راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان کیار

خرید اینترنتی بهترین نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان کیار استان چهارمحال و بختیاری

شهرستان کیار یکی از شهرستان های استان چهارمحال و بختیاری با مرکزیت شهر شلمزار است. به علت آب و هوای مساعد این شهر، کشاورزی و باغداری در آن رونق فراوانی دارد. بهترین زمین های حاصلخیز در زمین های دیز دشت؛ چاری، سر سه گردو؛ شلمزار بالا و سل آباد است. بهترین باغ های آن نیز دولا، قزلجه؛ همایی؛ چنار سبز، چزغان و احمد آباد است.

موقعیت جغرافیایی

کیار یکی از شهرهای مرکزی در قلب استان چهارمحال و بختیاری است. این شهر از شمال با شهرکرد، مرکز استان همسایه است. از شرق و جنوب غربی نیز با شهر بروجن مرز مشترک دارد. همسایه جنوبی این شهرستان؛ شهر لردگان است. در قسمت های جنوب غرب و غربی آن نیز با شهر اردل هم مرز است. در بخش شمال غربی نیز با شهر فارسان همسایه است.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریای شهر شلمزار 2034 متر است.

آب و هوا

با توجه به ارتفاع از سطح دریای شهر کیار؛ این شهر در منطقه ای کوهستانی قرار گرفته است. بنابراین آب وهوای آن تحت تاثیر آب وهوای کوهستانی قرار داشته و در زمستان ها سرد و پربارش و در تابستان معتدل و خنک است. این منطقه به علت بارندگی مناسبی که دارد مناسب برای کاشت ارقام مختلف درختان است. اما با توجه به زمستان های سردی که دارد، توصیه میکنیم از ارقام با مقاومت سرمایی بالاتر در این شهر استفاده کنید.

چه نهال گردویی برای کیار مناسب است؟

شهر کیار با ارتفاع 2034 متر، یکی از شهرهای کوهستانی در استان چهارمحال و بختیاری است. آب و هوای این شهر با قرارگیری در دامنه ی کوه؛ تحت تاثیر آب وهوای کوهستانی و بسیار سرد است. همچنین بارش برف و باران در آن فراوان است. بنابراین باید از ارقامی برای کاشت در شهرکیار استفاده نماییم، که با سرمای هوای این شهر سازگاری داشته و محصولات و درختان آن نسوزند. یکی از فاکتورهای معرفی شده برای هر رقم نهال، ارتفاع از سطح دریا است. شما میتوانید ارتفاع از سطح دریای نهال های گردو را در سایت پالیزگردو ببینید. با مقایسه ارتفاع از سطح دریای نهال با ارتفاع از سطح دریای منطقه ی خود، میتوانید بهترین نهال گردو را برای کاشت در باغ خود بیابید.

خرید نهال گردو در شهرستان کیار نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان کیار معرفی میکند:

تمامی این ارقام با آب وهوا و شرایط اقلیمی در شهر کیار سازگاری مناسبی دارند. نهال گردوی تویسرکان, نهال گردو ژنوتیپ کانادایی (پالیزکانادایی)، نهال گردو فرنور و نهال گردو اسرائیلی دارای باردهی بهتر و عمر اقتصادی بیشتری هستند. بنابراین بهتر است این ارقام را در باغ به عنوان رقم اصلی بکاریم. سایر ارقام معرفی شده نیز با توجه به سازگاری آنها با رقم اصلی؛ به عنوان رقم گرده زا در باغ کاشته میشوند.

نکته: ارتفاع از سطح دریای هر شهر به طور میانگین اعلام میشود. بنابراین اگر قصد کاشت نهال گردوی چندلر در باغ خود را دارید. ارتفاع از سطح دریای دقیق باغ خود را بیابید و با ارتفاع مطلوب نهال گردو چندلر (بین 0 تا 1200 متر از سطح دریا) مقایسه نمایید؛ در صورت قرار گیری در بازه اعلام شده میتوانید نهال گردو چندلر را در شهر کیار بکارید.

نهالستان پالیزگردو

نهالستان پالیزگردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی به عنوان بزرگترین نهالستان در شمال غرب کشورمان ایران، شناخته شده است. این نهال فروشی کلیه مجوزهای لازم از جهاد کشاورزی مثل گواهی ثبت اختراع، گواهینامه معتبر و رسمی و شناسنامه معتبر را دریافت نموده و با استفاده از دانش به روز و تجهیزات پیشرفته، اقدام به تولید نهال های میوه؛ نهال های اصلاح شده و ژنوتیپ ها، با سازگاری بیشتر در شرایط آب وهوایی کشورمان نموده است. فعالیت اصلی این نهالستان در حوزه فروش انواع ارقام نهال، از جمله فروش نهال گردو در کیار است. برای ارتباط با ما به صورت تلفنی، آنلاین و یا حضوری با مشاوران پالیزگردو مستقر در دفتر مرکزی پالیزگردو واقع در شهر میاندوآب، در تماس باشید.

نحوه ارسال نهال گردو

ارسال نهال های گردو برای باغداران محترم، پس از ثبت سفارش و خرید نهال گردو؛ با استفاده از وسایل نقلیه اختصاصی و یا کامیون؛ وانت بار و حتی اتوبوس انجام میگیرد. انتخاب و نحوه ارسال با توجه به درخواست باغداران محترم و حجم بار و مقصد انجام میگیرد. همچنین به همراه کلیه ارقام نهال، گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی ارسال میشود.

سایر خدمات نهالستان پالیز

مشاوره احداث باغ گردو: در پالیزگردو کلیه مشاوره های راه اندازی باغ گردو؛ مثل نحوه آبیاری؛ کوددهی، هرس و… درختان به صورت 100 در 100 رایگان انجام میگیرد. تیم متخصص و باتجربه پالیزگردو همه روزه به صورت حضوری؛ آنلاین و یا تلفنی، آماده پاسخگویی به سوالات شما باغداران محترم میباشند.

احداث باغ گردو: این بخش از خدمات پالیزگردو؛ مناسب برای باغداران محترمی است، که قصد راه اندازی باغ گردو؛ توسط متخصصین حرفه ای و با تجربه در حوزه باغداری دارند. درصورت تمایل و ثبت درخواست باغدار محترم؛ تیم خبره احداث باغ پالیز گردو در محل باغ حضور یافته و کلیه اقدامات مرتبط با راه اندازی باغ را به صورت دقیق و کامل به انجام میرسانند. جهت تکمیل فرآیند ثبت درخواست؛ نتایج آزمایش خاک باغ خود را برای کارشناسان ما ارسال نمایید.

مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی: تیم تخصصی پالیزگردو متشکل از متخصصین گیاه شناسی، بیماری شناسی و آفات، به صورت حضوری؛ آنلاین و یا تلفنی همه روز آماده پاسخگویی به سوالات شما باغداران محترم میباشند.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *