حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر خرم آباد

خرید و فروش عمده انواع ارقام نهال گردو در شهر خرم آباد - لرستان

شهر خرم آباد مرکز استان لرستان است. این شهر بیست و سومین شهر پرجمعیت ایران محسوب میشود. خرم آباد در میان دره های رشته کوه زاگرس واقع است. و از این رو تحت تاثیر آب وهوای کوهستانی قرار دارد. از جمله مهم ترین کوه های خرم آباد؛ مخمل کوه؛ سفید کوه, کوه مدبه است. به علت وجود مراتع کشاورزی و باغی و جنگل های طبیعی در ایران شهر، به خرم آباد (شهر بسیار سرسبز و آباد) شهرت یافته است. مهم ترین محصولات کشاورزی و باغی و جنگل های طبیعی در این شهر، جنگل های بلوط؛ گردو و بادام و… میباشند. این شهر تا شهر تهران (پایتخت کشور ایران) 490 کیلومتر فاصله دارد. این شهر ششمین شهر پرباران ایران است. به علت بارش زیاد و همچنین وجود چشمه ها و چاه های فراوان در این شهر؛ باغداری و کشاورزی در این شهر رونق فراوانی دارند. رودخانه های خرم رود و رودخانه خرم آباد در شرق و شمال این شهر، از مهم ترین روخانه های خرم آباد محسوب میشوند. در این مطلب قصد داریم تا بهترین نهال گردو در شهر ایلام را به شما معرفی نماییم. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

موقعیت جغرافیایی

همسایه شمالی خرم آباد؛ شهر سلسله و بروجرد است. این شهر از سمت شمال شرقی به شهرستان بروجرد میرسد. در بخش های از شرق آن نیز شهرستان های الیگودرز و دورود قرار دارند. در جنوب شرقی با استان اصفهان همسایه است. شهر اندیمشک در جنوب این شهر و در غرب و جنوب غربی آن نیز شهر دوره و پلدختر و شهر ایلام قرار دارند. شهر کرمانشاه نیز در بخش هایی شمال غربی با این شهر مرز مشترک دارد.

ارتفاع از سطح دریای شهر خرم آباد

میانگین ارتفاع شهر خرم آباد 1147.8 متر از سطح دریا است.

آب و هوا

آب وهوای شهر خرم آباد معتدل و مدیترانه ای و نیمه مرطوب است. بیشترین دما در خرم آباد به 39.5 درجه سانتیگراد و کمترین دمای آن 0.1 درجه سانتیگراد است. میانگین دما در این شهر 17.6 درجه سانتیگراد میباشد. رطوبت این شهر 46% است. که نشان میدهد بارندگی در این شهر بسیار زیاد است. اغلب بارندگی ها در فصل زمستان و بهار به صورت باران هستند.

چه نهال های گردویی را میتوان در شهر خرم آباد کاشت؟ به همراه قیمت روز نهال گردو در خرم آباد در سال 1400

بهترین نهال های گردو برای کاشت در خرم آباد؛ نهال هایی هستند که بتوانند با آب وهوای این شهر سازگاری کامل داشته و با مطابقت با ارتفاع از سطح دریا این شهر که به طور میانگین برابر 1147.8 متر است به محصول دهی حداکثری بپردازند. شاید پس از تحقیق و بررسی ارقام گردویی را بیابید که با شرایط آب وهوایی و ارتفاعی شهر خرم آباد سازگاری دارند. اما تجربه نشان میدهد که فقط برخی از این ارقام دارای بهترین عملکرد در شهر خرم آباد میباشند.

برای خرید نهال گردو در شهر خرم آباد نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در لرستان معرفی میکند:

نهال گردو پالیز کانادایی یکی از نهال های مورد علاقه ی باغداران خرم آبادی است. به علت تحمل سرمایی و گرمایی این رقم و سازگاری آن با بیشتر ارتفاع ها از سطح دریا در کشورمان؛ خرید نهال گردو پالیز کانادایی در خرم آباد و کاشت آن در باغ؛ سودآوری بسیار بالایی را برای باغداران محترم به همراه دارد. ارتفاع از سطح دریای آزاد برای کاشت نهال گردو ژنوتیپ کانادایی بین 0 تا 3000 متر است. محصول دهی این رقم دو برابر بیشتر از تمامی ارقام گردو و در حدود 16 تن در هکتار است. عمر اقتصادی نهال گردو پالیز کانادایی 100 سال است. یعنی پس از رسیدن درخت به سن بلوغ، تا 100 سال محصول دهی حداکثری برای باغداران به همراه دارد.

نهال گردو فرنور یکی از بهترین ارقام گردو برای کاشت در شهر خرم آباد است. این رقم در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریای آزاد بهترین محصول دهی را دارد. محصول دهی سالیانه درخت گردو فرنور 8 تن در هکتار است. میوه های این رقم نسبتا درشت و وزنی برابر 13 گرم دارند. عمر اقتصادی درخت گردو فرنور 100 سال است. پس از پایان عمر اقتصادی محصول دهی درختان کاهش یافته و دیگر برای عرضه در بازار مناسب نیست. برای خرید نهال گردو فرنور در خرم آباد با ما تماس بگیرید.

نهال گردو اسرائیلی یکی از مهم ترین ارقام میوه در خرم آباد است. این رقم که در ارتفاع 0 تا 2000 متر از سطح دریاهای آزاد رشد میکند؛ امروزه در بین باغداران خرم آبادی شهرت یافته است. محصول دهی سالیانه درختان گردو اسرائیلی 8 تن در هکتار است. این رقم پس از رسیدن به سن بلوغ تا 80 سال محصول دهی بهینه دارد. میوه های این رقم 10 گرم وزن دارند. اگر قصد خرید نهال گردو اسرائیلی در خرم آباد را دارید، با کارشناسان ما در پالیزگردو تماس بگیرید.

ارتفاع از سطح دریای مناسب برای کاشت نهال گردو تویسرکان 0 تا 3000 متر است. این رقم یکی از ارقام گردو با تحمل سرمایی و گرمایی بسیار عالی و مناسب برای کاشت در شهر خرم آباد است. با خرید نهال گردو تویسرکان در خرم آباد، تا 50 سال، دیگر نیازی به خرید نهال گردوی دیگری در این شهر نخواهید داشت. پس از پایان محصول دهی حداکثری درختان؛ با فروش چوب درختان گردو تویسرکان؛ به درآمد بسیار عالی دست یابید. هر هکتار از باغ گردو تویسرکان محصول دهی در حدود 6 تن دارد. میوه گردو تویسرکان با پوسته ی چوبی آن 16 گرم است.

اگر باغ گردو دارید؛ حتما نام نهال گردو چندلر به گوشتان خورده است. خرید نهال گردو چندلر در خرم آباد از این رو مورد توجه باغداران این شهر قرار گرفته است، که این نهال بهترین سازگاری را با آب وهوای خرم آباد دارد. ارتفاع مطلوب برای کاشت نهال گردو چندلر 0 تا 1500 متر از سطح دریاهای آزاد است. عملکرد سالیانه درختان گردو چندلر 7 تن در هکتار است. این رقم قادر است بیش از 100 سال به محصول دهی بپردازد. میوه های این رقم 15 گرم بوده که با فروش میوه های درخت گردو چندلر به درآمدزایی سالیانه بسیار عالی دست خواهید یافت.

نهال گردو ژنوتیپ برتر بیشترین عمر اقتصادی را در بین سایر ارقام گردو دارد. از این رو باغداران زیادی علاقه مند به خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در خرم آباد میباشند. این رقم در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریای آزاد بهترین محصول دهی را دارد. که خوشبختانه شهر خرم آباد در این بازه ی ارتفاعی قرار دارد. عملکرد سالیانه درختان گردو ژنوتیپ برتر بیش از 8 تن در هکتار است. میوه های این رقم بسیار باکیفیت و چربی بالا مناسب برای مصرف به صورت آجیل و یا در غذا هستند.

از ارقام نهال گردوی فرانکت و نهال گردو فرنت نیز میتوانید به عنوان رقم گرده زا در باغ استفاده کنید.

چه عواملی در راه اندازی باغ گردو در خرم آباد موثر است؟

تا این بخش با شرایط آب وهوایی و اقلیمی و ارتفاع از سطح دریای شهر ایلام آشنا شده و بهترین نهال های گردوی سازگار با آن را شناسایی نمودیم. حال قصد داریم بدانیم چه فاکتورهایی را باید در احداث باغ گردو در خرم آباد در نظر بگیریم:

مطابقت دمایی منطقه و دمای مطلوب نهال گردو

دمای هوای شهر خرم آباد به طور میانگین 17.6 درجه سانتیگراد است. حداکثر دمای این شهر 39.5 و حداقل دمای آن 0.1 درجه سانتیگراد است. باید توجه داشته باشید که میانگین دمای هوای مطلوب برای رشد درختان گردو بین 5 تا 20 درجه سانتیگراد است. بنابراین میتوان نهال گردو را در باغ شهر ایلام کاشته و نگران سوختن نهال در اثر سرما و گرمای بیش از حد آن نباشیم.

آب وهوای منطقه ی باغ ما و مقایسه ی آن با آب و هوای نهال گردو

شهر خرم آباد دارای آب وهوای معتدل و مدیترانه ای و نیمه مرطوب است. باید گفت درختان گردو به راحتی میتوانند در این آب وهوا رشد نموده و محصول دهی حداکثری داشته باشند.

نهال گردو را در چه خاکی بکاریم؟

محققین در حوزه کشاورزی و باغداری همواره تاکید دارند، خاکی برای کاشت نهال گردو مناسب است که دارای بافت ریز و یکدست باشد. تا آب بتواند به خوبی از آن خارج شود. عمق خاک باید حدود 3 متر بوده و سنگ های بزرگ و سخت در آن وجود نداشته باشد. جنس خاک بهتر است شنی؛ لومی و یا رسی و دارای زهکشی مناسب باشد. تا ریشه بتواند در خاک به خوبی تنفس نماید.

بهترین الگو برای کاشت نهال گردو در شهر خرم آباد

الگوی کاشت نهال گردو معمولا با توجه به نقشه ی زمین انتخاب میشود. بهترین الگو برای کاشت نهال گردو؛ مربعی و مستطیلی است. فاصله ی کاشت باید 6 در 6 و یا 7 در 7 و در الگوی مستطیلی 6 در 7 باشد.

مهم ترین علل لزوم مقایسه ی ارتفاع از سطح دریای آزاد منطقه و نهال گردو

متخصصین در حوزه باغداری معمولا روی تطابق ارتفاع از سطح دریای منطقه با ارتفاع مطلوب نهال تاکید فراوانی دارند. علت اصلی آن تحمل گرمایی و سرمایی نهال و سازگاری آن با رطوبت منطقه است. همانطور که میدانید هرچه در مناطق کوهستانی بالاتر میرویم. دمای هوا سردتر شده و غلظت اکسیژن کاهش میابد. به این ترتیب هر ارتفاعی شرایط مطلوب برای رشد ارقام خاصی را فراهم مینماید. نهال های گردویی که پیشتر به آنها اشاره نمودیم همگی دارای ارتفاع از سطح دریا مناسب برای کاشت در شهر خرم آباد میباشند.

آیا درختان گردو نیازمند به قرارگیری در معرض نور خورشید هستند یا خیر؟

باید بگوییم بله. درختان گردو برای رشد بهتر نیاز به قرارگیری حداقل 6 ساعت از روز در معرض نور خورشید میباشند. با رفع این نیاز درختان؛ عملیات فتوسنتز در گیاه بهتر انجام شده و محصول دهی درختان در حجم بیشتر و کیفیت بالاتر انجام میشود.

درختان گردو خود را در خرم آباد چگونه آبیاری کنم؟

روش های آبیاری فراوانی برای آبیاری باغ های گردو معرفی میشود. که بهترین آنها استفاده از روش آبیاری قطره ای است. با ابیاری قطره ای میتوانید آبیاری را کنترل نموده و در فصل بهار که فصل رشد درختان است و فصل تابستان که فصل گرم سال است؛ آبیاری را افزایش دهید. در مقابل در فصل پاییز که بارندگی زیاد است و در فصل زمستان که امکان بروز برف و یخبندان وجود دارد؛ آبیاری را کاهش دهید.

حجم کل آبیاری درختان به روش آبیاری غرقابی بین 8000 تا 10000 متر مکعب و به روش آبیاری قطره ای بین 6000 تا 8000 متر مکعب میباشد.

بهترین نهال گردو در خرم آباد را از کجا بخرم؟

برای خرید نهال گردو در خرم آباد؛ به بهترین نهالستان گردو در خرم آباد مراجعه نموده و پس از مشاوره رایگان با کارشناسان این مرکز، بهترین نهال گردو را بخرید. نهالستان پالیزگردو؛ با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی؛ بزرگترین مرکز فروش نهال گردو در خرم آباد است. این مرکز با دارا بودن کلیه مجوزهای معتبر و رسمی از جمله گواهی معتبر؛ شناسنامه معتبر و رسمی و گواهی ثبت اختراع اقدام به تولید و عرضه کلیه ارقام نهال گردو به سراسر کشور با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت نموده است. این نهال فروشی با استفاده از دانش به روز کشاورزی و تحت نظر متخصصین خبره، اقدام به تولید و ثبت انواع ارقام گردو, نهال گردوی اصلاحی و ژنوتیپ ها با سازگاری حداکثر و محصول دهی بیشتر به علاوه عمر اقتصادی بالاتر نموده است.

از سایر خدمات پالیزگردو میتوان به مشاوره رایگان احداث باغ گردو در خرم آباد به صورت تلفنی و آنلاین و یا حضوری اشاره نمود. خدمت دیگر ما احداث باغ گردو در شهر خرم آباد و به صورت حضوری است. که پس از ثبت درخواست شما و ارسال نتایج آزمایش خاک انجام میشود. و خدمت ویژه ی پالیزگردو؛ ارائه مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی تحت نظر متخصصین گیاه شناسی و بیماری شناسی درختان است. شما میتوانید از طریق راه های ارتباطی با ما در دفتر مرکزی پالیزگردو در تماس باشید.

جهت کسب پیش خرید و یا خرید نهال گرد در خرم آباد؛ همچنین کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در خرم آباد و یا مشاوره رایگان با مشاوران ما در پالیزگردو به صورت تلفنی؛ حضوری و یا آنلاین در ارتباط باشید.

X