راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان خنج

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خنج استان فارس

شهرستان خنج با مرکزیت شهر خنج از توابع استان فارس است. فاصله ی این شهر با شهر شیراز 270 کیلومتر است. این شهرستان که از شهرهای خوش آب وهوا در استان به حساب میاید. بهترین منطقه برای کاشت نهال گردو شناخته میشود. خرید و فروش نهال گردو در خنج بهترین بهره وری و سودآوری را برای باغداران محترم به همراه دارد.

موقعیت جغرافیایی

همسایه های شمالی شهرستان خنج شهرستان های قیر و کازرون هستند. و در جنوب، شهرستان گراش و لامرد و مهر قرار دارد. شهرستان خنج از شرق با لارستان و از غرب با فراشبند همسایه است.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریای شهر خنج 670 متر است.

آب و هوا

آب و هوای این شهر در زمستان ها، سرد و خشک و در تابستان گرم و خشک است. میانگین دمای سالیانه در شهر خنج 9 درجه ی سانتیگراد و میانگین بارش سالیانه در آن 250 تا 300 میلی متر است.

براساس گزارش جهاد کشاورزی؛ ارقام زیر را میتوان در شهر خنج کاشت.

ارتفاع از سطح دریای شهرستان خنج بسیار کم است. برای خرید نهال گردو در شهرستان خنج نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان خنج معرفی میکند:

در بین ارقام معرفی شده باید رقمی انتخاب کنیم که علاوه بر مطابقت با شرایط آب وهوایی، عملکرد بهتری دارد. تا بتوانیم به سوددهی بیشتر از باغ گردوی خود برسیم. نهال گردوی پالیز کانادایی؛ نهال گردوی چندلر؛ نهال گردوی اسرائیلی؛ نهال گردوی فرنور بهترین ارقام گردو برای کاشت در باغ به شمار میروند. سایر ارقام بیشتر برای گرده زایی در باغ استفاده میشوند.

نهالستان نهال گردو در شهرستان خنج

همواره به دنبال نهالستان گردویی باشید که کلیه مجوزهای معتبر و رسمی را از جهاد کشاورزی دریافت نموده است. به این ترتیب خیال خود را از خرید نهال گردویی سالم، آسوده مینمایید. نهالستان های معتبر برای تمامی شرایط آب وهوایی و اقلیمی؛ و ارتفاع از سطح دریا؛ نهال های مناسب تولید مینمایند. به این ترتیب نیازی نیست که حتما از نهالستان گردوی شهر خود خرید نمایید. پس از انتخاب بهترین نهال گردو در خنج و خرید آن از نهالستان معتبر؛ نوبت به کاشت آن میرسد. حتما باید با نمونه برداری از چند قسمت از خاک باغ خود و مراجعه به آزمایشگاه؛ از وضعیت خاک باغ خود مثل: میزان شوری، ph، یا همان میزان اسیدی و بازی بودن خاک، عناصر موجود در خاک و نوع خاک و… آگاهی کسب نمایید. سپس با شخم نمودن و اصلاح خاک با کودهای شیمیایی آن را برای کاشت نهال گردو آماده کنید. توجه کنید که کلیه این مراحل و آماده سازی چاله برای کاشت نهال، یک فصل قبل از کاشت نهال گردو انجام شود. سپس در فصل کاشت؛ نهال های خود را در چاله ها قرار داده و اطراف آن را به آرامی با خاک پر کنید. بلافاصله پس از کاشت نهال، آنرا آبیاری نمایید. رشد نهال و رسیدن به محصول دهی حداکثری در گروی رسیدگی اصولی به نهال است. از این رو با مراجعه به سایت پالیزگردو از نحوه ی نگهداری بهینه و اصولی نهال گردو آگاه شوید.

بهترین وسایل نقلیه برای ارسال نهال گردو

ارسال نهال های گردو؛ یکی از مهم ترین مراحل در فرآیند فروش محصول است. نهال های گردو در برابر شکستگی و یا بریدگی بسیار آسیب پذیرند. از این رو باید با بسته بندی اصولی و انتخاب وسیله نقلیه حمل و نقل مناسب؛ از بروز این مشکلات جلوگیری نماییم. ما در پالیزگردو تمامی نهال ها را مطابق با استاندارد جهاد کشاورزی بسته بندی مینماییم. سپس با توجه به حجم بار و مقصد، نهال ها را به همراه گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی معتبر و قابل پیگیری؛ به وسیله اتوبوس؛ کامیون؛ وانت بار و یا سایر وسایل حمل و نقل اختصاصی برای باغداران محترم ارسال مینماییم.

پالیزگردو به تمامی نیازهای باغداری توجه میکند

مشاوره احداث باغ گردو: احداث باغ گردو یکی از پرسودترین و بهترین محصولات در میان کشاورزان و باغداران است. که همانند هرفعالیت دیگری نیازمند تجربه و تخصص کافی است. کشاورزان و باغداران محترم ممکن است در فرآیند راه اندازی باغ با سوالاتی مواجه شوند. ما در پالیزگردو به همراه یک تیم خبره و آموزش دیده در حوزه ی راه اندازی باغ گردو در کنار شما هستیم. شما میتوانید تمامی سوالات و مسائل خود را از کارشناسان ما به صورت 100 در 100 رایگان بپرسید. جهت کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در خنج و یا ارتباط با ما از طریق تماس تلفنی؛ شبکه های اجتماعی و یا حضوری در تماس باشید.

احداث باغ گردو: خدمتی ویژه از پالیزگردو؛ یک تیم متشکل از کارشناسان خبره و متخصصین با تجربه در حوزه باغداری و کشاورزی؛ در صورت تمایل باغدار محترم، به صورت حضوری در محل باغ شما حضور یافته و کلیه فعالیت های مرتبط با راه اندازی باغ را به طور کامل به انجام میرسانند. جهت تکمیل فرآیند ثبت درخواست، لازم است نتایج آزمایش خاک باغ خود را برای ما ارسال نمایید. کارشناسان ما پس از بررسی درخواست شما؛ در زمان تعیین شده در محل باغ شما حاضر میشوند.

مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی: یکی دیگر از خدمات پالیزگردو، ارائه مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی توسط متخصصین گیاه شناسی و باغداری است. شما میتوانید از طریق راه های ارتباطی مثل تلفن؛ ارتباطات آنلاین و حتی حضوری با مراجعه به دفتر مرکزی پالیزگردو واقع در شهر میاندوآب با ما در ارتباط باشید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *