حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر کرمانشاه

خرید و فروش عمده انواع ارقام نهال گردو در شهر کرمانشاه

شهر کرمانشاه نهمین شهر پرجمعیت کشور است. این شهر مرکز استان کرمانشاه و یکی از مهم ترین شهرهای این استان محسوب میشود. این شهر بزرگ و کردنشین یکی از بزرگترین شهرهای ایران و مهم ترین شهرها در غرب کشور است. و به علت قرارگیری در همسایگی کشور عراق، یکی از مهم ترین مسیرها برای عبور زائرین کربلا و بغداد به حساب میاید. کوه های سفید کوه و طاق بستان در اطراف این شهر آب وهوای هوای شهر کرمانشاه را معتدل و کوهستانی نموده اند. این شهر خوش آب و هوا یکی از بهترین مناطق برای اقامت های تابستانی پادشاهان ساسانی بوده است.

همانطور که گفتیم شهر کرمانشاه در منطقه ای کوهستانی قرار دارد. این شهر از شمال با کوه فرخشاد و پراو و از بخش هایی از شمال غربی با کوه طاق بستان محصور شده است. کوه سفید در جنوب این شهر قرار دارد. شهر کرمانشاه به عنوان دروازه ای برای ورود به قلب زاگرس است. دشت های وسیع و کوه ها و دره ها یک بستر مناسب برای رشد بیشتر ارقام میوه فراهم نموده است.  شهر کرمانشاه با شهر تهران 590 کیلومتر فاصله دارد و فاصله ی آن تا شهر بغداد 390 کیلومتر است. مهم ترین رودخانه ها و منابع آبی در شهر کرمانشاه رودخانه الیاس؛ سراب نیلوفر، دریاچه طاق بستان؛ رودخانه قره سو, رودخانه آبشوران و چشم بشیر هستند. که کشاورزان و باغداران برای آبیاری باغ ها و زمین های خود از آنها بهره میبرند.

موقعیت جغرافیایی شهر کرمانشاه

شهر کرمانشاه مرکز استان کرمانشاه است. که از شمال با استان کردستان همجوار است. این شهر از شمال شرق با شهر صحنه؛ و از شرق با هرسین همسایه است. همسایه ی جنوب و جنوب شرقی این شهر، دو استان لرستان و استان ایلام هستند. اسلام آباد در جنوب غربی این شهر قرار گرفته و همسایه غربی کرمانشاه؛ شهر دالاهو است. شهر روانسر نیز از شمال غربی با شهر کرمانشاه مرز مشترک دارد.

ارتفاع از سطح دریای شهر کرمانشاه

ارتفاع از سطح دریای شهر کرمانشاه 1400 متر است.

آب و هوای شهر کرمانشاه

آب وهوای شهر کرمانشاه معتدل و کوهستانی است. این شهر در ماه های تیر و مرداد بیشترین و در ماه های دی و بهمن کمترین دما را تجربه میکند. بازه ی دمایی در شهر کرمانشاه بین 43 تا 27- درجه سانتیگراد نیز میرسد. میانگین دمای سالیانه در شهر کرمانشاه به 14 درجه سانتیگراد میرسد. و همچنین بارش سالیانه در شهر کرمانشاه حدود 456.8 میلیمیتر است. که نسبت به سایر شهرها پرباران تر است. به علت آب وهوای مساعد در این شهر باغ های میوه گردو؛ بادام، پسته و جنگل های طبیعی و مراتع زیادی وجود دارد. با توجه به بارندگی در شهر کرمانشاه میتوانید باغ های زارعی آبی یا دیمی راه اندازی نمایید.

برای راه اندازی باغ گردو در شهر کرمانشاه، چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

برای راه اندازی باغ گردو در شهر کرمانشاه؛ باید اصول اولیه و اصول اصلی پیش از خرید نهال گردو در شهر کرمانشاه و نحوه ی کاشت نهال گردو در کرمانشاه را به خوبی دانسته و با توجه به آنها باغ گردو خود را احداث نماییم. در این بخش قصد داریم تا مهم ترین اصولی که در مدیریت باغ گردو در کرمانشاه به آن نیاز دارید را بیان کنیم:

آیا اقلیم آب وهوایی در شهر کرمانشاه برای کاشت نهال گردو مناسب است؟

زمانیکه صحبت از کاشت نهال گردو در کرمانشاه میشود؛ بیشتر باغداران محترم اذعان دارند که به علت آب وهوای بسیار سرد شهر کرمانشاه؛ اغلب درختان گردو در آن توانایی رشد نداشته و 2 تا 3 سال پس از کاشت به طور کامل میسوزند. در برخی از سالها نیز به علت سرمازدگی ناگهانی در فصل بهار؛ محصولات درختان از بین میروند. برای جلوگیری از این مورد لازم است، نهال گردویی را در شهر کرمانشاه بکاریم که تحمل سرمایی بالاتری داشته و دیرگل است. به این ترتیب ریسک های ناشی از، مرگ درختان و یا کاهش محصول دهی را به حداقل میرسانیم. برخی از بهترین نهال های گردو سردسیری ارقام زیر هستند:

  • نهال گردو پالیز کانادایی
  • نهال گردو ژنوتیپ برتر
  • نهال گردو فرنور
  • نهال گردو تویسرکان
  • نهال گردو چندلر
  • و…

با خرید هریک از این نهال های گردو و کاشت آن در شهر کرمانشاه؛ سازگاری بسیار عالی و محصول دهی حداکثری را برای باغ خود به ارمغان بیاورید.

رابطه ی ارتفاع از سطح دریا با خرید نهال گردو در شهر کرمانشاه

اولین نکته ای که در هنگام خرید نهال گردو در کرمانشاه باید در نظر داشته باشیم؛ ارتفاع از سطح دریای منطقه و ارتفاع مطلوب نهال گردو برای کاشت است. با مقایسه ی این دو میتوانید بهترین نهال هایی که در منطقه ی شما قابل کاشت است را بیابید. ارتفاع از سطح دریا، خود نشان دهنده ی فاکتورهای بسیار مهمی از قبیل حداکثر و حداقل دما؛ شرایط اقلیمی؛ رطوبت، غلظت اکسیژن و… است. به همین دلیل برای ما اهمیت به سزایی دارد.

چه خاکی برای کاشت نهال گردو در کرمانشاه مناسب است؟

توجه داشته باشید که خاکی برای کاشت نهال گردو در شهر کرمانشاه مناسب است که دارای زهکشی مناسب و فاقد هرگونه ناخالصی و سنگ درون آن باشد. ریشه های درخت در خاک باید بتوانند به خوبی تنفس نموده و آب به راحتی از آن تخلیه شود. وجود سنگ در خاک مانع حرکت و رشد ریشه درختان خواهد شد. خاک های مناسب برای کاشت این رقم باید دارای عمر حداقل 3 متر باشند. بهترین خاک برای درختان گردو خاک های رسی، لومی و شنی است که؛ بهترین آنها خاک شنی است.

آبیاری نهال های گردو در شهر کرمانشاه

به علت سرمای هوای شهر کرمانشاه باید آبیاری نهال های گردو را در فصل زمستان متوقف نماییم؛ تا مانع از یخزدگی ریشه درختان بشویم. از طرفی درختان آب مورد نیاز خود را از طریق بارندگی به دست میاورند. در فصل های گرم اما باید درختان را به طور منظم هر 7 تا 10 روز یکبار آبیاری کنیم. حجم کل آبیاری درختان در شهر کرمانشاه بین 8000 تا 10000 مترمکعب است.

آیا نهال ها قادرند در دمای هوای شهر کرمانشاه به راحتی رشد کنند؟

بازه ی دمایی هوا در شهر کرمانشاه بین 43 تا 27- درجه سانتیگراد است. دمای میانگین سالیانه این شهر 14 درجه سانتیگراد است. بهترین دما برای رشد درختان گردو بین 5 تا 20 درجه سانتیگراد است. بنابراین نهال های گردو در شهر کرمانشاه به خوبی  رشد مینمایند.

نیاز به دریافت نور خورشید برای رشد نهال گردو در کرمانشاه

درختان گردو در شهر کرمانشاه باید حداقل 6 ساعت از روز را در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرند؛ تا بتوانند عملیات فتوسنتز و تولید انرژی لازم برای رشد درخت را به خوبی به انجام برسانند. هنگام خرید باغ گردو در کرمانشاه باید به نورگیر بودن زمین توجه داشته باشیم. زمین هایی با شیب ملایم جنوبی نورگیری بهتری دارند.

نحوه ی کاشت نهال گردو در شهر کرمانشاه

اغلب باغ های گردو با الگوی های مثلثی، مربعی؛ مستطیلی؛ داربستی و… راه اندازی میشوند. در این بین 2 الگوی مربعی و مستطیلی پرطرفدارتر است. برای کاشت نهال گردو، زمین را به صورت مربع هایی به ضلع 7 متر مربع تقسیم کنید. در نواحی شیب دار میتوانید فواصل کاشت را به 6 در 6 مترمربع یا 6 در 7 متر نیز کاهش دهید.

بهترین نهال گردو با مقاومت سرمایی بالا در شهر کرمانشاه چیست؟ به همراه قیمت نهال گردو در کرمانشاه

شهر کرمانشاه از جمله شهرهای بسیار سرد در کشورمان است. این شهر در حصاری از کوهستان قرار گرفته است. از این رو آب وهوای آن تحت تاثیر جریان های هوایی کوهستانی قرار داشته و زمستان ها را در این شهر طاقت فرسا نموده است. درختان میوه ی زیادی در این دما قادر به رشد نیستند. از این رو، خرید نهال گردو در کرمانشاه میتواند یکی از بهترین انتخاب ها برای باغداران این شهر باشد. برای انتخاب بهترین نهال گردو در کرمانشاه لازم است تا ارقام نهال گردوی مناسب در این شهر را بشناسیم. برای خرید نهال گردو در شهر کرمانشاه نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر کرمانشاه معرفی میکند:

نهال گردو پالیزکانادایی در کشورمان با نام نهال گردو ژنوتیپ کانادایی نیز شناخته میشود. این رقم به علت تحمل سرمایی بسیار عالی که دارد؛ یکی از نهال های پرطرفدار در شهر کرمانشاه است. نهال گردو پالیزکانادایی قادر است در ارتفاع 0 تا 3000 متر از دریا به خوبی رشد نموده و به محصول دهی بپردازد. محصول دهی سالیانه این نهال در سال های اولیه کاشت کم و در حدود 2 الی 3 تن به ازای هر هکتار است. اما با ورود نهال به دوره ی بلوغ و تکمیل شدن فرآیند رشد؛ درخت گردو ژنوتیپ کانادایی قادر است تا 16 تن در هکتار محصول دهی داشته باشد. لازم است بدانید محصول دهی نهال گردو ژنوتیپ کانادایی تا 2 برابر بیشتر از سایر درختان گردو در کشورمان است. این محصول دهی تا پایان عمر اقتصادی درخت که حدود 100 سال است، ادامه خواهد داشت. البته با نگهداری و رسیدگی به درختان میتوان عمر اقتصادی آنها را افزایش داد. با ورود نهال به دوره کهنسالی، محصول دهی درخت بسیار کاهش یافته و دیگر قابل عرضه در بازار نیست. به طور کلی خرید نهال گردو ژنوتیپ کانادایی در کرمانشاه یکی از بهترین ارقام با سازگاری حداکثری در این شهر به شمار میرود.

نهال گردو فرنور یک رقم با مقاومت بسیار عالی در برابر سرما و متناسب برای کاشت در شهر کرمانشاه است. با خرید نهال گردو فرنور در کرمانشاه و کاشت آن در باغ، محصول دهی حداکثری و نگهداری آسانتر از باغ را به خود هدیه دهید. این رقم قادر است در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا به خوبی رشد نموده و بدون اینکه میوه های آن بسوزند؛ به محصول دهی بپردازد. عمر اقتصادی درخت گردو فرنور؛ بیش از 100 سال است. و در طول این سال ها قادر است تا 8 تن باردهی اقتصادی برای شما به همراه داشته باشد. میوه های درختان گردو فرنور نیز بسیار باکیفیت بوده و به علت چربی بالا؛ طرفداران زیادی دارد. وزن میوه گردو فرنور به همراه پوسته ی نازک چوبی آن حدود 13 گرم است.

نهال گردو اسرائیلی سازگاری بسیار عالی با ارتفاع از سطح دریای شهر کرمانشاه دارد. از این رو بهترین نهال گردو در شهر کرمانشاه از نگاه باغداران محسوب میشود. این رقم قادر است در ارتفاع 0 تا 2000 متر از سطح دریا به خوبی رشد نماید. و محصول دهی سالیانه آن بسیار عالی و با کیفیت در حدود 8 تن در هکتار است. میوه های گردو اسرائیلی به همراه پوسته ی چوبی‌شان وزنی برابر 10 گرم دارند. با انتخاب و خرید نهال گردو اسرائیلی در شهر کرمانشاه تا 80 سال محصول دهی حداکثری را از درختان گردو شاهد خواهیم بود.

اگر به دنبال خرید یک نهال گردو سردسیری برای کاشت در شهر کرمانشاه هستید؛ خرید نهال گردو تویسرکان در کرمانشاه یکی از بهترین انتخاب ها برای شماست. بهترین ارتفاع برای رشد نهال گردو تویسرکان بین 0 تا 3000 متر از سطح دریا است. در این ارتفاع درختان قادرند تا 6 تن محصول دهی سالیانه به همراه داشته باشند. این محصول دهی حداکثری درختان از دوران بلوغ درخت آغاز شده و بین 40 الی 50 سال ادامه خواهد داشت. از مزایای اصلی محصولات نهال گردو تویسرکان وزن میوه های گردو تویسرکان است. وزن میوه ها به همراه پوسته ی چوبی آن ها به طور متوسط 16 گرم است.

یکی دیگر از نهال های باکیفیت با سازگاری متناسب در شهر کرمانشاه؛ نهال گردو چندلر است. این رقم سازگاری فوق العاده بالایی درا رتفاع 0 تا 1500 متر از سطح دریا داشته و محصول دهی سالیانه آن پس از رسیدن به سن بلوغ بیش از 7 تن است. یکی دیگر از دلایل باغداران محترم برای خرید نهال گردو چندلر در شهر کرمانشاه محصولات درشت و باکیفیت آن است. میوه ی گردو چندلر علاوه بر پوسته ی چوبی نازکی که دارد؛ بسیار درشت بوده و وزن آن به طور میانگین به 15 گرم میرسد. محصول دهی درختان بیشتر از 100 سال است. در طول این مدت، شما میتوانید با فروش گردو چندلر در کرمانشاه به سودآوری بسیار عالی سالیانه دست یابید.

با خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در شهر کرمانشاه تا بیش از 200 سال نیازی به خرید نهال دیگری در باغتان ندارید. خوشبختانه نهال گردو ژنوتیپ برتر سازگاری بسیار عالی با شرایط دمایی بسیار سرد و حتی بسیار گرم از خود نشان میدهد. از این رو عمر اقتصادی آن بسیار زیاد است. عمر اقتصادی این نهال 2 برابر بیشتر از سایر نهال ها گردو است. و این مورد یک مزیت رقابتی برای آن به حساب میاید. در طول این 200 سال شما میتوانید با فروش محصولات باکیفیت ژنوتیپ برتر به سودآوری بسیار بالایی دست یابید. محصول دهی سالیانه درختان گردو ژنوتیپ برتر 8 تن است. درختان گردو ژنوتیپ برتر قادرند تا ارتفاع 3000 متر از سطح دریا نیز به خوبی سازگاری یافته و محصول دهی عالی به همراه داشته باشند.

یکی از اقدامات مهم پیش از خرید نهال گردو در کرمانشاه، آگاهی از بهترین نهال گردو در کرمانشاه است.

ارقام گرده زای سازگار به ارقام بالا, نهال گردو فرنت و نهال گردو فرانکت هستند.

پالیزگردو، به عنوان بهترین نهالستان گردو در شهر کرمانشاه؛ با بیش از نیم قرن تجربه؛ یکی از بزرگترین مراکز فروش نهال گردو در کرمانشاه شناخته میشود. برای خرید نهال گردو در شهر کرمانشاه و یا کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در کرمانشاه با مشاوران ما در تماس باشید.

X