بومی کشور ایران می باشد که عمر اقتصادی طولانی بین 150 الی 200 سال دارد. این نهال در ارتفاع صفر الی 3000 متری از سطح دریا به خوبی رشد می کند. نهال گردو ژنوتیپ برتر رشد ارتفاع چندان زیادی ندارد ونهایتاً می تواند به اندازه 4 متر رشد کند. همچنین محصول دهی فوق العاده این درخت به شما این امکان را می دهد که 8 تن میوه به ازای هر هکتار برداشت کنید. خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در کرمان به شما این امکان را می دهد که میوه هایی مرغوب و منحصر به فرد روانه بازار کنید.

برای بارور کردن ارقام نهال گردو، از نهال گردو فرنت و فرانکت استفاده می شود. پالیز گردو، بهترین نهالستان کشور، با سابقه طولانی و نیم قرن تجربه بهترین نهال های گردو در کرمان را به شما ارائه می دهد. برای خرید نهال گردو در شهر کرمان و یا کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در کرمان با مشاوران ما در تماس باشید.

بهترین نهالستان گردو با خدمات متنوع در شهر کرمان

نهالستان پالیزگردو با سابقه ترین و معتبر ترین نهالستان در شمال غربی کشور می باشد. نهال های تولید شده در این نهالستان دارای کیفیت بسیار بالایی می باشند و برای کاشت در شهر کرمان مناسب هستند. پالیز گردو همواره از انتخاب نهال گردو؛ تا احداث و پرورش باغی پرمحصول در کنار شما خواهد بود و با ارائه خدمات متنوع خود، برای احداث باغی پربار به شما کمک خواهد کرد. جهت افزایش رفاه حال باغداران محترم، پالیز گردو اکثر خدمات خود از جمله مشاوره برای خرید انواع ارقام نهال گردو پیوندی جهادکشاورزی در کرمان، احداث باغ گردو در کرمان و نحوه ی نگهداری باغ گردو در کرمان به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد.

X