راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان خفر

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خفر استان فارس

شهرستان خفر در استان فارس قرار دارد. مرکز این شهرستان، شهر باب انار است. بهترین درختان برای کاشت در این شهرستان، زردآلو و نخل و سیب و انار، زیتون؛ گردو و بادام و… است. به علت سازگاری بسیار عالی درختان گردو با آب و هوای این شهر خرید و فروش نهال گردو در خفر بسیار رایج است.

موقعیت جغرافیایی

شهرستان خفر از شمال با شهرستان سروستان و از جنوب با شهر جهرم همسایه است. همسایه های شرقی آن شهرستان های سروستان و فسا و جهرم و شهرستان غربی آن نیز شهرستان های کوار؛ فیروزآباد و جهرم است.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریا در شهرستان خفر 1300 متر است.

آب و هوا

این شهرستان تمامی آب وهوای چهارفصل را دارد. آب و هوای این شهر خشک و نیمه خشک است. و تابستان های آن گرم و خشک و زمستان های آن سرد است. بیشترین دما در این شهر 29 درجه سانتیگراد و کمترین دمای آن 12 درجه ی سانتیگراد است.

بارندگی در این شهرستان حدودا 300 میلی متر است.

کارشناسان؛ کدام نهال های گردو را برای کاشت در خفر پیشنهاد میکنند؟

در ارتفاع های مختلف از سطح دریا؛ شرایط آب و هوایی و اقلیمی منطقه به نوعی است که شرایط مساعد برای رشد ارقام خاصی را فراهم میکند. بنابراین نهال گردویی برای کاشت در یک منطقه مناسب است که ارتفاع از سطح دریای آن با ارتفاع از سطح دریای منطقه ی باغ مطابقت داشته باشد. با توجه به ارتفاع از سطح دریای شهرستان خفر؛ که برابر 1300 است. برای خرید نهال گردو در شهرستان خفر نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان خفر معرفی میکند:

در این بین باید رقمی را انتخاب کنیم که رشد قوی تر و محصول دهی بیشتری دارد. از میان ارقامی که به آنها اشاره شد، نهال گردوی ژنوتیپ کانادایی، نهال گردوی اسرائیلی؛ نهال گردوی فرنور و نهال گردوی تویسرکان بهترین عملکرد را دارند.

نکته: همانطور که میدانید در هر ارتفاع از سطح دریا شرایط مساعد برای رشد ارقام خاصی فراهم است. بنابراین شهرستان خفر با توجه به ارتفاعی که دارد برای کاشت رقم گردوی چندلر مناسب نیست.

خرید نهال گردو در خفر چگونه است؟

یکی از مهم ترین اقداماتی که پس از انتخاب بهترین نهال گردو در خفر باید به آن توجه کنید. جستجو و یافتن بهترین نهالستان نهال گردو در خفر است. این مرحله به قدری حائز اهمیت است که رشد و محصول دهی نهال شما تا حد زیادی به آن وابسته است. دلیل آن واضح است. اگر نهال به درستی تولید نشده و همه ی مراحل پیش از کاشت را به خوبی پشت سر نگذاشته باشد. طبیعتا یا اصلا رشد نمیکند و یا رشد محدودی دارد. علاوه بر آن سلامتی نهال و احتمال ابتلا به بیماریها در آن بیشتر خواهد بود. درنتیجه باید به دنبال یک نهالستان معتبر و دارای مجوز رسمی از جهاد کشاورزی؛ گواهینامه معتبر و گواهی ثبت اختراع باشید. سپس با مراجعه حضوری و یا مشاوره تلفنی و آنلاین، بهترین نهال گردو در خفر را خریداری نمایید. شما میتوانید پیش از شروع فصل کاشت؛ نهال گردوی خود را پیش خرید کنید. به این ترتیب ریسک های ناشی از کمبود و یا افزایش قیمت نهال گردو در خفر نیز به حداقل خواهد رسید. پس از ثبت سفارش، نهال های گردو به وسیله ی اتوبوس؛ کامیون، وانت بار و یا سایر وسایل حمل و نقل اختصاصی برای شما ارسال خواهد شد. توجه کنید که برای کاهش ریسک های ابتلا به بیماری و وجود آفات در نهال (در هنگام حمل و نقل)؛ گواهی سلامت نهال و ضمانتامه کتبی نهال های خود را از نهالستان دریافت نمیایید.

پالیزگردو چه خدماتی به باغداران ارائه میدهد؟

نهالستان پالیزگردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی، بزرگترین و معتبرترین نهالستان گردو در شمال غربی کشور شناخته میشود. این مرکز با دارا بودن کلیه مجوزهای معتبر از جهاد کشاورزی؛ اقدام به تولید انواع نهال میوه؛ ارقام اصلاحی و ارقام ژنوتیپی نموده است. این دسته از نهال ها با سازگاری 100 درصدی با بیشتر شرایط آب وهوایی در سراسر کشور، بهترین انتخاب برای کاشت در باغ شما به شمار میروند. جهت کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در خفر با ما به صورت تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری تماس بگیرید.

مشاوره احداث باغ گردو: در پالیزگردو کلیه مشاوره های احداث باغ گردو از جمله انتخاب و خرید نهال گردو؛ نحوه ی کاشت؛ آبیاری؛ کوددهی و سمپاشی و… به صورت 100 در 100 رایگان و توسط مشاورین باتجربه و متخصص ما انجام میشود.

احداث باغ گردو: خبری خوش برای صاحبین باغ، که تمایل به راه اندازی باغ گردو توسط متخصصین خبره و آموزش دیده را دارند. تیم راه اندازی باغ گردوی پالیزگردو؛ پس از ثبت درخواست شما و ارسال نتایج آزمایش خاک باغتان به صورت حضوری در محل باغ شما حضور یافته و 0 تا 100 اقدامات مرتبط با راه اندازی باغ گردو را به ترتیب به انجام میرسانند. جهت ثبت درخواست با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی: در پالیزگردو کلیه مشاوره های تخصصی بیماری شناسی و آفات توسط متخصصین خبره و آموزش دیده در حوزه باغداری، گیاه شناسی و همچنین متخصصین بیماری شناسی و آفات انجام میشود. برای ارتباط با مشاوران ما کافیست به صورت تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری با ما در ارتباط باشید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *