راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان لامرد

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان لامرد استان فارس

شهرستان لامرد، یکی از جنوبی ترین شهرستان های استان فارس محسوب میشود. به علت وجود ذخایر گاز شیرین و پالایشگاه گاز پارسیان در این شهر، از اهمیت زیادی برخوردار است. فاصله ی این شهرستان با شهر شیراز 405 کیلومتر است. و 4.6 درصد از کل استان فارس را دربرمیگیرد.

موقعیت جغرافیایی

همسایگان شمالی شهرستان لامرد، شهرستان های لارستان و گراش است. این شهرستان از جنوب و جنوب شرقی با شهرستان پارسیان و شهرستان بندر لنگه همسایه است. همسایه شرقی و غربی آن به ترتیب شهرستان بستک و شهرستان مهر است.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع شهرستان لامرد از سطح دریا به طور میانگین، 652 متر است.

آب و هوا

آب و هوای شهرستان لامرد، گرم و خشک است. بیشترین دمای این شهرستان 50 درجه سانتیگراد در فصل تابستان و کمترین دمای آن 0 درجه ی سانتیگراد در فصل زمستان است. میانگین بارش سالیانه در این شهرستان 259 میلی متر است.

چه نهال های گردویی برای شهر لامرد مناسب است؟

یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در رشد نهال گردو، ارتفاع از سطح دریا است. این موضوع از این رو حائز اهمیت است که در ارتفاع مشخص از سطح دریا؛ آب و هوا و شرایط اقلیمی متفاوتی را تجربه میکنیم. که شرایط مناسب برای رشد ارقام گردوی خاصی را فراهم میکند. همانطور که میدانید ارتفاع از سطح دریای شهرستان لامرد 652 متر که بسیار پست است. بنابراین برای کاشت اکثر ارقام گردو مناسب است. برای خرید نهال گردو در شهرستان لامرد نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان لامرد معرفی میکند:

از میان ارقام معرفی شده باید رقمی را انتخاب کنیم که علاوه بر رشد بهتر و محصول دهی بیشتر، عمر اقتصادی بالاتری داشته و تحمل سرمایی و گرمایی آن بیشتر باشد. پیشنهاد ما به شما خرید نهال گردوی پالیز کانادایی؛ نهال گردوی چندلر، نهال گردوی فرنور، نهال گردوی تویسرکان و نهال گردوی اسرائیلی به عنوان رقم اصلی و سایر ارقام، به عنوان رقم گرده افشان است.

بهترین نهالستان نهال گردو در لامرد

نهالستان پالیزگردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی، بزرگترین نهالستان در شمال غربی کشور است. که محصولات خود را به صورت عمده و خرده به سرتاسر کشور ارسال مینماید. نهال فروشی پالیزگردو تمامی مجوزهای لازم جهت فعالیت و فروش نهال گردو در لامرد از جمله شناسنامه معتبر و رسمی؛ گواهی ثبت اختراع و گواهینامه معتبر را از جهاد کشاورزی دریافت نموده و بیش از نیم قرن است که به فعالیت حرفه ای در حوزه تولید و پرورش و فروش نهال گردو میپردازد. پالیزگردو موفق به تولید انواع ارقام میوه؛ ارقام اصلاحی و ژنوتیپ ها برای سازگاری بیشتر با شرایط آب وهوایی در کشور شده و به همراه تمامی نهال ها، گواهی سلامت و ضمانت نامه معتبر و قابل پیگیری ارائه میدهد. جهت پیش خرید و خرید نهال گردو در لامرد و یا کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در لامرد؛ با ما در پالیزگردو تماس بگیرید.

نحوه ارسال نهال گردو

انتخاب وسیله ی نقلیه برای ارسال نهال های گردو با توجه به حجم سفارشات و همچنین مقصد بار تعیین میشود. در پالیزگردو کلیه نهال ها به صورت استاندارد بسته بندی شده و سپس با استفاده از اتوبوس؛ وانت بار، کامیون و یا سایر وسایل حمل و نقل اختصاصی برای باغداران محترم ارسال میشوند. همچنین جهت افزایش رضایت باغداران محترم و کاهش ریسک های ناشی از خرید نهال گردو؛ تمامی نهال ها به همراه گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی ارسال میشوند. تا در صورت بروز خرابی، شکستگی؛ بیماری و… باغداران محترم بتوانند از خدمات پشتیبانی ما بهره ببرند.

چگونه باغ گردوی پرمحصول در لامرد راه اندازی نماییم؟

جهت احداث باغ گردو در لامرد؛ لازم است ابتدا آزمایش خاک باغ خود را انجام دهید. برای اینکار یک نمونه از چند قسمت از خاک برداشته و با مراجعه به لابراتوارهای مخصوص؛ از وضعیت خاک باغ خود آشنا شوید. سپس با توجه به کمبودهای موجود در خاک، با استفاده از کودهای شیمیایی به اصلاح خاک بپردازید. خاک را به خوبی شخم بزنید و بافت های سفت و رسوبی آن را بشکنید. و با همزدن بخش های مختلف خاک را باهم مخلوط کنید، تا خاک یکدست بدست بیاید. سپس باید چاله هایی به فاصله ی 7 متر از یکدیگر ایجاد نماییم. تمامی این فعالیت ها یک فصل پیش از کاشت نهال انجام خواهد شد. سپس از یک نهالستان نهال گردو در لامرد؛ بهترین نهال گردو در لامرد را خریداری مینماییم. و در فصل مناسب در خاک میکاریم. حتما باید بلافاصله پس از کاشت نهال ها، آنها را آبیاری نمایید. سپس با توجه به اصول پرورش نهال گردو؛ موجود در سایت پالیزگردو؛ و یا دریافت مشاوره از متخصصین ما؛ باغی پرمحصول برای خود راه اندازی کنید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *